1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Harici Konular Nasıl Bir Dünya da Yaşıyoruz, Aklım Almıyor!!!

'HARİCİ KONULAR' forumunda İsmail ESENCAN tarafından 5 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    3 gündür Televizyonların Haber Bültenlerinde Tutturdular bir Defne Foster Türküsü, aldı başını gidiyor.

Defne Foster isminde bir ünlü bayan, sabahlara kadar 18 Aylık bebeğini ve kocasını evinde bırakır, gider barlarda eğlenir sabahın körüne kadar, ondan sonra duygusallık yaşadığı birinin evine gider orada ölür.!!!

3 Gündür Türkiye'nin Sözde önde gelen yazarları da bunun hakkında yazılarıyla birbirlerine düşerler, her gün bir kavga her gün bir terane.

Hay sizin yapacağınız yazarlığın ben için tüküreyim.Ulen yazar geçinen deyuslar, memleketin o kadar sorunu var.Ülke işşisler ordusu, işyeri sahipleri her gün işsizlikten işçilerini kapının önüne koyuyor, her gün kepenkler kapanıyor.!!!

Daha dün, onlarca insan Ankara'daki patlamada hayatını kaybetti, hepsi aile çoluk çocuk sahibi.Hangi biriniz bu insanları kaleme aldınız, hangi birinin haberini köşe yazılarınızda yazdınız, hangi birinin acısını paylaştınız!!!

Sizin Yapacağınız Köşe Yazarlığınıza da, Televizyon Programlarınıza da, Allah hepinizin cezasını versin.Siz hala köşenizde Defnelerin, bilmem kimlerin Ahlaksızla Ölümlerini paylaşın durun, yazıklar olsun hepinize...:mad:

2. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Nasıl Bir Dünya da Yaşıyoruz, Aklım Almıyor!!!

AlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkış

3. Ayşe HARUPÇU

Ayşe HARUPÇU Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Sana katılıyorum kardeşim,yüzlerce şehit'imiz vardı bu kadar gündemde kalmadı.Kaldıki bu şehitler neyin uğruna öldüler vatan uğruna.Kaç yaşında bu şehitler 20 yaşında,hangi yazar günlerce yazdı hiçbiri.
    bende diyorum ki,YAZIKLAR OLSUN.:mad::mad::mad::mad::mad:

4. BLC

BLC Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Valla abi,hatun rahmetli olmuş,Allah rahmet eylesin toprağı bol olsun..Yalnız 2 saat önce tanıştığın birinin evine gidip öpüşüp koklaşmak benimde acayipime gitti açıkçası...ki bebişi ve kocası olan bir bayan ....

Allahtan herkesin gireceği mezarı ayrı ...Allah hepimizi affetsin inşallah....

5. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Eyvallah Osman, ben hep şöyle söylerim.Allah insana hayırlı bir ölüm nasip etsin, ölümün kötüsü olmaz derler ama beterin beteri var, Al Sana Ölümün kötüsü işte, Koca Türkiye'nin Ünlü Yazarları arkandan Beste yaparlar, her gün kemiklerini sızlatırlar!!!

Ya geride kalanlara ne demeli, işte o içler acısı!!!

6. BLC

BLC Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili abicim,
    O geleceği için tüm kainatı yarattım diyen yüce Allahımızın biricik habibi buyuruyorki,Nasıl yaşarsan öyle ölürsün,nasıl ölürsende öyle dirilirsin..bir diğer hadiste ise ,kim ne halde iken ölürse Allah onu o şey üzerine diriltir...

7. ekokan

ekokan Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    2

Allah Rahmet Eylesin, deyip geçemiyoruz.
    Nede olsa onlar (yazarlar) ülkenin önde gelen aydınları :)

8. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Alemlerin Yüzü Suyu hürmetine yaratılmış Habibin üstüne söz söylemek, biz aciz kullara hezeyan olur.Öyle buyurulmuşsa doğrudur, ona itaat ve Rabbimize iman ederiz.:eek:

9. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Ülkenin önde gelen Aydınlarının hiç işi yok, saçma sapan saplantılar içinde yaşayan insanları aydınlatmak zaten, onların aydınlatacaklarını da onların aydınlattığı insanları da, diyorum ve geçiyorum, anlayan anladı, anlamayan varsa açık dille de anlatmasın bilirim.;)

Yorumun için teşekkürler Ekrem.:)

10. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Arkadaşlar, hepimizin de bildiği gibi bizim kültürümüzde ''Ölünün arkasından'' laf söylemek yoktur...Zira o artık günahıyla, sevabıyla ebediyete intikal etmiş ve onun bu dünyadaki defteri kapanmıştır..

Yani onun hakkında ne denilse ne söylense ne ona ne de söyliyenlere artık bir faydası yoktur diye düşünüyorum....

İşte bu mihvalde bahse konu kişiye cenab ı Allah tan rahmet dilemek lazım..

Yalnız tüm bu dediklerimin yanında, İsmail kardeşimin de yukarıda yazdıklarına da hak vermemek imkansız...

Eğriye eğiri...Doğru ya doğru...Sen 18-20 aylık bir bebe sahibi bir annesin..Nerede kaldı annelik denilen o yüce makamın ağırlığı...

Neyse, yine de cenabı Allah ım rahmetini esirgemesin demekten başka diyecek laf bulamıyorum..Ben esas o bebeğe acıyorum..Adına ana şefkati/kokusu denilen o yüce olayı yaşayamadan büyüyecek garibim...

11. asos

asos Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

ismail kardeşim sende biliyorsun ölen kişi kendilerinden olan biri onun icin her yönlü araştırırlar ama başka sorunlarla bu kadar ilgilenmezler boş ver canını sıkma dediklerinde de cok haklısın

12. İhsan KARAMAN

İhsan KARAMAN Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Ödül Puanları:
    2

Verdiğim kararın ne kadar doğru olduğunu şimdi daha iyi anlıyorum....

İyiki burdayım

Ağzına yüreğine sağlık be usta​

Alkış​

13. Mustafa CUMBUL

Mustafa CUMBUL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    2

Allah rahmet eylesin.
    Ama bizim gelenek ve göreneklerimize ters düşen bir durum olduğu için bizler bu durumdan rahatsızlık duyuyoruz.Eşi ve çoçuğu olmadan bir başka arkadaşlarıyla eğlenmek ve evine gitmek orada sonsuza kadar gözlerini kapatmak vede yazarların bu olayı günlerce gündemde tutması bizleri üzüyor.
    Bu gibi kötü örneklerden ders çıkartıp çoluğumuza çocuğumuza sahip çıkmalıyız.ALLAH (C.C) biz aciz kullarına hayırlı göz kapamaları nasip etsin.Geride kalanlarımızı utandırmasın.

14. vessa

vessa Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

AlkışAlkışAlkışAlkış

15. ismail34

ismail34 Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    2

Sn.Başkanım öncelikle sen beni,fikirlerimi ve bu konulardaki konuşma tarzımı çok çok iyi bilenlerdensin.Sana bu konularda konuşmayacağım diye söz verdim.:confused::confused::confused::eek::eek::mad::mad::mad::mad:

Öncelikle Ankaradaki patlamalarda ölen işçi kardeşlerime Allahtan rahmet yakınlarına da sabırlar diliyorum.Onlar ekmeği ve ailesi için rızık peşinde olan ŞEHİTTİR benim için.

16. wolkannn

wolkannn Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

AlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkış

17. aldem

aldem Tba Okuru

Ben İsmail kardeşime eklemek istiyorum,benzin 4 tl yi aştı,mazot 3 tl yi aştı ama enfilasyon düşüyo,bu ölen bayan hakkında yorum yapmıyacam ALLAHIN dediği olur,haberlerde Kara harb okulunu birincilikle bitirmiş bir teğmen evet çok zor bir işi birincilikle bitiriyor düşünün hepimizin çocuğu var kolay bir işmi harbiyeyi birincilikle bitirmek,haber dinliyorum bu teğmenimizin cep telefonuna başka numaralar kaydediliyor,ondan sonra açıklama geliyor yanlışlık oldu.Şimdi 14 senedir cep telefonu kullanıyorum yanlışlıkla çok şey sildiğim oldu ama HİÇ YANLIŞLIKLA 139 TANE NUMARA KAYDETMEDİM bu teğmen 29 aydır tutukluymuş suçu var veya yok bu konuda yorum kesinlikle yapmam,yargının işi foster nasıl ölmüş aydın geçinen yazarlara söylerim beni hiç ama hiç ilgilendirmez,çocuklara türkü söylettiler,çeşitli para yarışmaları,yok böyle dans diziler ama ATATÜRKÜN vasiyeti Musul Kerkük senelik 20 milyar dolar petrol geliri olan Musul Kerkükten vazgeçtik,önümüzdeki günlerde Kıbrıs konusunda efendim Kıbrıstaki kıbrıslılar bizi istemiyor verelim gitsin türküleri söylenecek belli olmaya başladı ama yok öyle yağma TÜRK tarihinde en çok şehit verilen yer neresi biliyormusunuz KIBRIS gerçi kimsenin elin gavuruna toprak vermeye cesaret edebileceğini sanmıyorum çünkü KIBRIS konusunda hakikatten çok ama çok hassas olan insanlar vardır.Televizyonlarla insanları uyuta bilirsiniz gündemi saptırırsınız ama iyi bilinki hakikatten UYUMAYANLAR vardır bu ülkede,İsmail kardeşime sevgilerimle.

18. aysel

aysel Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Ne yazıkkı ki ülkemizde,sistemin hatasını tüm insanlar çekmektedir..Defne ve

benzerleri de bunlardan biridir.

Sorunlarımız önemli ve çoktur.Ancak burada tartışılması bence doğru

değildir .

Konuyla ilgilenmek ve ilgilenmemek tercih meselesidir.

Kişilerin özel hayatı kendisine aittir.

Ölümünden sonra kim olursa olsun Rahmetine kavuşması için dua etmek ten

başka bir şey yapılamayacağı kanısındayım..Saygılar..

19. wolkannn

wolkannn Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Aysel ablacım zaten Allahtan Rahmet diliyoruz arkalarından da benim karşı durduğumuz birinci konu 3 gün bütün televizyonlarda bütün gazetelerde başka haber yokmuş gibi sürekli lanse edilmesi. Konuşulacak tartışılacak bu kadar konu varken insanları hipnotize etmek adına böyle haberlere yer verilmesi...
    İkinci konu ise ülkenin gelmiş olduğu ahlaki sorunlar ve yine ortada bir ahlak problemi var iken sanki hiçbirşey yokmuş gibi davranılması... Ortada eğer bir özel hayat varsa o zaman bu kadar göz önüne getirilmemeli...

20. Emin AVCI

Emin AVCI Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

sevgili abim söylenecek herşeyi sen zaten aktarmışsın.tamamiyle katılıyorum.peygamber efendimiz bizlere şöyle buyurmuştur.
    İnsanı helak eden 3 şey vardır:Bunlar;*cimrilik*nefsani arzular*ve kendini beğenmektir.
    bunlar böyle yaşadılar ve böyle helak olanlardan oldular.
    Mal ve şöhret hırsının insana zararı koyun sürüsüne giren iki aç kurdun zararından daha çoktur.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş