1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Yardım İstanbu' da Turna

'TATLISU BALIKLARI' forumunda freebird5454 tarafından 5 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. freebird5454

freebird5454 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili arkadaşlar siteye yeni üye oldum ve İstanbul da nerede turna tutacağımı bilmiyorum. tavsiye edeceğiniz bir baraj bir bölge varsa paylaşırsanız sevinirim.

SAYGILARIMLA

2. Hasan Karataş

Hasan Karataş Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: İstanbul da turna

Aramıza hoşgeldiniz keyifli forumlar dilerim.

İstanbul'da en güzel Turna tutabiliceğiniz yer Terkos gölüdür.Yalnız malum çok büyük bir göl olduğundan Tekne veya bot tarzı bir araç bana göre kesinlikle şart.

3. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

İsmail bey ilk önce aramıza hoşgeldiniz, keyifli ve kalıcı paylaşımlar dilerim.

Bu hafta sonu Cumartesi günü Türk Marmara Team Ekibimiz, İstanbul'da turna açılışını yapacaklar.

Aşağıdaki linkten konuya ulaşabilirsiniz.:)

http://www.turkbalikavi.com/forum/showthread.php?t=6223

4. freebird5454

freebird5454 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili Hasan Bey;
    Dostum cevabın ve ilgin alakan için teşekkür ederim. Anadolu yakasında bildiğin göl veya baraj tarzı bir yer var mı? kızılkanat veya sazan gibi. Darlık barajını ve Elmalı barajını tavsiye ediyorlar ama hiç gitmedim. bu yerler hakkında bilgin var mı acaba?

Saygılarımla

5. Hasan Karataş

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Darlık barajını duymadım Elmalı barajı ise bu hafta sonu oranın yakınlarında hatta baraj kıyısında bir yerde arkadaşlar ile kahvaltıya gitmiştik.Tabi biz balık meraklıları suyu görünce orda dururmuyuz :) Hanımları bıraktık doğru su kenarında dolaşmaya balık tutan iki kişi gördük onlardan aldığımız bilgiye göre de bol miktarda İsrail sazanı olduğu başka da bir balık olmadığı idi.Ayrıca görüntü itibari ile baraj suyu da belki de yağmurlardandır bilemiyorum ama bana göre çok bulanıktı :( Ömerli barajında da hiç gitmedim ama o bölgede de sadece Sazan avlandığını duydum Sazan balığı ise malum haziran ayına kadar yasak.Turna için Anadolu yakasında duyduğum en iyi yerler sapanca ve o bölgede bulunan diğer göletler.

6. freebird5454

freebird5454 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Sakarya mollaköye çok gittim geçen hafta derbent dere sindey dim yaklaşık 50 cm ila 80 cm arasında 6- 7 parça turna çıkardım. çok keyifliydi. uzaklıktan dolayı fırsatım sadece hafta sonları oluyor o yüzden yakın mekanlar bakıyorum. ama araştırmalarım hız kesmeyecek en kısa sürede en yakın turna yatağını bulup herkes ile paylaşacağım.

7. freebird5454

freebird5454 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

sayın ismail bey;
    arkadaşlarla en kısa sürede irtibata geçip hafta sonu organizasyon a katılacağım. bilgilendirme için teşekkür ederim.

8. Hasan Karataş

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Ben de Anadolu yakasında ikamet ediyorum ve ordan Terkos gölüne ava gidiyorum 50-80 cm arası Turna'lar gerçekten çok iyi keyfini tahmin edebiliyorum muhteşem bir av araştırmaların sonuçlarını bende merakla bekliyor olucam.

Bu arada aşağıdaki linkte geçen seneki Terkos avımızdan kareler bulabilirsin ve aynı bölümde daha bir çok turna avı raporları da bulabilirsin.;)

http://www.turkbalikavi.com/forum/showthread.php?t=4458

Yükleniyor...