1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Av Malzemeleri Sawamura One Up Shad

'SAHTE YEMLER' forumunda İsmail ESENCAN tarafından 4 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

1. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Merhabalar sevgili gönül dostlarım.

Bu günkü paylaşımıma böyle bir başlık atmayı uygun gördüm, nedenini anlatacağım sabır lütfen. Ben en son at-çek avımı 2004 yılında bir arkadaşımın Afyonkarahisar Karamık Gölünde boğulması neticesi sonlandırmıştım ve o günden sonra geçen seneye kadar at-çek avlarına gitmiyordum. Zaten bir çoğunuzun bildiği üzere Türk Balık Avı sitemizin üyeleri için düzenlediğimiz Çeşme Balık Avı turları olunca her hafta sonu tekne turlarından bu tür avları yapmaya fırsat bulamamaktaydım.

Tur düzenlediğimiz Tekneler peşi sıra satılınca tekne avlarımızı sonlandırmak zorunda kaldık bence iyi de oldu, insanlarla uğraşmak kadar dünyada daha da zor bir iş olmasa gerek. Hal böyle olunca kendi başıma yapacağım avlar için gün doğdu.

Geçen sene ardı ardına baraküda avları, bu senenin başından itibaren at-çek levrek avları ile tekrar sahnelere geri döndüm. ALLAH bereket versin gerçekten mükemmel bir sezon yaşadım, nasibim süperdi.

Tam levrek avları bitti artık yeni avlara yöneleyim dediğim anda Karan Balıkçılığın ithal ettiği Sawamura One Up Shad slikonlarla tanıştım. Sevgili kadim dostum ağabeyim Hür MOL un yazdığı, şimdi tam slikon zamanı isimli makalesini de okuyunca da bu slikonlarla avlanmaya başladım. İnanın bana harika silikonlar ve boşu yok. Arkası arkasıya tam 5 avdır bu slikonları kullanmaktayım ve her avım birbirinden güzel geçti, zaten bir çoğunu takip ettiniz. İşte bu yüzden bu konunun adını bu güzel slikonlara adadım.

1DQ7.jpg

Gelelim dünkü avımıza;

Pazar sabahı nöbetim olduğundan dolayı göreve gittim ve akşam Saat:19.00 da görevim bittikten sonra Esencan ailesi olarak aile boyu Karaburun' a yeni bir levrek avı macerasına gittik. Saat: 21.00 gibi avlaktaydık ancak ne gelen var nede giden beklediğimiz güzel levrekler maalesef ortada görünmüyorlar. Yaklaşık bir saat kadar at-çek yaptık ancak gelen olmadı.

Ben sevgili Eşim Kader hanıma bir yer gösterdim ve oradan olta atmasını söyledim, avlağı dolaşmak lazım önümüze gelmesini beklememek lazım, at-çek disiplinin de bu çok önemli. Kader gösterdiğim yere geçti ve ilk atışında levreği aldı, ardından bir daha, bir daha bir daha derken 4 tane arkası arkasıya levrekleri yakaladı. Bende hemen onun yanına gittim ve atışlarıma başladım, balık çok ileride uzun atışlar yapıp neredeyse avlağın ortasından alıyoruz levrekleri, bu böyle gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. Bir taraftan büyük oğlum Mehmet Ali, bir taraftan hanım, bir taraftan ben derken yeteri kadar hatta limitleri zorlayacak kadar balık aldık, balık kesilmiyor halen geliyor ancak durmak lazım yeteri kadar zevkimizi ve balığımızı aldık, daha fazla zorlamanın bir anlamı manası yok, ALLAH bereket versin eşe dosta da bize de yetecek kadar balığımız var dedik ve avımızı sonlandırdık.

Av boyunca Sawamura One Up Shad slikon kullandık ve huzurlarınızda bu slikonları Türk Amatörler ile buluşturan Karan Balıkçılığa yürekten teşekkür ederim, doğru ve güzel seçim yapmışlar sayelerinde mutlu oluyoruz.

Hepinize sevgi ve saygılarımla, dilerim sizlerin avları çok daha güzel ve bereketli geçsin...

XZEF.jpg 0HQT.jpg B0BH.jpg R3GB.jpg ETEX.jpg YUV6.jpg

Son düzenleme: 21 Kasım 2016
  2. mb58

mb58 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    2
    Cevap: Sawamura One Up Shad

tebrikler İsmail bey,
    paylaşım için teşekkürler, ava gidemesekte, yaşamış gibi olduk.
    maalesef eskişehir bu tür avlardan uzak, belki kepeneze deneyebilirim.

İsmail ESENCAN bunu beğendi.
  3. karabatak555

karabatak555 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    2

Sevgili İsmail bey kardeşim,tez zamanda şu elini sıkayımda bizede bulaşsın:)Bayağı bir hasetlendim buralarda:)Müze açacak kadar sahtemiz oldu fakat balık yok:)en kısa zamanda karandan temin edeceğim bu silikonları...Ailenizle beraber bu güzel avınız için tebrik ederim.Saygılar...

4. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Esencan ailesini tebrik ediyorum....Darası inşallah tüm dostların başına... :)

5. MUSTAFA BECEREK

MUSTAFA BECEREK Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Esencan ailesi tebrikler :))

6. AŞKIN

AŞKIN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    147
    Ödül Puanları:
    48
    Web Sitesi:

Götür benide gittiğin yere diyesim geliyor.:)AlkışAlkışAlkış

7. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Değerli yorumlarınız için yürekten teşekkür ederim arkadaşlar, daha güzelleri sizlere rasgelsin.:)

Bu Sayfayı Paylaş