1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Üstadlar Karagöz bahçesinde gezinti

'İshak BALLICA' forumunda ishak BALLICA tarafından 20 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

1. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48
    Sevgili dostlarım,bu aralar pek bir telaş içinde idim.Hazır senelik izine çıkmışken, epeyden beri ihmal edip de bir türlü gerçekleştirme imkanı bulamadığım evin tamir,tadilat işlerine yöneldim.Sizlerinde tahmin edeceği üzere ufak-tefek tamirat işi dahi olsa ,arkadan mutlaka bir boya badana da gerekmektedir.Allah''tan işlerim hep yolunda gitti de pek bir sıkıntı yaşamadım.Bir kaç günden beri evde yorgunluk telaşını atarken, benim ekipden Sevgili dostum Erdal bey aradı.Hafta sonu balık avı için bir araya gelmedik, bari sen izindeyken bir hafta içi kaçamağı yapalım dedi.

Bir engelim olmadığı için ,tabi ki de hiç düşünmeden olur dedim.Zira bu aralar bende zaten hamlık tavan yapmış vaziyette.Nerede ise, gece rüyalarımda olta atar hale geldim.Onunla konuştuktan sonra, hemen hava tahmin sitelerine baktım Hem bizim Meteroloji sitemiz, hem de bizlerin sık sık takip ettiği Yunan meteroloji sitesi ''Poseidon'' adlı hava tahmin sitesi sabah erken saatlerden itibaren, öğle sonrasına kadar havayı 2-4 kuzeybatı (Karayel) veriyordu.Nitekim de her iki sitenin hava tahminleri tuttu.Öğleden sonraya kadar on numara bir hava yaşadık.

Gelelim avın hikayesine.Malum hep aynı telaş.Erkenden buluşup yollara düştük.İlk önce yemciye uğrayıp toplamda 100 adet sülünez aldık.Az miktar da mamun.Ve sonraki durak tabi ki, hemen hemen 24 saat açık olan ve genelde müşteri kitlesi bizler olan Puaça-börek yapıp satan bir iş yeri oldu.Her zaman ki gibi içi bizler gibi telaşlı oltacılar la dolu.Her birinin bir ayağı içeride, diğer ayağı kapı dışında sanki.Aman deyim ne telaş var .Görmek lazım.Her arkadaşın tek gayreti, bir an önce olta atacağı mekana ulaşmak olmalı.

Bizler hiç acele etmedik.İlk önce bir kaç parça sıcak bir şeyler alıp,İş yeri önündeki masalarda güzelce bir keyif kahvaltısı yaptık.Arkadan da birer bardak daha keyif çayı.Eh başladı sabah ezanı okunmaya.Haydi bakalım, yolcu yolunda gerek misali arabamıza binerek başlandık yol almaya.Tekne başına varır varmaz, teker teker eşyaları başladık yüklemeye.En son da, motorum monte işi de bitti.Ve, başladık sabahın ilk ışıkları ile yol almaya.Bir yandan da sırtı oltalarını indiriyoruz suya.Erdal bey,2 kurşunla daha derinde dolaşırken, ben tek kurşun ile daha yüzeye yakın yerleri yoklayacağım.

Bu arada ne yapalım, nereye gidelim diye fikir alışverişi yapıyoruz.En son olarak nasıl olsa vaktimiz bol, kafamıza göre Ildır/Gerence'ye kadar uzanırız diye karar kıldık.Hem zaten depoya her ihtimale karşı, 5 litre yakıt takviyesi de yapmıştık nasıl olsa.

Yaklaşık, yarım saat ilerlemiştik ki, sevgili dostum Erdal Bey'in sırtı takımına bir balık atladı.Anında motorun gazını keserek, ayağa kalktı.Ve başladı takımı tekne içinde toplamaya.Bir ara duraksadı, yahu boşaldı gibi, demesiyle balık bir daha kafa attı ve kaçmaya çalışmış olacak ki, yok yok üstünde diyerek başladı takımı toplama.Bu arada da ben video çekimi yapmak için ayağa kalktım.Ve hem onu izliyor hep çekim yapıyorum.Balık yaklaştıkça daha çok sert hareketler yaptı.Ve tekneye yaklaşık 3-5 metre kalmışken de , sahteden kurtuldu ve bastı gitti ait olduğu derin maviliklere.Bizler için tabiki de hayal kırıklığı oldu.Hele hele takılan balığın, sahte balık üzerinde bıraktığı diş izlerini gördükten sonra bayağı bir meraklandık.Acaba neydi o pehlivan diye.Zira adeta çakı ile sürterek oluşturulmuş izler gibi derin diş izleri vardı sahte balıkta.Neyse, nasip değilmiş deyip, kendimizi gün boyu avuttuk durduk.

Yolda bir kaç farklı yerde durup, olta attık.Ama oltalarımıza tatminkar vuruşlar almadık.Havanın aşırı yanık olduğundan mıdır?Bilemiyorum.Balık çok iştahsız.Ve vuruşlar çok zayıf.Haydi toplan, başa yere derken koskoca Gerence körfezini doğu yakasını bayağı bir taradık durduk.Ve nihayetinde bizim barınaktan oldukça uzak bir mekanda balığın zayıfta olsa yem yediği yeri bulduk.Başladık bir kaç parça karagöz almaya.Boyları yasal limitler içinde, tam tavalık diye tabir edilecek ebatta.

Eh keyifler geldi tabi.Zira sabahın ilk saatlerinde sırtı çekerek başlayan avımız esnasında vakit öğle yarısı olmuş ve ancak bir kaç balık alabilmiştik.Bu arada başladı hava kendini göstermeye.Hazırlıklı olun, bak geliyorum diyor.Öğle saatine kadar adeta mışıl mışıl uyuyan deniz, uyanıp da başlayınca hareketlenmeye bizim çapada başladı taramaya.Alelacele çapayı apikoya alıp, aynı yere düşme ümidiyle tekrar hareket ettik ve çapayı tekrar salladık.Evet,3-5 dakika geçmeden yine güzel vuruşlar almaya başladık ve gelsin karagözler.Bu arada tabiki de gözümüz açıklardaki mercan boğazı denilen mevkide.Havayı oradan takip ediyoruz.

Uzaklarda hava iyiden iyiye oynamaya başlayınca da, hiç oyalanmadan çapayı topladık ve başladık dönüş yoluna.Zira teknemiz kamerasız ve korunaksız bir tekne idi.Çok şükür bizler yaklaşık 2 saatlik dönüş yolunun 4/3 bitirmiştik ki, hava bizi yakaladı.Sağ yan tarafımızdan dalga ala ala, eh tabiki de serpinti altında kalıp, ıslana ıslana ve rodeo yapar gibi dalgaların üstünde kayarak sağ salim döndük.

Bu avımız esnasında klasik 3 lü takımlar kullandık.İlk başlarda mamun da kullandığımız için, iğne tercihimiz yemin tam oturması açısından uzun saplı 2 numara iğne oldu.Daha sonra komple sülünez e yöneldiğimiz için, kısa saplı mustad 496 serisi ve saseme nin kısa saplı F-714 serisi 3 numara iğneleri oldu.

Çok daha güzel av güncelerinin tez zamanda dostlarınız ile birlikte sizlere denk gelmesi dile rastgele.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 8 Kasım 2016
  2. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Cevap: Karagöz bahçesinde gezinti.

Sevgili abim, bu gün telefonda da konuştuğumuz gibi onca işin sonrasından kurtuluş ve stresten arınabilmek için güzel bir av yapma zamanınız gelmişti ve görüyorum ki, yine güzel ve bereketli bir av olmuş.

Seni ve tüm ekibi canı gönülden kutlarım, hepinizin emeğine sağlık, afiyet bal şeker olsun.:)

3. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

İsmail kardeşim, yorumun ve güzel sözlerin için teşekkürler.Esas yorgunluğu inşallah dostlar arasında önümüzdeki cumartesi günü yemekte hep birlikte olarak atacağız.

http://www.turkbalikavi.com/forum/tuerk_balik_avi_4_kurulus_yildoenuemue_kutlamasi-t9566.html

Dost meclisinde bir araya gelmek isteyen tüm arkadaşlarımızu göreceğim için çok mutluyum.

4. Vedat ÖNCÜER

Vedat ÖNCÜER Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

İshakcım karagöz tarlasına girmişsin ve avda bereketli geçmiş tebrikler.Afiyet olsun.Selamlar..

5. paşalı

paşalı Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Bereketli olsun İshak kardeş daha nice iri ve besili avlara.

6. LEVREK SEVER

LEVREK SEVER Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

işte rapor,
    işte av,
    işte İshak Ballıca,

değerli ustadım, değerli abim, raporlarını örnek aldığım değerli üstadım, başta sen olmak üzere Erdal beyide tebrik ederim. raporunu okurken siz o rapor da sanki 3 kişiydiniz.(bende oradaydım)
    kazasız belasız dönebildiğinize sevindim.

afiyet bal şeker olsun.

7. ersun35

ersun35 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

İsak kardeşim karagözler harika seni ve Erdal kardeşimi tebrik ederim. Bir sonraki raporunda kaçan pehlivannı oltanda görürüz. Paylaşım için teşekkürler.

8. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Vedat abim, yorumun ve güzel sözlerin için teşekkürler.Elinden oltan hiç eksik olmaması dileği ile ...:)
    Sevgili Turgay abim, yorumun ve güzel sözlerin için teşekkürler.Senden gelecek raporları özledik abim.Tez zamanda gönlüne göre av yapman dileği ile sevgilerimle...:)

9. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Önder, yorumun ve güzel sözlerin için teşekkür etmek isterim.Dostların ile birlikte her daim gönlüzdeki avların denk gelmesi dileği ile rastgele kardeşim.:)
    Sevgili Ayşe ablam, yorumun ve güzel sözlerin için teşekkür ederim.:)Seninde dediğin gibi yok aslında bir birimizden farkımız.Bizler oltanın ucundan gelecek en küçük bir tıkırtı ile gönlü yerinden hoplayan birer amatör balıkçıyız..:)

10. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Ersun'um,yorumun için teşekkürler kardeşim.Tez zamanda gönlüne göre avlar yapman dileği ile cümlemize rastgele..:)
    Sevgili Ali Rıza kardeşim, yorumun için teşekkürler..Ama sende çok iyi biliyorsun hamlık gitmesi için illa da senin avatar resmindeki gibi bir pehlivan ı tez zamanda kucağıma almam lazım.;) O kadar güzelini tutmayalı bayağı bir zaman oldu zira...:(
    :p
    Başka türlü hamlık yine baki kalacak gibi..

11. Sargoz35

Sargoz35 Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ödül Puanları:
    2

İshak hocam afiyet olsun;
    Avlarınızda bol bereket ve bol şanslar...

12. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Mehmet'im, yorumun ve güzel sözlerin için teşekkürler kardeşim.Laf aramızda epeyden beri tazecik karagöz yemediğimizden olsa gerek : balık görünce sofrada burun kıvıran balık oğlan bile esti süpürdü.:p

İnşallah havalar soğuyunca daha irileri de denk gelecektir.:rolleyes:

13. Turan AKBAŞ

Turan AKBAŞ Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Karagözler harika afiyet olsun...

14. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Turan abiciğim, yorumun için teşekkürler hocam.Tez zamanda daha güzelinin sizlere denk gelmesi dileği ile rastgele...:)

15. Mustafa CUMBUL

Mustafa CUMBUL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    2

İshak Hocam bu güzel avınız için sizleri kutlarımAlkış.
    Güzel bir günce olduğu karelerden belli oluyor.
    Sırtı denemesinde giden balık için çok üzüldüm.Sizinde dediğiniz gibi nasipde yokmuş.
    Bereketli avlarınızın daim olması temennisyle selamlar:).

16. Ayşe HARUPÇU

Ayşe HARUPÇU Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili Üstadım,Bol Karagözlü harika bir av güncesi yaşamışsınız,hepinizi tek tek kutlarım...AlkışAlkış
    Avlarınız daim ve bereketli olması dileğimle,paylaşım için teşekkür ederim...

17. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Güzel ekip güzel balıklar :)

Daha ne olsun dostlar ile KARAGÖZ tarlasına ziyaret :)

Tebrikler İshak abim :)

Bereketli ve daim olsun :)

Rastgele...

18. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Mustafa'm, doğruyu söylemek gerekir ise, biz bu sırtı olayına çok yabancıyız.:rolleyes:Sırtı çekerken sahteye atlayan balık ne ise, sanırım sahtenin ortasına basmış olmalı.:rolleyes:Zira ortaya doğru iki adet derin çizikler oluştu.:eek:Ama nasip değilmiş demek.Pehlivanın yüzünü görmek ve kucaklaşmak inşallah bir dahaki sefere nasip olur.:)
    Sevgili Ayşe ablam, yorumun ve güzel temennilerin için teşekkürler ..:)
    Ferit'im, yorumun için teşekkürler kardeşim.:)Aslına baksan tam kargöz tarlası değil burası.:rolleyes:Eh, bir nev i karagöz bahçeinde kısa gezinti diyelim.:p

Esas karagöz tarlasında geçmişte yaşananları hala unutmuş değiliz.Bilemem mevlam bir daha denk getir mi o tarlaya...:rolleyes:

[DM]xmlp7v_balik-avi-videosu-0035-ishak-ballyca_sport[/DM]​

19. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Umarım o güzel avları hepbirlikte tekrar yapmak nasip olur abim :)

Harika bir video :)

20. Gürdeniz

Gürdeniz Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Yine her zaman ki gibi harika bir rapor,karagözler papuç gibi maşallah.
    Bereketli avlar dilerim İshak hocam tebrikler.AlkışAlkış

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş