1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Üstadlar Adana Yumurtalık Balık Avımız

'Talip GİRGİN' forumunda Talip Girgin tarafından 9 Nisan 2012 tarihinde açılan konu

 1. Talip Girgin

  Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

  Katılım:
  16 Mayıs 2009
  Mesaj:
  770
  Alınan Beğeniler:
  17
  Ödül Puanları:
  18
  Şehir:
  Marmara ve Trakya
  Web Sitesi:
  [​IMG]
  Adana’ya gideceğim 23.30 otobüsü yarım saat rötarla nihayet Mahmutlara geldi. Yolcuların çoğu uyuyordu. Aralarından sessizce geçip 5 numaraya oturdum. Dirseğimi camın pervazına koyup, başımı sol elimin içine yaslamıştım. Boşta kalan sağ elim, altı numaralı koltukta geniş geniş takılıyordu!

  O kadar uykusuzdum ki, bir süre sonra, dönemeçli yollarda sağa sola savrulan arabanın hareketinden, başım bazen cama vuruyor, bazen de sağımdaki koltuğa savruluyordu. Uyku semesi savrulmamak için bir ara kendimi oturduğum koltuğa kemerimle bağlayasım bile gelmişti!

  Bir süre sonra gözlerim kapalıyken sallanmadığımı, başımın yumuşak bir yere yasladığımı fark ettim. Anamur’dan, Mersin’e gitmek için yanımdaki boş koltuğa oturan arkadaş, sağımdaki boş koltuğu işgal eden sağ elimi kibarca karnımın üzerime koyup, sessizce altı numaralı koltuğa oturmuş. Aracın o keskin virajlardaki dönüşleri sırasında bende istem dışı başımı yol arkadaşımın omzuna yaslamış bir güzel uyku çekmişim!

  Tabi uyandığımda arkadaşımızdan hemen özür diledim. Kırk yaşlarındaki yol arkadaşım; “Yok, abim önemli değil, belli ki çok yorgunsun ve ben seni uyandırmaya kıyamadım dedi. Kendisine teşekkür ettim. Bir süre sonra otobüs hatırlayamadığım bir yerde 30 dakika mola verdi.

  Çay kahve ve ihtiyaç molasından sonra yolda yemek için yanıma marketten muz vs alıp koltuğuma oturdum. Yol arkadaşıma ikram etmiş ve birlikte güzel bir sohbete başlamıştık. Kendisi Anamur’un Köylerinden birinde Kooperatif başkanıymış. Bana ürettikleri ürünleri hak ettikleri fiyata satamadıklarından dert yandı. Bu yüzden canı sıkkındı. Ben de kendisine kendiişlerimin durumundan bahsettim.

  Bu yaptığım Akdeniz gezisi hakkında kendisine bilgi verdim. Kurduğumuz samimiyetlik sonucu, kendi köylerine gelmem için davet etti. Beni yakın akrabasının tekneyle denize balığa çıkarmaktan çok mutlu olacaklarını söyledi. Bu çok iyi niyetli samimi insanın ısrarı üzerine, bir daha bu tarafa geldiğimde kendisine uğrayacağım sözünü verdim. Tabi ölmez sağ kalırsak, bir daha ne zaman yolum düşer Allah bilir.

  Yurdum insanları beni şu ana kadar hiç şaşırtmadı. Her yerde güler yüzlü ve davetkâr insanları görüyordum. Biz, ülke insanı olarak hep böyleyiz aslında. Günden güne bizi gerçek kimliğimizden uzaklaştıran, Türkiyenin içine düştüğü ekonomik ve siyasi krizler olsa gerek! Tabi ki bunun için her vatan evladı duyarlı olmak zorunda. Mesela yol arkadaşım Anamur’dan Mersine kadar muavinden kendisine bilet kesmesini istedi, ben buna en az beş kere şahit oldum. Muavin bilet kesmemek için ne kadar geniş davranmış olsa da, yol arkadaşımdan kurtulamadı (!) işte o bilet!
  [​IMG]
  Yol arkadaşım bana döndü ve dedi ki. “ Genellikle otobüsler, yoldan aldıkları yolculara bilet kesmiyorlar. Bende bunlara ısrarla bilet kestirip, devletten vergi kaçırmalarına engel oluyorum. Biletimi neden almayayım ki? Bunlar kazanacağına devletim kazansın.” Sevgili dostum İzzet Dinçer seni bu duyarlı davranışın için tebrik ederim.
  Mersine geldiğimizde yol arkadaşım bana “ Tekrar görüşmek üzere ağabey, rastgele” dileyerek otobüsten ayrıldı.
  [​IMG]
  Saat 08.30 gibi Adana otogarına girdik ve “Olta Pazarı” dükkân sahibi Orhan Avşar arkadaşımızla ile telefonlaştık ve kendisine otogara geldiğimi söyledim. “Tamam, abim beş dakikaya geliyorum” dedi.

  Nitekim sağ olsun beş dakika sonra Orhan kardeşim geldi. Terhis olmuş asker özlemi ile birbirimize sarıldık. (Tabi bizim askerlik süremizin şimdikinden daha uzun olduğunu hatırlatırım :) ) Hoşbeş yaptıktan sonra, hemen Orhan kardeşimin dükkâna gittik ve Allah ne verdiyse kahvaltımızı yaptık.
  Olta pazarı, balık av malzemeleri satış dükkânı; küçük ama gerekli malzemelerle donatılmış caddenin şirin, renkli bir dükkânıydı.
  [​IMG]
  Yapacağımız balık avı organizasyonuna katılacak arkadaşlar birer ikişer dükkâna gelmeye başladılar ve kendileri ile tanıştım.
  [​IMG]
  [​IMG]
  Adana’dan, Fetihi, Mahmut, Orhan Anamur’dan Gelen Yıldırım ve Selah abimiz ile amatör olta balıkçısı dostlarımızla hafif yağmurlu bir havada, arabalara binmeden önce gideceğimiz yer hakkında görüşüp ortak bir karar aldık.
  [​IMG]
  Tabi ki gitmeden önce içecek ve yiyecek stoku yapmamız gerekiyordu... Mahmut abimiz bol şalgamlı bir dükkânın önünde durdu yiyecek ve içecekler alındı.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Nihayet yola çıktık...
  Güzel geniş ve trafiği az temiz yollardan şehir dışına çıktık. Orhan Avşar, Mahmut ağabey, Fetihi dostumuz ve ben “Adana’nın yolları taştan sen çıkardın beni beni baştan...” Şarkısıyla birlikte avlanacağımız Yumurtalık bölgesine geldik.
  [​IMG]
  [​IMG]
  Yumurtalık termik santralin yakınına bir yere konuşlandık.
  Çadır kuruldu, yemek yenildi ve oltalar hazırlandı.
  [​IMG]
  Sevgili dostumuz Orhan Avşar’ın önderliğinde sahilde yerlerimizi aldık. Oltalarımızı yemledik.
  [​IMG]
  Gez göz arpacık ve yallah; oltalar denize.
  [​IMG]
  Söylediklerine göre birkaç gündür Adana’da havalar yağmurlu ve kuvvetli rüzgârlı geçiyormuş. Akşamdan başlayan kuvvetli rüzgâr, yakınımızdaki küçük gölün çamurunu tamamen denize akıtarak, sahili, bulanık ve çamurlu bir hale sokmuş. Hemen hepimiz oltalarımızı İzmir’den özel olarak getirttirilmiş boru kurtları ile yemlemiş, sahilin bulanık ve çamurlu suyu ile buluşturmuştuk! Ancak denize attığımız oltanın kurşunları bir süre sonra, yön değiştiren kuvvetli rüzgâr yüzünden tekerlene tekerlene kıyılıyordu.

  Saatlerce esen bu kuvvetli rüzgâr altında; en azından bir balık tutarız diye uğraştık. Rüzgâr ufak ufak yerini yağmura bırakıyordu. Anamur’dan gelen Yıldırım ve Selah ağabey “hava daha fazla bozmadan” Anamur’a dönmek için toparlandılar.
  [​IMG]
  Tekrar görüşmek dileği ile bize rastgele diyerek yanımızdan ayrıldılar...
  Biz bu gece buralıydık. Dördümüzü rahatlıkla içine alacak kadar büyük çadırımızı gündüz gözü ile kurduk.
  [​IMG]
  Sevgili Orhan kardeşim, havanın azizliğine uğradığımız için oldukça üzüntülüydü. “Böyle olmamalıydı Talip ağabey... Şimdiye kadar balığımızı alıp mangala atmalıydık” diyor ve sıkıntıdan yanında getirdiği Süt şişesini kafasına dikiyordu!
  [​IMG]
  Bende kendisine “Bu olayı kafana takma, gün doğmadan daha neler olur, siz elinizden geleni yaptınız inanın ben şu ana kadar bu geziden çok zevk aldım” diye kendisine moral veriyordum...
  [​IMG]

  Evet, şu ana kadar balık yoktu, hava oldukça rüzgârlı ve ara ara yağmur çiseliyordu. Ama biz, her birimiz bu balık avından müthiş keyif alıyorduk. Zaten Mahmut ağabey ile Fetih kardeşim evlere şenlik. Bu grup bana okuldan kaçıp kuş avlamaya gittiğim, bazen de zenginlerin bakımlı meyve dolu bahçelerine birlikte daldığım çocukluk arkadaşlarımı hatırlatıyor!

  Florya ve şenlik köyde çok iz bırakmıştık zamanında! Sonra alman kurt köpeklerini bağladılar o bahçelere de meyveleri kurtardılar :)
  Yaklaşık 1300 kilometre yol gelmiş ve zaman tünelinde çocukluk arkadaşlarımı bulmuş gibi mutlu ve keyifliydim.
  Gezi rotamı balık hevesimin çizdiği doğrudur... ama bütün mesele “balık tutmak” değil tabi. Asıl mesele o küçük yaramazların bize lütfettiği sosyallik içinde, merak ettiğimiz dostlarımızı arayıp bulmak ve onlarla bu güzel hisleri paylaşmaktı önemli olan.
  Şu ana kadar da bu gezide hep onu yaptım. İzmir’den Adana’ya kadar yanına uğradığım tüm arkadaşlarım, benim çocukluğumdan kalan tatlı bir hatıram gibiydiler!

  Saatler ilerlemiş, yağmur daha da hızlanmıştı. Takımları kurulu bırakıp çadırımıza girdik. Dışarıdaki gök gürültüsü ve sağanak yağışlar bu gece bize oldukça korkulu anlar yaşattı. Yağmur şiddetini öyle arttırmıştı ki; çadırın kenarından akan sel suları bizi denize taşıyor gibiydi.
  Kimbilir belki de “Hababam sınıfı“n da olduğu gibi, seller bizi denize, deniz de bizi sürüyerek Kızıldeniz’e taşıyabilirdi. Sabah çadırımızın fermuarını Mısırlı bir Arap açıp “Esselamu Aleyküm kardeşler hoş geldiniz” derse ne yapardık?

  Bu havada çadırdan dışarı çıkmak için insanın ya deli olması ya da delirmek üzere olması gerekirdi! Sonunda Mahmut ağabey de bir kıpırdanma oldu ve kendini can havli ile dışarı attı (!) uzun yol yorgunluğu ile ne olup bittiğini önce kavrayamadım ama sonra çadırın içinde bir karabasanın olduğunu anladım. Tabi normaldir ekmek ve sularımız çadırımızın içindeydi. Muhtemelen ekmek kırıntılarının üzerine yatmış olabilirdik. Ben sağ tarafıma dönmüş yatarken karabasanı sol boşluğum üzerine çıngıraklı yılan gibi oturduğunu hissettim! Bu karabasandan kurtulmak için bildiğim tüm duaları okudum ama Karabasan tınlamadı! Sonra Türkçe okudum yine tınlamadı. Sonra İngilizce, Almanca, Rusça (!) ama tık yok. Ağırlık halen sol boşluğumun üzerinde kurşun külçesi gibi duruyor.

  Bir yerde okumuştum. Üzerinize çullanan karabasanı tuttuğunuzda tüm dileğiniz gerçekleşir diye. İstanbul da bir keresinde “yetti gayri, yeter ülen” diye Çince bağırarak tüm gücümle üzerimdeki karabasanı paçasından tutmuştum.

  O an için hissettiğim; çok büyük bir balığın elimizdeki oltaya vurup bizi heyecanlandırdıktan sonra kaçması gibi bir şeydi. Elimde oluşan ani bir dalgalanma ile parmaklarımın arasından karabasanı kaçırmıştım. Bu sefer bu karabasanı kaçırmaya niyetim yoktu çünkü dileklerim oldukça fazlaydı!
  Ne yaptımsa bir türlü soluma dönemiyordum bu kez başımı bir karış kaldırıp tersimden dönmeye çalıştım. Bu arada Fetihi dostumuzu... Bir buçuk litrelik su şişesini başının altına yastık niyetine (!) yerleştirmeye çalışırken gördüm.

  Son bir hamle ile Çince bağırarak (^+’%&!!!&/%+^) nihayet dönebildim ve üzerimdeki karabasanı yakaladım! Bu da ne? Bu karabasanı ben tanıyordum (!) hem vallahi hem billahi tanıyordum! Bu karabasanda ki keyif padişahta bile yok anadın mı? Yarısı benim üzerimde diğer yarısı fetihi dostumuzun üzerinde oooh gel keyfim gel.

  Efendim bu karabasanın birde horlaması var ki düşman başına. Fetihi dostum ile kendimizi çadırdan dışarı zor attık! Çadırdan gelen seslere göre; çadır balon gibi bir şişiyor bir iniyordu.
  Kendimizi sağanak yağış altında cipimize attık. Ne dilek kaldı aklımızda ne istek.
  Mahmut ağabey bir gözü kapalı “çok geç kaldınız ben sizi daha önce bekliyordum” dedi!
  Koca çadır bizim tanıdık karabasana kalmıştı :)
  [​IMG]
  Sabah olduğunda ben arabada tek başınaydım Mahmut ağabey, Fetihi ve Orhan Avşar oltaların başındaydı. Akşamdan kurulu bıraktığımız oltalarımıza, adam başına bir muskar yakalanmıştı!
  [​IMG]
  Ve bu balıkları en erken kalkan Fetihi dostumuz oltalardan ayıklamış ve takımlarımızı tekrar yemleyip suya atmıştı. Bir rivayete göre Fetihi dostumuzun bu balıkları yakındaki bir balıkçıya ağ açmakta yardım ettiği için onlardan aldığı söyleniliyor (!) ne kadar doğru bilemem ama benim çekemediğim olta da; kılıçbalığı çıksa ne yazar? :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Yumurtalık balık avımız bitmiş şimdi sırada dönüş yolculuğumuz ve birbirinden güzel görseller ve efsaneler var!
  Devam edecek...
  M.Talip Girgin...
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 16 Nisan 2012
 2. Ferit ERTÖZ

  Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

  Katılım:
  7 Nisan 2010
  Mesaj:
  800
  Alınan Beğeniler:
  10
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  FOÇA-MORDOĞAN
  Cevap: Adana Yumurtalık balık avımız!

  Sevgili Üstadım Talip abim ;

  Yine çok güzel bir hikaye ve görseller ile bizleri buluşturdun :)

  Teşekkürler abim :)

  Çocukluk arkadaşlarının ( balıkçı dostlarının ) her daim yanında olması dileğiyle :)

  Rastgele.....
   
 3. orhanbaba

  orhanbaba Orhan Baba Gold Üye

  Katılım:
  16 Ekim 2010
  Mesaj:
  0
  Alınan Beğeniler:
  4
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Çanakkale Asos
  Cevap: Adana Yumurtalık balık avımız!

  Sevgili Talip kardeşim gene çok güzel bir belgesel güzelliğinde anılarımızdan silinmeyek dostlukların fotoğraflarıyla birlikte bizlere sunduğun için seni yanaklarından öperim, bu arada sevgili canım Orhan kardeşime ve diğer diğer değerli arkaşlarımızı tebrik eder, sizlere Sivrice'nizden sevgiler selamlar gönderiyorum, hepiniz hoşça kalın.:):):)  [[​IMG][/URL]
   
 4. Sargoz35

  Sargoz35 Gold Üye Gold Üye

  Katılım:
  26 Ekim 2008
  Mesaj:
  826
  Alınan Beğeniler:
  8
  Ödül Puanları:
  2
  Şehir:
  DENİZİN KÖPÜRDÜĞÜ YER
  Cevap: Adana Yumurtalık balık avımız!

  Sevgili Talip abim ;
  Yine hikaye tadında güzel bir paylaşım daha izledik senden...Bence bu avları sıkça yapmalısın...Senin kaleminden Amatör Balık Avcılığı bir başka renk alıyor... Bir daha ki rapora görüşmek dileğiyle...Arayı uzatma :) Selamlar...
   
 5. Talip Girgin

  Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

  Katılım:
  16 Mayıs 2009
  Mesaj:
  770
  Alınan Beğeniler:
  17
  Ödül Puanları:
  18
  Şehir:
  Marmara ve Trakya
  Web Sitesi:
  Cevap: Adana Yumurtalık balık avımız!

  Dileklerin için çok teşekkür ederim Ferit kardeşim. Bütün amatör olta balıkçıları benim çocukluk arkadaşlarım kadar değerlidir. Çünkü birlikteyken, doğayı, heyecanı ve ekmeğimizi paylaşıyoruz. Birlikte olmadığımız zamanlar ise umudu paylaşıyoruz. Değerlerimize sahip çıkmak bizim geleceğimizdir. Öptüm gözlerinden selamlar... :)

  Sevgili Orhan ağabey Sivrice de sizin gibi değerli dostlarımın varlığını bilmek benim için övünç kaynağıdır. Hayrettin ağabeyin mekânında sizinle sohbeti çok özledim. Allah kısmet ederse bu sene sizleri ziyarete gelebilirim. Hayal de olsa, dost hasreti ile sıkı sıkı sarıldım, bende seni yanaklarından öptüm ağabey. Tüm dostlarımıza selamlar... görüşmek dileği ile sağlık ve esenlikler dilerim.

  Çok teşekkür ederim sevgili kardeşim ben genellikle balığı değil “insan” yanımızı rapor etmeye çalışıyorum. Bazen insanlar bana soruyor “balıklar nerede” diye! Balıklar denizde bozulmasın, hep taze kalsın diye tutmuyorum :) Öptüm yanaklarından sevgi ve selamlarımla...
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 9 Nisan 2012
 6. Celalettin Eren

  Celalettin Eren Gold Üye Gold Üye

  Katılım:
  22 Eylül 2011
  Mesaj:
  488
  Alınan Beğeniler:
  28
  Ödül Puanları:
  2
  Şehir:
  İzmir
  Cevap: Adana Yumurtalık balık avımız!

  Değerli Talip kardeşim yine yeniden bir belgesele bizleri de ortak ettiğin için teşekkür ederim,dostluğunuz daim olsun.Seni tanımadan tanışmış olmaktan da mutluyum.:)
  AlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkış


  Not:Bizlerde bir kıyı organizasyonunda (Eski Foça çadırlı kamp) yakaladığımız bir Karabasan'a İzmir'de suculuk yaptırıyoruz,kendisi şimdilerde aşama kaydedip Modaretör bile oldu.:Dkikihehe
   
 7. goldenman

  goldenman Üye Balıkçı

  Katılım:
  17 Eylül 2009
  Mesaj:
  200
  Alınan Beğeniler:
  5
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Cevap: Adana Yumurtalık balık avımız!

  Paylaşım için teşekkürler.Çok güzel bir av macerası yaşamışınız,yağmur,rüzgar,karabasan,gök gürültüsü.Hepsi güzel anı olarak kalacak...
   
 8. ishak BALLICA

  ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

  Katılım:
  15 Ekim 2008
  Mesaj:
  3,466
  Alınan Beğeniler:
  102
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  İzmir
  Cevap: Adana Yumurtalık balık avımız!

  Sevgili Talip hocam, bu güzel paylaşımını sabahtan fark etim.Tam okuyordum ki, işim çıktı ve yarım bıraktım.Şimdi öğle arası molada keyfini çıkartarak zevk ile okudum.:)

  Yine her zamanki gibi on numara bir paylaşım olmuş.AlkışSözün özü müptelan olduk ağabeyim...:p
   
 9. Talip Girgin

  Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

  Katılım:
  16 Mayıs 2009
  Mesaj:
  770
  Alınan Beğeniler:
  17
  Ödül Puanları:
  18
  Şehir:
  Marmara ve Trakya
  Web Sitesi:
  Cevap: Adana Yumurtalık balık avımız!

  Allah razı olsun Celalettin ağabey bizler gönül dostlarıyız. Ortak bir amacımız var ve amatör balıkçılık bunun pusulasıdır. Bazen rotamızı şaşırsak bile pusulamız bizi her daim dostlarımıza... doğru yöne götürür. Bizler şahsen, yüz yüze tanışmamış olsak bile ruhen tanışıyoruz. Ne mutlu “insanlık” ruhunu canlı tutabilene...
  Bedenler tren,
  Ruhlarımız Vatman.
  Kötüler...
  Çekilin raydan
  Gönül dostları
  Geçiyor buradan.
  Not: Karabasan deyip geçmeyin bu yazıdan sonra tam üç kere geldi yeminle :) (kara pelerinle) sonuncusunda onu tuttum ve dedim ki; Ben senden korkmuyorum beni rahat bırak ve defol git. Sonra arkasını dönüp gitti. Sanki giderken “Bu işin de bir esprisi kalmadı” diyordu :) Siz iyi ki yakalamışsınız (!) üstelik ona su taşıttırıyorsunuz :) Vallahi tebrikler. Bir dahakine yine yakalarsam, bende ona demir taşıttırayım bari! hehehehehehe
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 9 Nisan 2012
 10. Talip Girgin

  Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

  Katılım:
  16 Mayıs 2009
  Mesaj:
  770
  Alınan Beğeniler:
  17
  Ödül Puanları:
  18
  Şehir:
  Marmara ve Trakya
  Web Sitesi:
  Cevap: Adana Yumurtalık balık avımız!

  Sevgili Mehmet kardeşim hakikatten güzel bir av günü yaşadık. Tabi ki daha çok balık yakalayabilir farklı bir rapor sunabilirdim. Ama ben her zaman balığa gittiğim dostlarıma, balıklardan fazla değer verir ve onlara balıklardan fazla saygı duyarım! (Bu konuyu daha sonra ele alacağım) Benim için öncelik balık avına gittiğim arkadaşlarımdır. Adana da beraber balığa çıktığım arkadaşlarım da hepsi birbirinden değerli insanlar olduğu için mükemmel saatler yaşadım. Hepsine bu vesile ile tekrar teşekkür ederim. Sevgili Mehmet kardeşim tekrar görüşmek dileği ile sevgi ve selamlarımla... :p

  Sevgili İshak dostum, kardeşim, arkadaşım seninle yüz yüze hiç gelmedik ama sen diğer dostlarım gibi benim için çok değerlisin... Bir gün İzmir’e geldiğimde Allah kısmet ederse MB yazarlarından Aliağa’da oturan bir büyüğümüzün bahçesindeki meyveleri seninle yolmak istiyorum uyar mı? kiki Öptüm yanaklarından sevgi ve selamlarımla...:p
   
 11. hüseyinsavacı

  hüseyinsavacı Üye Balıkçı

  Katılım:
  26 Ekim 2009
  Mesaj:
  338
  Alınan Beğeniler:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ege
  Cevap: Adana Yumurtalık balık avımız!

  Emeğine sağlık üstadım teşekkürler :)
   
 12. filinta35

  filinta35 Tba Okuru

  Cevap: Adana Yumurtalık balık avımız!

  Sevgili Talip Ağabeyim;

  Bizlere yaşatmış olduğun bu güzel macera dolu av güncesi için öncelikle çok teşekkür ederim.

  İnan ol otobüste beraberdik Orhan Abimin dükkanında beraber çay içtik sonra Mahmut Ağabey, Fetih bey geldiler yollara berabar düştük ( O Adana benide bi ara baştan çıkarıyordu az daha )

  Daha sonra ekibimize Yıldırım ve Selah Ağabey katıldı kocaman bir arkadaş dost gurubu oluştu.

  Hele o yağmur arkasından Karabasan avı mükemmeldi doğrusu...

  Rivayetlere ben pek inanmam ama Fatih beyin beyanı esastır benim için tuttum demişse doğrudur yani.

  Devamını ben anlatmayım şimdi onuda senin sihirli parmaklarından bekliyoruz.

  Eline,koluna,Yüreğine, ayağına Sağlık Ağabeyim...

  Görüşebilmek dileğimle Sağlıcakla kal.

  RASGELE...
  --------------------------------------------------------------------------------------------
  Nazar etme ne olur çalış seninde elman kızarsın...! kiki
   
 13. Mustafa CUMBUL

  Mustafa CUMBUL Gold Üye Gold Üye

  Katılım:
  16 Ekim 2010
  Mesaj:
  800
  Alınan Beğeniler:
  19
  Ödül Puanları:
  2
  Şehir:
  Deniz
  Cevap: Adana Yumurtalık balık avımız!

  Talip Abi ayağına yüreğine ve kalemine sağlıkAlkışAlkışAlkış.
  Daha güzel muhabbetlerin daim olması temennisiyle selamlar Abi:)
   
 14. Avsar

  Avsar Üye Balıkçı

  Katılım:
  8 Nisan 2012
  Mesaj:
  20
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Akdeniz
  Cevap: Adana Yumurtalık balık avımız!

  Talip Abim :) diline sağlık,keyifle ve kahkaha atarak okudum,tekrar yaşadım aynı anları ;) tekrar birlikte avlanırız inşallah.

   
 15. Talip Girgin

  Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

  Katılım:
  16 Mayıs 2009
  Mesaj:
  770
  Alınan Beğeniler:
  17
  Ödül Puanları:
  18
  Şehir:
  Marmara ve Trakya
  Web Sitesi:
  Cevap: Adana Yumurtalık balık avımız!

  Ben teşekkür ederim Sevgili dostum çok sağ ol selamlar... :p

  Çok teşekkür ederim Ayşe Hanım, ben gençliğimde bu kadar fırsat bulacaktım ki, siz o zaman bakın Talip Girgin dünyayı kaç kez dönüyordu :) Efendim şaka bir yana övgü dolu sözleriniz beni tekrar bir gezi programı yapmaya zorluyor. Torosları özledim yine :) Yeni maceralar da görüşmek üzere. Muzaffer ağabeyime ve size sevgi ve selamlar... :p

  Sevgili Haşim kardeşim vallahi bende seni okurken su damacılarını sanki yan yana taşıyormuşuz gibi oluyorum :) inşallah bir gün birlikte olta atarız. Evet Adana serüvenimiz daha bitmedi, devamında görüşmek dileği ile selam ve sevgiler... :p

  Çok teşekkür ederim Mustafa kardeşim inşallah cümlemizin muhabbetleri gönülden, hoşgörülü ve sevgi dolu olsun... selam ve sevgilerimle... :)

  İnşallah Orhan kardeşim. Bu dünyada ne yaparsak yanımıza o kâr kalır. Beni Adana’ya balıklar değil; sizin tatlı diliniz, sevgi dolu yüreğiniz getirdi. Tüm dostlarımıza kucak dolusu muhabbet ve sevgiler... :p
   
 16. ARSLAN3506

  ARSLAN3506 Üye Balıkçı

  Katılım:
  16 Eylül 2010
  Mesaj:
  72
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İZMİR
  Cevap: Adana Yumurtalık balık avımız!

  Talip hocam yine harika yazmışsınız. Sizin yazılarınızın sıkı bir takipçisiyim.
  Sizi tanımak ve beraber bir av yapmak isterdim.
  İzmire geldiğiniz de ve vaktiniz olursa sizi Aliağa ya davet etmek isterim.
  Sevgilerle Talip Hocam.
   
 17. Talip Girgin

  Talip Girgin ÜSTAD ÜSTAD

  Katılım:
  16 Mayıs 2009
  Mesaj:
  770
  Alınan Beğeniler:
  17
  Ödül Puanları:
  18
  Şehir:
  Marmara ve Trakya
  Web Sitesi:
  Cevap: Adana Yumurtalık balık avımız!

  Ahmet Bey öncelikle yazılarımın takipçisi olmanızdan ve beni balığa davet etmenizden dolayı son derece memnun oldum. Aslına bakarsanız Aliağa'yı hakikatten çok merak ediyorum. Tarihi kesin olmamakla beraber 2012 yılı içinde Çanakkale, Balıkesir ve İzmir güzergâhında bir gezi planlıyorum. Her şey yolunda gider ve Allah nasip ederse bu davetinize icabet etmek isterim. Sevgi ve selamlarımla... :p
   
 18. Ayşe HARUPÇU

  Ayşe HARUPÇU Üye Balıkçı

  Katılım:
  21 Ekim 2009
  Mesaj:
  3,229
  Alınan Beğeniler:
  20
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir geneli
  Cevap: Adana Yumurtalık Balık Avımız

  Sevgili Üstadım Talip Bey.Keyifle okuduğum yine hikaye tadında muhteşem bir yazı dizisi olmuş,elinize emeğinize sağlık...AlkışAlkış
  Paylaşım için çok teşekkür ederim.Devamını dört gözle bekliyoruz....
   
 19. aldem

  aldem Tba Okuru

  Cevap: Adana Yumurtalık Balık Avımız

  Bu güzel paylaşım için teşekürler.
   
 20. Cahit Acun

  Cahit Acun ÜSTAD ÜSTAD

  Katılım:
  25 Aralık 2009
  Mesaj:
  1,694
  Alınan Beğeniler:
  24
  Ödül Puanları:
  2
  Şehir:
  İstanbul/Saros Körfezi/Ege
  Cevap: Adana Yumurtalık Balık Avımız

  Usta kalem,yine muhteşem bir belgesel.Harika bir anlatım.Sadece alkışlıyorum.
   

Bu Sayfayı Paylaş