1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Atçekbalıkavı Ufak ufak devam

'SPİN AV RAPORLARI' forumunda coşkun nar tarafından 15 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

1. coşkun nar

coşkun nar Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar bu hafta iş yoğunluğu havanın kötü olması derken hiç ava gidemedim kurtlar iyice kaynamaya başladı buğün havanın at çek için uygun olmayacağını bilsemde yeni aldığım spin kamışı test etmek ve yüksekçe bi yerden sahte yemlerimin gelişini görmek neler yapabilirim geliştirmek için ava gitmeye karar verdim, geceden mahallemizden sevgili büyüğümüz üstadımız nurettin abiyle sözleştik sabah erken kalkıp sabah ezanı okunmadan avlakta olacaktık.

Akşamdan malzemeleri arabaya atıp hazırlandık sabah nurettin abinin bürosunda buluşup termusumuza çayı demleyip çıktık yolaki şaştık kaldık narlıdere güzelbahçede yemcilerin fırınların önü heryer dolu anlaşılan herkes patlayan çiftlik balıklarının peşine düşmüştü biz kendi işimize bakalım yolda eski avlardan günlerden hoş bi sohbet derken avlağa geldik.

Kısa bir hazırlıktan sonra karanlıkta denemelere başladık hafif esen soğuk bi kuzeyli rüzgar vardı denizde hafif bi çırpıntı var bişey olurmu derken hop sahtem takıldı karanlıkta tam yerini de göremiyorum biraz uğraş derken koptu av için bi beklentim olmasa da sahtemin suda kalması canımı sıkmıştı biraz başka sahtelerle denemelere devam ettim nerdeyse 1 saat oluyor ne takip var nede bir işaret.:(

Biraz daha deneme yapıp ilerde kayalıklardan yemlerin gelişini göreyim diye düşünürken sığ suda bir kaç kez maketimin sürttüğü yosunlara takıldığı taşlık bölgede daha iki tur sarmıştım ki makinayı küt takıldı yakışıklı, önce taşlara mı takıldı diye kısa bi tereddütten sonra baktım ucunda hareket var o anki heyacanla makinayı bile sarmadan kumsalda geri geri yürümeye başladım balık suyun üstüne çıktı şapırdamaya başladı.

8-10 sarım sonra kıyıya aldım balık karnından takılmış iyi ki geri geri yürümüşüm nurettin abinin incelemesine göre balık dudak ucundan yakalanmış ben takıldımı diye boş verdiğim anda veya o kurtulma mücadesinde kurtulmuş iğneler karnından girmişti karnından ve sırtından yaralanmıştı 1300 gram geldi yakışıklı
    daha sonra yüksek bi kayadan maketlerin gelişini izledim 11 cmlik silikon sahtelerimin ikisi yan yüzüyor onları düzeltip çevrede biraz keşif yaptık meraya gelen balıkçı arkadaşlarla biraz sohbetten sonra saat 2 civarı ev yolunu tuttuk.

Y3V2.jpg EB0I.jpg IURO.jpg

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 21 Kasım 2016
  2. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Cevap: Ufak ufak devam

Sevgili Coşkun, heyecanını çok güzel rapora dökmüşsün, seni yürekten kutlarım. 1300 Gramlık bir paşa gayet güzel, afiyet bal şeker olsun.:)

Resim yükleme konusunda aşağıdaki linki takip et, rahatlıkla resimlerini de yükleyebilirsin.

RESİM YÜKLEME ANLATIMI

3. serkant paksoy

serkant paksoy Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

tebrikler, heyecanınız ve mutluluğunuz daim olsun.

4. MUSTAFASÜRÜCÜ

MUSTAFASÜRÜCÜ Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    27
    Ödül Puanları:
    0

paylaşım için teşekkürler heyecanlı bir av macerası olmuş ellerinize sağlık afiyet şeker olsun:)

5. fztyasin

fztyasin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    0

Tebrik ederim giden sahte kendini balık olarak telafi ettirmiş size :) daha güzel avlar da dilerim

6. kılıc35

kılıc35 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Tebrikler coskun güzel ve heyacanlı bir av olmus giden sahte içinde mera yı tanımıyorsan ilk once merayı slikon sahte ile tara ondan sonra sert veya kullanmak istediğn sahteleri denersin.Bende cok sahte bırakmısımdır.Liman içlerinde teknelerin halatlarına sahte cok takılır.

7. coşkun nar

coşkun nar Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

iyi dilekleriniz için teşekkürler :)
    ismail abicim foto işini beceremedim boyutlar büyük geliyor kırptım filan olmadı fazlada uğraşamadım hem işim çok bu ara birde kızım hasta onunla ilgileniyorum
    bahadır abi liman içinde hiç avlanmadım bende halatlardan korkuma ama silikonla merayı taramak iyi fikir saolasın abi tavsiyen için :)

8. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Geçmiş olsun kardeşim, yeğenime iyi bak lütfen.

Resmi bana whatshap ile de atabilirsin veya facebook özel mesaj yoluyla iletebilirsin, ben gerekli düzenlemeyi yapar konuya eklerim.:)

9. coşkun nar

coşkun nar Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

teşekkürler abi eline sağlık maşallahın var abi bazen karşımda sen değil bilgisayar proğramımı var diyorum ne zaman bi ihtiyaç olsa anında mesajlarıma cevap geliyor sitedeki üye sayısınıda düşünürsek bu kadar emek özveri herkesin yapacağı altından kalkabileceği bi iş değil bunun için ayrıca tebrik ederim seni tek kelime ile süpersin
    yeğenide merak etme abi çocuklukta olacak o kadar bi doktora gidelim bakalım uyansında çabuk iyileşir inşallah
    anında çiçek gibi soluyorlar :(

10. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Siz değerli kardeşlerime, ağabeylerime yardımcı olabilmek en büyük zevk aldığım işlerin başında geliyor kardeşim. ALLAH sağlık sıhhat verdiği müddetçe hep yanı başınızda olacağım.:) Yeğenime tekrar geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.:)

11. ARDATUNALI

ARDATUNALI Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

İçim kıpır kıpır oldu, akşam eve gidip takımları alıp bende çıkıyorum :)

Paylaşımınız için teşekkürler çok güzel bir av olmuş.

12. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Tek olsun...Böyle olsun...:yahoo:Tebrikler kardeşim :)

13. coşkun nar

coşkun nar Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

teşekkürler ishak abicim
    teşekkürler arda bey sizede rastgelsin raporunuzu bekliyoruz inşallah akşam hava soğuk dikkat edin

Bu Sayfayı Paylaş