1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Atçekbalıkavı Yeni mera yeni levrekler yeni heyecanlar :)

'SPİN AV RAPORLARI' forumunda Serkan Öztürk tarafından 31 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. Serkan Öztürk

Serkan Öztürk Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

28.10.2014 akşamı sürpriz bir karar alarak Gökhan Ulucan ve Orçun Yılmaz arkadaşlarım ile at çek avına gitmeye karar verdik. Sabah suyu yapalım dedik ve saat 04.00 te buluşarak avlağımıza hareket ettik. Bu sabah yeni avlak aramayı planlıyorduk. Sebep ise genel avlaklarımızın sert poyraz da av vermesiydi.

Avlandığımız bölgeye ulaştığımızda sahillere gire çık gire çıka güzel bir mera arıyorduk. Sonunda gayet güzel bir avlak bulduk avlak poyrazı alıyor, zemin kumluk aynı zamanda ise eriştelik idi.

Bu meranın av vereceğine kanaat getirdik ve gün doğmasına az kala sahtelerimizi suyla buluşturduk. Ben maxrap kırmızı kafa kullanıyordum. Daha üçüncü atışımda bingo ilk levreğimiz sahteye saldırmıştı. Daha avın başında ve bilmediğimiz bir merada bu çok keyifli idi hemen kepçeledik ve kıyıya aldık. Sahte ağzına çok kötü girmişti bıçak ile çıkarmak zorunda kalmıştım L Kepçe örgü kepçeydi balık rapalanın iğnelerini kepçeye dolamıştı. Uğraştım ama çıkaramıyordum. Baktım yapacak bir şey yok, bıraktım ve üzerinde rapalayı ve aynısından çantamdan bir tane daha çıkardım.

Orçun kardeşimin hiç levreği yoktu ve bu av sitiline ise yeni bulaşmıştı. Maxrap iş yapacaktı belliydi, Orçun hiç balık yakalamamıştı ve onun nasibi olur belki diye sahteyi ona verdim. Ben saltiga kırmızı kafayı çıkardım ve onun ile avlanmaya başladım. Bu sefer maxrap ile Orçuna kısmet olmuş ve güzel bir levrek sahtesine yapışmış ve kendisi stres yapmadan profesyonelce balığı kıyılattı ve sahile çıkardı.

Avımız süper geçiyordu yarım saatte iki levrek almıştık. Gün doğmuş ve rüzgarda hafiflemişti. Bizde su üstlerimizi çıkardık. Sıra Gökanâ€â•daydı :) Rover 98 ile daha su üstü avına yeni başlamıştık ki aldım dinasını duyduk. Yardım etmeye hemen koştuk fakat balığı kıyılatmıştı bile. Çok güzel bir ispendekti :) yaralamadan iğnelerinden kurtararak deniz anaya büyümesi için geri gönderdik.

Avımız süper geçiyordu. Takipler hafif saldırılar, ben klasik olarak Shimano fortuna 03T kullanmaktaydım. Yana atışımı yapmış ve WTD yaparken hiç takip bile görmeden suyu resmen patlatarak saldırmış ve yapışmıştı. Güzel bir mücadele ile balığı aldık. Çok yakışıklı bir levrekti. Mücadele çok iyiydi.

Avımız süratle devam ediyordu. Gökhan takip alıyor ama bir türlü balık yapışmıyordu. Bana bir saldırı oldu ama gelişi değişikti hemen anladım bir zarganaydı. Zarar vermeden kıyılatmayı yavaşlattım zarar vermemek adına ve zarganaya zarar vermeden iğneden söküp serin sulara saldım.

Yeni keşfettiğim bir avlakta böyle aksiyon inanılmazdı. Müthiş keyifti. Yine atışlarıma devam ederken hiç denemediğim ama Gökhanâ€â•ın rover ile balığı aldığı tarafa yönlendim. Yeni aldığım ve özellikle fırtınada iş yapacağına inandığım Tackle House Vulture su üstü sahtemi kullanmaya karar verdim. Bir iki atış dik atışlarda sadece zargana takibi vardı. Sağ çapraza atışımı yaptım ve WTD ile çekmeye başladım ama oda ne ! Suyun arkasından levrek koca ağzını açarak geldi ve saldırdı. Levrekte hiç böyle ağzı dışarıda arkadan saldırı görmemiştim. Kocamandı. Heyecanım had safadaydı ama aynı anda wtdâ€â•deyi bozmamam gerekiyordu. Ardından aynı şekilde ağzının içi çapı tahminen 8 ila 10 cm arası olan levrek tekrar hamle yaptı ve ıskaladı ve ben ise aksiyonu heyecandan bozmamaya çalışarak aksiyona devam ediyordum. Üçüncü kez aynı şekilde saldırdı ve yine ıskaladı iyice aksiyonu yavaşlatmıştım ama yine ıskaydı. Artık kıyıya 10 metre bile kalmamıştı. Sırtını gördüm sahteye yaklaşıyordu. Ben makinayı çevirmeyi bıraktım ve kamış ile aksiyona devam ettim tam vuracakken üst taraftan sert bir vuruş ve koca levreğin ağzından 800 gramlık bir ispendek sahteyi kapmış ve yakalanmıştı. Kızayım mı güleyim mi bilemiyordum :) Levreği kıyılattım Gökhanlar kepçe istermisin dedi gerek yok dedim suda çeke çeke kumsala getirdim ve çıkardım keratayı :)
    Saat 09:00 olmuştu avlakta hala levrek av yapıyordu. Fakat yakalanan adedi ve heyecanı yeterli bularak toparlanarak dönüş yoluna geçtik.

5 adet levrek, 1 adet zargana yakalanmış ve 1 adet levrek ve 1 adet zargana salınmıştı. Çok keyifli ve güzel avımızın sizlere de nasip olmasını dileyerek yazımı sonlandırıyorum.

Saygılarımla,

Serkan Öztürk
    Kullandığımız takımlar :
    Kamış : Major Craft x-ride 10-30 gr
    Makine : Shimano Stella 4000 SFE
    İp : Sufix 832 15 mm yeşil

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Kasım 2016
  2. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Cevap: Yeni mera yeni levrekler yeni heyecanlar :)

Kardeşim, başta sen olmak üzere ekip arkadaşlarını canı gönülden kutluyorum. Maşallahınız var yine harika levrekler, yine harika bir av raporu, emeğine sağlık kardeşim.

Afiyet bal şeker olsun, devamında daha güzelleri trofeleri rasgelsin.:)

3. AŞKIN

AŞKIN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    147
    Ödül Puanları:
    48
    Web Sitesi:

Serkan tebrikler kardeşim yine harika bir av yapmışsınız sizleri tebrik eder güzel avlarınızın devamını dilerim.AlkışAlkışAlkış

4. Murat ŞAHİN

Murat ŞAHİN Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Serkan güzel bir anlatım zevkle okudum meralarını koru deşifre olmasınlar :)
    Arkadaslarınıda tebrik ediyorum daha irilerinin haberlerini bekliyorum rastgele

5. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkür ederim. Abi bazen kısmet ayağımıza dolanıyor. İnşallah sanada trofeler nasip olsun abim :)

Teşekkür ederim. Hep beraber güzel avlar yapmamız dileğiyle

Haklısın her yayınımdan sonra inanılmaz baskı yiyorum meraları öğrenmeleri için. Gerçekten sıkıcı bir durum :(

6. Ahmet ÜNSAL

Ahmet ÜNSAL Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    100
    Ödül Puanları:
    18

Emeğinize sağlık serkan, bereketli güzel bir av olmuş.

7. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkür ederim sizlerede nasip olsun

8. befalcon

befalcon Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Tam da Levrek sürüsünün kıyıladığı ana denk gelmişsiniz galiba. O sahte bu sahte değil ne atsanız tutacakmışsınız gibi. Merayı fazla hırpalamamanız konusunda tebrik ederim. Aynı hava şartlarında daha çoook av verir size. Açıkçası çok merakta ettim. :hypno2:

9. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Serkan kardeşim, başta sen olmak üzere tüm ekip arkadaşlarını teker teker tebrik ediyorum.Ekip olarak on numara, beş yıldız bir av güncesi yaşamışsınız.AlkışAlkışAlkış
    Sağlık ve sıhhat içinde daha nice güzel avların denk gelmesi dileğiyle....:eek:

10. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili dostum, Levrek avı hususundaki bu tesbitlerinizden sonra bende sizin Levrek avlarınızı merak ettim.:rolleyes: Eğer paylaşımda bulunursanız çok memnun olurum.:eek:

11. moulder64

moulder64 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Serkan Abi çok güzel bir av güncesi akıcı ve öğretici bir dil ile anlatmışsın ki masal gibi geldi .. Avınızı tebrik eder Her daim rastgelmesi dilerim ..

12. Halis DEMİR

Halis DEMİR Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    2

Atçek üsdadımız yine gözümüzün pasını sildin, seni takibe devam.:)

13. i.samay

i.samay Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    2

Serkan seni ve ekibini tebrik ederim. Güzel bir av ve güzel bir anlatım. Alkış

14. Atilla Atasever

Atilla Atasever Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Değerli arkadaşım, süper bir av olmuş tüm ekibi tebrik ederim.
    İspendeğin Paşayla aranı bozması da ayrı bir heyecan katmış. O da nasip değilmiş boşver senden kaçan Deniz anaya kalsın. Avlarının devamını dierim.
    Haa... birde bu iş bazılarının dediği gibi kolay olsaydı; Levreği, Sardalye fiyatına yerdik. Nerdeee o bolluk, öyle sürüler akınlar filan, sonra denize taş atsan balığı vurursunlar :)))

15. azzgr

azzgr Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Alanının en iyisi Serkan arkadaşımızın bu süper avını böylesine basite indirgeyip yorumda bulunmak bence haksızlık olmuş. Yapılmış olan emek var ortada saygı duymak gerek. Üstadımız İshak abimize katılmamak mümkün değil.

Serkan sizi de tebrik ederim daha nice trofelere inşallah.

16. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

O sürüleri bizim buralarda bulmak mümkün değil göçler ise hala kıyılamadı malesef. Hava deseniz yatık bizim bölgeye ters ;)

17. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Abi çok teşekkür ederim. Yine bana güzel bir avlak nasip oldu. Yanı dileklerimle inşallah sağlıkla keyifle avlarımız devam eder :)

18. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Öncelikle teşekkür ederim. Elimin dilemin becerdiğince, ayrıca çok bilmişlik yapmamaya özen göstererek yazmaya çalışıyorum. İnşallah seninde avlarının keyifli geçmesi dileğiyle.

19. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Estağfurullah, yaptığım avları sizlerle paylaşmak keyifli :) Ayrıca sizin paylaşımlarınızı okumakta.

20. Serkan Öztürk

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkür ederim. Sizlere de nasip olsun

Sağol abim. Dediğin gibi bölgemizde levreği bulmak iyice zorlaştı. Ama sende levreğini aldın bu hafta hararetle raporunu bekliyorum :)

Teşekkür ederim. Vallahi yeni merada keyifli bir av oldu. Eminimki merayı dinlendirerek sık sık merayı rahatsız etmezsek çok av vereceğe benziyor. Çünkü balıklar yerliydi. Göçle birlikte nasıl olacağını merakla bekliyorum.

Aynı dileklerimle sanada trofeler gelmesi dileğiyle

Bu Sayfayı Paylaş