1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Olta Makinası Alışveriş Sitesi Acı Tecrübe

'OLTA MAKİNALARI' forumunda psikolojikreis tarafından 28 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. psikolojikreis

psikolojikreis Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    2
    merhaba arkadaşlar, İLK DEFA AV MARKET ten uzak durun. ben hata yaptım küpe olsun.

balıkmarketim in hisarönündeki eski dükkanından, önce kardeşime, sonra oğluma pelican torino surf kamış aldım. kendime de tavsiyeleri üzerine kıytırk bir lineaeffe kiki. baktım torino hoş, fiber, benim karbonda yıldırım riski var, kendime de alayım dedim. yeni dükkana baktım ellerinde yok, hisarönünde dolaştım, yok yok...

zaman geçti yeni kış geldi, yine torino krizim tuttu. aggglama. dolaş dolaş yok... internette aradım, antalya İLK DEFA AV MARKET te var. :) stokta da görünüyor. eft yap, siparişi onayla, bir de e-posta. ardından telefon, tamam efendim, onayladık, haftaya en geç pazartesi elinizde. (tarih 26 Ocak yanlış anlaşılmasın.) tamam dediklerinin üzerinden bir ay geçti... cepten defalarca aradım, verdikleri cevap: libyalılar burada, arkadaş meşgul biz sizi arayalım; arkadaş emniyete gitti gelsin arasın, araplara silah veriyoruz yoğunuz arayalım; notunuzu aldım, hemen arayacağız lak lak... arayan olmadı, sipariş almışsın, insan bir alo der, e-posta atar. insanı tanımak için ya yol, ya yemek ya alışveriş... tanıdık sağ olsunlar. insana başkaları değer biçemez, kendi değerini kendi belirlermiş. kamış 30 lira, ya İLK DEFA AV MARKET itibarı ? aman uzak durun...:mad::mad:

2. Mustafa CUMBUL

Mustafa CUMBUL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    2
    Cevap: Alışveriş sitesi acı tecrübe

Faruk Bey sizin adınıza üzüldüm.
    Hevesle beğenip alınan ve yolunu beklediğimiz göz ağrılarımız malesef bazen firmalarımızın duyarsızlığı yüzünden sonu hüsran olabiliyor.

3. BAYTAR

BAYTAR Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Sorun sadece firma duyarsızlığı değil anlaşılan! :(

4. Mufi

Mufi Tba Okuru

maalesef oluyor böyle şeyler.. her kurumda her kişi profesyonelce düşünemiyor.. ve hatalar maalesef kurumların başına patlıyor.. eleman konusu çok önemli ..

5. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Faruk kardeşim, ben hariç bir çok arkadaşımız internet kanalı ile alışveriş yaptıklarını biliyorum.Hatta taa A.B.D den bile iğne-misina aldılarını gördüm.Her ne hikmet ise ben hala bu işe sıcak bakmıyorum.:rolleyes:

Nedeni ise, bu tür bir risk ile karşılaşma olasılığı her zaman var olduğu için olsa gerek.Gerçi, sana denk gelen olay tam bir şanssızlık örneği.Her zaman olacak diye bir şey yok tabiki.

Mağduriyetin sona erinceye kadar konuyu sıcak tutmakta fayda var....

6. Celalettin KARAMAN

Celalettin KARAMAN Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ödül Puanları:
    0

Bilgilendirme için teşekkürler.

7. murat48

murat48 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    2

Evet bu korku hepimizde var. Yaklaşık 20 gün önce kamerama bir şarj aleti almak için gezmediğim site kalmadı. Çoğu sitenin telefonu yok veya ille internetten sipariş edin diye tutturuyorlar. Böyle durumlarda bence ille telefon ile bir muhatap bulup, telefon ile görüşüp , onay alıpta sipariş yapmalı diye düşünüyorum. Yani telefon görüşmeleri ile olay biraz daha sıcak hale geliyor.

8. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Bence bulunduğunuz bölgede ...gidin ,gezin ,görün ,alın...;):D

9. ilkdefa

ilkdefa Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli Faruk bey ben firma sahibi Yücel istemiş olduğunuz kamış satıcı disptiratorlerimiz ile bağlantılı olduğu için tedarik suresinde onların bize verdiği zamanı iletmekteyız ... söz verilen tarihlerde elimiz egeçmediği için istemeyerek bizlerde aksaklıklar yaşıyoruz .. bu konu'da sizlerden özür dileriz site de şuan stok kontrol'lü satışa açık olması için geçici kapalıdır. siz'in için yapabileceğimiz en kısa çözüm gerekli kamış şuan kendi ve diptr. de olmadığı için para iadesi yada x firma dengi herhangi bir kamış tedarik edebiliriz. saygılar .. direk ulaşmanız için mağa tel . yada siteden özel mesaj atabilirsiniz.

ve eki bilginize sunarım hatımız için kusura bakmayınız ama tek taraflı değil .

( Siparişleriniz, banka onayı alındıktan sonra 3 iş günü (Pazartesi-Cuma) içerisinde kargoya teslim edilir. Teslimat adresinin yakınlığına yada uzaklığına göre de kargo şirketi 1-3 gün içerisinde siparişinizi size ulaştıracaktır.

Özel üretim ürünlerin teslim süreleri imalat zamanına göre farklılık göstermektedir. Bu tür ürünlerin teslimat bilgileri ve süreleri ürün sayfalarında belirtilmiştir.Tarafımızdan kaynaklanan bir aksilik olması halinde ise size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır. Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından size teslim edilecektir.

Satın aldığınız ürünler bir teyit e-posta'sı ile tarafınıza bildirilecektir. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin stokta mevcut olmaması durumunda konu ile ilgili bir e-posta size yollanacak ve ürünün ilk stoklara gireceği tarih tarafınıza bildirilecektir.

www.ilkdefaavmarket.com on-line alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı tanır. Enderde olsa tüketicinin aynı ürünü alması söz konusudur ve ürün stoklarda tükenmektedir bu durumda ; Ödemesini internet üzerinden yaptınız ürün eğer stoklarmızda kalmamış ise en az 4 (Dört) en fazla 30 (otuz) gün bekleme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye verilemez ise yaptığı ödeme kendisine iade edilir. )

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 29 Şubat 2012
  10. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: Alışveriş Sitesi Acı Tecrübe

Sevgili Yücel bey, üyemizin bu mesajına kayıtsız kalmayıp duyarlılık gösterdiğiniz için teşekkürler.

Tanışma ve yüz yüze de görüşme imkanı bulmuş olduğum, Sevgili Faruk bey i cep'den arayarak bu mesajınızı bizzat ilettim.Sanırım o size dönecek ve arada çözüme dönük diyalog süreci başlayacaktır.:)

11. ilkdefa

ilkdefa Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

İlginiz için teşekkürler sonuçta ben ve bizlerde inanın aynı durumda müşterileriz .. geçen ay xx bir firmadan mal siparişi verdim ptt kapıda ödemeli kargo teslim oldu ödemeyi yaptık . kutu açıldı içinde bir kutu toplu iğne :) dolandırılıdık .. :( neyse Antalya merkez de olan arkadaşlar mağazamızı çalışma şartlarımızı ve Hizmet durumuzu gorerek sitemiz de zaten durustluk bakımından destekleyeceklerdir.. Oluşan hata için personelim adına ben özür dilerim telefi olmayack hata durum yoktur. Saygılar.

12. psikolojikreis

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    2

yücel bey ilginiz için teşekkür ederim. ishak abi haber verdi ama cevap yazmam gecikti. çünkü iş çıkışında kızımı hastaneye götürdüm, eve geldiğim gibi de hemen siteyi açtım.

yazdıklarınızı dikkatle okudum. ekte verdiğiniz bilgileri sipariş esnasında okumuştum ama arkadaşlarımızın bilgilenmesi ve konunun anlaşılması açısından faydalı da olmuş. bilgilendirme ekinizde yer alan hususlarla ilgili olarak ilk mesajımda yazdıklarımı detaylandırmam gerekecek, sanırım süreç hakkında malumat sahibi değilsiniz.
    19 ocakta sistem üzerinden gönderilen otomatik sipariş teyit postasını aldım, ödeme onayı gelmeyince 26 ocakta saat 11 sularında işyerinizi ilk kez aradım. telefonla aradığımda ödeme yaptığınız görülmüyor dendi. eft, iban no, tarih bildirdikten sonra banka hesapları kontrol edildi ve havale onayını da, stok bilgisini de en geç 30 ocak pazartesi günü elimde olacağı bilgisini de aldım. bilgi eksik kalmasın, stokta yok, dağıtımcı firmadan gelecek diye mesaj, eposta, telefon bana gelmedi hatta ben aradığımda da söylenmedi. dediğim gibi elime geçeceği tarih verildi. herhalde bu bilgilerden sonra yazılan ek bilginin ehemniyeti kalmamıştır.

yücel bey, yazınızda maalesef anlamadığım iki yer var ve ilki için açıklama yapmanızın gerekli olduğunu düşünüyorum.

1. "eki bilginize sunarım hatımız için kusura bakmayınız ama tek taraflı değil ." tek taraflı değilin ne anlamda yazıldığını açıklarsanız uygun bir cevap verebilirim. zira ben anlama konusunda netlikten yanayım. bu yazıyı "suçlama" yani "biz hatalıyız ama siz de hatalısınız" olarak algıladım. ben müşteriyim ama müşteri her zaman haklı değildir diye düşünüyorum. hatalı olduğum noktayı ifade ederseniz sevinirim. şu an algım doğrultusunda cevap yazarsam hoş olmayacak. size söz hakkı vermek ve açıklama yapma hakkınızı kullandırmak istiyorum . zira bu davranış hem haklı iken haksız duruma düşmemek için hem de insan olmanın gereğidir diye düşünüyorum.

2. "direk ulaşmanız için mağa tel . yada siteden özel mesaj atabilirsiniz." demişsiniz. sipariş bilgilerimde adresim, telefonum var. bakın, ben firmanızı her hafta aradım. eğer yalan söylediğimi düşünüyorsanız, buyrun hakkımda ticari itibarınız ile oynadığım ve iftira ettiğim iddiasıyla şikayette bulunun ve savcılık aracılığı ile telefon kayıtlarımı çıkarttırın. o zaman cep telefonu numaramdan kaç kez aradığım, bu konuşmaların kaç dakika sürdüğü görülecektir. lütfedin de ticari yaklaşım gereği bir telefon açın.

bilmenizi istiyorum, izmirde kamış alacağım pek çok yer var. ben herhangi bir kamış alacak olsaydım size sipariş vermezdim. işyerimden çıkar, 5 dakika yürür, hisarönündeki onlarca dükkandan herhangi bir kamışı alır bir çay içimi zamanda kamış bedeli kadar telefon masrafı yapmadan işyerime dönerdim.

liselilerin mesaj sonu gibi olacak :eek: ama acele cevap hem sizin hem de benim için faydalı olacaktır.

saygılarımla

13. psikolojikreis

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    2

ishak abim, çağlarda, almatrada yada rastgele (leventin eski dükkanı) den bakıp bulamadığım saplantılı malzemeleri albashop, avmarketi, firardan aldım. amerikadan çıkrık, çinden hong kongdan jigler, avustralyadan sahte soft ve sertyem, iğne, ip getirttim. ancak ilk kez böyle bir durum ile karşılaşıyorum. hani gavur deriz ya, amerikadaki vatandaş leveldragsız malı yanlışlıkla bana postaladığını iki gün sonra fark ediyor, mesaj üzerine mesaj attı, benim satın aldığım makina ile gönderdiği aynı fiyatta malzeme iken bana 20 dolar iade etti. elin gavuru amerika nere türkiye nere demiyor. anlaşılan gavurcuk ahi ocağının mirasçılarından... neleri konuşuyoruz, gel de ahiliğe hayran olma...

14. psikolojikreis

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    2

arkadaşlarım, ağabeylerim, ilginize teşekkür ediyorum. inanın kamışın beğeni dışında hiç bir ehemniyeti yok. alalade fiber kamış, arkadaşlarıma hediye ettiğim takımlarda makinalara sardığım misinadan da ucuz. gel gör muamele insanı üzüyor. konuyu okurken aklıma bir olay geldi. sizinle paylaşmak isterim.

İngiliz yargıç,gece yarısı parktan geçen kızı korkutan adama 7 yıl 7 gün hapis cezası verince şaşıran gazeteciler sorar..
    _Adam kıza elini bile sürmedi.Kaçan kızın çığlıklarına yetişenler de adamı yakaladılar 7 yıl 7 gün çok değil mi?
    Yargıcın yanıtı hukuk tarihine geçecek düzeydedir..
    _Kızı korkutmanın karşılığı 7 gündür. 7 yıl İngiliz kızlarının ,gece yarısı parkta dolaşma özgürlüklerine saldırmanın cezasıdır...
    ( http://www.hukukforum.com/showthread.php?t=5432 )

bu olayı bize uyarlasak ne olur acaba :mad:

15. psikolojikreis

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    2

sevgili arkadaşlar,
    yücel beye söz hakkı vermemin 8. günü ve hiç bir açıklaması yok. aynı anda bu konuyu incelediğimiz -cuma olması lazım- gün yazacağını düşünmüştüm ama yazmadı.

Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esasları Hakkında Yönetmelik esaslarına da uymadığı için yasal hakkım doğdu. şu anda iade yapsalar dahi yasal süreyi aştılar. elimde banka eft dekontu, sipariş onay e-postası, banka ödendi onay bildirimi ve forum yazışmaları var.

firma hakkında nitelikli dolandırıcılıktan dolayı kamu davası açılması için suç duyurusunda bulunacağım. konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşım varsa ve bana bildirirse sevinirim.

16. heroestr

heroestr Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

uyarınız için teşekkürler. alışveriş yapmadan önce siteler hakkında iyi bir araştırma yapmak gerekiyor.

17. Celalettin KARAMAN

Celalettin KARAMAN Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ödül Puanları:
    0

Ağır Cezada yargılanırlar artık.....

18. AYTAÇ AKINCI

AYTAÇ AKINCI Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    121
    Ödül Puanları:
    48

Konuya mesaj yazmamanın nedeni ilkdefaAvmarketi 'nin müşteri memnuniyetini dikkate alacağından emin olduğumdandır.

Bugün 1 TL'lik hakkınız geçmiş olsa da sizin yanınızdayım.

Ben ilkdefaAvmarketinden sorunsuz alış-veriş yapan birisi olarak size yapılan haksızlık karşısında buran ilan ederim ki : Bir daha ilkdefaavmarketi.com' dan alışveriş yapmayacağım.
    Ve benden referans istenyen dostlarıma da ilk defa Av marketini önermiyeceğim
    size bir öneride bulunmak istiyorum. www. sikayetimvar.com sitesine bir yazı yazın ve buradaki yazmış olduğunuz linki gönderin.
    Bu konuda tüm kanuni haklarınızı kullanmanız bence yerinde olacaktır.
    Bu diğer balık av malzemesi satan kuruluşlara da ders olur.
    Stoklarında var gösterip , müşterilerini kandırmanın ne olduğunu anlarlar.

İzmir'de balık av malzemesi satan bir firma da ilkdefaAvmarketi'nin yolundan gitmektedir.

Dikkatli olunuz...

19. pembolotti

pembolotti Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Konu ile ilgili olarak ispat etmeniz şartıyla maddi-manevi kayıplarınız tarafınıza iade edilecektir. ancak nitelikli dolandırıcılık kapsamına girmez bu davranış. mal veya hizmet alımı esnasında ayıpı mal, hizmet vermeye girer. ha firmaya gerçekten zarar vermek istiyorsanız bu şekilde satış lisansının iptali tallebinde buunabilirsiniz amma velakin herhangi bir mahkeme tek örnek üzerinden bu kararı verir mi bimem. en güzeli varsa tanıdık bir avukatınız, firmanın iade tutarı yaklaşık 1000 lirayı bulur. saygılar...

20. aldem

aldem Tba Okuru

Müşterilerini kandıranlar,yada verdikleri sözü tutmayanlar şimdi ayakta kalabilirler ama ileride bu şirketler olmayacaklardır.Stokta mal bitermiş lafa bak,gelen sipariş sayısı ile stok düşüm listesini birbirine bağladınmı stokta olmadığı halde mal satmazsın.İnternetten alışveriş benim yapmadığım bir şey ama iyiki yapmıyorum,bilgi almak için telefon ettiğinde kaçamak cevap veriyorlarsa en kötüsü o,para iadesi hemen yapılması lazım.Bundan sonra adam gibi bu işi yapanlarla alış veriş yapın derim ben.Konuyu okudum benim bile sinirlerim attı.İnşallah çözerler.

Yükleniyor...
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş