1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Üstadlar Yetenek Sizsiniz...(Aref Gahfouri)

'İshak BALLICA' forumunda ishak BALLICA tarafından 21 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48
    Sevgili dostlar, yerli Tv kanallarından biri olan Show Tv de bir nev i yarışma formatında olan ''Yetenek Sizsiniz'' diye bir program var....

Eminim elinizde uzaktan kumanda ile zap yaparken denk gelmiştir...Belki sizlerde benim gibi bu programı takip edenlerdensiniz...

Bu programda yetenek benim diye başvurup da ne türe şaklabanlık yapacağını bilemiyenlerden tutunda kendi dallarında hakikaten de on numara olan kişiler var...

Bende hane halkı ile bu programı seyrdediyorum...Benim esas dikkatimi çeken ve seyrederken bir nev i ağzımı açık açık bırakıp ilgi ve beğenimi çeken bir yarışmacı var...

İranlı bir genç arkadaş...Adı Aref GAHFOURİ... Gerek daha önceki şovunda gerek ise bu haftaki şovunda yine izleyenlerin ağzılarını açık bırakarak milleti mest etti...:eek:

Sizce bu çocuğun sırrı ne olabilir...

[YT]R4tDhRTPr9I[/YT]

2. ekokan

ekokan Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    2
    Cevap: Yetenek sizsiniz...(Aref Gahfouri)

Tövbe, Tövbe.
    Allah vergisi bi yetenekmi yoksa.....

3. Hür MOL

Hür MOL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili Üstadım,
    Aref'i ben de ilgi ile izliyorum. Hatta İstanbul'da bir alışveriş merkezindeki gösterilerinin de bir kısmını izledim. Malumunuz, bu tür illizyon gösterilerinin hepsinin birer hilesi olduğu kesindir. Ustalık bu gösteriyi en fakedilmeyecek şekilde sunmaktır.
    Üzerinde biraz yoğunlaşarak düşündüğümde bu gösterilerin bazılarını kendi kendimize deşifre edebilmek mümkün.
    Ben Aref'in dün geceki KADER gösterisinde kırılma noktasının naylon torba kısmı olduğundan eminim. Çünkü, formatı bununla hemen hemen aynı bazı gösteriler daha önce izlemiştim. Şöyleki ;
    Kız kağıt parçalar ile sahneye gelir. Aref beyaz poşeti getirir ve gazete parçacıklarını içine atmasını ister. Kız bunu yapar. Şimdi hile bu andan itibaren başlıyor dikkat.
    Aref kıza ne yapması gerektiğini anlatmaya başlar. ''Elini torbaya böyle sokacaksın ve karıştıracaksın'' şeklinde. İşte bu anlatım sırasında iki hazneden oluşan torbanın diğer haznesine de daha önce hazırlamış ve üzerlerinde sadece KADER yazılı olan kelimenin bulunduğu parçacıkları çaktırmadan koyar. Torba şeffaf olduğu için ve sahneye olan uzaklıktan dolayı seyirci bir şey anlamaz. Kıza seçtirdiği gazete parçası da torbanın, kendi koyduğu parçaların olduğu haznedir. En yakınında olan kızın da bunu hiç farkedememesi için de kıza gözlerini kapıyarak bu işi yapmasını ister. Ve kız için tek seçenek vardır. KADER yazılı kelimeyi seçecektir. Bundan sonra da gösteri DAHA ÖNCE HAZIRLAMIŞ OLDUĞU DVD V.S İLE DEVAM EDER.
    Benim yorumum bu şekilde.
    Bir önceki programında yaptığı BRAD PIT gösterisi de buna yakın bir format. Bu gösterinin de kırılma noktası Kart seçtirirken sadece Brad Pit yazılı kart seçtiriyor olması.
    Gelecek vadeden iyi bir İllizyonist adayı ama daha çok çalışması lazım. :)

4. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Hür hocam, dediklerin hakikaten mantıklı..Yani torbadan seçtirdiği kağıt parçasında o hileyi yapabilir..:rolleyes:

Peki tatil beldesi olsun, uçak koltuk numarası olsun veya uçak kalkış saati olsun onları nasıl bildi...Ben hala çözemedim mantığımla..:confused:

5. Hür MOL

Hür MOL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Ona da bir kafa yoralım bakalım abi. Hile ne kadar zor anlaşılır ve izleyicide ne kadar şaşkınlık yaratırsa gösteri de o denli başarılıdır. Ama emin ol mutlaka bir açıklaması vardır.

6. mustafa ayvaz

mustafa ayvaz Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Yetenek Sizsiniz...(Aref Gahfouri)

Çocuk gerçekten müthiş ve yaptığı ilizyonları sergilemeyi çok iyi biliyor.

7. Mustafa CUMBUL

Mustafa CUMBUL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    2

Sevgili üstadım bu arkadaşı ilgiyle izleyenlerdenim.Canım ülkemde bir futbol müsabakasında verilen veya verilmeyen penaltılar,golleri tekrar tekrar ağır çekimde izleyip karar verip eleştirilerimizi günlerce aylarca hatta derbi maçı ise yıllarca bu tartışmaları sürdürürüz.Unutmayalım ki yapılan bir yarışma programı ve Aref'de burada sunumunu yapan başarılı bir yarışmacı.Birde kendisinin hedefleri olduğunu vede kendisini geliştirerek bir marka olmak isteyen bir kişi.Bir çok internet ortamında yersiz eleştiri yapıldığını düşünüyorum.Taktir etmek yerine eleştiri yapmak bizlere daha kolay geliyor galiba.Paylaşım için sizlere teşekkür ederim.

8. hakan_1978

hakan_1978 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Tek kelimeyle işini çok iyi yapıyor. Hile kısmına gelince tabiki hilesi var ama sonuç olarak bizi şaşırtıyor ve düşündürüyormu. Zaten işin güzel tarafıda bu bence. Herkes bu hile ve ilizyonları çözmeye kalksak meslek biterdi:) Ben Aref'i tebrik ediyorum.

9. Hasan Karataş

Hasan Karataş Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlar Aref'in yapmış olduğu numaralar çok basit ama unutmayın zaten bütün ilizyon gösterilerinin mutlaka bir açıklaması vardır önemli olan bunları izleyicileri o anda şoke edicek şekilde sunabilmek.Bence Aref gösterinin içine 10 dk. uçak rötarını da katarak işini çok güzel yapmıştır.Arkadaşı tebrik ederim.

Gösterilerinin açıklamasına gelince.

1.Gösteri benim kanımca Wireles yazıcılı bir kutu ve ya sahne arkasında ya da seyircilerin arasında jüri üyelerinin söylemiş olduğu kelimeleri cep telefonu ya da el bilgisayarı gibi bir alet üzerinden yazarak yazıcıya yollaması ile oluşuyor.

2.Gösteri ise daha basit ama sunumu muhteşem bir gösteri bu gösterinin açıklamasını Hür abi zaten yapmış aynen hür abi'nin dediği gibi poşet çift bölmeli kağıtları karıştıran kız gözlerini kapamış olduğundan poşetin bir tarafında karışmayan kağıtları zaten görmüyor .;)

10. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili dostlarım, fikir beyanlarınız için teşekkürler...Bakalım bir dahaki gösteriye neler yapacak..:confused:Şimdiden merakla bekliyorum..:)

11. Mustafa CUMBUL

Mustafa CUMBUL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    2

Bugün yapılan programda herkesi şok etti.Bu adam gerçekten de yetenekli arkadaşlar.Aref Bu yarışmada birinciliğe emin adımlarla ilerliyor.

12. paşalı

paşalı Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Garanti birinci bence böyle birşey görmedim.Süperdi ya....

13. kazim arikan

kazim arikan Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

yaptığı şeyler ilginç bu haftakini de seyrettim tuhaf şeyler yapıyor

nasıl açıklanır ????????????

Bu Sayfayı Paylaş