1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Olta Kamışları Kırılan D.A.M.ların yerine Captain Kamış.

'OLTA KAMIŞLARI' forumunda ismail34 tarafından 17 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. ismail34

ismail34 Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    2
    Dostlar,Mustad iğneler gibi DAM kamışları da cıvıtmaya başladı.:mad: 35-40 yıldır hep DAM kamış alırdım:p.Ama maalesef artık almıyorum:mad:.5-6 ay içinde 5 DAM kamışın 3 tanesi arabamdan indirirken kırıldı:mad:.Hemde azami dikkatime rağmen:confused:.Hani atarken olsa çok yüklendim veya hatalı atış yaptım diyeyim:confused:.Delikanlılığımdan kalma DAM pırıl pırıl hala:).Arkadaşım ve adaşım Kılçık İsmailin de DAM kamışı her parçası boydan boya yarıldı.:mad:

İşte çözüm,Captain kamışa başladık:confused:.Hani baştan 2.nci veya 3.cü sınıf malzeme gibi görüyorduk:eek:.Ama yanılmışız:eek:.Kamışlar tek kelime ile şahane:).Üç tane 4.m.lik,iki tanede 3.5 m.lik aldım.Bizim buralarda 3.5 m.liğin altındakiler pek randıman vermiyor.Hafif,tatlı sert kamışlar.İster yemlide,isterseniz lüferde at çek yapın:D.Herşeye geliyor:D.Sağ omuzumda sinir sıkışması olduğundan çok seçici olmak zorundayım:rolleyes:.Ya bıçak saplanmış gibi sancı yapıyor,veya sancı korkusuyla kolumu yormamaya çalışıyorum:mad:.Fiatıda DAM.ın yarısından daha az.Çare Captain kamış bilgilerinize.:):):)

Selamlar.

2. AŞKIN

AŞKIN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    147
    Ödül Puanları:
    48
    Web Sitesi:
    Cevap: Kırılan D.A.M.ların yerine Captain kamış.

Bunları bilmemiz iyi oldu İsmail abim,teşekkürler,;)

3. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

İsmail hocam, bilgilendirmen için teşekkürler...

4. U_B

U_B Tba Okuru

Bendeki 8 oltada captan marka. Yaklaşık 3 seneyi aşkın kullanıyorum. 3 senede neredeyse her hafta kullandığımı düşünürseniz, bence çok iyi. Hemde o kadar da önem göstermediğim halde. Çoğu zaman haldur güldür arabaya yerleştirip arabadan alıyorum. Birde deniz gibi değil tatlı su, daha yıpratıcı metaryeller var.
    her zaman derim, piyasaya yeni çıkmış, isim yapmaya çalışan markaların malzemeleri daha sağlam olur. Ama DAM ın malzemeside kötü değildir, belki çakması olabilir. Yada ismail abim o an sinirlidir atarken bilmeden kırmıştır hehe hehe
    kolay gelsin

5. Sedo3535

Sedo3535 Tba Okuru

Bilgilendirme için teşekkürler İsmail abi.

6. ismail34

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    2

Dostlar,bilgi ve ilgileriyle katkıda bulunan arkadaşlara çok teşekkürler.
    Olta malzemelerine dünya kadar para veriyoruz.Mustad veya DAM gibi ekol markalar işin suyunu çıkardı.Onların yarı parasına çok çok daha iyi malzemeler var.Arkadaşlarımızı bu konularda bilgilendirip soyulmalarının önüne geçmek lazım.Haaaaaa Mustad ve DAM malzemelerini eskisi gibi düzeltirse eyvallah.Yok düzeltmezse piyasada alternatif o kadar bol ki onlar düşünsün.Para benim mal onun.

Selamlar.

7. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Sevgili İsmail abim, bir zamanlar D.A.M Kamışların hastasıydım ve hep derdimki, kamışın D.A.M olacak, makinen Shimano.

Ancak zaman gösterdiki, 11 kiloluk güzel bir trofeyi 9 tl ye malzemeci yokluğundan mecburen aldığım bir kamışla, rahat rahat yakaladım ve banamısın demedi.

O zaman anladım ki, pahalı malzeme almanın bir anlamı yok.Ayrıca İzmir iline geldiğimde de, Muzaffer KARASU üstadımız ile gittiğimiz avlarda Kamış ve hatta makine ye bile gerek olmadığını öğrendim.;)

Bundan böyle, tekne haricinde ki avlarda kamış ve makine kullanmam diye düşünüyorum, hem taşıması yorucu hemde dünya kadar masraf, bence hiç gereği yok, yakalanan balığı misinanın üstünde iken elinle hissetmekten daha zevkli bir şey daha olmasa gerek.:)

8. ismail34

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    2

Sayın Başkanım,ben de sizinle aynı fikirdeyim.Kamışta DAM,makinada Shimano diyenlerdenim.DAM ne zaman çinde üretime başladı kalitesi uçtu gitti.çinde yapılan her malın yüzde 95'i kalitesiz ve adi.Hani çin mallarının iyiside var kötüsüde diyorlar yaaaaa Allahım bir tane kaliteli çin malına rastlatsa ya.Hani Sufix veya Siglon misina alırken önce düğüm atar düğüm yerine asılırdık,kopsaydıya.Koparamazdık.O zamanlar yurdumda üretilmiş ürünleri en kalitesiz mallar olarak görürdük.Ama şimdi aslanlar gibi kendi malımız PELİKAN misinaya Allah Allah diyoruz.SAYIN PELİKAN ÜRETİCİLERİ SİZLERE ÖZÜRLERİMLE SONSUZ TEŞEKKÜRLER.Allahım sayılarınızı ve ürün çeşitlerinizi arttırsın.Bizlerde sizlerin sayesinde yakolara, izaklara,conilere paramızı kaptırmayalım.Paramız Hasana,Hüseyine,Ahmete,Mehmete gidip canım yurdumda kalsın.

Selamlar.

9. ismail34

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    2

Dostlarım,bu yazımı hiçbir düşünce ve yorum yapmadan yazıyorum.
    Bu gün balıkta Minekop 44 arkadaşım benim DAM kamış 4000 Ecusima takımla 20 gr.lık kaşık atmak istedi.5-10 kere atıştan sonra DAM kamış çat.Saptan sonraki 2.ci parçadan kırıldı.5-8 ay önce almıştım o kamışı.Av bayime götürüp verdim.Silstar güzel bir kamış alıp evime döndüm.YORUMSUZDUR,BİLGİNİZE.

Selamlar.

10. Bijev BG

Bijev BG Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Paylaşım için teşekkürler İsmail abi , öğrenmemiz iyi oldu.

11. kıbrıslı64

kıbrıslı64 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

bilgilendirme için teşekkürler kamış almayı düşünüyordum deneyecegim

12. ismail34

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    2

Dostlar,birkaçgün önce kırılan DAM revulation kamışın yerine aldığım Silstar kamışın performansı çok güzel.Hafif, rahat, atarı mükemmel.

Buradan av bayilerimize sesleniyorum.Lütfen Shımono kamış getirin.Seçip beğenip alalım.
    Bayilerimizde Shimano kamış yok.10 tane kamış alacağıma 2 tane adam gibi kamış olsun daha iyi.Duvarda kamış asmaya yer kalmadı.Ayıklamak lazım.

Adam gibi 5 takımım olsa yeter.4 yemli,1 atçek.Hadi birde sandal kamışı olsun.Sandaldan ödüm patlar ya neyse.Emirganda ailece sandalda tehlike atlatmıştık.O günden beri sandaldan çok korkarım.

13. Hasan Karataş

Hasan Karataş Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    0

İsmail Abi bilgilendirmelerin çok teşekkürler abi yeni kamış ve malzemele alıcak olan arkadaşlar mutlaka değerlendiriceklerdir.

14. MUSTAFA KAHRAMAN

MUSTAFA KAHRAMAN Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0

ögrenmemiz iyi oldu saygılar.

15. mustafa ayvaz

mustafa ayvaz Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Bilgilendirme için teşekkürler

16. EDİGE

EDİGE Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Güzel paylaşım özellikle benım gibi yeni takım dizmeye çalışanlar için.

17. ismail34

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    2

Sn.İbrahim kardeşim,kamışta captan,makinada Rayobi Ecusima veyahut Oasys.Paran çoksa makinada Shimano derim.

18. hakan_1978

hakan_1978 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

İsmail abi Allah acil şifalar versin. Bilgilendirme için teşekkürler.

19. Mustafa CUMBUL

Mustafa CUMBUL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    2

İsmail abi yaz sezonuna yeni alacağım malzemeler için değerlendirme yapalım.Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

20. erols

erols Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Yeni kamışların hayırlı olsun İsmail abi! Bereketli avlar dilerim! Ben de 4.0 m uzunluğunda, çok pahalı olmayan, geniş amaçlı kullanabileceğim normal bir kamış arayışı içindeyim... Kamışı nereden aldığını bildirirsen çok memnun olurum.:)
    Geçen haftasonu Galata Köprüsü'nde bir arkadaşın elinde 4.0 metrelik beyaz bir Captain kamış gördüm ve çok beğendim... Nereden aldığını sordum, fakat vatandaş eveledi-geveledi ve bir türlü bu kamışı nereden aldığını söylemedi.:rolleyes:

Bu Sayfayı Paylaş