1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Harici Konular Teknesi Su Alan Balıkçı Boğuldu

'HARİCİ KONULAR' forumunda Mustafa CUMBUL tarafından 24 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. Mustafa CUMBUL

Mustafa CUMBUL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    2
    Teknesi su alan balıkçı boğuldu

Balıkesir'in Erdek İlçesi Ocaklar Mevkii açıklarında balık avlarken su alan teknesi batınca yaşamını yitiren 24 yaşındaki Mustafa Gül'ün cenazesi Erdek'te toprağa verilecek.
    Balıkesir'in Erdek İlçesi Ocaklar Mevkii açıklarında balık avlarken su alan teknesi batınca yaşamını yitiren 24 yaşındaki Mustafa Gül'ün cenazesi Erdek'te toprağa verilecek. Aynı olayda boğulmaktan son anda kurtarılan iki arkadaşının tedavisi ise sürüyor. Gül'ün arkadaşları, kurtarma ekiplerinin yeterince yardımcı olmamasından yakındı.
    Erdek'te balıkçılık yapan Mustafa Gül, dün akşam saatlerinde kendisine ait 8 metre boyundaki balıkçı teknesine arkadaşları Uğur Eriş (21) ve Ahmet Çimdik'i (23) de alarak avlanmak için Ocaklar sahilinde denize açıldı. Yaklaşık 2 kilometre açılan Mustafa Gül, teknesinin su almaya başlaması sonucu batacaklarını anlayınca, kendisi gibi balıkçılık yapan arkadaşı Kaan Öksüz'ü aradı. Kaan Öksüz, havanında kararması sonucu teknesi batan arkadaşlarına ulaşmakta zorluk çekince, cep telefonu Bandırma Sahil Güvenlik Komutanlığı'nı arayarak, teknenin koordinatlarını bildirip yardım istedi. İddiaya göre, Kaan Öksüz'ün helikopter kaldırılması teklifini kabul etmeyen görevliler, Marmara İlçesinde bulunan kurtarma botunu belirtilen bölgeye yönlendirdi. Bölgede yapılan aramada Mustafa Gül boğulmuş, arkadaşları Uğur Eriş ile Ahmet Çimdik ise denizde donmak üzereyken bulundu. Sahil Güvenlik ekipleriyle Uğur Eriş ve Ahmet Çimdik'i motorlara çekmek isteyen Şafak Eker de yaralandı.
    Yaralılardan Uğur Eriş ve Ahmet Çimdik Bandırma Devlet Hastanesi'ne götürülürken durumu hafif olan Şafak Eker'e ise Erdek'te sağlık ocağında müdahale edildi. Geçen yıl askerden gelen Mustafa Gül'ün cesedi ise otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.
    Erdek'te yaşayan Gül ailesinin iki çocuğundan biri olan Mustafa Gül'ün cenazesi Erdek'te toprağa verilecek. Talihsiz gencin yardım için aradığı arkadaşı Kaan Öksüz ise, "Kurtarma çalışmaları için Sahil Güvenlik helikopter kaldırsaydı belki de arkadaşımızı kurtaracaktık. Çünkü hava karardığı için onu ve arkadaşlarını çok aradık. Uğur ve Ahmet'i kurtardık fakat Mustafa onlar kadar şanslı değildi" dedi.
    Erdek Cumhuriyet Savcılığı, olayla ilgili soruşturma başlattı.

2. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Teknesi su alan balıkçı boğuldu

Ailesi için çok üzücü :(Toplum için düşündürücü bir olay:confused: Allah ailesine sabır versin başları saolsun.

3. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Allah rahmet eylesin .

Denizin şakası olmadığı bir kez daha kanıtlandı. Teknemizin donanımını her daim kontrol etmemizin ne kadar önemli oldığunu anlatan acı bir ders....

4. Ayşe HARUPÇU

Ayşe HARUPÇU Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Mustafa kardeşim,çok üzüldüm kardeşimize ALLAH'tan rahmet Ailesine başsağlığı dilerim.Malesef ülkemizde
    insan hayatı'nın değeri hiç yok...

5. ksk sedat

ksk sedat Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Gerçekten çok üzücü bir durum merhuma ALLAH'tan rahmet dilerim.
    Bu durum karşısında yetkililer gereken önemi gerçekten göstermedilerse bu çok daha vahim umarı öyle değildir.

6. MUSTAFA KAHRAMAN

MUSTAFA KAHRAMAN Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Allah rahmet eylesin üzüldüm ne olursa olsun can yeleği şart yüzmede bilsek şart şart şart....

7. aldem

aldem Tba Okuru

ALLAH rahmet eylesin.

8. Derya Şirvan YARDIMCI

Derya Şirvan YARDIMCI Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Teknesi Su Alan Balıkçı Boğuldu

:(Çok üzüldüm Allah rahmet etsin:(gencecik fidanmekanı cennet olsun,kıyamam ben çok çok üzüldüm:(

9. serkantezcan

serkantezcan Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Teknesi Su Alan Balıkçı Boğuldu

Sahil güvenliğe içi para dolu tekne batıyor deselerdi bak nasıl kalkıyordu helikopter...
    Kim bilir neler yaşandı o an:(zor allah sabır versin:(
    Allah rahmet eylesin:(

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş