1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Üstadlar Dumansız sağlıklı yaşam!

'Talip GİRGİN' forumunda Talip Girgin tarafından 25 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu

1. ismail34

ismail34 Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    2
    Cevap: Dumansız sağlıklı yaşam!

Sevgili dostlarım,Sn.Talip üstadım,yazılarınızı okuyupta imrenmemek elde değil.
    Hani beni tanıyan bilir,mezardan rahmetli babam gelse doğru bildiğimi söylemekten çekinmem.
    Sigaradan hani anlatılanlar kadar zarar görmedim desem yeridir.En büyük zararı maddi açıdan gördüm.Parasal bakımdan yani.Yıllardır sarma tütün içerim.
    Bu yaşıma kadar hiç bir akranım benim kadar suyun altında kalamadı.Hepsinden fazla koştum.Uzun yolda yürürken hep önde giderim.Akranlarımın çoğunu öbür tarafa uğurladım.(nur içinde yatsınlar.)Ebe tetem (nenemin kız kardeşi,ebe nenem.)103 yaşında elinde sigara ile ölmüştü.O da benim gibi kendisi tütün sarardı.

Yukarıdaki metine bakıpta tütünü övdüğümü sanmayın.Külliyen zararlı meret.Bu mübarek günlerde tek özlediğim SİGARA VE ÇAY.Bu sıcak günlerde bile oruçlu iken dahi sudan çok sigarayı özlüyorum.İftarda hoca Allahu ekber,bir bardak su ve hemen bir sigara.Böyle mi olmalı tabiiki hayır.Ama tiryakilik bırakmıyorki.İnşallah bu Ramazan vesile olur da bırakırım bu illeti.
    Ebedi aşkım (eşim.) bir yıl sigarayı bırak sana istediğin olta makinasını alayım diyor.
    Shımano Stella SW alırmısın dediğimde tabiiki diyor.Kızanlarda kamış ta bizden diyorlar.

2. Talip Girgin

Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:
    Cevap: Dumansız sağlıklı yaşam!

İsmail ağabey güldürdün beni Allah ta seni güldürsün emi. Bak Shımano güzel makine, bende var iki kez kullandım, iki tane hatırı sayılır balık yakaladım. Sen bu konuda hiç düşünme derim kiki İnşallah kendi isteğinle bırakırsın o illeti. Allah sana sağlıklı sıhatli ebe ninenden fazla ömür versin ağabey selamlar...

Bu Sayfayı Paylaş