1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Video Nereye Niyet Nerede Kısmet Levrek 1800 Gr Nostalji

'VİDEOLAR' forumunda Hür MOL tarafından 7 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

1. Hür MOL

Hür MOL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Hava, özellikle öğleden sonra kuzey batıdan esecek görünüyordu. Mordoğana ava gitmeye karar verdim.

Bu havayı değerlendirelim, hadi atla gel dedi. Bu sene her nasılsa biraz poyraz fakiri kaldık. Bir türlü istediğimiz poyrazlar, dolayısıyla soğuk havalar tam anlamıyla başlayamadı. Böyle olunca tabi at çek levrek havasını da yakalamak zor oluyor. İşlerimi anca 16:30 gibi bitirebildim ve Mordoğana doğru yola koyuldum. Ben avlak yerine vardığımda Ediz bir tane 1 kg civarı bir levrek almıştı. Hava ve deniz ile ilgili hemen hemen tüm kondüsyonlar fena sayılmayacak kadar iyiydi. Yarım saat kadar daha at çek levrek avına devam ettik. hava karardıktan sonra güzel bir akşam yemeği için avı sonlandırdık.

Bir ara akşam da avlanalım muhabbetleri olduysa da rakı balık ve muhabbet sanırım biraz ağır bastı. Gece avlanmadık. Sabah saat 05:00 gibi Ediz tepeme Azrail gibi çöktü. Günaydın, balık avı zamanı. Yapacak bir şey yok. Hoca daha Allahüekber demeden düştük yollara.Önce sıcak bir çorba, arkasından demli bir çay ile afyonları patlattıktan sonra tuttuk avlağın yolunu.

Dün akşam avlandığımız hava yoktu. Nispeten yumuşamış dalgalar da küçülmüştü. Ama yine de av için şansımız olabilirdi. 1 saat kadar at çek denemelerinden sonra maalesef kayda değer hiç bir şey olmadı. Ne bir takip, ne bir vuruş. Ben de avdan sonra işe gideceğimden dolayı avı sonlandırmaya karar verdik. Saat 08:00 sıralarında İzmire dönüş yolundaydım. Karaburun sapağından çıktıktan sonra, vaktin daha erken olduğunu düşünerek otobandan değil de eski yoldan gezerek gitmeye karar verdim. Çünkü eski yol üzerinde devamlı av yaptığımız bir kaç mera vardı. bu meralardan birinin önünden geçerken su gözüme çok güzel göründü. Meraya doğru yanaştım. Gerçekten su harika görünüyordu. Dayanamadım. 15-20 dakika kadar at çek yapmaya karar verdim. Henüz üçüncü atışımdı ki su üstü sahtesinin arkasında bir hareketlilik gördüm. Takipti bu. Tempoyu hiç bozmadan aksiyona devam ettim. 3 saniye sonra da su karıştı. Sağlam bir tasma ile balık oltamın ucundaydı. Bir sorun yaşamadan balığı kıyıya aldım. Elektronik tartıda 1800 gr. geldi. Bu da benim yeni yıl hediyemdi sanırım.

Birkaç atış daha yaptım. Çok güzel bir takip daha almıştım ki, bu takibin devamında sahteme bir saldırı olmadı. İş saati yaklaştığından yavaş yavaş toparlandım. Evet bu av nereye niyet, nerede kısmet olmuştu.

Hepinize bol trofeli avlar dilerim. Rastgele

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 8 Kasım 2016
  2. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Cevap: Nereye Niyet Nerede Kısmet Levrek 1800 Gr Nostalji

Harika bir nostalji sevgili üstadım, durmak yok nostaljilere ve yenilerine devam.:)

3. Ahmet ÜNSAL

Ahmet ÜNSAL Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    100
    Ödül Puanları:
    18

Paylaşıma teşekkürler Hür abi.

4. ARDATUNALI

ARDATUNALI Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Süperrr :)

Siz değerli üstadlar ile aynı ortamda olmanın keyfi, benim gibi acemiler ve bu işe gerçekten gönül verenler için büyük şans, çok güzel bir av raporu bu, elinize yüreğinize sağlık Hür abi, paylaşımınız için de kendi adıma ayrıca teşekkür ederim.

5. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Hür bu sene gerçekten de ''POYRAZ FAKİRİ'' bir kış yaşadık.:giveup:Gerçi gözü yaşlı Lodostan da şikayetçi olmamak lazım.:)Zira gözü yaşlı Lodos bu sene maşallah barajlarımızı hiç de küçümsenmeyecek derecede bolluk ve bereket yarattı.:yahoo:

Av güncesine gelince...Bu veya bunun gibi süprizlerin hayatından hiç eksik olmaması dileğiyle rastgele kardeşim. :)

6. Cahit Acun

Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    2

Tebrikler sevgili Hür.Avların daim olsun.Sevgiler.

Yükleniyor...