1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Atçekbalıkavı Atçek levrek avlarına tüm hız ile devam

'SPİN AV RAPORLARI' forumunda Serkan Öztürk tarafından 12 Temmuz 2014 tarihinde açılan konu

1. Serkan Öztürk

Serkan Öztürk Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

11.07.2014 gecesi için Levent Köseoğlu ve Ali Bulutdostlarım ile yaptığımız program neticesinde benim işlerim sebebiyle çok geçolarak avlağımıza haraket ettik.

Avlağımıza varmamız ve ava başlamamız saat 01:00 civarını bulmuştu.

Deniz çalkantılı fakat lodosu sol yanımızdan alıyorduk. Budurum hem rüzgar ile yandan geldiği için boğuşmamıza sebebiyet veriyordu hem dedenizi kabartmadığı için işimize de yaramıyordu. Üstüne üstlük tam dolunayişimizi iyice zora sokuyordu.

Av programımız tamamiyle baraküda üzerineydi. Amasilikonları rüzgar yüzünden düzgün yüzdürmememiz hemde dolunayda baraküdanıntam dağılım şeklinde avlanması nedeniyle kötü geçiyordu. Ne bir takip ne birvuruş. 3 kişi ayrı ayrı tüm sahil şeridini ve iskeleri taramış baraküdanınesamesi görünmemişti.

Saat 02:00 civarı hiç levrek alamadığımız ve duymadığımavlakta avlanırken Eğer burayı baraküda terketti ise levrek neden gezmesin diyefikir geldi. Ve hemen Ali’ye takıldım;

Ali, teknelerin tonozlarına silikon atıcam ya silikontakılır ya levrek gelir,

Ali ise inşallah abi diyerek gülüştük.

Teknelerin iplerine ilk atışımda düz sarım yaptım ve hiçvuruş alamadım zaten baraküda avı yaparken genelde düz sarım yapıyoruz, ikinciatışımda beyaz 10,5 cm raglou ve 7 gr jighead ile birleştirdiğim silikona hafifaksiyon vererek çekiyordumki daha 2 mt sarmadan BAMMM levrek yapıştı J Ali’ye kepçeyi getirdedim ama kepçe çok uzaktaymış yinede koşa koşa gitti. Ama her yer ip levrekile oynayacak durum yok. Kamışı havada tutarak yavaş yavaş kıyılattım ve birhamlede 1.5 mt önümdeki setten yukarıya aldım.

Bir anda çok keyiflenmiştim. Hem hiç levrek almadığım meradalevrek yakalamış hemde Ali’yi kızdırmak için gün doğmuştu J Ben söylediğimiyaparım Alii.
    Bir süre daha denedik her hangi bir hareket olmayıncagezerek baraküda aramaya devam ettik.

Sahur vakti gelmiş ve oturup birşeyler yedikten sonra sohpetederken Ali’ye yine takıldım. Ali kızdırma bak yine tutarım levreği diye. Hepimizgülüşmeye başladık ve hadi bakalım levrek yaklamaya dedim ve yanıma Ali’yi dealarak nemden çok ıslanmış ve kayganlaşmış bir alana geldik ve ben meşakkatli birşekilde kayaları geçerken Ali’ye hadi gelsene dedim, oda abi macera aramayalımdedi ve yanıma gelmedi. Bende sen bilirsin dedim ve 3. Atışşş BAMM Bu sefer 14cm mavi beyaz raglou 8 gr jighead ile birleştirdiğim silikonuma levrek yapıştı.Bu sefer su derin mera geniş kepçe yanımda keyifle Ali’nin de yardımıylabalığımı kenara aldım J

Keyfim müthiş yerine gelmişti. Yine atışlarımıza devam ettikama bir sonuç alamadık. Sabah suyu için kısa bir mola verdik ve gün ağarmasıile birlikte hepimiz hem silikon, hem dalarlı hem de su üstü sahtelerimiz iletüm varyasyonları denedik. Fakat sonuç alamadık.
    Güneş tamamen çıkmış ve sohbeti bol keyifli bir avgüncesinin sonuna geldik. Toparlanıp İzmir’e doğru yola koyulduk.
    Hepinize böyle dosluklarla keyifle ve balıklarla doluavlarınız olması dileyile hoşça kalın.

Saygılarımla,

Serkan Öztürk
    Kullandığım takımlar;
    Kamış: Major Kraft x-ride 270 cm 10-30 gr
    Makine : Shimano exsence 3000
    Misina : Power pro 0,13 sarı

1.jpg

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 21 Kasım 2016
  2. winchester2011

winchester2011 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Atçek levrek avlarına tüm hız ile devam

Güzel bir av olmuş zevk alındıysa ne mutlu sizlere ilerde daha iyileri rasgelsin tebrikler

3. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkür ederim. Gerçekten çok keyifliydi. Sizlerede nasip olsun

4. Kadir TOZAR

Kadir TOZAR Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Tebrikler Serkan, boş geçirmiyorsun tatil günleri. Her daim keyifli avların olsun.

5. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Hızına yetişebilene aşk olsun kardeşim, bereketli olsun devamı rasgelsin.:)

6. tamer09

tamer09 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Tebrikler Serkan.

7. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Oy..Oy...Oy....Hey maşallah....AlkışBereketin de can dostlarınla dostluk ve muhabbetin daim olsun Serkan ım.:eek: Paylaşımını içime sindirerek yavaş yavaş okudum.Allah seni inandırsın ekran başında şu an otururken, sanki o gecenin karanlığında sizler ile birlikte gibi oldum.:)

Yaşamış olduğunuz bu güzelleri bizler ile de paylaştığınız için sizlere teker teker tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum.:eek:

8. MUSTAFASÜRÜCÜ

MUSTAFASÜRÜCÜ Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    27
    Ödül Puanları:
    0

Hay maşallah kardeşim dur durak yok :) baraküdaya niyet levreklere kısmet bu arada levreklerde harika ellerine sağlık afiyet olsunAlkış

9. Atilla Atasever

Atilla Atasever Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Artık Kıskanıyorum Sızı..

Nedır Benım Bu Nasıpsızlıgım..Tam 2 Senededır Şu Atcek Isıne Merak Sardım. Sımdıye Kadar Bır Tane Hatırlı Bır Levrek Bırde Lufer Alabıldım.. Belkıde Onlarda Tesadufen Takılmıstır Artık Bılmıyorum..
    Sabah Dedıler, Sabah Gıttım..Aksam Gıttım
    Ruzgarı Karsına Al Dedıler. Bır Tepemden Almadıgım Kaldı.
    Ada.Seferıhısar.Urla..Gbahce. Foca.Alıaga.Vs Vs.. Butun Sahıllerı Gezdım.Hatta Bakırcaya Kadar Gıttım.
    Sunu Al Bunu Al Dedıler.. Ne Max I Kaldı Ne Sılıkonu Ne Dalarlı Ne Su Ustu Nede Ges I Nede Kasıkları
    Lıman Dedıler. Ne Cay Agzı Kaldı Ne Kumsalı Ne Lımanı Nede Kırmalıgı
    Kıyıya Paralel At Dedıler 180 Derecenın Tamamını Taradım.
    Ip Al Dedıler. Ne Floro Lıderı Kaldı Ne Pro Su Nede ....
    210 Yetmez Dedıler.. Ne 240 Nede 270 I Hatta Bırını Kırdım..Bırının Yusuklerı Erıdı..
    Drop Shot Dedıler Onu Dahı Yaptım..
    Kış Dedıler 12 Ayı 2 Ser Kez Denedım.
    Bırde Bunların Hepsını Yanlız Bır Basıma Yaptım..
    Sanırım Benım Bır Hocaya Gıdıp Nasıp Actırmam Lazım :)
    ....
    ...

Artık Pes Etmek Uzereyım..
    Nedır Bu Isın Puf Noktası Maalesef Kımse Buyuk Sırrı Vermıyor..
    Sanırım Onu Bulunca Bende Bu Ise Baslayanlara Onu Yap Bunu Al Suraya Gıt Wtd Yap Subatı Bekle Vb Seylerle Oyalıyıcam..

Neyse Nazar Etmıyeyım.. Avlarınız Cok Guzemıs. Daım Olsun... Darısıda Basıma..Insallah..

10. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkür ederim kadir kardeş, Valla bu ara bahtımız açık,Ama dün trança ,50 ledaeri kesti gitti :( Ayrıcana her daim avların kocaman olsun :)

11. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Abi senin hızına yetişebilmek için benimkisi :D Saol abim seninde hep bereketli olur inşallah

12. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Serkan Cuma akşamı' na hazır ol, Aşkın ve ben Baraküda avına gideceğiz, ustamız olarak başımızda bulunursun artık.:)

13. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkür ederim Tamer abi senide tebrik ederim. yakaladığın levrek için Ayrıca raporunuda bekliyoruz:)

14. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Abi keşke sende yanımızda olabilseydin ve hatta diyorumki niye gelmezsin :) Ayrıca hep söylüyorum yazılar konusunda sadece çırağın olabiliriz :)

15. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Sağol mustafa kardeşim valla nasip geldimi elinden birşey gelmiyo anca sana mücadele ve arkadaşlarına takılma işi kalıyor :) Ayrıca sanada heer zaman nasibi bol avlar dilerim

16. i.samay

i.samay Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    2

Ve beklenen 3. Avda geldi. Tebrikler Serkan, yine güzel bir anlatım, yine güzel balıklar. Alkış

17. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Süpersin çok güldüm :) İşin temelinde nasip çok önemli, bunun dışında sana tavsiyem poyrazda güzelbahçe tarafları aliağa lodsosta ise çandarlı seferihisar ve gmüldür taraflarını denemen. Yazın ben hava durumuna pek takılmam sadece balık yapacağını düşündüğüm mendireklere gider oralarda şansımı denerim. Silikon ve su üstü yazın favorilerim. Silikonu özellikle çok yavaş ve zemine çok yakın çekmen, mavi beyaz ve sedef raglouyu kullanmaya özen göster. Ragluoyu hafif hafif yukarıya doğru vurdurarak çekersen avcılığı artıyor bu avda iki levreğide bu şekilde yakaladım. Sakin halavarda avlandığın meralarda 15 dakikanın üzerinde merayı zorlama dinlendir merayı sürekli.Balık ürküyor fazla hareketlerden. Sudaki bulanıklık azaldıkça kesinlikle sahtelerinin boylarını küçült. Yazın levrek tekelerin olduğu yerleri çok sever.

Serzenişlerini de anlıyorum, fakat benim genel olarak tüm dikkat ettiğim bunlar. Ayrıca dediğim gibi nasip çok önemli az biraz tecrübe. Mesela bilmediğim bir bölgeye gittiğimde sürekli yemlik balıkları takip ederim. Gümüş, kefal ve zarganalar öncelikli olarak nerelerde toplaşıyorlar heleki avcı balıkların sabah ve akşam av saatlerinde bu yemlik balıkları daha iyi gözlemlemek gerekiyor. O zaman daha doğru mera tespitleri yapılabiliyor.

18. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkür ederim. Valla 4. avda geliyorduda Trança 50'lik leaderi kesti gitti :(

19. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

50' lik leader mi? olur be kardeşim, her zaman derim en az 70-80 lik olacak. Çok üzüldüm bak şimdi, inşallah kaçanın daha büyüğü gelir bir sonraki avda.:)

20. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Abi usta ne demek estağfurullah :) Abi çalışmaz isem kesinlikle beraberiz inşallah :)

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş