1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Üstadlar Sigara İlleti!

'Talip GİRGİN' forumunda Talip Girgin tarafından 18 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

1. Talip Girgin

Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:
    “Ülkemizde her yıl 18.479 yeni akciğer kanseri tanısı konuyor ve sigara %91,5 ile akciğer kanserine yol açan nedenlerin birinci sırasında yer alıyor. Bu pahalı ve ölümcül kanserin tedavisi ülkemizde bedavadır! “​
    “Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine kanserin dünyaya yıllık maliyeti 1 trilyon dolar olurken Sağlık Bakanlığı'na göre ise Türkiye'ye maliyeti 2,3 milyar Euro. Türkiye'nin kanser bütçesi, Avrupa'daki 6. büyük bütçeye denk geliyor. “
    “Türkiye'de 20 milyon civarında yurttaş sigara kullanıyor. 120 bin kişi sigaraya bağlı nedenlerden hayatını kaybediyor. Bu rakam trafik kazalarında ölen 5 bin kişinin yaklaşık 25, terörle mücadelede 30 yılda kaybedilen 40 bin kişi sayısının ise 3 katı.”
    Sigaraya vereceğin parayla sigortanı öde erken emekli ol, çoluk çocuğun ile ye paranı mutlu ol! :) Saygılar efendim...

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Kasım 2016
  2. muhammedali

muhammedali Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Sigara İlleti!

Bu nedir ya tütüne geldi 2 tl zam bırakıyorum dicem ama balıktada çok iyi gidiyo ya :) olmazsa artık avlanırken bir paket alırız :)

3. Talip Girgin

Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:

Sevgili kardeşim ben de bu illeti bırakamam diyordum ama öyle rahat bıraktım ki; Allah herkese bırakmayı nasip etsin. Ama seni anlıyorum kikikikikiki

4. Hasan Karataş

Hasan Karataş Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Talip abi Sayın başbakanımızın niyeti de zaten bu herkese sigarayı bıraktırmak ama şahsen benim gibiler oldukça ciğerlerimiz hüsrana uğrar devletimizde verdiğimiz vergiler ile bayram eder. :)

5. Talip Girgin

Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:

Hasan kardeşim yazımdan "başbakanımız ne diyor?" kısmını çıkardım. Hata yapmışım asıl anlatmak istediğime gölge oluyor. :) Benim dikkat çekmek istediğim konu sağlığımızdı:p lütfen sağlığımızı düşünelim. Hiçbir şey ondan daha değerli değildir. Eş, dost, arkadaş, çoluk çocuk ile kim daha fazla yaşamak istemez? Balık tutalım yiyelim vallahi hiç zararı yok kiki Selamlar...:p

6. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Üfffff..Naptın Talip abiciğim yaaa....aggglamaCan damarımdan vurdun beni...aggglamaHem de tam 12 den...aggglamaNe güzel 8 tam gün ağzıma sürmemiştim.;)Beraberce bıraktığım arkadaşın hafta sonu dayanamayıp tekrar sigara alması ve hafta başına cebinde yine sigara ile gelmesi ve onun gazı ile bir tane yakayım dedim..:eek:
    Meret aynen bıraktığım yerde duruyormuş yine...aggglama

Allah ım tez zamanda tüm tiryakileri kurtarsın bu illetten...aggglama

7. MUSTAFA KAHRAMAN

MUSTAFA KAHRAMAN Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Talip abi çok teşekkür ederim süper bir konu bende sade demeyim de hafta da bir veya 2 tane keyif olduğunda yada dükkanda beni biri sinir ederse o zaman sigara yakıyorum birde vazgeçemediğim bir alışkanlık Balık avı yaptığımda illaki ogün 5 tane yakıyorum ama bu kadar öyle paket taşıma alışkanlığım yok benimki keyif ayda 1 paket anca oluyordur bilmiyorum bu kadarla zarar oluyormu saygılar sunuyorum gelecek organizasyonumuzda görüşmek ümidiyle Allahaısmarladık.

8. Talip Girgin

Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:

Vallahi bütün samimiyetim ile söylüyorum, bu illetten inşallah hepiniz en kısa zamanda kurtulursunuz... Amiiin. Çok rahatım ben çoook.:p

Avut kendini sevgili kardeşim avut; bende öyle başlamıştım. kikikikikiki yok sana güveniyorum, istersen kesin sigarayı bırakırsın.... görüşmek üzere selamlar...

9. erhan_gurgen

erhan_gurgen Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    2

ben de 5.5 ay önce bıraktım vallahi sigara içen birisinin hayatta yapacağı en güzel şey 18 yıldır günde en az bir paket içiyordum.sabahları aç karnına bile sigara içiyordum niye anlatıyorum ben bıraktıysam herkes bırakır.

10. demir35

demir35 Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ödül Puanları:
    0

çok doğru söylüyorsun Talip kardesim,3 günden bu yana nihayet aklımız basımıza geldi,bu zammı yapanlardan Allah razı olsun,insallah 15 tl olur,yıllardır günde 1 paket bazende geçiyordum 8-10 tane,dur dedim madem bunca zam var,3 günde günde 12-13 sigarayı geçmiyorum,ve çok kısa zamandada insallah bırakıcam,ama şu günde nerdeyse,1 pakete yakın bir tasarruf yapmam bile inanılmaz bir rahatlama yaptı.:)

11. orhanbaba

orhanbaba Orhan Baba Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Çok teşekkürler sevgili Talip kardeşim, çok güzel bir konuyu işliyorsun, ben de hayatımda sigara kullanmadım, nefes ve kalp ile hiç bir sorun yaşamadım, içenler tek lafım var, onu kale almayın, o pislikle de fazla ilgilenmeyin, kaydırın gitsin,:mad:
    Selamlar sevgiler hoşçakalın.:):):)

Bu Sayfayı Paylaş