1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Üstadlar Oldukça ''Islak '' bir av

'İshak BALLICA' forumunda ishak BALLICA tarafından 19 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48
    Sevgili dostlar,her daim balığa gitme imkanı bulamasak bile eminim hepimiz bilgisayar başına oturunca ilk iş olarak alışkanlık olsa gerek mutlaka
    şöyle bir hava tahmin sitelerine bakarız...:rolleyes:

Nitekim de Cuma günü mesai saatleri içerinde bir kaç defa belirli aralıklarla bende gerek meteroloji gerek ise poseido' a bakmıştım..İzmir ve yakın çevresi için sürekli yoğun yağış ve 4 hava gösteriyordu...:eek:

Yani şöyle insanın karnını kaşıya kaşıya tadını çıkartacağı bir av için hava koşulları pek uygun değildi....:)

Cuma akşamı sanırım akşam, saat 21.00 suları olsa gerek Sevgili dostum Çağatay bey aradı..Ya abi epeyden beri sesin soluğun çıkmıyor diye...Bir- iki hoş beşden sonra, abi biz yarın için benim tekne ile şöyle keyfe keder bir Tekne avı düşünüyoruz ..Ne dersin dedi.....?

Hocam havaya baktın mı dedim haliyle...:)Abi biliyorsun teknede tente var, bir de yağmurlukları giyersek her halde sıkıntı olmaz diye düşündük diye de ekledi...

Ne zaman gideceksiniz dediğim de ise biliyorsun Güven Bey Cumartesi günü öğleye kadar çalışıyor..Onun işten çıkması eve gidip hazırlanması ve buluşmamız sanırım saat 13.00 filan bulur.İstersen gelip senide alalım dedi..

Ve sözün özü Cuma gecesi geç saatde başlıyan yağmur bugün sabahtan beri pek aralık vermemesine aldırmadan biz ''Hamlıktan kırılmış olan'' 4 kafadar azıcık gezi belgesel tarzından dahi olsa tekne avı yapmaya karar verdik....Ben, Güven bey,Kaya bey ve Kaptanımız ile ile birlikte...

Hep beraber buluşup, yem işini halletip teknenin başına varmamız saat:15.00 i buldu.Hemen hiç vakit kaybetmeden başladık sicim sicim yağan yağanak havada yol almaya..
    Çağatay' ın teknesi tüm kış pek yol yapmadığından olsa gerek altı iyice sakal bağlamış olmalı..Resmen sırtı çekiyormuşcasına bir hızdan azıcık fazla bir seyir ile avlağa vardık....

Onca sağanak yağan yağmura aldırmadan herkez pür neşe içinde oltalarını suya kavuşturdu.Yem olarak Sardalya ve sülünez kullanıldı.

Bizler zaman zaman gümbür gümbür gürleyen gökyüzüne ve arkasında gelen daha kuvvvetli sağanağa aldırmadan başladık nasibimize gelenleri kovaya almaya...Zira kaybedecek vakit yok idi...Oltaya hem geç başlamıştık..Hem de havanın ne yapacağı tam belli değildi...:cool:

Fakat balık cemaati bizi özlemiş olsa gerek maşallah aşağısıda bizleri hiç boş bırakmadı...Bir ava gelen balıklara video çekimi filan yapayım diye niyet etsem de serpini nedeniyel Kameramın selameti nedeniyle :p hemen kurulayıp tekrar cebime koymayı yeğledim....Yok olmuyacak bu defa video paylaşımı değil de fotoğraf paylaşımı yapmak sanırım en akıllıca olan idi.

Öğle saat 15,30 gibi başlayıp da saat :18,00 gibi sona eren bu av esnasında hepimiz evlerimize götüreceğimiz tavalıkları gönül rahatlığı ile çıkarttık diyebilirim...Gelen balıklar arasında kırma mercan ve izmarit hazretlerini zaten söylemeye gerek yok....Takımlar iner inmez hemen yeme basıyorlardı.

Şöyle eli yüzü düzgün balıklar 3 adet kaba lidaki/çupra, 3-4 güzel istavrit ve 5-6 tane kadarda orta boy mercan ı sayabilirim.

Saat 17,30 gibi rüzgarın hızını arttırması ile hava 4 den 5 e dönmeye başlamıştıki , bizler zaten tavalıkları çıkarmıştık..Sanırım 18..gibi olsa gerek başladık çapayı almaya...

Yalnız oynak bir havada ve yağanak bir yağmur altında el ile çapayı çeken Güven ve Kaya kardeşimizn resmen bittiklerine şahit oldum...Çapa sağ salim ön güverteye alındığında Kaptan ı deryam kafayı limana doğru çevrimeye başlayınca Güven kardeşim soluğu kamarada aldı...

Velhasıl böyle oldukça değişik bir havada bizleri sağ salim götürüp getiren Çağatay Kaptan ıma teşekkür ederim.Her birimizin tavalıkları çıkartabildiği yaklaşık 2,5- 3 saatlik oldukça Islak bir av anısı yaşamış olduk...

Kuru havalarda çok daha bereketlisinin sizlere denk gelmesi dileği ile rastgele..

[DM]xmls3q_ishak-ballica-balyk-avy-0037_sport[/DM]​

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 8 Kasım 2016
  2. Yusuf SAVAŞ

Yusuf SAVAŞ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    35
    Ödül Puanları:
    2
    Cevap: Oldukça ''Islak '' bir av...:)

Canım abim hızına yetişmek mümkün değil eline emeğine sağlık.

3. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0

İshak duruyon duruyon çok güzel bir hava bulur denize çıkıyorsun.kiki
    Bu vesile ile seni ve ava katılan Arkadaşları kutlar daha kuru günlerde avlar yapmanızı temenni ederim.:)
    Çok güzel paylaşım için teşekkür ederim.Alkış

4. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Yusuf kardeşim, daha iyileri bir dahaki defere çok daha güzel havalarda hepimize denk gelmesi dileği ile...
    Sevgili üstadım, aslında ben bu hafta sonu için Erdal bey ile birlikte ıldırda duran ve şu an bakım için İzmir e getirilen tekne ile uğracaltık..Yani onu ıldır a geri götürecektik.

Nitekim Cuma akşamı Çağatay kardeşim aradığında ona gelirim diye net cevap vememiştim..;)Bugün öğle Erdal kardeşimi aradım...Ne yapacağız diye...:confused:O da şu an tekneye doğru gidiyorum işi tam bitmedi belki pazar günü ya da haftaya götürürüz deyince bende Çağatay bey i aradım ve olmadık bir havada olmadık bir saatte yolara düştük...

Eh bu havada ancak bu kadar oldu...Buna da şükür...:)

5. Ayşe HARUPÇU

Ayşe HARUPÇU Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili üstadım,aslında felaket denecek hava vardı,böyle havada yinede harika av olmuş.Seni ve ekibi kutlarım.AlkışAlkışAlkışAvların her daim ve kuru havada olsun.Rastgele.....

6. hüseyinsavacı

hüseyinsavacı Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

İshak kardeşim işte gerçek balık aşkı.....Başka söze gerek varmıki ? Ellerinize ,yüreklerinize sağlık :)

7. aysel

aysel Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

İshak bey,maceralı bir avın keyfini bizede paylaşımınızla yaşattınız.:)Balıklar

harika görünüyor..Tebrikler..

Yeni avlara rast gelsin..

8. Çağatay Yılmaz

Çağatay Yılmaz Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

İshak bey, bir daha ki sefere dolu yağarken çıkarız inşallah. Kesmedi beni bu ıslak av. :p

9. İhsan KARAMAN

İhsan KARAMAN Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Ödül Puanları:
    2

Üstadım bumudur diye sorsalar, hiç düşünmeden 'evet budur, diyebilirdim, amatör balıkçının deniz ve balık tutkusunun en güzel örneklerinden biridir diye...

Tüm ekibi canı gönüldenAlkışAlkış

Saygılar hocam:)

10. mustafa ayvaz

mustafa ayvaz Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Tüm ekibi kutlarım, elinize sağlık.

11. ksk sedat

ksk sedat Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0

İshak kardeş valla öyle özledim ki avlanmayı ıslanmaya bile razıyım.
    Güzel bir av yapmışsınız sizleri kutlarım daim olsun.

12. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Ayşe ablacığım, dün hakikaten de gökyüzü delinmiş gibi idi İzmir de..Bugün sabah kahvaltı yaparken bazı yerleri su bastığını ve denizin yükselerek sahildeki iş yerlerine suların yürüdüğüğnü okudum gazetelerde...

Bizimki aslında iş değil ya sorma...Kahretsin demek ki hala serde gençlik yıllarından kalıntılar var ki bu maceralara hala devam ediyoruz..
    hehe

Sevgili Hüseyin kardeşim, evet başka söze gerek yok...Allah bizlere akıl fikir ihsan eylesin..hehe

13. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili kaptan ı deryam, sen olduktan sonra ben her şeye varım...Teknede kaptan a laf yok..O ne derse bizler uymaya hazır birer tayfasıyız..:p

Şaka bir yana, sağ salim gittik geldik ya...Ben esas ona seviniyorum...Hatırlıyormusun bir ara hava 5 den yukarı çıkmaya başladı...:cool:Hoop hemen dalgaların arası açıldı ve dalga boyu başladı büyümeye..:eek:O anlarda biraz tırsmadım değil yani...;)Ve gözüm hep sende idi...:)

14. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Balık avı, denizin kokusu, martıların sesi ( o havada belkide martı olmaz ama ) dalgaların hışırtısı seni o çok sevdiğin özleme itmiş İshak abicim :) Ha hangimizi itmez ki:D Böyle bir sevdanın içine düşmüş bizleri, şartları sonuna kadar zorlayarak ava gitme duygusu kaplar , sende ve ekibinde de aynısı olmuş :D

Tüm ekibi kutlarım İshak abi :) Tebrikler herşeye rağmen yinede güzel balıklar almışsınız :) Afiyet olsun :)

Rastgele...

15. Mustafa CUMBUL

Mustafa CUMBUL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    2

İshak abi önemli olan içimizdeki sevdanın durumu.Eğer içimizdeki sevdamız aşka gelmişse her zaman yapamayacağımız hiç birşey kalmaz.Bir de sevdiğimiz dostlarımızla aynı havayı solumak muhabbetlerine katılmak böyle durumlarda bizlere çok şeyi göğüs germemize neden oluyor.Paylaşımınız için teşekkürler.Afiyet olsun.

16. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Süper bir hava :confused: süper bir av Alkışe daha ne olsun afiyet olsun İshak bey.:)

17. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

İshak hocam, havanın bütün azizliğine rağmen dostlarla güzel bir av güncesi olmuş, ekibin tamamını yürekten kutlar, bol güneşli ve bol bereketli avlar dilerim.:)

18. nejat

nejat Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Eh be İshak abi.Bu havada da bu güzel avı gerçekleştirmişsiniz ya helal olsun size.Bu kareleri gördükten sonra içimizdeki kurtları biraz daha büyüttün.Seni ve tüm ekibi ayakta alkışlıyorumAlkışAlkışAlkış

19. sahinbey23

sahinbey23 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

İshak Abi harika bir av olmuş, tebrikler size.

20. Sedo3535

Sedo3535 Tba Okuru

İshak abicim, bu kadar zaman da ve havaya rağmen iyi balık almışsınız emeğinize sağlık.

Bu Sayfayı Paylaş