1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Kefal oltası

'OLTA TAKIMLARI' forumunda troya2222 tarafından 12 Haziran 2012 tarihinde açılan konu

1. Celalettin Eren

Celalettin Eren Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Ödül Puanları:
    2
    Cevap: kefal oltası

Teşekkürler kardeşim,bizler ile paylaştığın takım için."Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz"Doğru yolda yürümeye devam et.:)

Kardeşim sen el ile balık çekemiyorsan biz ne yapalım.:Dkikihehe

Kardeşim konuyu dahıtmayın, gidin başka yerde sevilin.:Dkikihehe

Bildiğin birçok yanlış var,bir kere Iskarmoz kürek çekmek içindir.:Dkikihehe

Kopyacılar sizi.kiki

2. izmirli hüsnü

izmirli hüsnü Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

ustalardan bir şeyler öğreniyoruz kopyacılıkdeğil usta bilgi veren de alan da iyi insanlar ise sorun yok usta... teşekkürler herkese :)

3. troya2222

troya2222 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Üstadım ilk önce selamlar diliyorum,bu takım kefal balığı için hazırladığım bir takım melanur ve çipura gibi balıklar oltanın serbest yüzmesinden dolayı tedirginlik yaşamadan atlıyorlar balığın ne zaman nerede olduğu hiç belli olmuyor açıkcası yalnız çipura dediğiniz gibi hep alttan torpido gibi gelip yeme atlıyor işlerimin yoğunluğundan dolayı tatile çıkmak nasip olmadı ama ilk fırsatta videoları yayınlayacağım saygılarımla.

4. troya2222

troya2222 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Saygılar üstadım öğretmek ne kelime biz sadece sizin gibi üstadlardan bir şeyler kapabiliriz ,takıma gelince hafta sonu fotolar ekleyeceğim ama bilgilendirme açısından misinamızı 1,5-2 m kadar açıyoruz geriden başlamak kolaylık sağlıyor;)orta boy mustad siyah sinek iğne bağlı birinci kösteğimizi bağlıyoruz bunun önüne ikinci köstek,onun önünede üçünçü kösteğimizi bağlıyoruz bunun 30-40 cm önüne en uç kısma en ufak sinek iğneden 5 adet arka arkaya kıbrıs bağlar gibi bağlıyoruz takım hazırAlkışen öndeki beşli iğneye kibrit kutusu kadar ekmek kabuğunu ters çevirip sarıyoruz kösteklerede ekmek içini ezmeden takıyoruz ve suya bırakıyoruz bir deneyin bakalım neler olacak:eek::eek:;)

5. deniz34

deniz34 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    140
    Ödül Puanları:
    2
    Cevap: Kefal oltası

troya2222 , merhaba....
    Yazınızı çok beğendim.. çok da doğru ifade ettiniz...sadece küçük iğnenin rengi MOR renkte olması en ideal olanıdır.
    Bende Kadıköy rıhtımda torunumla birlikte avlanırken aynen ifade ettiğiniz gibi ekmek kullanıyorum...Teşekkürler....

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş