1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Türk Balık Avı Forum Kuralları

'TÜRK BALIK AVI FORUM KURALLARI' forumunda İsmail ESENCAN tarafından 19 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
 1. İsmail ESENCAN

  İsmail ESENCAN Admin Admin

  Katılım:
  19 Eylül 2008
  Mesaj:
  11,455
  Alınan Beğeniler:
  10,064
  Ödül Puanları:
  5,113
  Şehir:
  İzmir
  Web Sitesi:
  SEVGİLİ DOSTLARIM

  www.turkbalikavi.com sitemizin tüm üyeleri.

  Herşeyden önce tüm üyelerimizi ayırt etmeksizin büyük bir Aileyiz. Yöneticinin üye'den, üyenin Üstadlardan bir üstünlüğü yoktur.

  Her yeni gelen üyemiz ailemize katıldıkça Ailemizde her geçen gün büyüyecektir.Bir Aile ortamı içinde saygı sevgi nasıl ise sitemizde'de büyüklerimize ve üstadlarımıza Saygı, Küçüklerimizede sevgi ile aynı diyologda olacağız.

  KALİTEMİZ

  Siz Sevgili Üyelerimizsiniz.

  Hepinize Saygı ve Sevgilerimi gönderiyorum.

  İsmail ESENCAN
  Türk Balık Avı
  Yön.Krl.Bşk  Türk Balık Avı Forum Kuralları

  1-) Türk Balık Avı Forumu 04/05/2007 tarihinde yayınlanan 5651 sayılı kanunla yürürlüğe giren "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi" Hakkındaki Kanun maddelerine göre yayın yapar.

  2- ) Forum; Üyeleriyle ilgili her türlü konu ve doğal olarak amatör olta balıkçılığı konusunda bilgi paylaşımını, genelde ise sadece amatör olta balıkçılığı konusunda bilgi paylaşımını hedeflemektedir.

  3-) Amatör olta balıkçılığının anayasası hükmünde olan ve yürürlükte olan “ Denizlerde ve iç sularda Amatör (sportif) amaçlı Su ürünleri avcılığını düzenleyen Tebliğ” çerçevesinde yapılacak avlar bu forumda kabul gören avcılık yöntemleridir. Tebliğe aykırı şekilde yayınlanan av raporları ve konuları sitemizde barındırılmadığı gibi sitemizden kaldırılmaktadır.

  4-) Bu yöntemlere aykırı yapılacak balık avına ilişkin aktarımlar yayından kaldırılacak, üyenin tebliğe aykırı davranışlarında ısrarı ya da bu davranışları bilerek yaptığı tespit edildiğinde, forum yönetimince, dernek üyesi ise dernek yönetimince üyeliği ile ilgili değerlendirme yapılacaktır.

  5-) Forum üyeliği ücretli değildir ve dolayısıyla "forum üyeliği" üye nezdinde hiçbir hak doğurmaz, tüketicinin korunması hakkında kanuna tabi değildir.

  6-) Forumda sahte kimlik kullanmak yasaktır. Forumda takma ad ( nick ) yerine gerçek isimlerinizin kullanılması tercih edilir. Email, web adresi , ticari ya da tescilli marka, spor kulüplerine ait, ırk, din, mezhep vb gibi Takma ad kullanılamaz.Takma adların genel ahlak kurallarına uygunluğu şarttır. Takma ad kullanılsa bile altındaki alana gerçek isimlerin yazılması zorunludur. Girdiğiniz bilgilerin doğru olmadığı ve bu maddedeki kuralarla aykırı herhangi bir şekilde tespit edilirse üyeliğinize son verilecektir. Forumda aynı kişi birden fazla isimle üye olamaz.

  7-) Toplumumuzda gayri ahlaki kabul edilecek; nick (Takma ad) , avatar, imza kullananların ve yazışma yapanların mesajları/imzaları/avatarları ilk etapta düzenlenecek ve üye uyarılacak, ikinci seferde ise üyeye haber verilmeksizin üyelik bilgileri askıya alınacak veya silinecektir.

  :cool: Forumumuzun yazılım dili ve ana dilimiz Türkçedir, Türkçemizi özenle kullanmaya bazı kelimeleri yabancılaştırmadan Türkçe kullanmaya özen gösterelim, alfabemizde yer almayan qwx harflerini kullanmayalım, kullandığınız takdirde forum yöneticileri tarafından mesajınızda gerekli düzenleme yapılacak, üyenin ısrarlı şekilde Türkçeyi uygun kullanmamakta direnmesi ya da yapılan uyarılara itibar etmemesi sonucu, üyeliği askıya alınacak ve forum yönetiminin alacağı kararlar doğrultusunda işlem yapılacaktır. (Her ne kadar Yazım dili TDK kuralları içinde değerlendirilecek olsa da Ağız ve lehçe kullanımı, bunun dışındadır.)

  9-) Forumumuzda amatör balıkçılıkla ilgili bilgiler paylaşılmaktadır, Cinsellik, Din, Dil, Irk, Cinsiyet, Siyaset,Spor kulübü, Müstehcen içerikli yazılar ve resimler profil bilgilerine,Takma adınıza, imza ayarlarına ve mesajların içerisine yazılamaz ve konulamaz, bu konular hakkında tartışma ortamı yaratılmaz, bu şekilde yazan ve tartışma ortamı yaratan üyeye ikaz verilir, tekrarı durumunda üyeliği sonlandırılır.

  10-) Üyeler arasında sert tartışma ve polemik yaratacak mesajlar genele açık forum bölümüne gönderilemez. Sert tartışmalara asla müsamaha gösterilmez. Kim olursa olsun sert tartışmaya giren, uyarıldığı halde devam edenler forumdan uzaklaştırılır ve üyelikleri silinir.

  11-) Üyeler hakkında yapılan konuşmalarda belirtilen kuralların dışında geçen tartışma ya da konuşmaları forum yöneticileri istedikleri zaman kilitleyebilirler. Kilitleme yapıldıktan sonra ilgili konuyla alakalı olarak, forum üyeleri hiçbir şekilde mesaj atamazlar.

  12-) Forumumuz yediden yetmişe herkese açık bir forumdur. Bu sebepten dolayı forumda genel ahlaka aykırı konular ile ilgili mesaj atmak, imajlar eklemek yasaktır. Yazdığımız iletilerde ve gönderdiğimiz mesajlarda sigara, silah, alkol vb. zararlı maddeleri özendirici ifade ve imajların yer almamasına en yüksek düzeyde dikkat edelim. Bu tür görüntüler site yöneticileri tarafından düzenlenir ve tekrar konuya eklenir.

  13-) Mesaj yazarken büyük harf kullanmak internet kültüründe hitap ettiğiniz şahsa ya da topluluğa bağırmak anlamı taşıdığı için, büyük harfler ile yazı yazmamaya özen gösteriniz.

  14-) Forumumuzda yazılı olan her türlü bilgi, belge, fotoğraf forum üyesini bağlayıcıdır, çıkacak sorunlardan dolayı sitemiz ve yönetimimiz sorumlu değildir, eğer başka internet sitelerinden yazı, resim, belge vs.. paylaşımlar yapacak ise mutlaka yazının sonunda ALINTIDIR ve ........ internet sitesinden alınmıştır (İnternet sitesinin adresi) yazması gerekmektedir. Ticari işletmelere ait internet sitelerinden, alıntı yapılamaz. Bu nedenle doğacak olaylardan dolayı Türk Balık Avı yönetimi sorumlu tutulamaz. Aynı şekilde sitemizde yayınlanan bir yazının diğer sitelerde yayınlanması durumunda forumumuzdan alıntı olduğu yazılmalıdır.

  15-) Üyeler yeni bir konu / başlık açmadan önce, o konu / başlık' ın daha önceden açılıp açılmadığını kontrol etmekle mükelleftir. Forum içi arama özelliği kullanılarak konu / başlık aranılabilir. Yöneticiler açılan ilgili, benzer konuları, doğru bölümde açılmamış konuları, tekrar eden konu başlıklarını uyarıya gerek duymadan değiştirebilirler.

  16-) Forumda reklam yapılamaz. Konusu ne olursa olsun, yönetimin izin vermediği herhangi bir malın, markanın, sitenin veya forumun doğrudan veya dolaylı yoldan reklamının yapılması kesinlikle yasaktır. Sponsor Firmalar kendi ürün tanıtım köşesinden ürün tanıtımı yapabilir.

  17-) Ayrıca üyelerin kendi aralarında balık avı ve kamp malzemeleri vs. hibe ve hediye etmelerine izin verilir. Yalnız hibe ve hediye edilecek malzemelerde amaç, eldeki atıl malzemeyi değerlendirmek olmalıdır. Ticari bir işlem görüntüsü verecek satış ve teklifler yasaktır. Forum yönetiminde bu yönde bir kanaat oluşması halinde, ilgili mesaj silinecektir.

  1:cool: Hiçbir üye ticari olarak bağlantılı olduğu bir kuruluşun reklamını yapamaz, kar sağlayacağı tanıtımlarda bulunamaz. Ancak balıkçılık malzemelerinin nereden temin edilebileceği konusunda yukarıdaki kurallara bağlı kalmak koşulu ile bilgi paylaşımı yapılmasında sakınca yoktur. ( Sponsorlarımız Muaftır )

  19-) Üyeler arasında yapılan bu tür hibe ve hediye alışverişlerinde çıkacak aksaklıklar ve olumsuzluklar karşısında Forum hiçbir şekilde sorumluk kabul etmez. Yapılacak olan hibe ve hediye alışverişleri üyelerin karşılıklı güven ilişkileri çerçevesinde olacaktır.

  20-) Forumda T.C. Anayasasının ve ceza yasalarının suç olarak nitelediği davranışlarda bulunmak, yazılar yazmak, konular açmak kesinlikle yasaktır. 5651 SAYILI “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkındaki Kanun” la yasaklanmış; fiil, davranış ve yazışmalarda bulunanların üyeliklerine derhal son verilecektir. Bu kanuna, Türk ceza yasası ve emredici kurallara muhalefet durumunda; talebi halinde savcılık, emniyet ve diğer ilgili makamlara, kullanıcının; IP ve diğer şahsi bilgileri verilecektir.

  21-) Üyelik sözleşmesini lütfen sizden istendiği şekilde doldurunuz. Foruma üyeliğiniz aktivasyon mailinizi onayladıktan sonra hemen başlayacaktır. Üyelik sözleşmesinde sizden istenilenler hususunda bir eksiklik görüldüğü takdirde forum yönetimi tarafından bu eksikliklerin giderilmesi konusunda bilgilendirilecek siniz. Belirtilen süre içinde bu eksikliklerin giderilmemesi durumunda üyeliğinize son verilecektir

  22-) Yönetim gerekli gördüğü takdirde kurallar üzerinde değişikliğe gitme, yenilerini eklemeye haizdir. Değiştirilen veya eklenen kurallar, değiştirildiği ya da eklendiği andan itibaren yürürlüğe girmiş kabul edilir. Üyeler forum' a üye olduklarında tüm kuralları kabul etmiş sayılırlar ve forum kurallarını takip etmekle mükelleftirler.

  23-) Veri tabanına zarar gelmemesi adına üye nickleri ve üyelerin açmış olduğu konular kesinlikle sistemden silinmemektedir, bu konuda yapılacak talepler kesinlikle değerlendirilmeyecektir.!!!
   
  Son düzenleme: 30 Kasım 2016
  türker045 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş