1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Harici Konular Tekne'de Balık Avı Kuralları.!

'HARİCİ KONULAR' forumunda ramo55 tarafından 2 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. ramo55

ramo55 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:
    Bir arkadaş grubu ile balığa giderken aramızdan en tecrübesiz miço olarak seçilir! (yani teknenin amelesi) kikikikikikikikikiki

Ama nedense durumdan hiç şikayetçi olmaz..

Çünkü; gördüğü her şey ona tecrübe olarak geri dönecek!!!!

İlk işi motoru çalıştırmayı öğrenmek (bu her ne kadar 9'luk pancar motoru çalıştırmak zor olsa da motora eter koklatarak biraz daha basite indirgeyebilir..!!
    Artık onunda kolayı çıktı motora marş dinamosu takılıyor..!!!..!!! aggglama aggglama aggglama aggglama ben bunları göremedim..!!!!!

Teknede çapa atma ve çapa çekme vazifesi;

İşte en zoru da bu.! 60 kulaca çapa atarsın kerterize oturamazsın çek bir daha bir daha kikikikikikikikikikikikikikikikikikikiki

Ufak balık aşağıya sarar çapa topla motor çalıştır devam başka kerterize..!!:!::
    Allah’ım ne çok ezilmişim..!!!kikikikikikikikikikikikikikikikikikikikikikikikikiki

Neyse ki son zamanlarımda çapa topları çıktıda rahat ettim..!!!kikikiki

İlk çapamı balık avlayanların dibine atmıştım.! Hem karşı taraftan hem reis'inden bi ton fırça yedim 80 kulaçtan çapa çekince bunun ne kadar yanlış olduğunu acı bir tecrübe ile öğrendim.aggglamaaggglamaaggglamaaggglama

Olta takımı yapmayı,yemi oltaya takmayı,hangi yemi hangi balığa atmayı.
    Birde yalan söylemeyi .kikikikikikikikikikikikikikikiki

Avlanırken tanımadığımız tekne yanımıza geldiği zaman oltanın ucunda çipura olmasına rağmen sorduklarında ufak balık sardı aşağıya bizde kalkcaz zaten.kikikikikikikikikikikikikikikikikikikikikikikikikikikikikikikikikikikikikiki

Balık yakalarken tekne'nin içindeki tatlı rekabet anlatılmaz yaşanır..!
    Bir tanesi bağırır misina parmağıma oturdu çok zor ya gelmiyooo.!Bir bakarsınız isparoz kuyruğundan yakalamış geliyor kikikikikikikikikikikiki

Birde sardalya’yı yem yapmak için kesipte kafası ile kuyruğunu denize atmamak. Hem ufak balığı çeker rahat avlanamayız...!

Yanımıza mutlaka 2-3 martı gelir, onlara verirsek dua alırız.! kikikikikikikikikikikikikikikikikikikiki

Tanıdık 3,4 tekne’nin bir araya gelipte güzel balık yakalanan bir yerde rüzgar’dan yön değiştirmemek için ayrı ayrı çapa atıp birbirine bağlanıp güle oynaya balık yakalaması.!

Deniz'de arkadaşlık başkadır.! Liman'dan açılıp 40 dk yol yaparsın, motor'un arızalanır can arkadaşların gelir seni kıyıya kadar çeker..!

Başınızı ağrıttıysam kusara bakmayın

Herkese rastgele

Ramazan Korkmaz

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 2 Şubat 2012
  2. denizci

denizci Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Tekne'de Balık Avı Kuralları.!

Ramazancığım doğru lafa ne denir,ben de müsadenle ufak bir iki saplamayapmak istiyorum. Sen tam ara ara balığı bul,Teknecinin arkadaşı gelip,pişkin pişkin^^yav remzi abi,bizde çapa yok,tekneyi sizin arkanıza bağlıyalım^^demesi,halbuki 5 dakka evel bizden biraz ilerimizde eşşek kadar demiri denize atmalarına ne buyurulur? sonrada bara çara çektikleri küçücük balığa bile orkinos çekiyormuş muamelesi yapması benim bütün neşemi kaçırır.İnsan biz bize olmak için gelmişse tanımadığı başka insanların yanımızda işi ne değilmi?Sevgilerle.

3. Mufi

Mufi Tba Okuru

Zırt Pırt tartışma yaratma :D

4. murat48

murat48 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    2

Ramazan bey, harika yazmışsınız. O anlar hepimizin başına geliyor tabii ki . Yüzümüzde gülücükler, aklımızda anıları tazelettiğin için teşekkür ederim.

5. ramo55

ramo55 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:

Emrin olur Muvaffak abi bir daha tartışma yaratırsam kafama uçak düşsün.kikikikikikikikikikikikikikikikikikikikikikikiki

6. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Ramazan kardeşim, balıkta yaşadığımız bütün güzellikleri anlatmışsın, yüreğine sağlık.

Bir iki ekleme yapmak istiyorum, özellikle wc olmayan teknelerde çekilen sıkıntılar, kıyıya çıkıp tekrar aynı kerterizi bulabilmek için çabalamalar, av arkadaşların arasında balık yakalayamayana yapılan sataşmalar ( üzmeden, kırmadan ) yem azaldığında yem kutusunu saklamak vs vs, neler var daha neler.;)
    :p

7. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Çok güzel anektotlar ellerine sağlık :)

8. selim65

selim65 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

selamlar bende bi anımı anlatayım ortalama 25 sene evvel gibi 3 arkadaş hafta sonları balığa sandal kiralar giderdik tabi ozamanlar yeni sayılırız
    lüfer zamanı diğer teknelere biraz yaklaşır kaç kulaca indirip balığı yani lüferi yakaladıklarına bakardık o tekneler her seferinde yakalar bizede 10
    atışta 1 yada 2 kere balık denk gelirdi neyse uzatmayayım o usta balıkçılar oltayı indirirken yalandan yere 4veya 5 kulaç daha indirir gibi yapıp başkalarını kandırılarmış tabi bizide

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş