1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Atçekbalıkavı 18 Mayıs 2022 Sabah Suyu Gelen Güzellik

'SPİN AV RAPORLARI' forumunda İsmail ESENCAN tarafından 18 Mayıs 2022 tarihinde açılan konu

1. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Merhabalar gönlü balık aşkı ile atan sevgili amatör balıkçı arkadaşlar. 28 Mayıs sabahı hanımla ilk defa sabah suyu avı yapmak için İzmir Karataş sahilinde her zaman ki avlağımızda av planladık ve sabah saat 04.00 gibi evden çıkıp Mithatpaşa Caddesindeki sevgili Saffet ERKILIÇ kardeşimin Karataş Balık Av Malzemeleri dükkanından 5 paket mamun alarak her zaman trofeleri yakaladığımız avlağımıza gittik.

Sabah kahvaltısı sonrası Sabah Ezanını bekledik ve ezan okunduktan sonra ufaktan oltalarımızı hazırlayarak avlanmaya başladık. Daha şafak sökmediğinden misinalarımız net görünmediğinden ilk anlar oldukça başarısız geçti. Hava aydınlandıktan sonra ufak ufak vuruşlar gelmeye başladı. Ancak oltalarımıza vuran balıkların istavrit hatta kıraçalar olduğunu yan tarafımızda çapari ile avlanan arkadaşın oltasına takılan balıkları görünce anladık.

Saat 08.00 olmuştu ve halen kayda değer bir balık yoktu, eşim Kader hanıma ne yapalım yer değiştirelim mi diye sorduğum anda hanım oltasını tasmaladı. Balık oldukça güzel kalama cayır cayır ses vermeye başlayınca oltayı ben aldım elime. 2 kilonun üzerinde olduğunu tahmin ettiğim güzel bir çupra ama çok diri ve güçlü. Biraz kalama sonrası çekmeye başladım. Meslektaşım Osman kardeşim de balığın yakalanma anını cep telefonuyla kayda aldı. Gayet güzel başarılı bir şekilde hanım balığı kepçeledi ve balığı dışarı aldık. Tek olsun, bizim olsun misali avı sonlandırdık. Herkese böylesi güzel balıklar yakalamasını dilerim, cümleten rastgelsin.

Avda, yem olarak mamun, spin olta, 4 gram 5 gram gezer kurşun, 3/0 iğne kullandık. Klasik daha önce tarifini verdiğim olta takımı. Bakınız!

ismail-cupra.jpeg kader-cupra.jpeg

Şükrü bunu beğendi.
Yükleniyor...