1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

ALANYA Derin su PATLAK avı Rekorum

'M. Rauf USLUER' forumunda rauf tarafından 19 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. rauf

rauf ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    13
    Ödül Puanları:
    2
    Web Sitesi:
    Dostlar 6-7 senedir kendime göre yaptığım mutavazi cıkrığım,araya taraya bulduğum meralar Benden daha tecrubeli arkadaşlardan edindiğim bilgi ve tekniklerle bu derin su av sporunu yaparım.Bununla beraber İkamet ettiğim alanyada bir cok arkadaşıma bu sporu sevdirmiş onlarıda derin su avına teşfik edip başlattım şu an sanırım sadece alanyada 20-30 amatör balıkcı kardeşlerim bu sistem avlanmayı sürdürüyorlar.Hatta bazı arkadaşlarımın benide gectiklerini söyleyebilirim:)BOYNUZ KULAĞI GECEREMİŞ cok doğru söz:)Ama ne yalan söyliyim kendi kendimede kızmıyor değildim Taki gectiğimiz cumartesi sabahına kadar.

İŞTE HİKAYE

Efendim 17-10-2009 cumartesi sabah 6.15 siklon lambasını actım benim ZEYNEPLE limandan cıktım ay yok her taraf karanlık güneşin doğmasına daha 1 saat var buzlukta karides yemi var ama yolda sırtıyı salıp taze yem tutmak istiyorum bu tabiki burada en kolay bulabileceğim yazılı orki palazı olucak.6.45 hava kurşini bir renge büründü biraz sonra yazılının bölgesine gelicem hemen 10 lu ahtapot sırtıyı yavaş yavaş tekneden bırakıyorum fosforlu ve şeffaf simli silikondan yapılmış bir düzenek gaz konulu cevirip CBS ten sürratimi 8.500 km kadar hızlandırıyorum saat 7 gibi ilk yazılı takımda kerata en baştaki kalamar sahteye atlamış alıyorum tekneye ama büyük 40cm kadar bu kadar büyüğünü yem yapmak istemiyorum tekrar sırtıyı saldım bir müddet sonra ikinci yazılı sırtıda belli bu daha kücük onuda cektikten sonra takımı topluyorum gideceğim meraya CBS ye göre 7 km daha bir saat yolum var bu arada kösteği acıp takımı yazılı palamut flatosundan doğradığım yemler ile yemliyorum hazırladığım köstek coğunluğu yani 4 iğnesi ince 2 iğnesi 5nr japon malı krom nikel celik paslanmaz iğne onları daha iri yem takıyorum saat 8.15 te merama geldim hafif poyraz var inşallah fazlalaşmaz diye düşünüp Attım ağzına gitsin boğazına deyip Besmele ile takımı dibe yolladım takımın dibe gitmesi bi 4 dakkayı alıcağı icin ikinci kösteği acıp onuda yemliyorum takım dibe varınca takımı bir kac kere yoklayıp sonra bırakıyorum tekne rüzgardan saate 500 metre gibi kayıyor bu demekki kösteğin dibe gitmesi ve dipte kalan süre ile hesaplarsak baya kayıcağız gibi diye düşünüyorum.Son olarak takımı elime alıp bir kac kulac yukarı cekip bıraktığımda elimdeki takımın kuvvetli ve uzun cekildiğini fark ediyorum evet bu mercan falan değil aşadakini bu sefer yukarı almaya kararlıyım zira daha evvel inatlaşmış cok güvendiğim iğneler ya düzelmiş yada kırılmıştı:mad:cıkrıkla takımı cekmeye başladım bir kac kulac balık basıyo cıkrığı döndürmüyorum dur aslanım bu sefer senin suyuna gidecem gelmicenmi al sana yol değip kasnağı geri cevirip onu konturollu bırakıyorum duruyor ben tekrar sarmaya devam ediyorum ama ne mümkün asıldıkca asılıyo Tamam güzelim git ama senin alıcam yukarı öylede böylede değip veriyorum kolamayı sonra tekrar aynı cevirmeler cekişler arasında dakikalar birbirini kovalıyor derinlik 400 metre ama acelem yok daha evvelki hatalarıma düşmicem yemezler!!:rolleyes: zaman gectikce balığın direnci azalıyor ama balık büyük hızlı sarmaya korkuyorum bir yandanda dua ediyorum -inşallah büyük iğneye takılmıştır diye yoksa gitti gider.Eğer balığı yukarı cekersem teknenin icindeki alet edavat torba köstek ne varsa temizliyorum kakıcı hazır ediyorum ama eğer düşündüğüm balıksa kakıca gerek olmayabilir zira hala ne geliceği kesin değil köpek olur denizin canavarı bitermi.100 metre kaldı şimdi artık ara sıra kafa atıyor ama ip misina hala tekneye dik duruyo belliki hala işi bitmemiş tabiki bunda benim kasnağı cok yavaş döndürmeminde nedeni var 30 metre kala benim ip misina tekneden acılmaya başladı tamam dedim bu beklediğim balık PATLAK teknede 20 metre ilerde bir şamandıra gibi yüze cıktı cıkrığı bıraktım elle teknenin kıyısına cektim dikkatlice gazlamasının üst tarafdaki bölümü kavradığım gibi bordadan kaydırarak teknenin icine aldım Saat tam 9 olmuştu 35 dakkalı güreşimizde onu yenmiştim nihayet sağıma soluma baktım Bizim Perdeci SALİH teknesi bende 100 metre kadar aşağıda idi kendimi tutamadım HEYYYTTT,HEYTTT beee :D ihtiyacım vardı oh cok hafiflemiştim.Sonrası balığın üstüne havlu kumaşı ıslatıp örttüm hala sıcaktı alan ya o gün yine bi 30 derece vardı motoru calıştırdım doğru limana yolda köstekleri topladım arkadaşım Oğuz'a telefon ettim bu arkadaşı motorum taşıyamazdı sağ olsun arabası ile geldi aldı.Avın resimleri ve Videosunu aşağıya ekliyorum. Evet Arkadaşlarım bu avın hikayeside böyle umarım
    sizi sıkmamışımdır herkeze cok selam rastgelsin.

KONUNUN KISA VİDEOSU

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 7 Kasım 2016
  2. AŞKIN

AŞKIN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    147
    Ödül Puanları:
    48
    Web Sitesi:
    Tebrikler Rauf abi,AlkışAlkışAlkış
    Merak etttim bu balığın,şeytan denilen balıkla bir akrabalığı varmı ? Çok benzettim.

3. Sedo3535

Sedo3535 Tba Okuru

Rauf abicim emeğine sağlık, harika bir av yapmışsınız, balığınız bol olsun, nice trofelere.

4. reisbey

reisbey Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    reuf abi... çok mükemmel bir rapor ve çok güzel bir trofe.. elinde çok güzel duruyor.. kutlarım... devamını dilerim...

5. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48
    Sevgili Rauf hocam, tek kelime ile harika bir trofe diyorum....Alkış

Onu elde hissetmek ve kopartmadan tekneye almak ne heyecan verici bir şey olsa gerek...:)

6. gülbaharlar

gülbaharlar Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Rauf abim tebrikler ellerine sağlık

7. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Sevgili Rauf abim, ustam seni gerçekten ayakta alkışlıyorum.Alkış
    Muhteşem bir trofe avı ile gözlerimizin pasını sildin, yazını okurken inan senin gibi aynı duyguları yaşadım.

Emeğine sağlık abim, nice trofeler gelsin oltalarına ayrıca afiyet bal şeker olsun.:)

8. dizel45

dizel45 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Rauf hocam,
    Güzel bir rapor ve her balıkçının özlemini çektiği bir trofe...
    Paylaşımınıza teşekkürler,
    Devamını dilerim.:)

9. Teşekkürler Rauf abi

Harika bir anlatım,harika bir trofeAlkış

10. Kamil ESEN

Kamil ESEN Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Rauf abi maşallah o ne öyle.Çok şahane bir av olmuş tebrik ediyorum.Ayrıca raporda sizi sıktımmı diye yazmışsınız.Zahmet edip hazırladığın bu raporu bir roman tadıyla okudum.Bırak sıkılmayı kısa bile geldi.Paylaşımına teşekkürler..Şansın daim olsun..Rasgele..

11. GONYA-42

GONYA-42 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Tebrikler Rauf abi

12. Öner

Öner Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Rauf abi süper bir anlatım süper bir trofe ellerine emeğine sağlık inanki abi senin kadar bizlerde bu güzel trofeyi yakalamışcasına sevindik (şahsen ben öyle) inşallah abi bunlar gibi nice balıklar yakalamak nasip olur sana
    şansın her zaman yanında olması dileklerimle...;)

13. Uğur KARAKAYA

Uğur KARAKAYA Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ustacım balığı çeken ve bu güzel macerayı kaleme alan ellerinden öperim.Sağlık içinde daha büyüklerini yakalamanı diliyorum.Tebrikler..

14. Yusuf SAVAŞ

Yusuf SAVAŞ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    35
    Ödül Puanları:
    2
    AlkışAlkışAlkış
    Rauf abicim harika trofe abi eline koluna sağlık afiyet bal şeker olsun.AlkışAlkış

15. GERENCE

GERENCE Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Rauf bey;
    Tebrikler:) Balık muhteşem ,anlatım harika, video mükemmel:)
    Daha fazla söze gerek yok, gerçek bir trofe:)

16. Zaloğlu Murat

Zaloğlu Murat Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    güzel bir av olmuş tebrikler

17. Ahmet ÜNSAL

Ahmet ÜNSAL Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    100
    Ödül Puanları:
    18
    RAuf abim sen ne yaptın böyle helal olsun Allah kalbine göre versin her zaman yemin ediyorum bu balık bana bir hafta yeter emeğine sağlık abim rastgelsin.:)

18. KADIRGALI

KADIRGALI Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Rauf abicim süpersin emeğine sağlık, trofen hayırlı uğurlu olsun bakalım ben bu trofeye ulaşana kadar kaç sene bekleyeceğim.:)

19. rauf

rauf ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    13
    Ödül Puanları:
    2
    Web Sitesi:
    Evet vardır şeytan olsun,lagos,orfoz,girida olsun bunlar hep aynı familyaya üye balıklardır sadece yaşadıkları bölgeler farklılık gözetir selamlar.

Teşekkürler rastgelsin.

Sağ ol hemşo iyi günler bol balıklı avlar dilerim.

Kısaca şöyle diyim cekmeye başladıktan az sonra bildiğim bütün duaları okudum bi şükür namazı kaldıydı:Dselamlar.

20. rauf

rauf ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    13
    Ödül Puanları:
    2
    Web Sitesi:
    Cok teşekkürler savaş rastgelsin.

İlginize teşekkür ederim iyi günler.

Sağ olasın.

Ahmet kardeşim konu komşuya kurban eti gibi dağıttık bide pişirme tarifinide ekledik tabi bu arada balkon mezbahaya döndü :Dselamlar.

Valla ben 11 yaşımda parmak kadar kaya balıklarını tutuyordum Geliboluda şimdi 62 ye geldik:)anca tecrube kazandık Allah sıhhat versin her şey bir gün gercekleşir yeterki hedefler bitmesin selamlar.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş