1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Atçekbalıkavı Aile boyu spin avındaydık, bu levrekler peşimizi bırakmayacak

'SPİN AV RAPORLARI' forumunda İsmail ESENCAN tarafından 20 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

1. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Cümleten hayırlı sabahlar, hayırlı haftalar sevgili gönül dostlarım.

Dün yani Pazar sabahı 13 Saatlik yorucu bir iş temposunun ardından 08.00 gibi işten çıktım ve evime geldim, Kader hanıma öğlen erken kalkalım aile boyu gidelim bir taraflara hem piknik yaparız hemde bir iki olta atar nasibimiz de bir şeyler var ise alır geliriz dedim ve yattım. Saat:13.00 gibi uyandırdı beni tam uykuyu alamamışım gecenin yorgunluğu üstümden gitmemiş ama işin ucunda balık olunca kalkmak zorunda kaldım.

Hemen benim için kahvaltı, normal insanlar için öğle yemeği olan yemeği yedikten sonra bir çırpıda kendimizi yollarda bulduk, uzun bir yol gedecektik ve yaklaşık iki saat kadar sonra avlağımız da olacaktık.

Bademler olmuş çocuklar baba biz badem toplamaya gidiyoruz dediler ve yanımızdan ayrıldılar biz Kader hanımla kaldık baş başa, iki tane yemli olta hazırladım ve ya nasip diyerek çupra için oltaları uzun atış yaparak suyla buluşturdum ve asıl hedef balığımız için akşam suyunu beklemeye başladık.

Spinning Turkey üyelerimizden İstanbul' da ikamet eden sevgili Çağdaş BUZLU kardeşim de iş ziyareti için İzmir' de olduğundan bizim yanımıza geldi, onunla da tanışmış ve sohbet etme imkanı bulmuş olduk, gerçi dün nasibi yoktu amma velakin bir daha ki gelişinde inşallah hayalini kurduğu trofeleri yakalayabilir.

Havanın kararmaya yüz tutmasıyla aynı anda Lodos Fırtınamsı bir şekilde esmeye başladı, at-çek atışlarımız bozulmasına rağmen kuyu köşe kuytu yerler bularak değişik yerlerden denemeler yapmaya başladım. İlk levrek yaklaşık 1 saat kadar sonra geldi, onu gördüm ya bunun arkası kesin vardır dedim. Ancak şöyle sıkıntılar vardı, hava lodos ve kendini bilmez gereksiz bir dangaloz önümüzde devamlı sırtı çekiyor.! Saygısız gereksiz, insanlıktan nasibini almamış bir sözde profesyonel balıkçı.! Elinde bira şişesi, önümüzde turlayıp duruyor, yanımda hanım olmasa imiğini sıkacağım karaktersizin hanım var sesimi çıkarmıyorum, resmen karın ağrısı çektim. Ama bunu yazdım bir kenara o tekneye yeteri kadar delik açılacak.!

Neyse konumuza dönelim, havanın onca rüzgarına rağmen 2 levrek daha aldım ebatlar gayet güzel pırıl pırıl deniz levreği. Daha sonra rüzgarın iyice şiddetlenmesiyle birlikte eşyalarımızı toplayıp avı sonlandırdık. Bu akşam Esencan ailesinin yemeği hazır, bunu vere Rabbime binlerce kez şükürler olsun, daha güzel avlarda siz güzel dostlarımın olsun.

KULLANDIĞIN EKİPMANLARIM

Makine : Cinnetic Crafty Hybird 3500 HSG Olta Makinesi

Kamış : Cinnetic 8500 Crafty Sea Bass M 270 15-60 Gram Atarlı
    Misina :
    Cinnetic 0,26 Fluorocarbon Kaplama Monoflement Misina
    Kandırıcı : SAWAMURA One' up SHAD - Yeşil simli ve beyaz

301 eklentisini görüntüle

302 eklentisini görüntüle

Kullandığım Sawamura Slikonun Videosu

Son düzenleme: 6 Kasım 2016
  2. MUSTAFASÜRÜCÜ

MUSTAFASÜRÜCÜ Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Aile boyu spin avındaydık, bu levrekler peşimizi bırakmayacak

[MENTION=2]İsmail ESENCAN[/MENTION] abicim anlaşılan bu levrekler illa seriyi devam ettirmek istiyorlar, seni çok sevdiler peşini bu sefer onlar bırakmıyor:)on numara beş yıldız harika balıklar abim ellerine sağlık afiyet şeker olsun Alkış

3. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Değerli yorumun için teşekkür ederim Mustafa'm, gerçekten bu sene levrek hiç bitmeyecek gibi. Baraküda avına gidiyorum levrek geliyor, çupra avına gidiyorum levrek geliyor, başımız belada anlayacağın.;)

4. AŞKIN

AŞKIN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    147
    Ödül Puanları:
    48
    Web Sitesi:

Esencan ailesine tebrik ederim,harikasınız.AlkışAlkışAlkış

5. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Vay...Vay...Vay....:yahoo:İsmail kardeşim, bereketli olsun....On numara beş yıldız bir av güncesi olmuş yine.... :)

6. agnosturk

agnosturk Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:

Tebrikler ustam. Avlak gerçekten güzel...

7. Çağdaş Buzlu

Çağdaş Buzlu Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Abi ev sahipliği için geç de olsa teşekkür ederim eve yeni dönebildim ama haftaya bi aksilik olmazsa yine oradayım :)

Av ile ilgili yorumdan önce sizi ve ailenizi tanıdığım için çok memnun oldum tekrar tekrar çok teşekkür ederim.

Gelelim ava : abi öncelikle sawamura yeşil sim ve beyaz ertesi gün karan balık dan aldım çantanın en güzel köşesinde. ima maria attım tık yok. dalelande leri cepheye sürdüm tık yok :D yeni aldığım ama daha önce denemediğim caperlan slikonlar da iş yapmadı senin slikonun maşallahı vardı. Deneme amaçlı 1er tane slikon aldım renk ve boyutlardan ve bu gün kerpe de havuz gibi bir merada hepsini denedim sonra diğer slikonları eşe dosta dağıtmak üzere kaldırdım gerçi dalelandelere kıyamıyorum çok güzel yüzüyorlar. Haftaya bir raporla sana eşlik edeceğimi düşünüyorum bu arada berkley nanofil ip misina bağladım atışlar çok değişti bakalım geldiğimde Cinnetic kamışı alınca ne olacak çok merak ediyorum.

O gün çok balık tutardık bir o kadar da yakala bırak yapardık ama o biralı sırtı çeken yok mu bütün oltacıların kısmetiyle oynadı ki sonradan düşündüm nasıl sabrettim o adama diye sen yukarıda cevabı vermişsin aile olunca demek ki insanın sinirleri genişliyor umarım bir daha denk gelmez mevzu balık değil ama bir daha bu kadar sabırlı olmam.

Cumartesi geceyi lodos pazarı da sırtı çekip mera bozan arkadaş sayesinde boş geçtik acaba haftaya neler olacak :)

8. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Sevgili kardeşim [MENTION=12253]Çağdaş Buzlu[/MENTION] dün gece hanımla yine avlaktaydık, hanım 8 tane ben 5 tane yakalayabildim, slikonlar gerçekten harika iş yapıyor. Önümüzdeki hafta geldiğinde haberleşelim, bir mani olmaz ise bende gelir avdaşlık ederim sana.:)

Akşam oltamıza denk gelen güzeller

9. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Esencan'ların maşallahı var.....:yahoo:Afiyet bal şeker olsun...:)

10. Çağdaş Buzlu

Çağdaş Buzlu Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

İsmail Abi Selamlar,

Şu anda izmir e gelmek üzere hazırlanıyorum slikonlar da çantada :) Ava gitme durumunda mutlaka haber vereceğim..

11. deniz34

deniz34 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    140
    Ödül Puanları:
    2

Levreklerde o biçim birader...kuzu gibiler maşallah...Alkış

Yükleniyor...