1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Sülünesler Yavruyken Toplanıyor

'BALIK YEMLERİ' forumunda izmirli hüsnü tarafından 23 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

1. İsmail Çeri

İsmail Çeri Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Sülünesler Yavruyken Toplanıyor

Sevgili abim iyi bir noktaya değinmişsin.Blinçsiz bir toplumumuz var Özelikle dikatimi çekti nedense doğadan ekmeğini çıkaran insanlar doğaya karşı çok gadar ve bir o kadarda duyarsız.Adamlar incir altında akuadis çıkarıyor kürekle yerleri kazıyıp çuvallara doldurdukları bu canlıyı kıyıya getirir ve elekten geçiriyorlar.Bu akuadislerin beli bir boyda olanları para ediyor helal hoş olsun parasında gözümüz yok.3 Tane elek var eleklerin altında belki bir ton yavru daha tam olgunlaşmamış akuadis oluyor ve bunların bir tanesini bile suya geri atmıyorlar.Bu bolluk ne kadar sürer dersiniz.Sevdiğim bir abim bunlara ya bu yavru akuadisleri niye suya geri atmıyorsunuz diye uyarmış adamlar abi bunlar yüzlerce yavru çıkarıyor zaten atsak ne olacaki diye cevap veriyor nasılsa çok diye çok afedersiniz kökünü kurutana kadar devam.Eğitim şart Devletimiz sağolsun bu konularda çok duyarsız.Amatör balıkçılar için tebliğ çıkarılmış kim denetliyor ve ya kime şimdiye kadar ufak balık tutu diye ve ya 5 klg olan avlanma limiti aştı diye ceza uygulanmış.Kusura bakmayın mevzumuz sülüneslerin küçük olmasıydı ama bunlarıda söyliyemeden edemedim.

2. izmirli hüsnü

izmirli hüsnü Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

bizler satın almazsak onlar ne yapacak ( ekmek arası yapıp italyanlara satarlar artık ) italyada yeniliyormuş :)
    AlkışAlkışAlkışAlkışAlkışhehehehehehe

3. izmirli hüsnü

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

haklısın aslında aynı ölçüde suçlular maalesef. aslında tebliğe konulsa . 1 yıl avlanabilir diğer avlanamaz diye çok iyi olur sanırım :)

4. izmirli hüsnü

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Tarık ustam sizi ve derneğinizi takip ediyorum ve yapılan çalışmalar için sizlere çok teşekkür ediyorum işallah tebliğe girmesini de sağlayabilirsek .. Tabii ki de bizler küçük olan sülüneslereri almamayı sürdürmemiz lazım. selamlar

5. barakodasedat

barakodasedat Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

sulunesler çok kuçuk ben almıyom ava gıderken sulunes yerıne çimçim kullanmaya basladım eğer bız amatör balık avcıları kuçuk suluneslerı almazsak yemcılerde kuçuklerı toplamazlar ılk önce bızler öncelık yapıp üstümüze düşeni yapıcaz

Bu Sayfayı Paylaş