1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Atçekbalıkavı Şuuuuuuttttt Ve Goooool 3 :)

'SPİN AV RAPORLARI' forumunda fztyasin tarafından 1 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

1. fztyasin

fztyasin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhabalar.

Daha önce birinci ve ikinci bölümlerini çektiğimiz şut ve gol av raporları serisinin üçüncüsünü çekmek bugüne nasip oldu :)

Bir iki haftadır avdaşım Özkanın başının etini yemeye başlamıştım; boşver levreği ıskarmoza gidelim ıskarmoza gidelim diyerek, o da “levrek tutmaya geç başladık, hazır levrek devam ediyorken levreğe gidelim” diyerek beni sürekli frenliyordu :D
    Bu haftada levrek deneyelim birkaç hafta sonra ıskarmoza gideriz diyerek beni levreğe ikna etmesi ile 1 mayıs izninide bulmuşken levrek merası için planlamalar yapmaya başladık.
    Face gruplarından tanıştığımız sonrada samimiyetimiz artan Bora Barutçu hocam ve yine gruptan tanıştığımız Osman Gücük hocam ile organizasyon planını yapıp sabaha karşı 4 gibi buluştuk.
    Araç yolu bittikten sonra yaklaşık 45 dakikalık yürüyüş ve tırmanışın ardından levrek çıktığını daha önce bildiğimiz meraya 5e doğru kurulduk. Kayalıkların bol olduğu merada benim isteğim olan ıskarmoz çıkma ihtimali de yüksekti.
    Levrek için sahtelerimizi hazırlayıp denizi dövmeye başladık, biz kırbaçladıkça denizden sesler çıktığını hisseder gibiydim “Bugün size levrek yoooooooook” dermiş gibi hafif bir rüzgar kulaklarımızın uğuldamasına sebep oluyordu :)
    Bir süre çalıştıktan sonra Bora hocam kayalıkların biraz daha yoğun olduğu bölgeye ıskarmoz denemek için yürüdü, yaklaşık 5 dakika sonra ALDIIIIIM KEPÇEYİ GETİRİİİİN diye bağırması ile üçümüzün koşturması bir oldu :) Ben hemen yeni almış olduğumuz kepçeyi suya daldırım balığı kepçeye oturttum ki ÇAAAT sesi ile kepçe iki parçaya ayrıldı ve balıkla birlikte suya düştü :(
    Allahtan balık sahteden kurtulamamıştı, hemen Bora hocanın kepçesi ile balığı aldık, güzel bir ıskarmozdu :)
    Özkan hemen bana sataşmaya başladı “ulen ne adamsın ıskarmoz diye diye levrek merasına ıskarmoz çağırdın, şimdi burada levrek kalmaz kovalamıştır bunlar levrekleri” :D :D :D ben de pis pis sırıtıp cevap veriyorum tabi “olsun ortak ıskarmoz yakalarız işte” :)

Bora hoca kepçeden ve sahteden balığı kurtarmaya geçerken bize de aynı noktadan atışlar yapmamızı söyledi, sürü varsa kaçırmayalım dedi.
    Aynı noktadan yan yana atışlara başladık, az sonra oltamda o güzel ağırlık, kafa darbeleri ve kalamadan gelen musiki ile birlikte bu sefer ben bağırdım ALDIIIIIM KEPÇEYİ GETİRİİİİİN :D Bayağı iri sayılabilecek bir ıskarmoz da ben almıştım.
    Bir süre daha çalışmaya devam ettik ben bir tane daha aldım, yine kepçe ile yanımda hazır bulunan avdaşlarımın sayesinde balığı kayaların üstüne almayı başardık. Biraz sonra Bora hocam bir tane daha aldı ve benimle skoru 2-2ye getirdi :)

2 balığı aldıktan sonra kenara oturdum ve avdaşlarımı izlemeye başladım, Özkan hadi ortak devam et dese de 2 tane bana yeter de artar başka atmayacağım dedim. O da o zaman benim için yakala diyince tekrar oturduğum yerden kalkıp olta sallamaya devam ettim.

Artık hava iyiden iyiye aydınlanmaya başlamıştı ki bu sefer Özkandan ses yükseldi ALDIIIIIM KEPÇEYİ GETİRİİİN :D Özkanda çok yakışıklı bir ıskarmozu diğerlerinin yanına koymuştu.
    Hava iyice aydınlanınca daha az olta atıp sohbeti artırmaya başladık. Ben artık olta atmayı bırakmış tamamen kendimi muhabbete vermiştim ki Bora hocanın elinde bir sahte gördüm
    Y-Hocam o sahte ne
    B-Duo tide minnow slim flyer
    Y-Ne güzel bişeymiş o yaa
    B-Bu diğerleri gibi floating değil, sinkink model, düz sarımda çok iyi değil ama sar dur ve jerk hareketlerde çok başarılı bi sahte, erimi de şimdiye kadar gördüğüm en güzel sahte
    Y- Versene bi tur bineyim :D yok pardon yüzdüreyim
    B-Al al dene, ama dediğim gibi jerkler yaparak yüzdür
    Sahteyi takımıma iliştirip attığım anda ağzım açık kaldı, erimini çok beğendiğim duo terrifin bile neredeyse iki katı mesafeye uçan, kurşun gibi bir sahte yapmış adamlar, ee boşuna flyer dememişler demek ki.
    Birkaç tur sar, sonra dur jerk yap tekrar sar derken sahte takıldıııı…… Mı acaba derken tasmayı vermem ile tek atış ve balık sahtenin üstünde :) avdaşlarım ağızları açık şekilde beni izliyorlar, ulen avı bitirmiştik sadece nasıl yüzdüğüne bakmak için almıştın sahteyi, sakın dibe taktırmış olmayasın türevi sözlerin ardından benden günün klasikleşen sözü geldi ALDIIIIIM KEPÇEYİ GETİRİİİİN :D
    Deneme amaçlı tek atışlık taktığım sahte ile bir ıskarmoz daha almıştım :)
    Bir süre daha o gazla atıp çeksek de sonrasında balık çıkmayınca avı sonlandırdık. Dönüşte Bora hocamın ısmarladığı çaylar eşliğinde yol kenarında bir kahvede biraz daha sohbet ettikten sonra evin yolunu tuttuk.
    Daha güzel avların sizlerin olmasını dilerim.

Not: Bir çok farklı marka ve model sahte kullanmamıza rağmen balıklar sadece 2 modele geldi, demek ki balık sahte seçiyormuş (tüm sahteler hemen hemen aynı renkte idi, sarı beyaz)
    Not 2: Uzunca bir süre ava gidipte boş döndükten sonra son zamanlarda avlarımız verimli geçmeye başladı, kendimizce başarılı olma oranımızın artışındaki sebebi şunlar bağladık
    -Tek merada sabit kalmayıp yeni yerler aramak, aynı merada bile sabit kalmayıp her noktayı denemek
    -Nokta atışı sahte bulmak (bu konuda Bora hocama sonsuz teşekkür etmek lazım çünkü bizi Duo markası ile tanıştırdı)
    -Görünürlüğü yüksek olan ip misinadan vazgeçip mono misinaya dönmek.
    Takım detayları
    Benim
    Kamış 2.70lik İtalian cyrano spiining 15-40 atarlı
    Makine Ryobi Oasis Match 4500
    Misina : Shimano technium spinning 0.25mm mono
    Özkanın
    Kamış okuma v system 2.70
    Makine shimano exage 3000
    Misina: Nippon ghost 0.24mm mono
    Bora hocamın ve Osman hocamın takımları beilmiyorum :)
    Sahteler: Üsttede söylediğim gibi bir çok farklı markanın sarı beyaz renklerini denedik ancak balıklardan 4 tanesi DUO terrif type 1 sahtenin Pearl chart rengi ile 2 tanesi de yine DUO nun tide minnow slim flyer modelinin yine pearl chart rengi ile alınmıştır.

İsmail ESENCAN bunu beğendi.
  2. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Cevap: Şuuuuuuttttt Ve Goooool 3 :)

ALLAH içinize sindirsin kardeşlerim, bu sezon hepimiz için güzel geçiyor inşallah çok daha güzel avlar yapacaksınız. Hepinizi canı gönülden kutlarım, durmak yok böyle güzel avlara devam.:)

3. fztyasin

fztyasin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkür ederim İsmail abi, evet bu sezon levreği geç ıskarmozu erken bulduk, İnşallah böyle güzel geçmeye devam eder. Tek üzüntümüz Osman hocamın balık alamamasıydı, o da bir vuruş aldı ama balık oturmadı maalesef. İnşallah bir dahaki avda tüm ekip balık alacağız ve daha güzel şekilde paylaşacağız

4. Osman Gucuk

Osman Gucuk Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Tekrar Tebrikler. ... itina ile balık yakalatilir. Benle gidin ve benim olta mi görenler sizin sahteleri parcalasin

5. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Ah be kardeşim, senin de şansın kırılacak ve inan bana arka arkaya gelecek o balıklar. :)

6. fztyasin

fztyasin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    0

Osman hocam pazar günü el birliği ile senin şanssızlığı kıralım, ben geçenlerde bi hocaya üfletmiştim kendimi :) seni de götüreyim bi okuyup üflesin nazar falan kalmaz :) aynı noktaya aynı atışları yaptık hocam arada ne fark olduğunu sen gördün, stille alakalı hiç bir fark yok birazı nasip birazı da malzeme sanırım :) malzemenin yarısını hallettin zaten :) diğer yarısını da halledersen şanssızlık bence kırılacak hocam

7. iarcay

iarcay Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    1

Çok güzel bir av olmuş tebrikler.Anlatımda bir okadar başarılı. Ancak ben resimleri göremiyorum:((

8. fztyasin

fztyasin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    0

Çok teşekkür ederim

9. fztyasin

fztyasin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    0

Çok teşekkür ederiz, fotolarla alakalı sorun görünmüyor benim bilgisayarımda, ama sistemsel bir sorun var mı bilemiyorum, başka foto görmekte sorun yaşayanlar da varsa başka bir foto paylaşım sitesinden tekrar yayınlayabilirim

10. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Gönül dostlarının bir arada olduğu on numara, beş yıldız bir av güncesi olmuş.Dahasının gelmesi ve dostlukların baki olması dileğiyle herkese rastgele...

11. fztyasin

fztyasin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    0

Çok teşekkür ederim üstadım, sizin tavsiyeler doğrultusunda bu sefer fotoğraflara daha bir özen gösterdik :)

12. karabatak555

karabatak555 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    2

Tebrikler kardeşim,gayet güzel av ve fotolar.Devamını dilerim.

13. fztyasin

fztyasin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    0

Mert abi çok teşekkür ederim, sizlere de rastgelsin

Bu Sayfayı Paylaş