1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Kıyı Avları Türk Balık Avı, Survivor

'KIYI ORGANİZASYONLARI' forumunda İsmail ESENCAN tarafından 24 Haziran 2011 tarihinde açılan konu

1. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Türk Balık Avı, Survivor

Halilim Karareis benim çok sevdiğim bir yer biliyorsun oraya özel misafirlerimi götürüyorum bazen bizde Balık tutamıyoruz ama Balık yapmıyor diye taş atılcak bir yer değil helal olsun sende helal et.:)

İsmail ESENCAN bunu beğendi.
  2. kozmik

kozmik Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Ayşe Harupçu ablamada geçmiş olsun diyorum. Abla videoda pek bir şeyin yok gibiydi ama.?:) Allah daha kötülerinden korusun. Selamlar.:)

3. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Halil, inanın sizin kulağınızı çok çınlattık tatilde.;) Dedik, şimdi onlarda olmalı yanımızda ve bu anı onlarda yaşamalı ama nasip değilmiş, inşallah bundan çok daha güzel ve bereketli avlar yapmak nasip olur sizlere.:)

4. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkür ederim Mehmetim.:)

5. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Halil videoda gördüğün gibi Balıkları çekerken taş gibiydi nedense eve gelince hasta oluyor.kiki
    Benim korktuğum bundan sonra böyle güzel bir av yapamazsa o zamanda hasta olmasın.kiki

6. Ayşe HARUPÇU

Ayşe HARUPÇU Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili Üstadım,evet aynen öyle demiştin (SABRET ) Sabrettim balık aldık.:):p
    Ama ben şanslıydım çünki,senin gibi çok değerli Üstat yanımdaydı:)
    Yoksa bu kadar balığı ancak rüyamda görürdüm.:D
    Saygı ve,sevgililerimle...

7. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Aynen dediğin gibi Dayı, balık tutarken hiçbir şeyi yok, balık bitince hasta oluyor, anlamadım gitti.

Ayşe ablama, 7 gün 24 saat balık tutturmak lazım.kikikikikiki

8. kozmik

kozmik Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Benim aklıma farklı bir şey gelmişti Dayı. Son gün rahatsızlanmış ya Abla'm, acaba balık kestide ondanmı hasta oldu.?:) İnşallah öyledir.:)

9. Ayşe HARUPÇU

Ayşe HARUPÇU Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili Kardeşim halil,teşekkür ederim.Aslında video'da rahatsızlığım başlamıştı.:eek:
    Balık avlama hırsından hastalığı dikkate almadım.Av bitince ağrılarım arttı.:eek:
    Sevgi ve Selamlarımla...

10. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Aslında Balıkları çekinceye kadar hasta idi birden canlandı çadırların yanına zor getirdik Balıkları bırakmak istemiyordu çadırlara gelince hastalık tekrar başladı geçmiş olsun.:)

11. MURATTI

MURATTI Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

İsmail bey,

Çok güzel bir 5 gün geçirmişsiniz, Kader hanımı da ayrıca tebrik ederim, O dalgalı denizde cesaret göstererek panik yapmamış. EEE nede olsa kaptanına güveniyor olsa gerek. Sizi, Ayşe ablayı ve diğer ayşe ablayı da tebrik ederim. Maşallah balıklar arka arkaya gelmiş en kötü gününüz böyle olsun inşallah, Allah sizleri birbirlerinizden ayırmasın inşallah.

12. Celalettin KARAMAN

Celalettin KARAMAN Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ödül Puanları:
    0

Herşey çok güzel olmuş.

Yapılan org. katılan herkesi canı gönülden tebrik ediyorum.

Dahasına sizlerle olmak dileğiyle..

Sizlere afiyet olsun.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Şubat 2012
  13. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili hocam, Amatör bir ruh ile Sürdürülebilir balık avcılığı hususundaki duyarlılığınız için teşekkürler...:)

Bu mesajınızdan anladığım kadarı ile Sevgili arkadaşlarımızın yapmış olduğu 5 günlük tatil esnasında yaşamış oldukları güzellikleri bizler ile paylaşmak amacı ile açmış olduğu konu başlığındaki resimlerdeki ve videolardaki tutulmuş olan Levrek boy ve limitleri sizleri rahatsız etmiş.

Bu hususda eğer bir yanlış anlaşılma olmaz ise bir kaç kelime de ben söylemek isterim.Amacım tabiki kimseyi irdelemek veya rencide etmek asla değildir.;)

Bu konu başlığını sevgili İsmail kardeşim açdığında, gerçekten de Levrek bolluğu benim de dikkatimi çekmişti. :rolleyes:

Fakat daha sonra resimlere daha dikkatli bakınca sevgili dostlarımızı denk gelen bu levreklerin benim tahminime göre ve büyük ihtimal ile Havuz kaçkını diye tabir ettiğimiz türden olduklarını kanaat getirdim..Zira zaman zaman balık boylaması yaparken veya patlak bir havada mutlaka havuzlardan doğal ortama kaçış olmaktadır.Bunu Balıklıova'ya gelmeden önceki çiftliğin eskiden sahibi olan Ege su ürünlerinden mezun Sevgili Ercenk kardeşimin tesisinden biliyorum.Eskiden, uzun süre oralarda bulunma, av yapma ve izleme imkanım olmuştu.

Bu tür balıkların doğal ortama adapte olup da varlıklarını sürdürmeleri şansı çok çok küçük bir yüzdeye sahip olduğunu düşünüyorum. Yani doğal ortamda bir şekilde en kısa zamanda eriyip gideceklerdir.Ama oltalara denk geleceklerdir..Ama ağlara denk geleceklerdir...İçlerinden belki % 5 veya % 10'u kalacaktır...O da belki...:rolleyes:

Dolayısı ile, sürdürülebilir amatör balıkçılık adına ben burada bir gariplik olduğunu düşünmedim.Ve bulamadım...Ortada dostlar ile birlikte geçirilen harika saatler dışında başka bir şey göremedim...

Tabiki bu benim acizane fikrim ve başka türde fikir beyan eden her arkadaşımın da fikrine saygı duyarım..

Yalnız, mesajınızın son satırındaki ifadeniz oldukça iddialı olmuş gibi geldi bana...

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Şubat 2012
  14. BLC

BLC Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Perşembe günü arkadaşım face sayfamdan mesaj gönderdi,abi ıldırda kafes patlamış kıyılar balık dolu diye,daha sonra telefonda görüştük elinde kepçeyle bile balık yakalayanmı,ığrıp atanmı hepside kilolarca balık yakalamış,İshak üstadın dediği gibi binlerce balık en fazla 2-3 günde tükenmiştir zaten..

15. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Celalettin bey yakalanmış olan 30 cm ve kilo altı levrekler deniz levreği değil eğer gerçekten balıkçılıktan anlıyorsanız bunu size zaten izah etmeme gerek yok.
    Burdan açıklamaktan hiç hayıflanmıyorum çünki hepsi havuz patlamış kaçak biz almasak başkaları denk gelcek alcak .Bu güne kadar yayınlanan videolara gelince 40 yıldır kıyı balıkçılığı yapan bizler salınıcak balıkları özellikle oltamıza gelince örnek olsun diye bizler yayınlıyoruz dikkatinizi çektiyse avlanan balıklarda deniz balıkğıda var.
    Öyle tahmin ediyorum ki siz de bizleri hiç tanımamışsınız bende buna çok üzüldüm.
    Bu güne kadar yapmış olduğumuz bütün avlarımız danda gurur duyuyoruz.Teşekküer ederim.

16. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Konuya duyarlılığınız için teşekkür ederim İshak bey Gerçek amatör ruhu diye ben sizin gibi düşünen balıkçılara derim AlkışBahse konu şahıs kendi denk gelsey di acaba ne yapardı:cool::confused:

17. İhsan KARAMAN

İhsan KARAMAN Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Ödül Puanları:
    2

Celo ayıp ediyosun orada bulunanlara ahkam kesmek ne senin nede benim haddime düşmez zira Muzaffer Karasu gibi bir üstadın olduğu bir ortamda yanlış iş olmaz keşke herşeyde yaptığın gibi bu konudada bir sorsaydın Abim dediğin İhsan Karaman,a neyse:eek:

18. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili İhsan kardeşim duyarlılığın için teşekkür ederim.Dayını ve bizleri gerektiğince tanıdığını tahmin edebiliyorum bu sebeptende kendimizi savunma gibi bir girişim de bulunmuyorum senin arkadaşın bizim de arkadaşımız sadece bizleri yakından tanımadığı için bu şekilde düşündüğünü kabul ediyorum.Selamlar ablamm

19. Mufi

Mufi Tba Okuru

Sevgili üyeler , gördümki konu bu noktaya geldi , bu durumda bende birkaç cümle ile sizlere ortak olayım

Güzel maceranın ilk fotoğraflarını gördüğüm anda ve hikayesini okudugum gün bu levreklerin bu mevsimde bu kadar kıyıda ve bu havada ve bu saatte olacagına hiç aklım ermemişti.. hatta face sayfasında da sevgili ismaile şu ifedeyi kullandım'' sanki randevu vermş gibisiniz''

ancak raporon altına bu balıkların muhtemelen kafes balıgı olacagı ifadesini eklemek istemedim..zira etik olmayacaktı. ama sizler açıklamış durumdasınız ben bu konu hakkında sevgili İsmail kardeşime özelden de bir mesaj yazdım bu sabah..

benzer olay geçen sene bana denk geldi, kavakdere-karakoç yolunun sahilde ana yol ile birleştiği noktada açıkta bir ada vardır bu adanın guney tarafında sepetler vardır.. geçen yıl burda fpatlama olmuş ve yaklaşık 4 ay boyunca gümüldüre kadar ispendekler yayılmıştı..

sıfır suda gezen balıklar ne yiyeceklerini bilmeden aptal aptal geziyorlardı.. Bu boyda balıklar tahminim 2 yaşında olabilir 25-30 cm ve bu süre içinde sadece pelet yemden başka bir şey bilmeyen hayvan dogada uzun süre aç kalır. o günlerde yakalanan ispendeklerin karnını sag tarafı ile sol tarafı birbirine yapışmış şekilde zayıflamışlardı..

Bu kaçakların beslenmeyi öğrenmesi çok zaman alır ve bu arada da çogu denizlerde telef olur..

Arkadaşlar kafeslerden kaçan balıklar iç güdüsel olarak sıg sulara gelir arada hem cinslerine rastlarsa onların peşine takılır..
    sonuçta bunlarda bir canlı ve öğrenme yetekleri var..bizle bir anda hiç bilmediğimiz ıssız bir ortama bırakılsak ne ararız ilk anda insan ararız ki anlaşalım..onlarda hemcinslerini bulursa şanslı sayılır..

şahsi kanaatim şudur.. kaçkın balıkların tutulmasında sakınca yoktur..tutulan o balıgın yaşama şansının oldugu garantiside yoktur..

20. Onur ÖZTÜRK

Onur ÖZTÜRK Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Öğretmen yazıyor sizin bilgilerde ama ne öğretmeni yazmıyor.Balıkçılık eğitmeni falansınız herhalde...

Bu şekilde bir üslup gerçekten hoş olmamış kaldıki ortamda yani o balıkavında sizden hem yaşca büyük Muzaffer Karasu üstadın ve bayanların bulunduğunu göz önünde bulundurursak...

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş