1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Harici Konular Forumlar ve Usta Balıkçı..

'HARİCİ KONULAR' forumunda haluk deniz tarafından 12 Nisan 2012 tarihinde açılan konu

1. haluk deniz

haluk deniz Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:
    Sıkıntılı bu günlerde yerinde olabileceğini düşündüğüm bu yazımı sizlerle paylaşmak istedim
    Balıkçı dosttur, arkadaştır ekmeğini ve bilgisini paylaşmasını bilir

Amatör olta balıkçısı arkadaşlarım

Hepimiz balık avı na gönül vermiş kişiler olarak birlikte keyifli anlar yaşamak, deniz ve tatlı su avlarımızda yaşadığımız o güzel anları biri birimizle paylaşmak amacıyla çeşitli forumlarda toplanmış bulunuyoruz. Kurulan bu forumlarda bir çok balık avı teknikleri paylaşılıyor. Bu paylaşmalar büyük bir öz verinin eserleridir
    Bundan 10 yıl evvelini dün gibi hatırlıyorum. Bir balık resmi bulabilmek için büyük çabalar sarf ediyordum. Gençliğimde bir iğneye düğüm atabilmesini öğrenebilmek için günlerce usta balıkçıların peşinde dolaşmış, Sırtı çekme nin ince noktalarını öğrenebilmek amacıyla haftalarca usta bir balıkçıya miçoluk yapmıştım, ama şimdi öylemi? Bu forumlar sayesinde çok kısa zamanda temel bilgilere hemen ulaşabiliyorsunuz lütfen bunun kıymetini bilin ve forumlara sahip çıkın. Buraya verilen emeklerin çok büyük olduğunu unutmayın. Doğru Bilgiler verin doğru verilen bilgileri kutlamalarla ödüllendirin

Forumlardaki kısır çekişmelerden kaçının, ben daha iyi balıkçıyım kaprislerinden kurtulun. Tepkilerinizi ve eleştirilerinizi saygı çerçevesinde yapın alaycı, kırıcı, küçük düşürücü kelimeler kullanmayın dost kaybetmek kolay dost kazanmak zordur. Eleştirilerinizi,” bak burada böyle olması bence daha iyi olurdu, ben böyle düşünüyorum” gibi yumuşak bir dille yapmaya çalışın. Bunu başaran forum ve üyeler daim olacak ve saygıyla anılacaktır

En büyük balığı veya en çok balığı yakalayan, usta balıkçı olmayabilir. Vaktinin çoğunu balıkta geçiren bir arkadaşımızla nadiren balığa giden arkadaşlar arasında yakalanan balık miktarı açısından fark olacaktır.

Bence usta balıkçı
    ---Tebliğlere ve yasalara uygun avcılık yapan(tebliğlerdeki balık bazı boy ve adet limitlerine katılmıyorum)
    ---Takımlarını balığına, mevsimine, bölgesine göre keyifle kendi yapabilen,
    ---Hangi balığa hangi mevsimde hangi yemi kullanacağını bilen,
    ---Hangi sahte balığın hangi balığın avında kullanabileceğini bir bakışta bilen.
    ---Acemiye bilgi veren ustasına saygı duyan
    ---AVLAK YERLERİNİ kendi bulabilen ( bilgi, araştırma, balık yaşam tarzlarını bilmekle olur.)
    ---Avda geçen vaktin her saniyesini çay demlemekten yem kesmeye bozulan motoru tamir etmeye kadar keyifli geçirebilen.
    ---Teknesinde veya kıyıda düzenli tertipli avlanabilen, takım çantası düzenli ve temiz olan.
    ---Avlanma koşullarını en rahat hale getirebilen
    ---Avda güvenliği ön planda tutan
    ---Kendine özgü vicdani limitleri olan

USTADIR lütfen onu iyi takip edin.
    Haluk Deniz Öksüz

Türk balık avı ailesine sevgi ve saygılarımla

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 12 Nisan 2012
  2. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Cevap: Forumlar ve Usta Balıkçı..

Sevgili abim, mükemmel bir anlatım yürekten teşekkür ederim.Nedir bu hasetlik, bu çekememezlik değilmi.?

Hemde öylesi güzel Üstadların bilgi ve birikimlerinden faylanabilecek böylesi güzel bir ortam varken.!!!

Sevgili abim, senin de bilgi ve tecrübelerine ihtiyacım-ız var, bu bilgileri bizlerden esirgemez ve bizlerle paylaşırsan çok mutlu olurum.

Sevgi ve Saygılarımla

3. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili Haluk abim ;

Yazdıklarına katılmamak mümkün değil. Kısır bir döngünün etrafında toplanmış , ne zaman nereye ne diyeceği belli olmayan insanların yaptıkları gün be gün ortada :(

Ne kadar üzücü ne kadar acı bir tablo...

-Tebliğlere ve yasalara uygun avcılık yapan(tebliğlerdeki balık bazı boy ve adet limitlerine katılmıyorum)
    ---Takımlarını balığına, mevsimine, bölgesine göre keyifle kendi yapabilen,
    ---Hangi balığa hangi mevsimde hangi yemi kullanacağını bilen,
    ---Hangi sahte balığın hangi balığın avında kullanabileceğini bir bakışta bilen.
    ---Acemiye bilgi veren ustasına saygı duyan
    ---AVLAK YERLERİNİ kendi bulabilen ( bilgi, araştırma, balık yaşam tarzlarını bilmekle olur.)
    ---Avda geçen vaktin her saniyesini çay demlemekten yem kesmeye bozulan motoru tamir etmeye kadar keyifli geçirebilen.
    ---Teknesinde veya kıyıda düzenli tertipli avlanabilen, takım çantası düzenli ve temiz olan.
    ---Avlanma koşullarını en rahat hale getirebilen
    ---Avda güvenliği ön planda tutan
    ---Kendine özgü vicdani limitleri olan

Katılımın ve paylaşımın için teşekkürler Haluk abi....

4. izmirli hüsnü

izmirli hüsnü Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

ah be ustam ben 1.5 yıllık bir balıkçıyım, bu forum benim 3. forumum. ilkinde kesinlikle herkes birbirinin kuyusunu kazmaktan bizlere çok az şey öğrettiler. sonraki forumda birşeyler öğrendik ve güzel turnuvalar düzenlendi. sonra orada da kişisel davranışlar ve adil olmayan banlamalar sonrası oradan da ayrıldım.
    şimdi buradayım ve çok az zamanımı ayırıyorum çünkü gerçekten eğitici ve öğretici hareketler azaldı.
    burada da zaman zaman istenilmeyen şeyler olmakta. ama artık ben ve benim gibi düşünen acemi balıkçılar kenardan seyrediyorlar ustaların atışmalarını. ( bu cümle dünkü konu ile ilgili değil dünkü konuda bu forum ve admin haklıdır ) forum içindeki konulardan bahsediyorum gerçekten bazı kişiler acemileri küçümsüyorlar. şimdi ben bunları yazdığım için banlanabilirim ama ben doğruları söylemek durumundayım. yoksa bu forumda az da olsa bir şeyler öğrendim. fazla yazmıyorum artık bazı şeyleri okuyup kenardan seyrediyorum. banlanırsam da artık alınmam herkese rast gelsin. allah büyüktür .........:)

5. haluk deniz

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:

İsmail kardeşim 3 yıl önce ilk defa forumlarla tanıştığımda yapılan paylaşımlar ve dostluklar o kadar hoşuma gitmiştiki bu camiadan ayrılamadım sizlerin telefonlarını bularak tanıştım seni aradığımda Mardinde görevdeydin takip ettiğim kadarıyla mert ve dürüst bir arkadaşımızsın başarıların daim olsun
    Genelde forumların geldiği durum hoş değil emin ol çok üzülüyorum Amatör balıkçılık böylemi olmamalıydı.İnşallah düzelecek

Bilgi ve tecrübelerimi yıllardır herkezle paylaşıyorum paylaşmayada devam edeceğim paylaştıkça da öğreniyorum.Sizinlede paylaşmaktan keyif duyarım
    saygı ve sevgi benden

6. haluk deniz

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:

Evet aynen katılıyorum ancak siz büyük bir camiasınız malesef büyüklere düşen görev ağır olur;)

7. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Hüsnü abim, sen bizim değerli bir abimizsin senin gibi güzel bir insanı niye banlayalım.!!! Hak-kın yolu birdir, varsa yanlışlarımız bizlerle paylaşacaksın bir abi gibi ki, bizlerde kendimize çeki düzen vereceğiz.;)

Sevgilerimle.

8. haluk deniz

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:

Her işte bir hayır vardır Hüsnü bey bu tür sancılar çekilmezse iyileşme olmayacak sanırım inceden yaptığınız sitem en doğal hakkınız İsmail kardeşim saygı ve sevgi çerçevesinde yapılan eleştirilere tepki vermez.
    Usta olan sizi küçümsüyorsa ustalığını masaya yatırmak lazım;)

9. Sargoz35

Sargoz35 Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ödül Puanları:
    2

Sevgili Haluk abim ne güzel de ifade etmişsin,yüreğine sağlık...Herşeyden zevk alabilmesini bilmeli balık avcısı...Kopan misinadan,yamulan iğneden,dibe taktırdığı kurşunu bile sökmeye çalışırken zevk almalı....
    Seninle Rastgeleav Aliağa da bir pazar sabahı denk gelmiştik ayak üstü bile misinanın sağlam olanını nasıl anlarız diye ayak üstü testler yaptık hatırlarsan....İşte ben o zamana kadar seni forumlardan bilirdim,sen beni belki görmüş belki görmemiştin...diyeceğim o ki her zaman paylaşmayı bilmeli Amatörbalıkçı...
    Ben her zaman iyinin yanında yer aldım ve bundan sonra da her zaman öyle olacak...Sizler gibi Ustalardan bizlerin daha çok öğreneceği şeyler var...Bizler sizin yokluğunuzu her daim hissediyoruz,lütfen arayı uzatmayınız...Sevgi ve Selamlar...

10. haluk deniz

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:

Hatırladım Mehmet yaşlanmamışım demek daha ;)Evet bu paylaşımı her zaman ve her yerde yapmaya faydalı olmaya çalışıyorum

11. filinta35

filinta35 Tba Okuru

Seni varyaa burdan benden başkası ban layamaz...:cool:

EEE sende bana Kahve ısmarlamadınmı bostanlıda 40 yıl hatırın var looo :Dkiki

rahat ol.. sakin sakin paylaş sor öğren canınmı sıkıldı ara beni bana balık lazım de beaa :mad::mad::mad::mad:

12. AYTAÇ AKINCI

AYTAÇ AKINCI Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    121
    Ödül Puanları:
    48

Haluk bey ,

Yazdıklarınızı tekrar tekrar okudum.
    Sonra düşündüm ben ne yazmalıyım diye .

O kadar haklısınız ki diyecek kelime bulamıyorum.
    Sizin gibi üstadlar ara sıra böyle uyarılarda bulunması gerekiyor.

Dostlukların olduğu her yer güzeldir. Bunun kıymetini bilmeyenler kin ve nefret duyguları altında ezileceklerdir.

Saygılarımla ,

13. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:AlkışAlkışAlkış​

14. haluk deniz

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:

Aytaç bey sizler gibi sevgi ve saygı örneği arkadaşlarımızın bulunduğu bu camiada emin olun fazla korkulacak birşey olmaz.Forumlar ve üyelerimiz olaylara kendilerini fazla kaptırdılar o kadar ,inşallah yakında çok daha saygın hale gelecek

15. Mustafa CUMBUL

Mustafa CUMBUL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    2

Haluk abi güzel ifadeleriniz için ellerineize sağlıkAlkışAlkışAlkış.

16. aldem

aldem Tba Okuru

Evet Haluk bey çok teşekürler,hatta üye olan arkadaşlara isterlerse okunması tavsiye edilebilir yazı yazmışsınız.

17. İhsan KARAMAN

İhsan KARAMAN Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Ödül Puanları:
    2

Kaliteli Adamsın haluk Ağabey :)

18. Talip Girgin

Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:

Aaa ben bunları tanıyorum biri tamirci, biri çamaşırcı. kiki Hatırladın mı Haluk ağabey?

Ne mutlu ki, şu ana kadar tanıdığım, tanıştığım dostlarım beni hiç yanıltmadı. Daha dün akşam eşimle konuşuyordum. Haluk ağabey... o güzel çiçeklerle dolu bahçenden vs. Bahsettim. Düşüncelerine katılıyorum ağabey, ilk fırsatta görüşmek üzere Selamlar...:p

19. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Haluk hocam, dile getirmiş olduğunuz düşünceleriz için çok teşekkürler.Paylaşımınızı satır satır tek tek okudum, ve özümsedim.Her satırındaki ifadelerinize katılıyorum.:)

20. izmirli hüsnü

izmirli hüsnü Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

rica ederim usta bir çayın kahvenin lafı olmaz .. birbirimize birşeyler ısmarladık hiç de sorun yapmadık ..
    ben sadece balıkçılıktaki forumların ve çalışma şekillerini söyledim. normal bir balıkçının düşündüklerini aktardım. kenarda yüzlerce bakan ve seyreden kişilerin durumunu söylüyorum. 2. forumdan seni ve ayıboğan sefayı banladıkları için ayrıldığımı herkes bilir. herneyse kendinize iyi bakın....:):):)

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş