1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Üstadlar Çanakkale’yi Geçtim!

'Talip GİRGİN' forumunda Talip Girgin tarafından 5 Haziran 2012 tarihinde açılan konu

1. Talip Girgin

Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:
    Sevgili arkadaşlarım. Rutin gezilerimden birini daha başarıyla gerçekleştirmiş bulunmaktayım :) Altı günlük gezi turumda, Çanakkale bölgesini kısmen de olsa gezmiş; 402 resim ve 303 parça video çekimlerimle arşivimi daha da zenginleştirdiğimi söyleyebilirim.​

Bu gezimin Gelibolu ayağında beni Saroz’da teknesiyle balığa çıkaran, Tayfur barajına Turna avına götüren Turgay Sezgin kardeşimin yanında, Yeni tanıdığım Hasan Koç ve Yeniköylü Joker Mehmet kardeşime çok teşekkür ederim. Ayrıca “ÖZ-SER Deniz- Av- Kamp Malzemeleri” dükkânlarında tanıdığım yeğenlerim Özkan ve Sercan Sezgin kardeşlerime çok teşekkür ediyorum.

Yağmurlu bir havada birkaç dakika fırsat yaratıp hoş geldin demeye gelen İsmail Gürlen dostuma da çok teşekkür ederim. Arada kaçırdığım hatırlamadığım arkadaşlarımız varsa onlara da teşekkür ederim.
    İlk defa yüz yüze gelmiş olsak bile sanal âlemdeki hissiyat ile bir kez daha yanılmamış; doğru zamanlama ile yeniden, kalıcı güzel ve daimi arkadaşlıkların, dostlukların temelini oluşturduğumuza inanıyorum.
    Gelibolu’ndan sonra Sivrice’ye geçmiş ve orada Orhan Küçükbiçmen ağabeyim ile Egenin serin ve derin sularında sırtı ve yemli balık avı yapmış bulunmaktayım. Tabi tüm detayları zaman içinde siz değerli, okur kardeşlerimize sunmak için elimden geleni yapacağım.

Bu altı günlük balık avı gezim sırasında; Gelibolu'da ki dostlarımdan sonra bana göstermiş oldukları misafirperverlikten ötürü başta Orhan Küçükbiçmen ağabeyime ve Ursula yengemize çok teşekkür ederim. Eren konuk evi sahibi Kemal beye ve Okan motel sahipleri can dostlarım Hayrettin ağabeyimize ve oğulları Ersin ve Hüseyin’e çok teşekkür ediyorum. Bu gezim sırasında telefon ile konuştuğum Tahir Gürhan ve Ahmet Yazıcı ağabeyime ve sevgili dostum İsmail Esencan kardeşime çok teşekkür ediyorum.
    Çok isteyip’te zaman darlığı yüzünden kendilerine haber veremediğim ve görüşemediğim, telefon edemediğim sevgili dostlarımızdan da çok özür diliyorum. İnşallah başka bir sefere diyorum... Bu gezim daha önceden planlanmış ve bu harita üzerinde gerçekleştirilmiştir.

Emeği ve hakkı geçen tüm arkadaşlarımdan “Allah razı olsun” diyerek haklarını helal etmelerini ve yeni güzelliklerde yeni dostlarımızla tekrar buluşmayı temenni ediyorum.

Sanal âlemdeki tüm gerçek dostlarıma...
    Selam ve saygılarımla...

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Kasım 2016
  2. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Cevap: Çanakkale’yi Geçtim!

Sevgili Talip Ağabeyim, sen ve bizler için artık sanal diye bir şey kalmadı.Sanal hayatı Reel Hayata taşıyabilen ve sanal hayatta kurulmuş olan dostlukları ömür boyu kalıcı Reel dostluklara dönüştürebilmek her baba yiğidin harcı değildir.!!!

Sen bunu en güzel şekilde bizlere gösterdin, yüreğine sağlık sevgili dostum.:)Alkış

Yazıda ismini geçtiğiniz tüm güzel insanlara Selam olsun, ALLAH onlar ve onlar gibi güzel olan tüm dostlardan razı olsun.:)

3. filinta35

filinta35 Tba Okuru

Yav Üstadım bana Kemal Abimin mezelerini anlat bana Eren konuk evinden bahset ve bana Orhan Babanın avından bahset O kurt,tun taktiklerini anlat Kısacası Bana Sivriceyi oku kendi ağzından şu günlarde buna çok ihtiyacım var;:)

Merakla bekliyor Kardeşin...

Sevgi Ve Sağlıkla Hoşça kal...:)

4. Talip Girgin

Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:

İltifatların için çok teşekkür ederim İsmail kardeşim. Yazımda sözünü ettiğim arkadaşlarım içinde çok teşekkür ederim. İnanır mısın bu dostlukların harcı iyi karılır suyu iyi verilirse, beton olur beton! İşte buna çok dikkat etmek ve o sihirli sözcükleri ve tılsımı sıkı tutmak lazım.
    Tabi bizler tecrübelerimiz sayesinde bu dostluklarımızı ölümsüzleştirmeye çalışıyoruz. Ne mutlu bizlere ki, güzel yurdumun her tarafından güzel dostlara sahibiz. :p Selamlar kardeşim...

Efendim bir gün şartlar müsait olursa eşimle birlikte sizleri ziyaret etmekten onur duyarız. Kim bilir daha önce bize komşu olmak için portakal bahçelerinin yarısını hediye etmek isteyen dostlarımız gibi siz de bize Karareisin yarısını bağışlamak isteyebilirsiniz. kiki Eşim ve ben yıldızımızın barışık olduğu insanları ölünceye kadar kendimize kardeş biliriz. Onun altıncı hissi ve benim yaratıcılığım birbirini tamamlayan altın küredir. O benim kanatlarım ben onun şah damarıyım. Biz böyle candan dostlarımızın ziyaretine kuş gibi uçar geliriz :p:p:p Muzaffer abimize ve size gönül dolusu selamlar... :p

Sevgili Haşim kardeşim evvela ve özellikle narlı sodalar için çok teşekkür ederim.kiki
    Sağ olsun Orhan ağabey, Eren konuk evinde yerim ayrılmış olmasına rağmen, daha fazla sohbet ederiz diye beni iki gece kendi evinde misafir etti. O rakısını yudumlarken bende senin getirdiğin soda çeşitleriyle kendisine eşlik ettim. :) Narlı sodalara bayıldım Alkış Kemal beyin yanına iki kez uğradık ama öyle uzun uzadıya takılmadık. Neyse yazımda anlatırım. Haşim kardeşim sen Sivriceden geleli fazla bir zaman olmadı ama oranın büyüsüne kapılmışsın bile Alkış
    Sivrice de gördüklerimi nasıl yazıya dökeceğimi, insanlara bu yaşadıklarımı nasıl beğendireceği mi bilemiyorum ama benim Sivriceye gitmeme gerçekten değdi.:p
    Selamlar kardeşime...Alkış

5. Mustafa CUMBUL

Mustafa CUMBUL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    2

Talip Abi Allah tüm dostluklarınızı hiç bozmasın.
    Yaşadığınız gezipde doya doya geçirdiğiniz her kareyi bizlerle burada paylaştığınız için teşekkür ederim.
    Yine yeniden sunacağınız güzel kareleri Haşim Abi gibi bende merakla bekleyenlerdenim.
    Selamlar saygılar Abi:).

6. Talip Girgin

Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:

Ben teşekkür ederim Mustafa kardeşim bu ara ekstra işler girdi araya en kısa zamanda yaşadıklarımı gördüklerimi yazacağım hiç kuşkunuz olmasın. Sevgi ve selamlarımla...:p

7. filinta35

filinta35 Tba Okuru

Vayy Pisikolojik Baskı Benim Ağabeyime Haaa:cool:

kiki

8. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Talip abim evliya çelebi oldun bu güzel sevginin yolunda ama iyi de ettin aynı zamanda :)

Tanışmak sohbet etmek fırsatı olmasa da bizler seni seviyoruz ve takip etmeye çalışıyoruz :)

Dostlukların hiç eksik olmasın abi :)

9. Talip Girgin

Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:

Allah razı olsun sevgili kardeşim. Bu güzel insan kişilikleriniz beni her zaman sizlerin sevgisine layık olmaya iteliyor. İki tatlı kelama bile kulp takanlar böyle karşılıksız gönülden bağlanan insanların asla eline su dökemezler. Bizler doğa insanlarıyız... işimizden gücümüzden, dişimizden tırnağımızdan arttırdıkları-mızı, o hiç büyümeyen içimizdeki masum çocuk yanımızla harmanlayıp üleşmenin keyfini yaşamaya çalışıyoruz.
    Niyeti bozuk olmayan herkesi bu gönül dergahına bekliyoruz... kabul ediyoruz. İnsan kalplerimiz dostluk arkadaşlık, üleşmek, paylaşmak deyince ergenlerin ilk aşkı gibi içimizi kıpır kıpır yapıyor.
    Ne mutlu ki büyük bir çoğunluk bu insani duyguları içinde yaşatıyor. Ne mutlu bize ki karşılıksız sevebilecek kadar özverili ve cesaretliyiz.
    Ben de sizleri seviyorum sevgili kardeşim . İyi ki varsınız. Sevgi ve selamlarımla... :p

10. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Talip hocam, yediğin-içtiğin senin olsun..:pSen görüp yaşadıklarını anlat bize yeter.:)Yazılarının devamını bekliyoruz.;)

11. Talip Girgin

Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:

Sevgili dostum geç cevap yazdığım için kusuruma bakma. Rahat kafayla yazarım derken o rahatı bu son günlerde bir türlü bulamadım. :) Bu ara bir düğün, bir gezi yapıyorum :) şimdiye kadar iki düğün iki gezi oldu. Bu ay itibariyle daha iki düğün iki gezi var demektir. Tabi gezi ve düğünler farklı şehirlerde bunu belirtmek isterim. Örneğin iki düğün de ist. oldu ama benim iki gezim farklı şehirlerde oldu:) Yazmaya başlayacağım artık . Sevgi ve selamlarımla...

12. OKYANUSCA

OKYANUSCA Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili gonlu buyuk, kalemi guclu Agabeyim,

Sansli adamsin vesselam, seni kiskaniyorum.Sizinle birlikte olabilmeyi, o guzergahi gezip, o dostlarla karsilasip, o denize olta atabilmeyi cok isterdim...

Darisi basima diyorum.Size saygi ve sevgilerimi yolluyorum.

Gonlunuzdekine rast gelsin...Saglicakla kaliniz.

13. Talip Girgin

Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:

Sevgili Hüseyin kardeşim seninle tekrar yazışmak beni hakikatten ziyadesiyle memnun etti. Keşke o güzergahta ki arkadaşları birlikte ziyaret edip, birlikte olta atabilsek. İnşallah o günler de gelir. Ben bu camiayı ve siz gönül dostlarını, doğa insanlarını hakikatten çok seviyorum. İyi ki bu küçük balıklar bize insanlığımızı unutturmuyorlar. Ne mutlu doğa ve gönül dostu kalabilmek. Gönül dolusu sevgilerimi gönderiyorum...:p

14. hüseyinsavacı

hüseyinsavacı Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Talip kardeşim,ellerinize, yüreğinize kaleminize sağlık.Yazılarınızı zevkle okuyorum,çok fazla yorumlarda bulunamıyorum belki ama bu vesileyle yazılarınızdaki samimiyet ve akıcılığın fevkalade güzel olduğunu belirtmek isterim.Başarılarınızın devamını diler,saygılarımı sunarım.

15. Talip Girgin

Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:

Bu güzel yorum karşısında azıcık mahcup oldum, kızardım utandım mı ne? :) Allah Razı olsun Sevgili Hüseyin dostum, kardeşim. Böyle candan olduktan sonra varsın yorumların az olsun. Okunduğumu bilmek te güzel. Belki çocukluğumuzda yaşayamadığımız, özlem duyduğumuz bir ortamda kendimizi bulduğumuz için olsa gerek, kendimi ve siz sevgili kardeşlerimi ağabeylerimi bir oyunun içinde oyun arkadaşı gibi görüp öyle yaklaşmaya çalışıyorum. Sanki hepimiz aynı mahallenin çocuklarıyız gibi geliyor bana :) Bazen çok küçük tartışmalar oluyor tabi ama o da bu işin tuzu biberi.
    Karşı mahalle ile mahalle kavgası bile yapıyoruz zaman zaman :) Ama bayramlar küskünlerin barışması içindir. Bunu fırsat bilmeli. Yine de elimizden geldiğince iyi insan olmaya, güzellikleri yaşamaya bakmalıyız. Zira her tarafta kötülük kol geziyor.
    Sevgili dostum sevgi ve selamlarımı gönderiyorum. Sağlıcakla kal... :p

Bu Sayfayı Paylaş