1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Kıyı Avları Deniz mangal ve akşam suyunda çupra ve mırmır

'AV RAPORLARI' forumunda İsmail ESENCAN tarafından 25 Haziran 2014 tarihinde açılan konu

1. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Selam sevgili dostlarım. Halen senelik iznim devam ediyor ve bende bunu fırsat bilerek aralıksız deniz ve sevdalılarım ile iç içe olacak şekilde değerlendiriyorum. Dün yani 24.06.2014 günü Esencan ailesi olarak Saat:15.30 da Urla Çeşme Altında hem denize girmek, hem mangal yaparak akşam yemeğini deniz kenarında yemek ve fırsat bulursak da bir iki olta atarak sevdalılarımıza kavuşmak için yola çıktık.

İlk durağımız Yemci Yılmaz kardeşimizin Narlıderede ki av bayii oldu. Oradan akşam suyu için biraz sülünes ve madya alarak Çeşme Altında bulunan Mavi Koya geldik, hemen eşyalarımızı aracımızdan indirerek kendimizi denizin maviliklerine bıraktık. Denizde olmak gibisi yok, havalar halen ısınmamış yaz etkisini göstermiyor olsa da deniz ılıcacık.:)

Yüzme faslının ardından iş mangal yakmaya geldi, sağolsun sevgili eşim Kader hanım konunun gereğini yaptı ve hemen yemeğimizi hazırladı. Yemek faslından sonra şnorkel ve paletleri taktığım gibi elimede zıpkını alarak açıldım derinlere doğru belki kayda değer bir iki balık vurabilirim hevesiyle, ancak el kadar karagözlerden ve lidakilerden başka balık olmayınca av yapamadım. Kıyamadım karagözlere ve lidakilere ve sudan çıktım. Siz siz olun zıpkın ile sırf balık vurmuş olmak için küçük balıklara atış yapmayın ve onları vurmayın, ben böyle yapıyorum ve sizlerden de bu konuda duyarlı olmanızı rica ediyorum.

Akşam suyunun gelmeye başlaması ile hemen 3 iğneli mırmır-lidaki takımımı hazırladım ve sülünes ile yemleyerek atışımı yaptık. Küçük harami balıklar yemleri hemen yemeye başladılar ve ben ardı ardına yem değiştiriyorum. Güzel vuruşlar gelmiyor derken oltam öyle güzel bir selam verdi ki tasmayı yapıştırdığım gibi lidaki üstünde, kafa atışından taşların arasına girmeye çalışmasından anladım keratayı ve nazik bir şekilde çıkardım sudan. Anında etrafıma insanlar doluştu, burada balık çıkmıyordu ne zamandır valla helal olsun size derlerken bendeki keyfi sormayın gitsin.:lol: Bilmezlerki ben balıksız gölde balık tutmuş adamım.:p kikikiki

Velhasıl kelam lidaki kardeş ile hatıra fotoğrafları çekildi, Selfie yapıldı :cool: ardından oltayı yemledim ve hop aynı yere atış gerçekleşti. 3-5 dakika geçmemişti ki harika bir selam daha aldım, selam geri çevrilmez vurdum tasmayı. Bu sefer gelen daha büyük ama çupra değil.! Balık sağlamaya sağ tarafa çekmeye başladığında güzel bir mırmır olduğunu anladım, hop oda karada ve onunla da selfie fotoğrafları falan derken, yeni bir atış ve yine bir lidaki.:)

Allah bereket versin, deniz mangal ve akşam suyu başarılı bir şekilde ağız tadında yaşandı. Siz dostlarımında aynı güzellikte av günceleri yaşamasını dilerim, rasgelsin.:)

2. MUSTAFASÜRÜCÜ

MUSTAFASÜRÜCÜ Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Deniz mangal ve akşam suyunda çupra ve mırmır

İsmail abi paylaştığın foto ve anlatımlarından tatilinin güzel geçiyor olmasına sevindim bende kısmetse bayram sonu yapacağım tatilimi:)

herşey çok süper görünüyor abicim balıklarda keyfine keyif katmış afiyet şeker olsun ellerine sağlık:)

3. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili dostum, Allah içine sindirsin..Harika kareler bunlar....:yahoo::yahoo::yahoo:Şu telaşemiz bitsin inşallah ben de hasret kaldığım oltama kavuşayım artık...:eek:

4. CengizKaanBulut

CengizKaanBulut Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

İsmail Bey,Bol balıklı tatiller dilerim,,,,Selamlar,,,

5. seyyahi

seyyahi Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

İsmail abi resimlerden tatili çok güzel değerlendirdiğin belli.
    Bu güzel karelerin devamını dilerim.
    Benimde şu tayin telaşı bitsin.Güzel bir av günü yapmayı düşünüyorum.

6. deniz34

deniz34 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    140
    Ödül Puanları:
    2

İsmail; paylaşım ve harika resimler için teşekkürler...cayyyy

Bu Sayfayı Paylaş