1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Üstadlar Rekor Sino 14 Kilo ve Diğerleri

'Tahir GÜRHAN' forumunda Tahir GÜRHAN tarafından 6 Nisan 2012 tarihinde açılan konu

1. Tahir GÜRHAN

Tahir GÜRHAN ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili Dostlarım,

Sessizliğim asaletimdendir
    Her lafa verecek cevabım var
    Bir lafa bakarım laf mı diye ?
    Birde söyleyene bakarım adam mı diye

Çok sevdiğim bir sözdür aslında uzun zamandır yazmamamın sebebi piyasaya son zamanlarda çıkan ve forumlarda abuk sabuk yazan kendini bilmez bir kişi ve onun arkadaşlarıydı.Fakat sevgili ağabeyim Burak Karadeniz söz verdirdi yazmam için.Malum yüzbinlerce dolarlık tekneler ,parayla satın alınan kerterizler ,yok sarosun yeni krallarıymış yok ayaklarıma sinarit atacaklarmış mış mış da mış mış.Jig yöntemi ile hemen hemen herkes güzel balıklar yakaladı bu bir gerçek.Fakat düne kadar hatta hala kakaraları karagöz diye,mangırları mercan diye tutan kova kova el kadar balıkları teşhir edenler ancak 4-5 kafadar bir araya gelip kaptanlarıyla üç beş balık tutunca kral oldular ne kafamız kaldı balıkları atmadıkları ne ayaklarımız.Sustum sustum ama çok oldu be çakma trofeciler.Ben hiç bir zaman sarosun kralıyım yok ustayım falan demedim Aynası iştir kişini lafa bakılmaz ben hep şunu söyledim neyin peşinde olursanız onu yakalarsınız.Ben hasbel kader sinarit ve levrek avlarına meraklandım ve bu konuda kendimi yetiştirdim ve hiç kimsede bana bu konuda tek şey öğretmedi.Teknem 4.25 metre ,yeni motorum 8 beygir ve ben her hava şartında tek başıma şartlarımı zorlayarak avlanırım.Yıllardır evet tam 42 yıldır balıkçılığımı hep tek başıma yaptım..Ne kaplan nede sincap partnerlerim olmadı hep bileğimin hakkıyla tuttum balıklarımı.Bugüne kadar da konu yapmadım ancak kendini bilmez ve tüm forumlardan atılmış ve tek bir forumda millete çamur atan bir kişi yüzünden artık sıkıldım ve yazmak istedim.Sarosun haritadaki yerini öğrenmeden Saros balıkçısı oldular ya helal olsun bunlara....

Şİmdi o kişiler alsınlar benim tuttuğum sinoları münasip bir şekilde ayağamı atarlar kafayamı atarlar bilemem.
    Büyük balık 14 kg,ortanca 8.8 kg küçük 4.7 kg geldi.
    Bu günki balıkta 6 kg geldi.

Balıklar yeni adindiğim Shimano tld çıkrık,Jigging Master oceangod kamış,Awa shima 0.50 leader,Power Pro 80 lb ip ten oluşan takımla 34 metreden canlı uskumru ve kolyozlala yakalanmıştır.Hava lodostan sonra kalık bir hava ve yazdan kalma güneşli bir gündü.Yanımda yardımcım ve oğlu vardı.

Bu balıkları siz dostlarımla paylaşmasaydım haksızlık olacaktı.İnşallah daha güzel paylaşımlarla birlikte oluruz.
    Poseidon işini biliyor...

Tekrar tekrar söylüyorum ben sıradan bir balıkçıyım , istanbul boğazda ,çanakkalede ne ustalar var , hiç biri bu herifler gibi zamansız ötmüyorlar.Tek bildiğimde HADDİMİ BİLMEKTİR bilmeyenlerede haddini bildirmekten keyif alırım..
    Sarosdan sevgilerimle....
    Not : Kusuruma bakmayın forumlardan bile soğuttu bu kişiler...

Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlarım.
    M.Tahir Gürhan

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 7 Kasım 2016
  2. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Cevap: Rekor sİno 14 kg ve dİĞerlerİ

Sevgili Abim, yazını okudum yetmedi bir daha okudum.Duygularını o kadar güzel özetlemişsin ki, yazdığın kişi bu konuyu maalesef sitemizden okuyamayacak, bir internet cafe'ye gidip sattığı balıklardan aldığı paradan 1 TL ayırıp tabi ayırabilirse ancak öyle görecek, tüm IP adresleri yasaklı, nefesi bile bize zarar verir.;)

Ava gelince söylenecek kelime dahi bulamıyorum, ustalık üstadlık bu olsa gerek, yürekten alkışlıyor ve yürekten teşekkür ediyorum abim, daha güzellerini tutabilmen dileğiyle rastgelsin.Alkış

3. Sargoz35

Sargoz35 Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ödül Puanları:
    2
    Cevap: Rekor Sino 14 Kilo ve Diğerleri

Sevgili Tahir abicim,çoğu kişi bilmez aramızda ki abi kardeş diyaloğunu,sen yılların duayeni,ben ise dünün kıyı balıkçısı...Her yaştan balıkçı ile dostsun arkadaşsın...Ülkemizde amatör balıkçı dünyasında trofe avlar denince nedense senin ismin ilk önce gelir...Bunun aksini iddaa edeni trakonya çarpar...Forumlara yazı yazmamayı açıkladığın gün hatırlarsan sana demiştim;Abim yapma,çakallara bırakma meydanı...diye.
    Dönüşün Türkbalık Avı ile oldu,ne mutlu...
    Yaptığın ava kelimeler kifayetsiz kalıyor....O rekor inşallah bir gün gelecek...Adın rekorlar kitabına yazıldığı zaman işte o çakalların suradını ben o zaman merak ediyorum....
    ''SEN EN İYİSİNİ YAPANA KADAR , BU AV ZİRVEDE KALACAK''
    Ben ve çırağın Çınar ellerinden öperiz...:) Gazozcudan Selamlar...

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Nisan 2012
  4. Celalettin Eren

Celalettin Eren Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Ödül Puanları:
    2

Yazını okumaya başladığım da hemen aklıma geldi Ziya paşanın beyti ama baktımki seninde gelmiş.Ben genede yazayım.
    "Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz / Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde"
    O yüzden bu tür kişilere fazla takılmamak gerekir diye düşünüyorum,herkes kimin ne olduğunu biliyor.
    Her şey gönlünce olsun,rast gelsin.:)AlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkış

5. denizci

denizci Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili tahir kardeşim,orhan baba olsun,sen ol ,nasuhi kardeşim olsun sizler benim can doslarım olmanızdan başka,ne usta balıkçılar olduğunuzu herkesin bilmesi lazım.Bir elin parmakları birbirine benzemediği gibi insanlarda benzemez.Tabiki bir kaç kendini bilmez,senin gibi ustaları kıskananlar çıkacaktır.Mesela geçen hafta konuştuğumuzda balık dergisinin sahibi hüseyin pir bey illa bana yazılarını ve resimleri gönder dediği halde ben sadece teşekkür ettim.Zira dostluktan öte,senin gibi bir ustam yazarken benim onunyanında yazmam ayıp olur diye düşündüm.Balıkçı adam ustalarına saygı göstermeli,küçüklerine öğretici olmalı.Ona buna çamur atan bizden değildir.Sevgili kardeşim ayın 23yeya 24 dünde allah kısmet ederse istanbula geleceğim kahven hazır haberin olsun.ÇOK SEVGİLER.

6. orhanbaba

orhanbaba Orhan Baba Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Tebrikler, tebrikler, tebrikler.AlkışAlkışAlkış Büyük usta , sevgili kardeşim benim, :)ellerine sağlık, ben de normal bir amatör balıkçı olarak seninle gurur duyuyorum, :)sevgiler, selamlar, hoşça kal.:):):)

7. AŞKIN

AŞKIN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    147
    Ödül Puanları:
    48
    Web Sitesi:

AlkışAlkışAlkışTebrikler Tahir abiAlkışAlkışAlkış

8. yakalamoz

yakalamoz Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

ellerine sağlık ....ÇANAKKALE den sevgilerimizle

9. Emrahmuh

Emrahmuh Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Siz ne kadar usta değilim desenizde benim için Balıkçılıkta gördüğüm zirve noktasındasınız :) Sinaritlere söylenecek laf yok 14 kg lık sinariti 0.50 lik misine ile çekebilmek bana göre esas ustalıktır.. Usta oltasına vuran balığı zor şartlarda dahi olsa çekebilendir.. Gözüm hep sizin avlarınızdaydı acaba ne zaman yazacak, yoksa bu güzel av işini bıraktımı diyordum.. Ama Bu trofeler benim gibi merakla bekleyenlere güzel bir hediye oldu.. Elinize sağlık.. Avlarınız bereketli olsun..

10. İhsan KARAMAN

İhsan KARAMAN Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Ödül Puanları:
    2

Âlime sormuşlar:

“Efendim en iyi neyi bilirsiniz?”

Âlim kişi cevap vermiş:
    ”Haddimi Bilirim!”

Sevgili Tahir ağabeyim Seni bilen biliyor, bizim burlarda sıkça söylenen bir laf vardır hemen o geldi aklıma ' Kedi erişemediği ete mundar dermiş '

Bu balıklar onlara tapa olsun :eek:

Ayrıca ve en önemlisi kutlarım seni Tahir Ağabeyim :)

11. EGE35

EGE35 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    18

Maşaallah

12. Ergin

Ergin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:

Sevgili Tahir abi, uzun aradan sonra senin yazılarını okumak büyük keyif, sebep ne olursa olsun yazmayı bırakma, senin canlı yem ile levrek ve sinarit raporların yıllardır bir çok amatör oltacıya şevk vermiştir, örnek olmuştur, bu balıkların peşinde koşmaya başlayan bir çok oltacı için bir idolsün.Rekor sikletteki balıkları kovalarken verdiğin uzun uğraşlar, yem peşinde koşmak, balığın yerini bulabilmek, hele ki o yemi yedirebilmek , yıllardır edindiğin tecrübe , perçinlenmiş ustalığının tartışılacak bir yanının olmaması, adının saçma sapan konularda zikredilebilmesi bile komik.Sen trofe balık oltacısısın, trofe, sino, saroz kelimeleri bile senin yazdığın raporlar sayesinde lügatımızda yer alır oldu.
    Yakalamış olduğun balıkların teknene her ziyaretinde beni araman , hissettiğin mutluluk ve keyifi paylaşmak benim için ayrıca gururdur, yıllardır bu trofeleri yakalamış olsan da , her balıkta ben de en az senin kadar seviniyorum.Ellerin dert görmesin, daha nice trofelere değerli abim.Sevgiler.

13. Kader ESENCAN

Kader ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    2,067
    Ödül Puanları:
    113
    Web Sitesi:

Muhteşem ötesi söze ne hacet Üstdadım ayakta. AlkışAlkışAlkışAlkış

Son düzenleme: 6 Nisan 2012
  14. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

AlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkış

Tahir üstadım bu rapor ve konusu alkışlanmaz da ne yapılır :)

Herkes kimin ne olduğunu çoooktaaannn öğrendi :)

Emeklerine sağlık abim :)

Rastgele....

15. LEVREK SEVER

LEVREK SEVER Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

tahir abicim tebrik ederim.

ilahi adalet bu olsa gerek. saygı ve sevgilerimle alkışlarımı yolluyorum.

16. Halim OCAKOĞLU

Halim OCAKOĞLU Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Tahir üstad ellerine sağlık,
    sevinçler mutluluklar paylaşıldıkça çoğalır,
    birilerini kıskananlar hasetlenenler herzaman bulunur ve bulunmaya devam edecek,
    Siz bunlara kulak asmadan bilgi ve tecrübelerinizi bizlerle paylaşmaya devam ediniz lütfen.
    Emin olun size sevgi ve saygı duyan ve teşekkür edenlerin yanında onların hükümleri noktadan daha fazla olmayacaktır.
    Sağlık, huzur ve bol trofeli avlar dilerim.

17. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Tahir hocam,uzun süreden sonra sizden bir ses soluk duymak emin olun beni çok sevindirdi.:)Ayrıca, yapmış olduğun paylaşımın satırları arasındaki bir ifadeniz beni çok etkiledi.;)Ne kadar yerinde bir tesbit olduğunu şimdi daha iyi anlıyorum. Her şeyin gönlünüzce olması dileği ile...:)

18. Celalettin KARAMAN

Celalettin KARAMAN Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili Tahir Abim,

İnan bu balıkları biz dostlarınızla paylaşmasaydınız haksızlık olacakmış.

Yazılarınızı, avlarınızı yıllarca zevkle okuyan hatta çevirip çevirip okuyan biri olarak haddini bilmez 3-5 çapulcu yüzünden tecrübe dolu avlarınızı bizlerden esirgemeyiniz.

Siz de dahil olmak üzere değerli büyüklerim,abilerim onlara hakkettikleri cevabı vermiş, yerlerini belirlemiştir.

Sevgili abim sağlık ve sıhhatle nice trofe avlar diliyorum.

Selamlar

19. Gürdeniz

Gürdeniz Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Bu kadar deniz kirliliğinde,aşırı ve bilinçsizce avlanmanın bol olduğu bir zamanda böyle güzelim trofeleri bulup yakalamanız takdire şayan sevgili Tahir kardeşim.:)
    Mükemmel avlar,harika balıklar.Alkış
    AlkışSağlık ve sıhhatla bol trofeler diliyorum,emeklerinize sağlık.Alkış

20. AYTAÇ AKINCI

AYTAÇ AKINCI Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    121
    Ödül Puanları:
    48

Tahir bey ,

Balık avlarınızı zevkle uzun zamandır izliyorum. Bir hokkabaz için bizleri yazılarınızdan mahrum etmeyiniz, Sizi çok seviyor ve saygımız sonsuzdur.

Rekor trofenizi ayakta alkışlıyorum. Alkış Tebrikler...

Saygılarımla ,

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş