1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Tekne Avları Didim Kazıklı Tekne Balık Avı 14 Mayıs 2017 Pazar

'AV RAPORLARI' forumunda ahmetdumanim tarafından 18 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

Etiketler:
  1. ahmetdumanim

ahmetdumanim Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba Balık Sever Dostlarım
    Mayıs ayı içinde yaptığımız bir tekne avı paylaşımında bulunmak istiyorum.
    14 Mayıs 2017 Pazar Didim Kazıklı'ya balık avı turu ile bireysel olarak katıldık eşimle. İlginç olan bir şey yoktu o gün sadece Bir turnuva vardı. Balık avı turnuvası. Normalde bu alanlarda çiftliklere mesafeyi korurlar yanaştırmaz görevliler. Bu turnuva için daha fazla çiftliğe yanaşma imkanı bulundu. İzin alınmış sahil güvenlikten. Güzel bir hava sıcak ve kalabalık bir katılımcı grubu vardı. Kaptanımız Ali Beydi. Daha öncede kendisinin teknesine gitmiştik. Sağolsun iyi biri herkesi memnun etmeye çalışan bir güzel insan.

Aslında çok anlatılacak bir şey yok güzel bir av oldu. Bir buzluk doldurduk. Sabah Maruto 9491 RV iğne kullandım. Bu iğnenin bir ünü var ancak pek bir işe yaramadı. Balık çeken arkadaşlar vardı. Çupralar, kopezler, az olsada mercan ve İstavrit ufak ve büyük boylarda vardı. Buranın en çok sevdiğim kısmı Kopezlerin büyük olması. Bugünde güzel kiloluk kopezler vardı. Taktiği değiştirdim ve iğneyi Sasame 705 1/0 takınca balıkları almaya başladım. Tabiki kısmet işi bu ancak Diğer iğneler iş yapmadı. Bu iğneyi takınca 12 kilo balık çektik. Ne varsa topluyor çupra, kopez, mercan, istavrit ayırmıyor. İp olarak Lotus 0.18mm Kırmızı ip misina kullandım. Kamış 1.35 silikon kamış. Yeni başlayan arkadaşlara tavsiye ederim. Genelde grupla gitmek istediğim halde bir grup arkadaşları bulamadım. dolayısı ile mecburen tekne turlarına katılıyorum. Bu konuda muzdaribim. Buradan İsmail abime bir atıfta bulunmak istiyorum. Abi gittiğin yere benide götür ne olur :)
    1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg

Yemek yemeyi bile unuttuğumuz bu günde eşimle çok güzel bir gün geçirdik. Daha güzelleri ve daha büyükleri size nasip olur işallah.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Mayıs 2017
    Agun35 ve İsmail ESENCAN bunu beğendi.
  2. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    ALLAH içinize sindirsin kardeşim, gerçekten bereketli güzel bir av olmuş, daha güzelleri rastgelsin.:)

Bana atıfta bulunmana gerek yok, avlak belli yer belli, sen bende geleyim abi dedin de ben gelme mi dedim, her zaman beklerim. Gün aşırı aynı yerde avlanıyorum, mesela yarın sabah avlaktayım, beklerim seni de müsait isen.:)

3. ahmetdumanim

ahmetdumanim Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    İsmail abi işallah yarın tatil olursa sabahtan gelicem. Seni izlemek ayrı bir zevk.

İsmail ESENCAN bunu beğendi.
  4. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Tamam kardeşim, ben nöbet çıkışı avlakta olacağım.:)

5. hus213

hus213 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2,716
    Ödül Puanları:
    63
    Ahmet kardeşim harika bir gün geçirmişsin tekrarları ve de daha güzelleri nasip olsun

6. Agun35

Agun35 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Maşallah avınız bereketli olmuş herdaim rastgelsin

7. Ergun ŞİRİN

Ergun ŞİRİN Uzatmalı çırak Balıkçı

Alınan Beğeniler: