1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Kıyı Avları Açılışı yaptık

'AV RAPORLARI' forumunda albatros07 tarafından 24 Ekim 2016 tarihinde açılan konu

1. albatros07

albatros07 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    23
    Ödül Puanları:
    8
    Herkese merhaba
    İşlerin yoğunluğu nedeniyle bu sene kıyı avı açılışını iki hafta gibi geç yaptım. Her yıl ekim ayının ilk haftası gibi denemeler yapardım ama bu yıl bu güne kısmetmiş. Perşembe günü saat 18:00 'de sahilde yerimi alıp hazırlıklara başladım, yemleri takıp oltaları diktim, atış için havanın kararmasını bekledim. Saat 19:00'a doğru takımları denize gönderdim. Deniz güneybatı yönünden yaklaşık 1 metre dalgalı ve 2-4 rüzgarlıydı, balık için uygun bir havaydı aslında ama küçük balık oynamalarıyla, sık sık yem değiştirmeyle iki saat geçmişti, hiç vuruş alamamıştım. Artık sabrımın sonuna geliyordum ve keşke gelmeseydim diye hayıflanırken saat 21:45 sıralarında güzel bir vuruşla kamış selam verdi, bu bir çupraydı belliydi, kısa süre sonra 455 gramlık alyanak kıyıdaydı. Neşem yerine gelmişti, en azından eve boş gitmeyeceğim diye düşünürken 5 dakika sonra bir vuruş daha, ilki kadar sert bir vuruş olmasa da normal boyutlarda bir mırmırdı. Onu da livara koyduktan sonra yavaş yavaş toparlanmaya başladım, yemim az kalmıştı ve sabah iş vardı, derken bir güzel vuruş daha, bu da çupra vuruşuydu belliydi, 445 gramlık ikinci çuprayı da alarak geceye noktayı koydum. Sabaha kadar avlansam daha büyüklerini tutacağımın farkındaydım ama kısmet bugünlük bu kadarmış.
    Herkese hayırlı, bol trofeli bir sezon diliyorum

klhbb ve İsmail ESENCAN bunu beğendi.
  2. hus213

hus213 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2,716
    Ödül Puanları:
    63
    Cevap: Açılışı yaptık

güzel balıklar güzel bir rapor ellerine sağlık yenileri nasip olsunAlkış

albatros07 ve İsmail ESENCAN bunu beğendi.
  3. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Sevgili Ulaş, sezonun tam da sonunu denk getirmişsin kıyı avları için ama nasibinde iyiymiş hani. Afiyet bal şeker olsun, inşallah bir sonraki sefere çok çok daha güzelleri rastgelir.:)

albatros07 bunu beğendi.
  4. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sabrın sonu selamet olmuş...Tebrikler arkadaşım Alkış

albatros07 ve İsmail ESENCAN bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş