1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Üstadlar Poseidon'u Allaha havale ediyoruz artık..

'İshak BALLICA' forumunda ishak BALLICA tarafından 8 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48
    Sevgili dostlar, geçen haftaki ''Yaktın beni Poseidon'' adlı av macerasından sanırım yeteri kadar ders almamışsız ki : bu hafta yani 05.02.2010 tarihinde yine o hep güvendiğimiz poseidon'un bir nevi i tuzağına düştük.

Aslına sorar iseniz tam tuzak diyemeyiz.Oluşacak havayı sanırım tam saatini mi tutturamıyorlar bilemiyorum.:rolleyes:

Nitekim geçtiğimiz Perşembe günü hep sabahtan , hem de öğleden sonra baktığımızda Cuma günü için havanın saat:15.00 den sonra yatmaya başlayacağını ve akşamüstü ise de özellikle saat:18.00 den sonra havayı kalmış gösteriyordu.Hele hele tüm Cuma gecesini külliyen tabir caiz ise 2-4 tahta gibi gösteriyordu.:)

Ama geçen hafta onun kazığını yemiş biri olarak işi sağlama almak için perşembeden itibaren hem bizim Meteorolojinin 3 günlük haritalı bölümünde yer alan ayrıntılı bölgeler bölümünü hemde poseidon u yakın takibe aldık.

Her ikisi de o arzu edilen 2-4 havayı gösteriyordu.

Eeee, böyle hava yakalanır da durulur mu ?..Acil olarak zaten kötü yola düşmeye meyilli tüm dostlar ayartılarak Cuma akşamından kalmalı bir gece avı yapmaya karar verildi.Bu defa nasıl olsa hava kalacak diye bir şekilde bilumum mercilerden izin işini de kıvırtarak sözün özü öğleden sonra harekete geçtik..…

Bizim korkutan soğuk değil idi..Esas bizi korutan rüzgarın hali hazırda zaten yaşadığımız soğuğu çarpı 5 kartına çıkarmasıydı.Hakikaten arkadaşlar şiddetli poyraz ortamın soğuğunu alabildiğine arttırdığını sanırım tahmin edersiniz.

Tez zamanda hadi çabuk olun nidalara ile biz yaş seviyeleri ortalama 40 tan başlayan kendini her daim taze zanneden balık sevdalıları düştük yine yollara..[​IMG]

Geçen hafta açmış olduklarını gördüğümüz badem ağaçlarının hepsi birer gelin gibi olmuşlardı..Hani havalar gerçi daha soğuk olmasına soğuk ama, ufak ufak resmen bahar gelmeye başlamış gibi sanki…

Bu av esnasında yem olarak her zamanki gibi sülünez tercih ettik.Takım olarak ta 0,60-0,70 lık ana bedene bağlı , 0,40 lık misina ile hazırlanmış klasik 3 lü takımı kullandık..Kurşun ağırlığı olarak ta 200 grlık kurşun idi..İğne olarak ta 496/3 no mustad marka kısa saplı siyah iğne..

Gece ay yoktu.Ay sabahın ilk ışıklarına kısa zaman kala bulutların arasında zayıf olarak kendini gösterdi.
    Ama gece ay olmamasına rağmen ''Tavalık olmaları açısından'' oldukça bereketli bir av oldu..Av esnasında tek tük mercan denk geldi..Hele hele ilk saatlerde denk gelen muhtelif cins balıklar mutlaka suya iade edildi.Gece avlarının olmaz ise olmazı olan Mandagöz mercan hemen hemen hiç boşluk vermedi..Gopez camiası ise bazen dipte bazen de 8-10 kulaçda kendini gösterdi.Tek tük dahi olsa uzun süreden beri bizlere denk gelmeyen ıskatarya dan da 2 arkadaşımıza denk geldi.

Tüm gece boyunca rüzgar şiddeti ve yönü sık sık değişti..Bazen bizi 17 metrelere bazen de 42 metrelere attı.Ama bizim esas kerterimiz 29-30 metreler olduğu için, en az 6-7 defa apikoda kalarak tekrar tekrar istediğimiz yere oturmaya çalıştık.
    Günün ağarmaya başlaması ile de bizi tüm gece koruyan adanın kuytusundan çıkıp dönüş yolumuzu pek uzatmayacak 60 metre derinliklerde bir avlakta sansımızı bir yarım saat kadar denemeye çalıştık.İlle velakin burası açıkta yer aldığından çokça serpinti aldık.Hanoslar ve boş takımı çekerken iğnenin cazibesine kapılan şaşkın tek zarganada burada denk geldi.

Bu arada bulunduğumuz yere 2 adet Amatör balıkçılara hitap eden büyük tur teknesi geldi.Ve emin olun gelmeleri ile 20 dakikada çaba toplayıp her hangi bir adanın kuytusuna doğru yol almaları bir oldu.
    Baktık gerçekten o anlarda yaptığımız akıl işi olmadığından dolayı ani bir karar ile hemen hoplaya zıplaya dönüş yoluna çıktık.Burada çekim yapıp sizle paylaşamadım.Zira elim ayağım fotoğraf makinem su içinde kalır idi.

Ve sözün özü, yine dostlar arasında geçen hafızalarımızda oldukça üşüdüğümüz değişik bir av anısı olarak kalacak bir macera daha yaşamış olduk.Yalnız karaya çıktıktan sonra yaklaşık olarak 2-3 saat sonra İzmir e dönüş yoluna geçtiğimiz de uygun bir tepede durup da geceği bir daha yad etmek istediğimizde gördüğümüz manzara karşısında poseidon adlı siteyi hani hayır ile anmadan etmeden duramadık...

Tüm garezi biz fakirlere olan koca körfez öğleye doğru kalmaya başlamış ve ahanda o tam arzu edilen hava saatlerrrrce gecikme ile gelmişti..Ama ne çare yinede her şey çok güzel geçti diyerek,daha iyisinin siz dostlara denk gelmesi ile rastgele

[DM]xmktsb_ishak-ballica-balyk-avy-0024_sport[/DM]​

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Ocak 2015
  2. AŞKIN

AŞKIN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    147
    Ödül Puanları:
    48
    Web Sitesi:
    Cevap: Poseidon'u Allaha havale ediyoruz artık..

Ishak abim tebrikler,yine tavalıkları çıkarmışsınız.
    Nedense bu kış bütün kötü hava koşulları hep hafta sonuna denk geldi,:eek:
    Ve hava tahmin siteleri biraz bocalamaya başladı,:eek:
    inşallah önümüzdeki haftalarda güzel bir havada daha güzel avlar yapmanız dileğiyle,;)
    Paylaşım için çok teşekkür ederim.

3. ksk sedat

ksk sedat Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0

İshak bey kötü giden havaya rağmen ava çıkacak fırsatı bulabildiğinize sevindim doğrusu.Yinede hem yiyecek kadar balık yakalayıp o havayı soluyabilmişsiniz hepinizi kutlarım.

4. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Aşkın, aslında gece avı yerine keşke gündüz avı planlasaymışız...Zira biz karaya çıkıktık..Ve Ertaç hocamın evinde kahvaltı yaptıkdan sonra dönüş yolunda bölgeden ayrılmadan hadi bir kez daha o koca körfeze bakalım dedik..Bir de baktık kı..Hava kalmaya başlamış...:(Neyse nasipden başka bir şey olmuyor..:rolleyes:

Sevgili Sedat hocam, hamlık had safhaya gelince insan bir şekilde kendine fırsat yaratmayı başarıyor sanırım..:p

Yalnız tüm samimiyetim ile söylersem sabah adanın kuytusndan çıkıp da başka bir avlağa gider iken ve orada geçirdiğimiz yaklaşık 20 dakikayı sanırım uzun yıllar unutamam..

Allahım o ne biçim kaba dalgalar...Anam..Anam...Koca körfezde oldık aynen küççücük bir ceviz kabuğu...Mubarek dalga kaldırıyor..Kaldırıyor ve vuruyor tekneyi sağa sola..aggglama

Üf.....Allahtan sağ salim karaya ayak basabildik...Şimdi oturduğum yerden anlatması çoook kolay...

Ama o anları yaşamak.....:eek::eek::eek:

5. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Sevgili İshak abim, ne olursa olsun Poseidon' da hata yapsa, Windguru' da hata yapsa, yaşanılan birliktelik güzel olan.

Balıkçı her türlü hava şartlarında, balığını yakalar yakalayamaz isede bol bol muhabbet ile eski günleri yad eder.

Ben bunu yapabilene Amatör Balıkçı derim, gerisi hikaye...

Konuyu okuyunca, işte gerçek amatör ruh budur dedim.Her türlü hava şartlarında iki haftadır balık yakalayabilmek adına çırpınan özgür sevda, ekibi ve seni kutlarım üstadım.Alkış

Paylaşım için teşekkürler, emeğinize sağlık.:)

6. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Vay...Sevgili kardeşim bunlar ne güzel sözler...Döktürmüşsün yine...:)

Her şeyin gönlünce olması dileği ile rastgele...

7. Uğur KARAKAYA

Uğur KARAKAYA Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Ustam afiyet olsun.İnsanın ömrünü uzatan bir gün-gece geçirmişsin.Tüm ekibi kutlarım.

8. Yusuf SAVAŞ

Yusuf SAVAŞ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    35
    Ödül Puanları:
    2

Sevgili isak abicim ne olacak bu havalarla halimiz bilemem içimizdeki kurtlar bizi devamlı dürttüyor halbuki biraz sabretsek havalar düzelmesini ama maalesef bizdeki kurtların aynısı sendede var nasip abi nasip yinede tavalık çıkarmışşsın

9. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Üstad yine bir gece avı helal olsun bereketli olsun afiyet olsun daha ne diyeyimki.:)

10. Necati AKKOÇ

Necati AKKOÇ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Ödül Puanları:
    0

ishak abi tavalıklar çıkmış afiyet bal şeker olsun.
    siz yine ne olursa olsun balıga gitmişsiniz biz onuda yapamıyoruz bu aralar...

11. mehteran

mehteran Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Vallahi kıskanıyorum sizleri, pazar günleri biz odun kömür derdindeyiz,, sizler denizin ortasında keyif yapıyorsunuz.. Paylaşım için teşekkürler sayın abim.AlkışAlkış

12. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

sevgili dostlarım yorumlarınız için teşekkürler..İnşallah çok çok daha bereketlisinin szilere denk gelmesi dileği ile rastgele..

13. Sedo3535

Sedo3535 Tba Okuru

İshak abicim , az çok almışsınız yine balığınızı, bir daha ki sefere daha keyifli olur inşallah.

14. onur 1997

onur 1997 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Çok güzel av olmuş.Tebrikler

15. ilyasbayram

ilyasbayram Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

tebrikler...

16. Erkan MERT

Erkan MERT Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

İshak hocam
    Tavalıklar çıkmış.
    Devamı gelir inşallah.

17. Murat VAROL

Murat VAROL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Değerli İshak Abi;
    Beklenen kadar olmasada yine nasibinizde olanları almışsınız;) Bir zamanlar başkan ile gittiklerimizde istediğimiz avı yapamadığımız zaman oldu. Lakin sizin gibi hoş sohbetlere doymak bana nasip olmadı:rolleyes: Her avımızda canı sağ olusuca uyumaktan başka bir iş yapmazdıkiki

Abicim emeğine sağlık, paylaşımın için teşekkürler...

18. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Allah, ben kimleri görüyorum burada.Hemde gelir gelmez beni anarmış, bak şu konuşana.
    Hain, ne zaman uyuduğumu gördün, siz yatarken ben başınızda SAzan nöbeti tutuyordum, ne çabuk unuttun.:p

19. mustyy

mustyy Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

tebrikler kötü hava şartlarında anca bu kadar av olur sabırsızlıkla havanın düzelmesini bekliyoruz iyi avlar dileğiyle

20. nedim TURHAN

nedim TURHAN Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

ishak abi yinede tavalık çıkmış bereketli olsun saygılar

Bu Sayfayı Paylaş