1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Olta Makinası Okuma Raw 2 65*- Ryobi Ap Power 8000 ‎ tavsiye

'OLTA MAKİNALARI' forumunda gebzeli halim tarafından 4 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

1. gebzeli halim

gebzeli halim Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Genel amaç olarak boğazın zorlu şartlarında kullanmak için sizlerden makine tavsiyesi istiyorum cogunluk at cek rapala denicem

2. MUSTAFASÜRÜCÜ

MUSTAFASÜRÜCÜ Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Okuma Raw 2 65*- Ryobi Ap Power 8000 ‎ tavsiye

daiwa kullan halim çok rahat ediyorum ben o makineyle

3. gebzeli halim

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Ne kullaniyorsun abi senin makinan tamm marka nedir
    bide okuma raw 2 misina teli kurdun atarken kendiliginden kapaniyor neden

İsmail ESENCAN bunu beğendi.
  4. CanEMİR

CanEMİR Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:

Okuma´nın bazı yerlerde abartıldığı gibi ömür boyu garanti sloganı sizi aldatmasın, 2 yıl önce göl için aldığım çok abartılan Okuma Avenger 30´un kaloma kafası 1 yıl geçmeden kendini bıraktı, yetkili mercilere başvurdum ömür boyu garanti dedikleri bana çıkma bir kaloma kafası gönderdiler :) o makinin yanında 2 adette Okuma Longbow2 650 var 3 ay kullanmadan sonra boyalar atmaya başlıyor. Diyeceğim şu dur ki, kullanıcı ve satıcı olarak, tercihinizi Shimano ve Daiwa gibi Japon ürünlerinden yana kullanmanız. Okuma alacağıma AlbaStar kullanırım :)

İsmail ESENCAN bunu beğendi.
  5. Kadir TOZAR

Kadir TOZAR Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili Halim,

Okuma markasının ömür boyu garanti olayını bilmiyorum çünkü bu güne kadar OKUMA markasının kullandığım hiç bir ürününde tamir ihtiyacı duymadım. Yaklaşık 8 yıl kadar önce aldığım Okuma Espina 80 ' lik makineyi yıllar boyunca surf kamışla, kumda, kayada, teknede kullandım ve bu güne kadar en ufak bir arıza vermedi. 3 ay önce takımlarımı yenileyince babam bu makineyi ben kullanacağım diyerek elimden aldı.

Gelelim sormuş olduğun Okuma Raw II 65 makineye, 3 ay önce satın aldım. Nisan ve Mayıs aylarından sonra gitmeyi düşündüğümüz lagos avları için. Lakin tüm takımları yenileyince yeni surf kamışın birine makine ihtiyacı duydum ancak bütçemi biraz aştığım dan dolayı surf kamışlardan Okuma Makaira surf kamış ile bir süredir bu makineyi kullanıyorum. Bu güne kadar da bir sorun yaşamadım. Tek kelime ile çok güçlü bir makine.

Okuma markasının makinesini, bir iki farklı kamışını, iğnesini, fırdöndülerini ve hatta çantasını kullandım, kullanıyorum. Yine bir kaç ay önce Okuma Balıkçı çantası siparişi verdim, 160 TL civarında idi. Çanta elime ulaştığında hayretler içerisinde kaldım. Markası Okuma değilde, Daiwa ve ya Shimano olsaydı eminim fiyatı 400-500 TL civarların da olurdu. Yine yeni aldığım Makaira surf kamış sanırım şu an 700 TL civarı bir fiyat, yine bu kamış ün yapmış belli markalar tarafından üretilmiş olsa kesinlikle 1.000 TL' nin üzerinde fiyatı olurdu diye düşünüyorum.

Bunlar benim yorumum ben bu markayı kullanıyorum, kullanmaya da devam edeceğim. Sıkıntı yaşayan arkadaşlarımız da yorumlarını yapmışlar. Kaldı ki Emir dediği gibi bu işin hem satışını yapıyor, hem kendisi kullanıyor. Artık karar senin.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4 Şubat 2014
  6. gebzeli halim

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Abi güzel bilgin sagol ama istanbulun üstalri okuma makinasi almayin ama kamisini alin diyor abi

Yükleniyor...