1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Tekne Avları 2016 mart ay balik avimiz

'AV RAPORLARI' forumunda aybasan tarafından 5 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

1. aybasan

aybasan Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Herkese selamlar..Adım Aydın..İzmirde bir kamu hastanesinde sağlık personeli olarak uzun yıllardır görev yapmaktayım...

...Genellikle hastaneden arkadaşlarla ara ara balığa çıkmak en çok zevk aldığımız ve bize zevk veren uğraşlardan birisi..Bu nedenle kendimizede 3.90 boyunda alaminyum tabanlı bir bot ile 9.8 Tohatsu marka 4 zamanlı sıfır bir motor almıştık yakın zamanda.Bu kombinasyonla arasıra balığa çıkıyoruz bir süredir..

...Gerçi aldığımızdan beri pek fazla çıkamadık bunda ancak cumartesi günümüzün boş olmasınında etki büyük..Çünkü malum hafta içi iş var pazar günü ailece evden olunan gün bir tek cumartesileri boş ondada birçok zaman havalar izin vermedi balığa çıkmaya..

..Bu açtığım ilk balık avı raporu olacak aslında avı yapalı neredeyse 1 ay olacak ama ancak konuyu açabiliyorum.

..Bir çok kişi açtığı konularda balığa gittiği yeri ve birçok şeyi saklamaya vs çalışıyor..Bence bu forum ruhuna aykırı çünkü forumlar paylaşmak içindir yoksa 3-5 balık resmi koymakla paylaşım olmaz..Açarım google yı görürüm 3-5 balık resmi eğer amaç buysa..

...Bu avımız 3 hafta kadar önce cumartesi günü yapıldı..Hastaneden 3 arkadaş olarak gittik..Sabah 4 gibi bizim evin önünde buluştuk yarım saat kadar botu motoru diğer eşyaları yükleyip yola koyulduk..Yer Karaburun eğriliman..Yol yaklaşık 1.5 saat kadar sürüyor ve bol bol virajlı..Saat 5.30 gibi botu indirip kurmaya başladık ve sonrasında av yerine doğru yol almaya başladık..

...Aslında Eğriliman av noktaları olarak çok bildiğimiz bir yer değil o nedenle deneme yanılma yöntemiyle balığı bulmaya çalıştık ve sanırım bunda başarılıda olduk..

...Yem olarak gündüzden taze alınıp iri tuzla tuzlanarak hafif sertleştirilmiş sardalya çimçim karides ve sülünez kullandık..Açıkcası hepside iş yaptı ve balık yakaladı..Benim nacizane tavsiyem siyah çapraz orta uzunlukta palalı iğne bu tür iğneyle çok iyi balık aldım.

...Ayrıca kendim oltamı biraz farklı hazırlıyorum.3 köstekli takım yapıyorum ama köstekler bedene 3 lü çok küçük siyah fırdöndüyle bağlı ve köstek uzunlukları fazla değil yaklaşık 4 [parmak] genişliğinde kösteklerin uzunluğu..Ana gövde 0.70 misina sonrasında çift fırdöndü var 1 karış aralıkla ve fırdöndüden sonrası 0.35 yada 0.40 kaliteli misina altata 125gr kurşun.Kasnak kullandığım için anabedeni 0.70 yapıyorum böylece hem esnemesi az oluyor hemde karışmıyor kamışla avlanmayı sevmiyorum balığın vurdugunu hissedip hemen çalınmak gerekiyor çünkü.

..Fırdönlü takımın balığı ürkütebileceği kuşkusu vardı bendede önce ama gördümki hiç bir etkisi yok olumsuz olarak çünkü en çok balığı herdefasında ben çektim ve aynı takımı herdefasında kullanabildim çünkü takım bozulmuyor .

...Av esnasında gerek ellerimizin kirliliğinden gereksede ava dalmaktan resim ve video çekemedik avdan sonra ancak çekebildik umarım bir dahaki sefere av esnasında resim ve video çekmeyi beceririz.

...Sanırım biraz uzun bir yazı oldu artık resimler konuşsun

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 11.jpg

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 23 Kasım 2016
  2. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Cevap: 2016 mart ay balik avimiz

Maşallah, gerçekten mükemmel ötesi bir av olmuş, gerçekten imrendim. ALLAH ağız tadıyla yemek nasıp etsin, afiyet bal şekerolsun.AlkışAlkışAlkış

3. deniz34

deniz34 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    140
    Ödül Puanları:
    2
    Cevap: 2016 mart ay balik avimiz

Aybasan; paylaşımın için çok teşekkür ederim...Alkış

4. AŞKIN

AŞKIN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    147