1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Üstadlar Tatbikat Sino'su 11 kilo

'Tahir GÜRHAN' forumunda Tahir GÜRHAN tarafından 24 Kasım 2011 tarihinde açılan konu

 1. Tahir GÜRHAN

  Tahir GÜRHAN ÜSTAD ÜSTAD

  Katılım:
  10 Kasım 2011
  Mesaj:
  148
  Alınan Beğeniler:
  23
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Saroz Körfezi
  Sevgili Dostlarım

  Kasım ayı sinarit avcılığı açısından geçmiş yıllara göre bir hayli hızlı geçiyor.İstanbula son gidişimde bazı yalan dolan fetbazlarının forumlarda canımı sıktığını fark ettiğimde kendimi tekrar Sarosun serin sularına atmak ihtiyacını hissettim.Sevgili dostum Aygün le yaptığımız son sinarit avından sonra onun başarılı avlar yaptığını duyunca aynı meraya TRT Televizyonu için Sinarit avı çekimleri yapmak üzere Eylülde yanıma gelen İzmirli arkadaşları 2. çekimler için davet ettim .Murat ve Rahim çok değerli kardeşlerim ve onlara biri 4 kg biride 1 kg olmak üzere iki sinarit çekimi yaptırıp İzmire mutlu dönmelerini sağladık.Aslında TV çekiminde daha güzel bir trofe olsun isterdim ama bu istemekle olmuyor tabi.Fakat her ikiside çekimlerden son derece memnun ayrıldılar.Takip eden günde Aygünle beraber 3.250 kg gelen bir delikanlı daha yakaladık.Ertesi gün Aygün İstanbula döndü bende kendi meralarımda balık varmı diye bakmaya karar verdim.Fakat sabah hava çok esiyordu yinede kıyılarda dolaşırım diyerek zargana aramaya başladım.3 saatlik arama sonunda ilk defa zargana bulamadan açıklara zar zor çıkarak uskumru kolyoz aramaya başladım.2 uskumru ve birkaç ufak istavrit yakaladım.Havanında biraz kalmasıyla yakın taşlara uzandım .Fakat tüm çabalarım ancak 3 kglık bir genç sino ile son bulmuştu.Hedeflediğim balık bu değildi ama livara yerleşti.Ve ertesi gün güzel havada daha uzun parkur yaparım diyerek eve döndüm.Akşam üstü Geliboluya gidip Turgayın dükkanında biraz sobet ettik.Sohbet esnasında Sarosdaki askeri tatbikattan söz edildi fakat nedense üstünde durmadım.

  Sabah 7de uyanarak hazırlıklarımı yapıp 8:00 gibi denize açıldım.Hafif bir sis etrafı flu bir görüntüye sokmuş ve hafif hafif esen maltem de bu sisi yavaş yavaş dağıtıyordu.Zargananın olmadığını bildiğim için açılıp uskuru tutmak istedim zira livarımdakiler yanlarında duran 3 kglık can düşmanlarından korkup ölmüştü.22 metrelere geldiğimde sis hafif hafif kalkıyordu bir iki kolyoz ve 2 adet 25 cm civarı uskumru yakalamıştımki etrafımda 4 adet savaş gemisi belirdi.Hiç bukadar yakınımda olmamışlardı.Bir an aklıma dün akşam Geliboluda ki konuşmalarda bahsedilen tatbikat geldi.Eyvah eyvah etrafımda gemiler tepede uçak ve helikopter,livarımda 4 tane güzel yem….Naapalım şimdi….
  Teknem SİNO1 in tüm evrakları tamam.Benimde amatör balıkçılık ,amatör kaptanlık vs tüm evraklar tamam ama tatbikat bu evrak filan dinlermi..Koca gemiye arkamı dönüp akıntıyıda arkama alarak avlanmaya başladım.İki takım yapıp birini bölgede mevcut olan akyalara karşı 0.80 mono diğerinide 0.50 FL Carbon misinalarla donattım ve büyük çıkrığa kalın küçük çıkrığa ince misina monte edip indirdim veya ben öyle sandım.Vah vah vah..


  Her iki takımıda iri uskumrularla yemledim.Bu arada helikopter tepeme dikilip beni inceledi herhalde uskumrulara kızdılar diye düşündüm.Telefonla konuştuğum Burak abiler Yayla dan denize bile çıkarılmamışlar aynışey Sarosun bir çok bölgesi için geçerliymiş.Bende düşünüyorum neden denizde tek tekne benim diye..

  Akıntı fala gelip takımlar uçmaya başlayınca hemen paraşüt açıp yavaşladım zira akıntıya karşı gitsem koca savaş gemisinin üstüne gitmem gerekecekti.Devamlı balık aldığım 30-34 metre taşlarında hiç vuruş olmadı.Biraz kıyılayıp 26 metrelere geldiğimde büyük çıkrık birden iki büklüm olupcayır cayır ip boşaltmaya başladı.Bu kadar hızlı boşaltan orkinos yada büyük akya olmalı derken tasmayı hafifçe vurdum.Ve o anda muhteşem kafa darbeleriyle karşılık verdi ve tam yolaçığa doğru gitti.Öbür takım sudaydı ve çapariz yapacaktı.Boş ver dedim kendi kendime nasılsa kalın misina var takım sağlam deyip 3-4 kulaç yukarı aldım dragı ayarlayıp kamış yuvasına takıp derhal küçük takımı sarmaya başladım.küçük takımı tekneye aldığımda bir de ne göreyim kalın misinayı yalnışlıkla küçük çıkrığa takmışım.Yani canavar ince takımda .Eyvah eyvah..

  Tabi bir anda balığa karşı davranışım değişti ve çoook nazik bir şekilde sarmaya başladım.Balık tekneye yaklaştığında deparlara başladı ve bir türlü kurşuna gelemedi.Bir yandan misina için kopma nooolur duasını geliştirdim.Kopma nooolur kopma nooolur kopma nooooolur ve kurşun elimde.

  Son 15 metre 0.50 FL misina pes etmedi tepsi gibi parıltı…Seviyorum bu anı vallahi çok seviyorum.Dev kepçe bile ufak geldi dev misafirime…Gerçek bir SAROS TROFESİ daha teknemde şeref misafiri olarak baş köşede yerini aldı.Bu Poseidonun bana son hediyesiydi.Ne etrafımda ki gemiler ne tepemdeki uçaklar ve helikopter,ne son günlerin çakma trofecileri hepsini bir anda silen ve unutturan bir muhteşem güzellik.

  Artık eve dönmek ve kahraman denizcilerimizin sabrını daha fazla zorlamamak zamanıydı.Balık 93 santim ve 11 kg gelmişti.Evet yıllar önce forumlarda benim yazılarıma bulduğum başlık SAROSUN TROFELERİ gerçek sahiplerinden birini daha yazıların arasına katmıştı.
  Teşekkürler Teşekkürler Deniz Ana evlatlarından en ulaşılmazı için….


  Sevgilerimle

   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 7 Kasım 2016
 2. Talip Girgin

  Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

  Katılım:
  16 Mayıs 2009
  Mesaj:
  770
  Alınan Beğeniler:
  17
  Ödül Puanları:
  18
  Şehir:
  Marmara ve Trakya
  Web Sitesi:
  Cevap: Dev bİr sİno daha 11 kg - tatbİkat sİnosu

  Kolların dert görmesin Tahir Ağabey... Kim ne derse desin sen Saroz fatihisin! Alkış Sarozun balıkları bile bunu biliyor ve senden başkasına gitmiyor kiki Tabi ki bunun sofra adabı ve iksiri ile alakası vardır sanırım. Diğer taraftan seni üzmelerine üzüldüm tabi...:eek:

  Bende bir dedikodu duydum. Güya sen istanbula gelip, kılık değiştirerek kumkapıya balık haline gidiyormuşsun! Orada en büyük balıkları alıp battaniyaye sarıyor ve arabanın bagajına atıyormuşsun. Saroza dönüşünü de ayarlayıp kimse uyanmadan teknen ile denize açılıyormuşsun. Bir iki saat dolaşıp herkese telefon açıyormuşsun işte ben balık tuttum şöyle büyük filan. Sahi varmı bunun ası astarı?

  Bak, beni de balığa götürür ve bu balıktan tutarsan ikna olurum. Kurt düştü içime şimdi. hehehehehehe
  Selam ve saygılar...

   
 3. Ferit ERTÖZ

  Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

  Katılım:
  7 Nisan 2010
  Mesaj:
  800
  Alınan Beğeniler:
  10
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  FOÇA-MORDOĞAN
  Cevap: Dev Bir Sino Daha 11 kg - Tatbikat Sino'su

  Tahir üstadım yine harika bir rapor ile gözlerimizin pasını sildin :)

  Saros'un muhteşem güzellikteki misafirin görülmeye değer :) Ama yalancıların ve fetbazların canını sıkmasına değmez be abim :)

  Roman tadında ki avını inan sanki beraber yaptık, kendimi bir an o ince bedenli çıkrığın çıkardığı sese kaptırdım :)

  Bu güzel avını bizlerle paylaştığın için teşekkürler üstad:)

  Rastgele...
   
 4. orhanbaba

  orhanbaba Orhan Baba Gold Üye

  Katılım:
  16 Ekim 2010
  Mesaj:
  0
  Alınan Beğeniler:
  4
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Çanakkale Asos
  Cevap: Dev Bir Sino Daha 11 kg - Tatbikat Sino'su

  [​IMG]

  [​IMG]
  Sevgili kardeşim ilk başta bu raporunu çok beğendim ben de seninle o anı yaşar gibi oldum, ellerine sağlık.Alkış

  Sana bu sinarit çok yakışıyor, valla sen insanın kafasını çok karıştırıyorsun ve ne yazacağımızı artık bilemiyoruz derler ya kelimelerin kifayetsiz kaldığı anlar diye.....
  Türkiye'nin sinarit ustalarının ustası, tebrikler sana olsun helal olsun sana, sevgiler hoşçakal.AlkışAlkışAlkış
   
 5. İsmail ESENCAN

  İsmail ESENCAN Admin Admin

  Katılım:
  19 Eylül 2008
  Mesaj:
  11,450
  Alınan Beğeniler:
  10,056
  Ödül Puanları:
  5,113
  Şehir:
  İzmir
  Web Sitesi:
  Cevap: Dev Bir Sino Daha 11 kg - Tatbikat Sino'su

  Sevgili Tahir ağabeyim, sinaritlerin efendisinin kim olduğunu bu alemde herkes biliyor, çakma trofeciler senin canını burada asla ve asla sıkamazlar, çünkü zamanında ben onların canlarını sıkıp, layık oldukları yerlere gönderdim.

  Rahat, huzurlu ve güvenli bir şekilde burada ki her dostumuz paylaşımını yapar ve gerektiği, olması gereken gibi ilgi ve alakadan öte, sevgi ve saygıyı görür, fark burada yatıyor.;)

  Hikaye tadında, harika bir paylaşım olmuş emeğine yüreğine sağlık abim, dilerim çok daha güzelleri oltana gelsin.:)
   
 6. Sargoz35

  Sargoz35 Gold Üye Gold Üye

  Katılım:
  26 Ekim 2008
  Mesaj:
  826
  Alınan Beğeniler:
  8
  Ödül Puanları:
  2
  Şehir:
  DENİZİN KÖPÜRDÜĞÜ YER
  Cevap: Dev Bir Sino Daha 11 kg - Tatbikat Sino'su

  Sevgili Tahir abicim,14 kiloluk kendi rekorunu bu gidişle yine sen egale edeceksin gibime geliyor bana...Tahir abim bununla kaç tane Gazoz içilir :D ? Ustam ellerine sağlık,dostların birbirine hürmet ve saygı ile yaklaştığı ortamı burada her daim bulacaksın,Türkbalıkavı Ailesinin farkını günler geçtikçe daha da yüreğinde hissedeceksin...İyi ki varsın...İyi ki buradasın...Poseidon ve Gazozcu önünde saygıyla eğiliyor...Selamlar...
   
 7. serkantezcan

  serkantezcan Gold Üye Gold Üye

  Katılım:
  19 Eylül 2008
  Mesaj:
  437
  Alınan Beğeniler:
  4
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  deniz
  Cevap: Dev Bir Sino Daha 11 kg - Tatbikat Sino'su

  Sevgili üstadım,

  Bu avlar gerçek birer efsanedir,anlatılması dinlenmesi yıllar boyu sürer gider,siz her zaman gönlümde bu avlarla birlikte bir efsane olarak yer etmişsinizdir,
  Artık dileğim sizinle tanışıp bu hikayeleri sizden dinleyip ve imkan olursa gerçekleştirmektir.

  Harika anlatımınız için çok teşekkürler,elleriniz dert görmesin,sino ya diğeceklerim kelimelerle anlatılamaz zate:)daha güzelleri rastgelir inşallah...

  Sağlıklı,mutlu ve huzurlu günler diliyorum...
   
 8. Cahit Acun

  Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

  Katılım:
  25 Aralık 2009
  Mesaj:
  1,694
  Alınan Beğeniler:
  24
  Ödül Puanları:
  2
  Şehir:
  İstanbul/Saros Körfezi/Ege
  Cevap: Dev Bir Sino Daha 11 kg - Tatbikat Sino'su

  Canım kardeşim,SAROS TROFELERİ'nin ağa babası...

  Sen bir efsanesin.Sinaritlerin efendisi ve bizim can dostumuzsun.Seni yıpratmak isteyen ÇAKMA BALIK PROFESÖR'lerine kapak olsun bu SİNO....
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Kasım 2011
 9. CEMAKO

  CEMAKO Üye Balıkçı

  Katılım:
  5 Şubat 2011
  Mesaj:
  85
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  seferihisar
  Cevap: Dev Bir Sino Daha 11 kg - Tatbikat Sino'su

  Tahir abi tebrik ederim
  serüven tadında ve harika paylaşımlar yapıyorsun ellerine sağlık
  gözümüzün pasını sildin.
  nasib olursa devamını bekliyoruz
   
 10. Güman ARDAL

  Güman ARDAL Üye Balıkçı

  Katılım:
  8 Ekim 2011
  Mesaj:
  667
  Alınan Beğeniler:
  9
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Cevap: Dev Bir Sino Daha 11 kg - Tatbikat Sino'su

  Ustam böyle birkaç tane daha balıkla foto çekersen balkan vücut geliştirme şampiyonasına katılabilirsin.Eline yüreğine sağlık
   
 11. Celalettin KARAMAN

  Celalettin KARAMAN Gold Üye Gold Üye

  Katılım:
  19 Eylül 2008
  Mesaj:
  883
  Alınan Beğeniler:
  14
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İzmir
  Cevap: Dev Bir Sino Daha 11 kg - Tatbikat Sino'su

  Sevgili Tahir ÜSTAD'ım,

  ''Sinarit'lerin Efendisi'' lakabınıza yakışır harika bir av güncesini daha bizlerle paylaşmanızın mutluluğu içerisindeyiz. Yıllardır zevkle izlediğimiz avlarınızın aynı güzellikte devam ediyor olması bir takım çakma trofecileri kızdırmış olabilir. Ağızlarındaki salyalarla izlemeye devam etsinler.

  Sağlık ve sıhhat içerisinde nice güzel avlara.

  Rastgele
   
 12. Gürdeniz

  Gürdeniz Gold Üye Gold Üye

  Katılım:
  12 Ekim 2009
  Mesaj:
  40
  Alınan Beğeniler:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Ege Bölgesi
  Cevap: Dev Bir Sino Daha 11 kg - Tatbikat Sino'su

  Sevgili Tahir kardeşim yine harika bir rapor,yine muhteşem bir av.
  Neşen ve sağlığın daim olsun.
  Çok,çok tebrikler.Alkış
   
 13. çimentepeli

  çimentepeli Üye Balıkçı

  Katılım:
  11 Ocak 2009
  Mesaj:
  0
  Alınan Beğeniler:
  19
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Ege Kıyıları
  Cevap: Dev Bir Sino Daha 11 kg - Tatbikat Sino'su

  Sayın Tahir üstadımız .Büyük bir ustalıkla almış olduğunuz sinarit,e söyleyecek kelime yok.Alkış
  Ama hikayesi okadar etkileyici ki okudukça insanı içine çekiyor ....ben mesela okurken bir anda sanki etrafımda deniz ordusu var gibime geldi. MÜTHİŞ.
  AlkışAlkış
   
 14. Burak Karadeniz

  Burak Karadeniz Gold Üye Gold Üye

  Katılım:
  11 Kasım 2011
  Mesaj:
  275
  Alınan Beğeniler:
  33
  Ödül Puanları:
  18
  Şehir:
  Marmara , Saros
  Cevap: Dev Bir Sino Daha 11 kg - Tatbikat Sino'su

  Tahircim ellerin dert görmesin,sayende trofe sinarit nasıl olur görüyoruz.Artık senin ustalığını ifade edecek sıfat bulamıyorum.Balığı yere koyarken dikkat et birinin ayağına denk gelirse kötürüm olabilir.Sevgilerimle.
   
 15. cevikatmaca

  cevikatmaca Üye Balıkçı

  Katılım:
  24 Kasım 2011
  Mesaj:
  1
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Cevap: Dev Bir Sino Daha 11 kg - Tatbikat Sino'su

  Sevgili üstad, hem Aygün beye hem de sana buradan bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Mütevaziliğiniz, harika ev sahipliğiniz için. Saroz'da bizi ikinci kez misafir etmenizden ne kadar mutlu olduğumuzu anlatamam. Meralarınız bereketli, iğneniz avcı olsun... Svg.

  Murat Ünal
   
 16. Vedat ÖNCÜER

  Vedat ÖNCÜER Üye Balıkçı

  Katılım:
  8 Nisan 2011
  Mesaj:
  679
  Alınan Beğeniler:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Suyun olduğu her yer
  Cevap: Dev Bir Sino Daha 11 kg - Tatbikat Sino'su

  Sevgili üstadım;:)
  Sen sino hocasısın kimse eline su dökemez .Sen hiç canını sıkma , çakma sino trofecilerinede kafanı hiç takma seni bilen biliyor,meyva veren ağaç taşlanırmış.
  Sağlıcakla dostum AlkışAlkışAlkış
  Afiyet olsun....:)
   
 17. ishak BALLICA

  ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

  Katılım:
  15 Ekim 2008
  Mesaj:
  3,466
  Alınan Beğeniler:
  102
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  İzmir
  Cevap: Dev Bir Sino Daha 11 kg - Tatbikat Sino'su

  SevgiliTahir hocam, emin ol hepimizin rüyalarını süsleyecek bir trofe daha yakalamışsın...Alkış

  Sağlık ve sıhhat içinde, her daim devamını dilerim..:)
   
 18. aldem

  aldem Tba Okuru

  Cevap: Dev Bir Sino Daha 11 kg - Tatbikat Sino'su

  Sadece alkışlıyorum,sizle inşallah tanışma fırsatımızda olur büyük usta.
   
 19. Tahir GÜRHAN

  Tahir GÜRHAN ÜSTAD ÜSTAD

  Katılım:
  10 Kasım 2011
  Mesaj:
  148
  Alınan Beğeniler:
  23
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Saroz Körfezi
  Cevap: Dev bİr sİno daha 11 kg - tatbİkat sİnosu

  Sevgili Talip,
  kaleminin kudretini bilirim onun için seni hemen balığa götürmem lazım.Yalnız balığa giderken çaktırma ya git bir iki trofe alıver ..hehehehehehe
   
 20. Tahir GÜRHAN

  Tahir GÜRHAN ÜSTAD ÜSTAD

  Katılım:
  10 Kasım 2011
  Mesaj:
  148
  Alınan Beğeniler:
  23
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Saroz Körfezi
  Cevap: Dev Bir Sino Daha 11 kg - Tatbikat Sino'su


  Çok teşekkür ederim .Hakikaten çıkrığın feryatları müzik gibi geliyor insana.Beğenmenize sevindim.Sevgiler
   

Bu Sayfayı Paylaş