1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Atçekbalıkavı Kısa akşam sularında atçek levrek avları

'SPİN AV RAPORLARI' forumunda Serkan Öztürk tarafından 18 Haziran 2014 tarihinde açılan konu

1. Serkan Öztürk

Serkan Öztürk Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    11 haziran 2014 Çarşamba günü Kürşad ile ava gitmeyi kararlaştırdık. Daha sonra Burak arkadaşımın sürekli çağırdığı avlağına gitmeyi kararlaştırdık.
    Hava çok güzel ve hafif dalgalıydı. Bakılacak olursa levrek avına müsait değildi. Bizde işten çıktığımız ve çok kısa olacağını planladığımız avımıza su üstü sahteleri ile başladık.

Su üstü sahtesine herhangi bir vuruş alamamış ve hava kararmış olması nedeniyle silikon ve gagalı sahtelerle ava devam ettik.
    Havanın hafif dalgalı olması ve suyun berrak olması nedeniyle balığın iştahsız davranacağını düşündüğüm için ben sürekli silikon kullandım. Ağırlıklı olarakta 12 cm mavi sırtlı raglou ve 7 gr jighead ile.

Balık vuruşu olmayınca muhabbet avdan üstün gelmeye başlamıştı. Fakat ben suyun biraz daha dalgalandığını görünce arkadaşlar dalga balık yanaştırmış olabilir diyerek kıyıya yanaştım ve ilk atışımda levrek silikona yapıştı tatlı bir rekabetten sonra balığı kıyıya aldım.
    Levrek 1200 gr gelmiş gümüş renkli güzel bir balıktı. Sözüm olduğu içinde Önder kardeşimi arayıp balığın hazır diye arayıp sohbet ederken ikinci levrek silikonuma yağıştı ve 3 kere sert vuruş yaptı bende kulağımda telefon varken tasmalamayı sert yapamadım ve levreği kaçırdım. Levrek Şanslı günündeymiş.

Saat 22:00â€â•ye kadar hem sohbetimizi ve avımızı sürdürüp evimizin yolunu keyifli bir biçimde tuttuk.

13 Haziran 2010 İkinci avımı ise yine akşam suyunda Coşkun ve Ali arkadaşlarımın telefonu üzerine beni iş yerimden aldılar ve daha kısa olacak avımız için avlağımıza yola çıktık.

Avlağa ilk vardığımızda güneş daha yukarıdan bize bakmaktaydı. Hemen su üstü denemelerine başladık. 15 dk denemelerimizden sonra su üstü ile son üç balığımı yakaladığım Savager top preyâ€â•i taktım. Üçüncü yada dördüncü atışımda kıyıya 5 metre kala hatırı sayılır 2 saldırı aldım ve levrek iki saldırıda da sahteyi ıskaladı L
    Martıların su üstü sahtelere saldırıp su üstü sahte kullanmamıza izin vermedikleri için güneş batmamasına rağmen keyifli su üstü avını sonlandırmak zorunda kaldık.

Gün batmamış ve akşam suyu başlamamıştı bende yine raglou silikon atıp çekiyordum ve levrek silikona yapıştı. Gramajını tartmaya bile fırsat bulamadığım sonradan 38 cm olduğunu öğrendiğim levrek çok haşarı çıkmış kalamayı alamasa da baya mücadele vermiş keyifli görüntüler vermişti.
    Gönlüm ne kadar salmaktan yana da olsa Ali kardeşime söz verdiğim için biraz da baskı altın da :) Ali kardeşim lereği arabasına kilitledi :D
    Ben erken dönemem gerektiği için 21:15 gibi avı sonlandırıp evime doğru yola koyuldum. Bu arada arkadaşlarım ava devam etti. Fakat başka bir levrek alamamışlar sonradan telefon ile öğrendiğim kadarıyla.

Hepinize böyle aksiyonla dolu güzel avlar ve dostluklar dilerim.
    Saygılarımla,
    Serkan Öztürk
    Kullandığım takımlar :
    Kamış : Major Craft x-ride 10-30 gr
    Makine : Shimano Exsence CI4 + 2500
    İp : Power pro sarı 0,10

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Kasım 2016
  2. CengizKaanBulut

CengizKaanBulut Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kısa akşam sularında atçek levrek avları

Serkan bey avınızı tebrik ederim,bol balıklı avlarınız olsun,,,,,Selamlar,,,,

3. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkür ederim. sizin de avlarınız hep bol olur inşallah

4. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Kardeşim yine harikalar yaratıyorsun. Şu anda Eskişehir' deyim, döndüğümde baraküdaları bir yoklayalım, artık güzel takipler başlamıştır diye düşünüyorum.:)

Afiyet bal şeker olsun, paylaşım için teşekkürler.:)

5. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

İsmail abi sen iste yeterki. Ama levreklerde kıyıladı :) Baraküda beni zor kandırır artıkın :)

6. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Bu daha güzel olur kardeşim, yarın döneceğim nasip olursa ondan sonra bol bol gideriz ava.:)

7. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Oy...Oy...Oy.. Fevkaladenin fevkinde av günceleri...Allah içinize sindirsin arkadaşlar... :)

8. Kadir TOZAR

Kadir TOZAR Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Tebrikler Serkan, nice güzel trofelere. :)

9. EGE35

EGE35 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    18

Tebrikler serkan kardeşim

10. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

İshak abim teşekkür ederim. Senin raporlarına benzemesede elimizden geldiğince karalamaya çalışıyorum bende:)

11. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Kadir üstad aynen senden de merakla trofe haberleri bekliyorum. O güzel yazılarınla

12. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkür ederim sizede nasip olsun

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş