1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Misinalar İp misina çeker değerinin test edilmesi

'MİSİNALAR' forumunda winchester2011 tarafından 24 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

1. winchester2011

winchester2011 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli arkadaşlar çoğu balık peşinde koşan dostlarımız ip misina kullanmaya başladılar sanırım.
    İp misinaların üzerinde yazan çeker değerlerini nasıl kontrol ederiz .Mesela üzerinde 20 lb 0,23 mm
    9 kg yazılı bir misinanın gerçekten 9 kg çekip çekmiyeceğini nasıl test ederiz .
    Böyle bir testi karada mı yoksa su içinde mi yapmak lazım.Cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler

2. Kadir TOZAR

Kadir TOZAR Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: İp misina çeker değerinin test edilmesi

Yukarıda eklediğim misina şu an elimde olan ve sürekli kullandığım bir misina. Bu misinanın üzerinde tartacağı kuru ağırlık ayrı, çekeceği balık ağırlığı ayrı olarak verilmiştir. 0,30 ' luğu 11,940 gr. kuru ağırlık tartacağını, 26,320 gr. balık çekeri olduğunu belirtmişler. Elinizdeki misinada bu tür bir bilgi yer alıyor mu bilmiyorum. Ancak benim şahsi fikrim elinizdeki misinayı test etmek istiyorsanız belirtilen değere yakın kuru bir ağırlık ile test etmenizdir.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Ocak 2014
  3. ismail34

ismail34 Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    2

Sn.Mehmet bey kardeşim,ip misina testinde dünyadaki sayılı şanslı insanlardanım.
    Çünki,sanayi ipleri (konveyör ve oto lastiğinde kullanılan)imalatı yapan fabrikalarda çalışan dostlarıma 3 metre cıvarı bir parça veriyorum.Haftasına en doğru sonuç elimde.
    Eğer sizlerin de çevrenizde kort bezi ipi imalatı yapanlar varsa test imkanları da olabilir.
    Bilginize sunulur.

4. rolyapma

rolyapma Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

çeker ocak hakkında bilgi verebilir misiniz ?

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş