1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Üstadlar Bir izinde böylece geçmiş oldu...

'İshak BALLICA' forumunda ishak BALLICA tarafından 18 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu

1. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48
    Sevgili Dostlar, senelik iznim bir bölümünü geçirmek amacıyla 04.Temmuz.2009 dan geçerli olmak üzere bir miktar izin almıştım...;)

İzin esnasında hem hem kayın biraderimin oğlunun düğünü
    münasebetiyle Kütahya ilimize hem de oradan da Afyon ilimize uğrayacaktım...

Eeee, tabi Kütahya ilimize gidip de Sevgili Gürkan kardeşim ile buluşmadan olmaz idi tabiki:)Sağ olsun Gürkan kardeşim beni Karşıladı ve bir güzel de ağırladı. Hatta geçtiğimiz günlerde de bu buluşup hasret gidermemiz ile alakalı da sitemizde bir başlık açmış Kendisine tekrar tekrar teşekkürü bir borç bilirim.

Ve Gürkan kardeşim ile buluşma ile akşamına da Düğün anları....

Eeeee , köylük yere gidip de çalışmamak olmaz tabiki.:pHemen hemen üretilen tüm ürünün yurt dışına ihraç edildiği meşhur Afyon/sultandağı kirazı

Eh malum eş-dost- arkadaş-akraba ziyareti bitimi sıra geldi bir de balık turu yapmaya.:DEeeee ne de olsa daha izinin bitmesine daha bir hafta var ve ben tekrar İzimir'deyim

Aman Allahım o da ne.:eek:Pazartesi,Salı,Çarşamba,Perşembe,Cuma..Yani, tüm hafta Ege de sürekli mevsimsel nedenlerden dolayı fırtına fırtına :(Tühhhh izin bitti bitiyor..Hava sürekli 4-6 veya 5-7 fırtına.Yani tekne işi oldukça yaş gibi...

Neyse derken havanın Cuma günü azıcık kalmaya başlaması nedeni ile hiç değilse bari bir kıyı yapayım dedim.İlle velakin bir haftalık il dışı izin günlerimden döner iken bizle gelen yeğen bir haftalık İzmir ziyareti sonucu hafta sonu döneceği için hiçbir balık turu ona uymadığından hiç değil ise Cuma akşamı için bir şey yapalım dedik ve yok belediye otubüsü yok minübüsden indi-bindi yaparak düştük yollara.Sağolsun gecenin bir vakti Mehmet kardeşim de bir sürpriz yaparak bizlere katıldı :)

Bu av esnasında amacımız gece sargoz yakalamak idi..İlle velakin her sene genelde Ağostos aylarında av vermeye başlıyan sargoz cemaati hali hazırda pek selam vermedi desem yalan olmasın.Tüm gece boyunca bana bir adet 300 gr civarı karagöz ve taaaaa saatler sonrası da tam bölgeyi terk etmeye hazırlanır iken 800 grlık bir sargoz denk geldi

Yalnız bu gecenin eliyüzü bir hayli düzgün olan sargoz bayağı kallavi idi.Doğruyu söyler isem hiç bu kadar kallavi sargoz bana önce hiç denk gelmemiş idi..Bu arada bu sargozun denk geldikten sonra Sevgili Mehmet kardeşimizi anmadan da edemedik...Ve onun kulağını çınlattık...İçeriz gazozu yakalarız sargozu diye...

Velhasıl havanın aydınlanmaya başlaması ile dönüş yoluna doğru harekete geçip yaklaşık 1-1,5 saat kadar da paşa hazretleri
    var mı babından azıcık daha olta attık..Bu esnada tüm gece yaptığı atışlarda bir şey denk getiremeyen Sevgili Mehmet kardeşimin bir adet 400-450 gr lık levrek denk getirmesi sağ olsun onun yüzünün gülmesine yetti de arttı bile

Sözün özü kahretsin yine bir gözümüzün gördüğü diğerinin ise görmediği ve hamlığın atılması hussunun bir başka bahara kaldığı bizler için uykusuz geçen bir gece avı oldu..Saat 07,30 gibi de dönüşe geçtik..

Bu av esnasında yem olarak yengeç ve az miktarda tuzlanmış sülünez kullanıldı.Takımlar klasik 3 köstekli 0,40 lık bedenden oluşan dipde kurşunun yer aldığı klasik tip takımlar idi..

Yalnız bu avlak yerinin dip zemini aşırı eriştelik olduğu için kurşun ile ondan sonra gelen ilk kösteğin arasını bayağı açmakta yarar gördüm.¦Sanırım gece alınan 2 balık için bu üsül bayağı geçerli oldu.Zira takımlar erişte içinde gömülü kaldığı kanatine vardım..

Not: Bu av esnasında zengin görüntüler olmadığı için geçen sene dostlar ile birlikte yapmış olduğum aynı yöre avlarından yayınlamadığım bazı görüntüleri de bu paylaşıma ekledim

[DM]xmksa5_ishak-ballica-balyk-avy-0017_sport[/DM]​

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Ocak 2015
  2. Sargoz35

Sargoz35 Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ödül Puanları:
    2
    İshak Hocam,hikaye tadında yine güzel bir rapor ile karşımızdasınız.Görüntülerden de anlaşılacağı gibi izniniz gerçekten güzel geçmiş anlaşılan.Bu arada kulaklarım hala çınlıyor :) elinize de Sargoz gerçekten yakışıyor,bu güzelliklerin her daim yaşanması dileğiyle,Selamlar.

3. Sedo3535

Sedo3535 Tba Okuru

İshak abicim izninizn bir bölümü çok güzel geçmiş fakat hava durumu kalan günlerinize muhalefet olsa da güzel bir sargoz ziyarettinize gelmiş hiç yoktan:) Bu güzel görüntüler için teşekkürler abi, özellikle sargoz ve kirazlar harika görünüyor.

4. Kamil ESEN

Kamil ESEN Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Tatil gerçekten hareketli geçmiş.Keyif aldığın anlatış tarzından anlaşılıyor.Her günün böyle mutlu olsun sayın abim.Balığa gelince;pek memnun anlatmasanda o sargozları bulamayan kimler var bilirmisin.:)O nedenle bence avınızda iyi geçmiş.;)Şansın açık olsun.Rasgele..

5. discus

discus Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    canım abim tatilin güzel geçmiş kutlarım.

6. Cem VAROL

Cem VAROL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    abı hergunun bu guzellıklerle gecmesi dilegiyle

7. Yusuf SAVAŞ

Yusuf SAVAŞ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    35
    Ödül Puanları:
    2
    İsak hocam sizi gıpta,ile izliyoruz ve seyrediyoruz sizin yolunuzda bizlerde devam eymeye çalışıyoruz harikalar yaratıyorsunuz bizlerde okadar şanslıyızki sizinle aynı siteyi paylaşıyoruz paylaşım için teşekkür ederiz Üstadım.

8. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48
    Sevgili Mehmet'im güzel sözlerin için teşekkürler...Daha önce de bahsettiğim gibi, iri sargoza baktıkça hep seni andık Mehmet kardeşim(Çupradedesi) ile....İçeriz gazozu, yakalarız sargozu diye...

Her daim gönlündeki kallavi sargozları yakalan dileği ile sevgiyle kal..

9. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48
    Sevgili Serdar'ım, bahse konu avlak hatırladığım kafarı ile Ağostos ayları boyunca geceleri güzel sargoz yapıyor...Ama sanırım henüz tam başlamamış yada bize pek denk gelmedi gibi...Sadece tek parça denk geldi...Ama onun mutluluğu bana yetti bile....:)

Sevvgili Kamil hocam, yorumun için teşekkürler...:)Tez zamanda gönlüne göre bir av yapmanı ve üstündeki ''hamlığı ''atlatmanı diliyorum...:pSevgiyle kal hocam....:)

10. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Serkan'ım ve Cem kardeşim, tez zamanda çok daha bereketlisinin szi dostlara denk gelmesi dileği ile...

11. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48
    Değerli kardeşim, Yusuf hocam övgü dolu güzel sözleriniz için teşekkürler...:)

Elimden geldiğince yapmış olduğum avlar ile alkalı güzellikleri taa 2006 yılından beri siz dostlarıma da yansıtmaya çalışıyorum...

Ülkemizde bu işe gönül veren ilk -3-5 insan arasında yer alıp da ortaya bir şeyler koyabildiysem ne mutlu bana....:p

Tez zamanda seninde güzel raporlarını okuyabilmek dileği ile rastgele hocam...:)

12. irfanavcı

irfanavcı Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    İshak kardeşim izinin çok güzel geçmiş
    Sargozuda yabana atma paylaşım için teşekkürler.

13. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48
    İrfan hocam, yorumun için teşekkürler...Tez amanda senden gelecek güzel raporlarda da buluşmak dileği ile rastgele güzel abim...

14. zafer nuruduk

zafer nuruduk Gold Üye Gold Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    ishak hocam güzel bir senelik izini geçirmişsin eglenip ve doslarla birlikte olmuşsun bu güzel kareleri bizlerlen paylaşyın için emegine saglı.

15. dizel45

dizel45 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili İshak hocam,
    Balık bahane ya,dostluğunu yaşamışsın izninde...
    En büyük sargozuda sergilemişsin.oh oh ne güzel.
    Senin gönlün güzel kardeşim.
    Allah her daim gönlüne göre versin.
    Ayrıca Mirac kandilini de kutlarım.
    Selamlar.

16. Yaşadığınız güzelliklerin sürmesini dilerim İshak hocam, paylaşıma teşekkürler.

17. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48
    Değerli arkadaşlarım, hakikaten de ''Balık bahane..Dostluk ve yaşanan güzellikler şahane....''

Bu avda da yine aynısı oldu....Bildiğim kadarı ile Yurt dışından misafirli olan Mehmet kardeşimin hiç aklımda yok iken şartlarını zorlayıp da ; sağolsun gecenin bir vakti taaa oralara kadar basıp gelmesi bana süpriz oldu...:p

Ve nitekim av bitimi ben de tuttuğum 2 balığı Mehmet'imin levreğine tavada komşuluk yapsınlar diye ona verdim...:)Kendim de dönüşte güzelbahçeden 4 adet toprak havuz paşası aldım ve dün onları bir güzel götürdük....Sargozu orada rica edip tarttırmıştım...800 gr olduğunu oradan biliyorum...:D

Her daim dostlarımızla birlikte, ağzı tadında ve muhabbet ile nice avlar yapmamız dileği ile rastgele...

18. Öner

Öner Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili İshak Abi Tatilin Çok Güzel geçmiş bence
    Topraktan Kiraz Havadan Rüzgar Denizdende Sargozu Kapmışsın .
    En kötü günlerin böyle geçmesi dilegiyle...;)

19. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Üstadım güzelbir tatil olmuş kutlarım .
    Özellikle kirazlara bayıldım kirazdan sonraki avlar güzel olur :)
    Sorgozunda maşşallahı vardı afiyet olsun.

20. doğan.35

doğan.35 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ishak abicim elerine sağlık paylaşım için teşekkürler.... allah büyük daha nice bereketli avlar nasip olur inşallah...bu arada kirazlar süper görünüyor... ve birde düğün karelerinde çekilen resimlerde fotoğraf karesinde görünen; gelinle damat sanırım :) çok şık görünüyorsunuz abi... ALLAH sağlık versin ishak abicim...inşallah bir gün birlikte av yapmak nasip olur.... o zaman vururuz paşaların gözüne gözüne :):):)

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş