1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Atçekbalıkavı 12 Aralık Cumartesi Urla Av Raporu

'SPİN AV RAPORLARI' forumunda oralksk tarafından 14 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

1. oralksk

oralksk Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhabalar.

Bu aralar merak saldığım at-çek avları için denemelere devam ediyorum.

Cumartesi mesai sonrası arkadaşım Oktay ile buluştuktan sonra, uzun süredir gitmek istediğim avlağa doğru yola çıktık. Narlıdere'deki yemcimizden mamun ve yengeç aldık.Zira Oktay kardeşim yemli takımla avlanıyor. (Bir önceki haftanın boru kurtları çok kötü olduğu için arkadaşımın avı tatsız geçmişti)

Hava 4-6 bft poyraz gösteriyordu.Yoldan yiyecek ve içecek ihtiyacımızı da karşılayıp saat 16:00 civarında meraya vardık. Rüzgar epey şiddetliydi. Merada at-çek ile avlanan bir başka arkadaşı görünce biraz sohbet ettik. Bir adet sabah ve bir adet de akşam suyunda olmak üzere iki adet 800gr.'lık levrek aldığını söyledi. Ben de epey heyecanlanmıştım. Ama pimpirikli biri olduğum için yarım saat oyalanıp, takımları tek tek kontrol edip baktıktan sonra anca avlanmaya başlayabilmiştim.

Uzun süren atış denemeleri sonuç vermeyince, rüzgarın iyice şiddetlenmesiyle farklı bir avlağa gittik. Burası nispeten daha az rüzgar alıyordu. Yengeçle yemlediğim tek iğneli, gezer kurşunlu takımı ve mamunla yemlediğim 3 iğneli 75gr kurşunlu takımımı da suyla buluşturdum.

Yengeçe güzel bir vuruş olsa da netice alamamıştım. Tam toplanıyorduk ki, beni almadan nereye gidiyorsunuz diyerek bu arkadaş epey bir nazla da olsa mamunlarımızın tadına bakarak, sonunda çıka geldi. Tüm av ve doğa sever dostlarıma daha güzel avlar geçirmelerini temenni ediyorum.

Hoşçakalın!

Sent from my iPhone using Tapatalk

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 14 Aralık 2015
  2. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Cevap: 12 Aralık Cumartesi Urla Av Raporu

Kısmet işte bu, hani derler ya neye niyet neye kısmet aynen böyle olmuş sevgili kardeşim. :) Benden sana bir dost tavsiyesi, bizde bunu ağabeylerimizden üstadlarımızdan öğrendik, neyin peşinde koşarsan onu yakalarsın. At-çek avları yapmayı düşündüğün zaman asla yemli oltalarını ve yemleri alma.! Hedefin ne ise o hedefe ait kullanacağın takımları yanına al. Özellikle atçek olayında bu çok önemli, uzun süre atış yaptıktan sonra yemli oltaya geçmek atçek avının verimini tamamen bitiriyor, yemli oltaya bir balığın vurması atçeke olan heyecanı azaltıyor ve yemliye devam ediyorsun.

Bundan sonra ki avlarında bereketli güzel avlar yapmanı dilerim, rasgelsin.:)

3. oralksk

oralksk Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: 12 Aralık Cumartesi Urla Av Raporu

Sağolasın İsmail abi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler: