1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Kıyı Avları Lodos'ta bir av hikayesi

'AV RAPORLARI' forumunda karamurat sezek tarafından 20 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. karamurat sezek

karamurat sezek Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba sevgili dostlarım.Çok sevdiğim bir yüksek hava yine kapımı çaldı.Ve, ani bir karar ile niyet ettim yine bir paşa avına.Ya kısmet dedik sevgili dostum ve de iş arkadaşım Mustafa'yla birlikte düştük yollara.Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra gece avı yapacağımız meraya geldik.Oltalarımızı açıp yemledikten sonra lodosun çıldırttığı hırçın sularla buluşturduk.

Takımlarımız su ile buluşmasına buluştu da, deniz içinde serseri mayın gibi öbek öbek gezen ot kütlelerinden hiç rahat edemedik.Zira takımların üstünü anında ot kaplıyor ve ağırlaşan misinalar sürüklenip bizlere zor anlar yaşatıyordu..Hiç buluşmasaydı daha hayırlıydı diyebilirim.Takımları tekrar tekrar toplayıp, otlarını temziledikten sonra tekrar su ile buluşturmaya çalışmaktan iflahımız kesildi diyebilirim.. Aslında bu tarafların bu tür havalarda bu kadar yoğun bir erişte barındırmaması gerekiyordu.Sözün özü gözün görmediği bu zifiri karanlıkta yapacak bir şey yok .Tek çare sabahı bekleyeceğiz ve sabah gün ağarırken de başka meralar bakacağız.

237 eklentisini görüntüle

Gün ağarmasıyla birlikte oradan ayrılarak başka meralara yönlendik.Yolda giderken bir ara,gözüme daha da önce bildiğim mezbele bir mera takıldı. Olur mu, olmaz mı ? Olta atarsak takım kaptırır mıyım derken tek oltamı aldım ve mezbeleye indim. Tabi av arkadaşım Mustafa abinin gözü kesmediği için o arabada kalıp gelmedi. Sistemimi tamamen değiştirip,oltamın ucuna kocaman bir İzmir mamunu taktım ve denize yolladım… Çöktüm taşın dibine bekliyorum. Bir ara ihtiyaç gidermek için kamış başından ayrılmıştım ki, bir an geriye bakmam ile birlikte oltanın bir öne, bir arkaya yattığını fark ettim.Sanki fırlayıp da denize gidecek. Hemen koşarak oltamı aldım elime.

Tasmayı vurur vurmaz oltadaki balığın aşırı iri ve büyük olduğunu anladım.Ve, başladım makinayı sarmaya.Yalnız kendim bir kaya üstünde olduğum için balığı yukarıya alamayacağımdan, bir yanda da balığı rahatça alacak kıyıya doğru yönlendirmeye çalışıyorum.

Devrile devrile kıya koşar adımlar ile gelen dalgaların içinde hiç ara vermeden makinayı sararken, üzerinde bulunduğum kayaya doğru balık geldi.Ve kabaran dalga ile ile birlikte balığın kafasını görmem bir oldu.Ve su çekilince balığın kafası da doğal olarak dışarıda kaldı.Ve arkadan bir silkelenme ile balık anında iğneden kurtularak ait olduğu o karanlık sulara geri döndü.Bir anda moralim sıfıra düştü.Zira kaçan balığın ebatından onun en az 3 veya 4 kilo olduğunu tahmin edebiliyordum.

Hemen arabadaki av arkadaşımı arayarak çabuk gelmesi ve buranın balık yaptığını söyledim.Ve alelacele yemlenen takımlar yine su ile buluşturulmuştu ki,
    tüm gece özlenen ve beklenen o güzel vuruşlardan bir tane daha alarak, bu defa balığı arkadaşımın da yardımı ile birlikte zahmets.ize kıyıya alabildik.Bu gelen paşa yaklaşık 2 kilo civarıydı.

Arka arkaya yaşanan bu heyecan dolu dakikalar bizlerde adrenalin seviyesini adeta tavan yaptırmıştı.Evet tüm gece yaşanan o aksilikler sonucu nihayet yüzler gülmeye başlamıştı çok şükür.

238 eklentisini görüntüle

Takımlar tekrar yemlenerek su ile buluşturulmuştu ki, bu defa akıllara zarar bir vuruş aldım.Ama ne vuruş.Kamışı alıp denize götürecek.Anında tasmayı vurmam ile birlikte iğne damağına girmiş olacak ki, takım geri sarılırken oldukça ağır geliyordu.O an anladım ki, bu hem kaçandan, hemde biraz önce gelenden çok çok daha iriydi.Ben makinayı sardıkça o kalama aldı...Ve ben sardıkça o yine kalamayı zorladı.Tam balık görünmüştü ki, ben bir sakatlık olmasın diye kamışı arkadaşa vererek ona sarmaya devam etmesini söyleyerek ,ıslanmak pahasına üstünde bulunduğum kayadan indim.Ve balık kayaya yanaşınca da balığı ağzından kaptım.Ve balık bir silkelendi ve iki kayanın arasına düşmesiyle birlikte, ben adeta üzerine atlayıp, balığın galzamasından yakalamayı başardım çok şükür.Ha bu arada sıçan gibi sırılsıklam olduğumu sanırım tahmin edersiniz.

Oltamıza gelen bu yakışıklı pehlivan tam 6 kiloluk bir paşaydı.Gerek sırılsıklam ıslanmamız ve gerek ise bu kadar adrenalin bugünlük yeter düşüncesinden haraket ile daha sonra Allah bereket versin diyerek gayet mutlu bir şekilde dönüş yoluna geçtik.Darası ve daha güzeli tüm dostların başına denk gelsin.

İğne : uzun pala galvaniz levrek iğnesi
    Yem : iri izmir mamunu
    Kamış : 4.20 roder surf kamış
    Makine : viking 5000
    Misinalar latex . sufix 40 lık

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Kasım 2016
  2. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: Lodos'ta bir av hikayesi

Sevgili dostum, paylaşım için çok teşekkürler.Akşam akşam çok iyi geldi..Okurken adeta sanki bende oradaymış gibi heyecanlandım.darası inşallah tez zamanda bizlerin başına...

3. Uğur Can

Uğur Can Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

10 numara av olmuş maşallah paşalar çok yakışıklı anlatımda işin içine girince heyecanla okudum raporu emeğinize sağlıkAlkış

4. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Kardeşlerin güzeli ALLAH içine sindirsin, on numara av olmuş senin adına çok sevindim, afiyet bal şeker olsun.AlkışAlkışAlkış

5. gün batımı

gün batımı Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili Murat;

Sonu, mutlu sonla biten çok güzel bir av hikayesi olmuş.
    Avlarının ve paylaşımların daim olsun. :)

Keyifli forumlar

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 21 Ocak 2015
  6. MUSTAFASÜRÜCÜ

MUSTAFASÜRÜCÜ Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    27
    Ödül Puanları:
    0

MUrat abi okurken aynı heyecanı yaşadım dersem yeridir,Maşallah on numara beş yıldız bir av olmuş ellerinize sağlık afiyet şeker olsun Alkış

7. AŞKIN

AŞKIN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    147
    Ödül Puanları:
    48
    Web Sitesi:

Harika bir anlatım ve harika bir av olmuş tebrik ederim.AlkışBu güzel paylaşımın içinde çok teşekkür ederim.

8. karamurat sezek

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

çok tşkkür ederim aşkın.

9. karamurat sezek

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

çok sağol mustafam.. inş sende bu heyecanı yaşarsın :)

10. karamurat sezek

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

çok sağol abi..daha iyi raporlar senden gelsin inş.

11. karamurat sezek

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

çok tşk ismail abi... gel beraber olsun inş :)

12. karamurat sezek

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

çok tşkkürler levrekçi kardeşim..en iyi paşalar seninle olsun :)

13. karamurat sezek

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Amin abicim inş..çok tşkkür ediyorum ishak abicim ;)

14. Kader ESENCAN

Kader ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    2,067
    Ödül Puanları:
    113
    Web Sitesi:

Murat bey harika bir paylaşım ellerinize sağlık afiyet olsun.:)

15. i.samay

i.samay Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    2

Murat Bey, ben bu raporu nasıl atlamışım. on üzerinden on bir av, bir o kadar da güzel anlatım. Tebrikler...

16. deniz34

deniz34 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    140
    Ödül Puanları:
    2

Karamurat ; paylaşım için teşekkürler.Alkış.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş