1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Atçekbalıkavı Atçek Levrek avı

'SPİN AV RAPORLARI' forumunda Serkan Öztürk tarafından 15 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. Serkan Öztürk

Serkan Öztürk Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    Kurban bayramı nedeni ile Kuşadası'nda bulunur ike Turgay Karaaslan dostumun telefonu ile Bodrum tarafına at çek avına gitmeye karar verdik. Sökeâ€â•de buluşarak yola çıktık.

Mera için iyi duyumlar almıştık ve ikimiz de yeni sahtelerimizi kullanmak için can atıyorduk. Avlağımıza vardığımızda suyun durgun fakat bulanık olduğunu gördük. Suyun bulanık olması levrek yakalama ihtimalimizi güçlendiriyordu. Ortamda ışık yok fakat tam dolunay vardı.
    Turgay İmaâ€â•nın Türkiyeâ€â•ye sunduğu UV özellikli sahtelerini deneyecek ben ise yeni almış olduğum shimanoâ€â•nun Goliaht, spinbreeze ve Exsence Silent Assassin modellerini deneyerek ava başlayacaktım.

Sahtelerden başlayacak olur ise goliahtâ€â•lar en fazla 30 cm dalarak ve minnow yüzüşleri ile çok başarılıydı, ayrıca Goliahtâ€â•ın 07t modeli kahverengi olmasına rağmen bulanık suda parlayarak gelişi beni çok şaşırttı. Çok güzel avları olacak. Kış sezonunda poyraz fırtınalarında kullanabilmek için ağır oluşları ve surf özellikleri nedeniyle spinbreeze ve Exsence modellerini tercih ederek aldım.

Gece 22:00 itibariyle ava başladık ve aradan yarım saat geçmeden Turgay sağlam bir balık yapıştı ve kısa mücadelede kaçtı. Daha sonra bir sağlam balık daha bindi ve çok sert bir mücadele yaşandı. Balık kıyıya yaklaştığında ise şoka uğramıştık. 2 kg üzeri kefal kuyruğundan yakalanmış bir şekilde kıyıladı.

Turgayâ€â•ın UV özellikli sahtelerine üst üste 2 balık daha yapıştı fakat kısa mücadeleler sonunda kaçtılar. Sonunda bir Levrek daha yapıştı ve onu kıyılatmayı başardı. Fakat balık 700 gr civarı bir ispendekti. İstemesekte iğnenin birisi galsamına girdiği için alı koymak zorunda kaldık.

Ben yeni sahtelerimi eski sahtelerimi baş rol oyuncularımı J hepsini denememe rağmen hiç saldırı alamıyordum. Turgay, eşi, ben hepimiz İmaâ€â•nın UV özellikli sahtelerinin bu kadar nasıl çalışabildiğine hayret eder durumdaydık.

Ben artık olacak gibi değil dedim ve Klasik raglou silikonlarıma geri döndüm önce 10.5 beyaz silikona 5 gr. Jighead takarak avlanmaya başladım ve 10 dk. Sonra bingo, bir ispendek yakaladım ve hemen zarar vermeden saldım. Silikon ile balık alınca Ayla hanımda silikon kullanmaya başladı onun seçimi de simli raglou (Ay olduğu için) oldu ve oda yarım saat içerisinde 900 gr bir levrek yakaladı. Aradan 10 dakika geçmeden ben bir tane daha aynı kalem bir levrek kandırdım ve kıyılattım. J Hemen üstüne silikonuma bu sefer güzel bir levrek yapıştı ve kısa bir mücadelenin sonunda onuda kıyılattık.

Avımız çok bereketli ve keyifli geçiyordu. Çok aksiyonluydu muhabbet harikaydı. Bu arada Turgay 2-3 vuruş daha almış fakat balıklar iğnelere oturmamıştır.
    Gece 04:00â€â•ten sonra ay gitmiş ve karanlık çökmüştü. Bu saatten sonra hiç hareket olmadı. Sabah suyunda ise su üstü denemelerimiz den bir sonuç alamadık.
    Sabah Turgaylar ile vedalaştıktan sonra yürüyerek yeni almış olduğum ve renk olarak hiç denemediğim Shimano Fortuna 07t modeli ile taramaya karar verdim.
    Az ileride yemli avlananlar vardı, sordum hiç vuruş olmadığını söylediler, moralim düştü zaten yorgundum, fakat yinede besmele çekip ilk atışımı yaptım ve WTD ile üç sarımyapmadan paf dedi ve sahteye yapıştı J 400 gr civarı ispendeği hemen çıkarıp suya saldım J üç beş adım yürüdüm bir iki atış daha bir saldırı daha ıska, bir ıska daha .. Çok keyifliydi 5 dakikada bir balık 3 saldırı sonra saldırılarduruldu avlananları solundaydım sağına geçtim ve iki saldırı daha aldım her kes pür dikkat seyrediyordu, bir saldırı ve ıska geçen balığın üstüne kıyıya paralel atışta yine bir saldırı bu sefer balık üstündeydi. Küçük mücadele ile kıyılattım ve buda küçük bir ispendekti onu da nazikçe saldım.

Anladımki gündüz ispendek çok zarar vermemek için avı sonlandırdım ve dönüş yoluna geçtim.

Harika dostlarla harika bir av güncesi yaşamıştım. Darısı hepinizin başına

Saygılarımla,

Sulh Turgay Karaaslan'ın müthiş videosu

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Kasım 2016
  2. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Cevap: Atçek Levrek avı

Kardeşim, başta sen olmak üzere ekip arkadaşlarını canı gönülden kutlarım. Gerçekten harika bir av ve harika bir anlatım. Sevgili Turgay' ın videosuna bittim, ne o öyle arka arkaya kaç tane kaçtı. İçim gitti içim.:crybaby: Süper, süper süper.Alkış

3. Ahmet ÜNSAL

Ahmet ÜNSAL Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    100
    Ödül Puanları:
    18

Serkan kardeşim yine bomba bir rapor ile çıktın karşımıza.Alkış Keyif aldığım güzel bir av raporu için teşekkür ederim.

4. nadirsakoglu

nadirsakoglu Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    8

tebrikler çok güzel av olmuş

5. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Vay...Vay...Vay....:yahoo:Serkan ım on numara, beş yıldız bir av güncesi olmuş...Alkış Video paylaşımı ile gecenin karalığında sanki bir köşede bizlerde de, sanki sizleri seyreder gibi olduk :eek:

Başta sen olmak üzere sevgili Turgay kardeşimi ve eşini tebrik ediyorumDarası tüm dostların başına...:eek:

6. AŞKIN

AŞKIN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    147
    Ödül Puanları:
    48
    Web Sitesi:

Harika bir av olmuş,video süper tebrikler.AlkışAlkışAlkış

7. dolphin

dolphin Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

tebrikler , azmetmişsiniz kacan balık olsada balıkları cekmişsiniz.daim olsun

8. siyar255

siyar255 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

tebrik ederim süper av olmuş nice güzel avlara

9. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Abi eynen süper bir avdı. Turgay'ın kullandığı İma Uv özellikli sahtelere levreklerin gösterdiği tepkiler inanılmazdı. Ayrıca yakın zamanda inşallah sahada birbirimizi kutlarız :D

10. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkür ederim Ahmet bey. Zamansızlıktan ava çıkamıyorum, kısmet oldukça da paylaşmaya çalışıyorum. Sizlerede nasip olması dileğiyle

11. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkür ederim Nadir bey sizlere de nasip olsun.

12. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Abi teşekkür ederim. Süper bir av güncesiydi. Av sonrası Turgay'ın videoları kendi sunumuyla da inanılmaz oluyor.

13. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkür ederim Aşkın bey,

Teşekkür ederim. sizlerede nasip olsun inşallah

14. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkürler, azmetmek de dememek lazım aslında. Çünkü bu işi keyifle yapıyoruz. Boş gelsekte bir sorun yok sonuçta. Ama böyle hareketli olunca da tadından yenmiyor :)

15. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Birbirimizi kutlayacağımız anı sabırsızlıkla bekliyorum kardeşim.;)

16. mb58

mb58 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    2

tebrikler, paylaşım için teşekkür.

17. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Ben teşekkür ederim.

18. befalcon

befalcon Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Yemişim 60 TL lik UV sahteleri, 3 TL lik raglou olsun bizim olsun. Helal olsun. Sahteler bir yana Turgay abi gibi kaliteli olduğu besbelli bir insanla birlikte bir av yapmak isterdim.

19. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Dediğin gibi silikon candır. Fakat UV'ler acayip çalıştı o gün :)

Ayrıca Turgay ile av yapmak ayrıca keyiflidir. :) Muhabbetide azmide görülmeye değer.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş