1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Harici Konular Seninki kaç santim tartışması

'HARİCİ KONULAR' forumunda serkantezcan tarafından 3 Kasım 2011 tarihinde açılan konu

1. serkantezcan

serkantezcan Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Şu anda CNN TÜRK kanalında yayınlanmakta olan 5N1K tartışma programında sinirlerimi tavan yapan konuşma ve tartışma yaşanıyor siz sevgili dostlarımızıda gerek telefon gerekse internet üzerinden desteğimizi gösterelim,öncülerimizi yalnız bırakmayalım...
    TÜRK BALIK AVI AİLESİ OLARAK

2. aldem

aldem Tba Okuru

Cevap: Seninki kaç santim tartışması

Serkan ben sonuna denk geldim ve 2-3 dk demeden bitti nedir abi konu

3. aldem

aldem Tba Okuru

iki adam vardı,iki bayan hangisi bizdendi

4. aldem

aldem Tba Okuru

Bu balık boyları ile ilgilimi seninki kaç santim

5. serkantezcan

serkantezcan Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Bayanlar bizdendi abi:)
    Birisi greenpeace sözcüsü diğeri lüferi koruma derneğinden bayanların,adamın biride booş boş konuşup durdu,çinokopun boyu niye uzatıldı diye bu balık tükenirmiymiş siz sosyeteler lüfer yemek istiyosunuz tabi diye boşça salakça laflar etti durdu:rolleyes:

6. aldem

aldem Tba Okuru

Serkan keşke ben gitseydim.:)

7. Mufi

Mufi Tba Okuru

İzledim hatta facede o anda derneklere de yazdım

ama baktımki konu ya aynı tas aynı hamam başka tarafa zıpladım..

Bakın size bir anımı anlatayım ..

Gençlik yıllarım ve iş hayatım İstanbulda geçtiği için bu balıgın en azından benim ordaki yaşam sürecimdeki geçmişini.. tükenişini . Marmarada nerel olur bittiğini, Profesyonel denilen katliamcıların ne oldugunu çok iyi bilirim...

Burdan yazmak istemezdim ama ama ama yazmam gerekiyor ki bu ülkede ne sahtekar iki yüzlü .ne vicdansız . heleki sözüm ona dindar geçinen insanlar var..

- Lise yıllarım.,,,, o zamanlarda balık hali unkapanında köprünün hemen dibinde köprü üstünden istavrit tutuyoruz..

kıyıda kocaman bir gırgır teknesi, 3-4 hatlı - muretebatın hepsi..sakallı takkeli...

teknenin kaptan köşkünde hem arapça hem türkçe tekne adı yazılı..bazılarıda malum şalvarlı..

başladılar kasalardaki hamsileri denize dökmeye.. 50 kasadan fazla balık orada denize atıldı.. denizin üstü bembeyaz martılarla kaplandı..

Sebebi neydi söyliyeyim... Fiyatı düşürmemek...evet millet ucuz balık yemesin..

Hadi sıradan birileri yapsa küfür edersinde, ya bunlara ne demek lazım..Nerede İnancın Nerede kul ve allah sevgin..

İşte bu ülke zamanında bu ve benzeri olayları sayısız defalar yaşadı..

O ve benzeri vicdansızlar bu balıgı halka yedirmek yerine denize döktüler..

Ve bu gün balık yok artık.. dökemezler ama başka yolu var.. kaçakçılık , kaçak yoldan anadoluya yollamak..yasa dışı balıkları..

Ülkemin topraklarını seviyorum bayragımı da ...ama ülkedeki insanlar deyince durup cımbızla seçmem gerekiyor..

8. aldem

aldem Tba Okuru

balık dökerler,sebze dökerler,meyve dökerler çok güzel konuya değinmişsiniz teşekürler.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş