1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Deniz Araçları whaly bot ve benim ATAM

'TEKNELER VE DENİZ MOTORLARI' forumunda ahmetside tarafından 5 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu

1. ahmetside

ahmetside Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merabalar daha onceki konuda belirtigim gibi whaly bot almayi dusunuyordum ve aldim tercihim 4,35 uzunlugunda ve 30 beygir yamahadan yana oldu.uzun sure arastirdiktan sonra ozellikle whaly botlar hakkinda fazla bir bilgi elde edemedim kullananlarin yorumlari olarak ve ben kullanan olarak tecrubelerimi paylasmak istedim,whaly botu ve motoru romorku da komle set olarak ankaradan aldim ve manavgata getirdik ilk is hemen kayit islemlerini gerceklestirmekti ve manavgata sorduk bize yakin diye onlar dedi olcumunu burda yapalim isimini burda sorduralim geri kalan kayit islerini antalyada yaptirmaniz gerekiyor veya 2 hafta beklerseniz buraya atanacak arkadas gelince hallederiz bizde dedik olcum islerini isim onay islerini burda yaptiralim en azindan antalyaya botu goturmemis olur orda diyer islemleri yaptiriz biter dedik olcumler ve isim onayi manavgatta hemen hallettik tesekkur ediyorum orda calisanlara cok yardimci oldular ve kisa surede bitti isi ama antalyaya gercek kayit isi kaldi hemen tel actik dediler yarin sabah gelin hemen hallederiz bizde tamam dedik ve ertesi gun antalyaya vardik kolayca bulduk yeri, evraklari verdik faturalar ve manavgattan aldimiz olcum raporu bir muddet bekledik ve problem cikti kayit islemi gerceklestiremeyiz dedi ismi zafer bey olacak yanlis hatirlamiyorsam neden dedik motorun otv si yatmamis dedi nasil olur dedik biz bunu sifir aldik otv vatandasa yuklenmez ithalatci firmanin odemesi gerek arastirdik sorduk tartistik sonuc yok aksam oldu isimiz bitmedi ertesi gune kaldi ertesi gun tekrar antalya ve vergi dairesine gittik dedik durum boyle boyle devlet bir yasasi varmis deniz motoru ithal eden fima otv odeme zorunlulugu yokmus ve deniz motorlarindada otv zorunlugu yokmus dedik ama bize bir sizin boyle bir otv odemesi yok diye bir belge verin dedik dedimize pisman olduk,siz dedi bunun botu nerde onunda otv sini oduyeceksiniz dedi nasil olur dedik onun otv si odenmis bir sorun yok sorun sadece motorda yok olmaz dedi botunkinide getirin ve ikisinin kini beraber odeyin dedi hemen botu aldimiz yeri aradim anlattim durumu saolsun hemen yardimci oldu faxladi otv odendine dair belgeleri botun ve dedi motorun otv sini niye sizden aliyorlar diyede yakindi daha once sattiklarimda boyle birsey olmadi dedi kayit sirasinda dedim hersey beni bulur zaten motorun otv si yatmassa liman kayit yapmam dedi ithalatci firma hic ugrasmaz baktik dusunduk biz odemessek bu is bitmez ve otv sini odedik motorun 1200 tl cok sinirlendirdi beni birde islerin bitmemesi git gel olayi neyse tekrar liman kayit mudurlune gittik verdik evraki bir muddet bekledik ve kayit yapildi donduk eve her evrakimiz tamam botta bulunmasi gerekenler hersey tam sadece bot surme ehliyeti haric kayit olman gerekiyormus belirlenen tarihlerde gidip sinava gidecekmisiz ve sinava calismadan girme dediler kitap al dediler yoksa yatirdigin para bosa gider dediler dedim bu ne ehliyeti ya dedim benim bot 4,35 kiyidan 100 m aciliyom geri donuyom sanki yelkenli 15 m gemi mi kulanacaz dedim almak istesende alamam ben bunu sinav tarihleri uymaz en falza 2 hafta TR deyim ben dedim yine bu sacmalik amatorlerden para yontma hesabi yaziklar olsun dedim hersey zaten para icin yapiyorsunuz bari vatandasi ugrastirmayin verin para ile herkese olmaz dediler cok ciddi neyse dedik ciktik biz baliga gidecez:cool: ATA mizi denizlen bulusturcaz ve whaly bot merakliyizda indirdik denize ve cok genis rahat 30 bg motor da hoplatiyor cok hizli, bottan cok memnun kaldik ve guvenirli bulduk daha onceki sisme botumuzlan kiyaslanmaz bile aman igne batar cam batar sigaraya dikkat olayi bitmisti biraz pahali ama almayi dusunen arkadaslar varsa sonuna kadar tavsiye ederim tek eksigi icinde suyun disari akmasi cicn tapayi disaridan kic kisminda yani icini su girince tapayi acip bosaltma sansi yok diyer sisme bottaki sistem guzeldi tapa disaridan iceriye su almiyor du bunada yaplir 2476 eklentisini görüntüle 2478 eklentisini görüntüle 2476 eklentisini görüntüle 2475 eklentisini görüntüle

2. Kader ESENCAN

Kader ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    2,067
    Ödül Puanları:
    113
    Web Sitesi:
    Cevap: whaly bot ve benim ATAM

Hayırlı olsun Ahmet bey, iyi günlerde kullanın bol nasipli avlar dileriz.

3. ahmetside

ahmetside Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

tesekkur ederim

4. Ayşe HARUPÇU

Ayşe HARUPÇU Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Ahmet kardeşim,hayırlı olsun.Kazasız belasız avlar yapmanız dileğimle...

5. ahmetside

ahmetside Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

tesekkur ederim ayse hanim

6. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Güzel ve bol balıklı günlerde kullanmanı dilerim kardeşim, hayırlı olsun ALLAH kaza bela vermesin.:)

7. ahmetside

ahmetside Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

sagolun ismail bey

8. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102