1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Kuzu Palazı Avı Ve Tekniği Capari(VİDEO)

'M. Rauf USLUER' forumunda rauf tarafından 3 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

1. ksk sedat

ksk sedat Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Rauf bey kutlarım bir paylaşım ancak bu kadar güzel olabilirdi emeğinize sağlık.

2. rauf

rauf ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    13
    Ödül Puanları:
    2
    Web Sitesi:
    SEvgili kardeşlerim eleştirilerinize saygı duyuyorum.Kuzu balığının bu büyüklükteki haliyle akdeniz bölgesinde bu aylarda genelde tutuluyor hatta şöyle söyliyim biz oltay ile tutuğumuz bu balıkları ticari arkadaşlar cevirme tekniği ile biz amatörlerden onlarca kat tutuyorlar Bu doğrumudur Tabiki değildir hani balığın gelişeceği boyu düşünürsek.Ama bir nokta daha var Gır gır tekneleri bu balığı yine bu aylarda Antalya gazipaşa arası yaptıkları avlarda her sene 25-35 ton arası kaldırdılar ne anac ne yavru ayırımı yaptılar şu anda gırgır tekneleri gelmiyor nedeni balığın bu kadar azalmasına sebep olduklarından masraflarını kurtarmadığı icindir ama balıklar yine biraz coğalsın fark etmez hepsi yeniden gelirler.Olta balıkcılığı ile bu balığın soyuna zarar veremessiniz zaten o boya erişen balığıda tutmak her baba yiğidin avlayabileceği bir av değildir neyse konu konuyu aşıyor aklıma gelmişken benim aklımı kurcalayan benzer bir konu var onlarıda sizler ile paylaşayım bu konuda hassasiyet gösteren arkadaşlardanda fikirlerini alabileceğimi düşünüyorum.
    Kıraca,cinekop,lidaki,ispendek,cingene palamutu gibi balıkları tutanlara tepki vermiyoruz!hatta balığı tutamasak bile balıkcıdan alıp tüketiyoruz.Hic kimse bu balıklar icin tutmayın Istavrit,Lüfer,Cıpra,Levrek,Torik olsun büyüsünler diye bir eleştiri olsun getirmiyor da Kuzu balığı hakkında niye eleştiri getiriliyor diğerleri icinde bu eleştiriyi yapmamız gerekmezmi? Saygılarımla.

3. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Sevgili Rauf abim, bu konuda sana tamamen katılıyorum.Ayrıca eleştiriyi yapan kişilerin, bu sitede bir av paylaşımı konusu dahi açmayıp, forumları denetlercesine konulara bakarak uyarı mesajı yazmalarını da anlamış değilim.
    Kardeşlerim, açın av konularınızı bizlerde sizin yaptığınız avları bir görelim, bizlerde sizleri iyi veya kötü yönde eleştirelim.
    Burada yeri gelmişken herkese söylüyorum, site de paylaşımı olmayan hiç kimse bu şekilde yorumda bulunmasın, açın konularınızı kıyaslama yapalım diğer konularla.;)

4. Hasan Karataş

Hasan Karataş Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kuzu Palazı Avı Ve Tekniği Capari(VİDEO)

Rauf abi öncelikle vermiş olduğunuz teknikten ötürü sizi kesinlikle kutlarım.Biz amatör balıkçıların sizin gibi değerli üstadlarımızın önderliğinde inşallah öğreneceğimiz daha çok sey olduğu inancındayım ve size bir sorum olucak kullanmış olduğunuz çaparinin 4 rouglu olmasının özel bir nedeni var mı ? Daha fazla sayıda kullanılabilir mi ? Ayrıca aynı av tekniği ile köstekleri biraz daha uzun tutarak palamut çaparisi gibi sırtı şeklinde de kullanılabilir mi ?

5. Hasan Karataş

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Ayrıca konuda görmüş olduğum eleştiriler hakkında da yorum yapamadan geçemicem Rauf üstadımında belirttiği gibi olta balıkçılığı ile denizlerde bulunan balıkların soylarına kimsenin zarar veremiyeceğini düşünüyorum.

Esas zararı verenler büyük marketlerde ve balıkçı tezgahlarında satılan parmak kadar İzmaritleri,Mercanları,büyümesine izin verilse Çinekop olucak olan yaprakları,İspendek olarak adlandırdığımız Levrek yavrularını ve daha bunlar gibi bir çok örneği olan balıkları gidip satın alanlardır.Eğer bu balıkları kimse satanlardan almasa inanıyorum ki onlarda satamadıkları için o balıkları tercih etmiyecek ve avlarını gerçekleştirenlerde satamadıkları için o balıkların büyümelerine izin vericeklerdir.Bu konuda herkesi elinden gelen gayreti göstermeye davet eder ve hatta tüm çevresinide bilinçlendirmesini rica ederim.

Teşekkürler

6. rauf

rauf ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    13
    Ödül Puanları:
    2
    Web Sitesi:

Hasan kardeşim bizim avlandığımız bölgede bu balık sabah ve akşam üstü av veriyor sanırım gecit zamanı bu saatler.avbölgesi derinliği 25-33 metre arası değişiyor palazlar dipte geziniyor sanırım dipten itibaren ilk 10 metre aralığında onun icin 4 adet raglou yeterli fazlada takabilirsiniz ama biz denedik fazla bir şansınız yok .bu ceşit raglou ile bazı arkadaşlarımız antalya gazi paşa arası bolca bulunan yazılı orkinos palazlarına sırtı cekiyorlar (temmuz-Ağustos sonu)beyaz renkli olanlarından tercih ederlersede silikon ahtapotlar ile daha iyi sonuc alıyorlar marmara ve karadenizde bulunan hakiki Palamut lar ,icin ne netice verir denemek lazım selamlar.

7. Soner Arkan

Soner Arkan Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Emeğine sağlık abi bizimle paylaştığın için teşekkürler..

8. Hasan Karataş

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Çok teşekkür ederim Üstadım inşallah bir gün bizlere de denemek nasip olur alt zemin olarak malzemeleri şimdiden hazırlıyorum geriye bir tek ileride alıcağımız tekne kalıyor.:)

9. aldem

aldem Tba Okuru

İnsan olarak benim aklıma ilk şu soru gelir bu balıkları ben Rauf üstad değil ben yakalasam salarmıydım salmazmıydım denize geri evet tekneden bu balıkları yakalıyorum geri denize atarmıydım,atmazmıydım,bütün mesele bu,benim cevabım dürüstce 3 tane akşama yemeklik alırdım,Rauf bey e teşekkürler.Lidaki ve diğer ufak balıkları almayalım derim.

10. sahinbey23

sahinbey23 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Rauf Abi emeğine sağlık, teşekkürler.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş