1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Derinlik Haritaları Ege bölgesi - Çanakkale babakale derinlik haritası

'Ege Bölgesi' forumunda İsmail ESENCAN tarafından 10 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

1. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Tarihi kısaca şöyle; denizden geçen Osmanlı gemilerinden birindeki dini bir önder olan Bektaşi Sultan Baba vefat ettiğinde bu bölgeye gömülüyor. Denizciler de buraya Baba Burun diye isim veriyorlar. Ardından bölge halkını korsanlardan korumak için bir kale yapılınca isim Babakale olarak kalıyor.​

Köye vardığınızda kalenin ön tarafında görünen meydana ulaşıyorsunuz. Bu alan şu an otopark gibi kullanılıyor. Köyü ziyaret edenler ve turist otobüsleri buraya park ediyor. Burası aynı zamanda kalenin giriş kapısı. Buradan liman 50 adım, kale 10 adım, köyün içi ise sadece 20 adım. Babakale benim tahmin ettiğimden küçük olduğunu arkasındaki tepeye çıkınca daha net gördüm. Adı köy ama garip bir yerleşimi var. Popüler olması ile birlikte limanın arka tarafında apartmandan bozma otellerin ve binaların kondurulduğu, bana sorarsanız güzel olmayan bir yapılaşma var. Açık konuşmak gerekirse, ben biraz hayal kırıklığına uğradım. Neyse, biz konumuza dönelim ve derinlik haritalarını yükleyelim.

Görüntü 9.png Görüntü 10.png Görüntü 11.png Görüntü 12.png Görüntü 13.png Görüntü 14.png Görüntü 15.png Görüntü 16.png Görüntü 17.png Görüntü 18.png

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş