1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Atçekbalıkavı Yağmurla Gelen Paşalar... (Videolu)

'SPİN AV RAPORLARI' forumunda Hür MOL tarafından 15 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. Hür MOL

Hür MOL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Sevgili arkadaşlarım, Bildiğiniz gibi dün hava oldukça yağışlıydı. Öğle saatlerine doğru biraz hafifler gibi oldu ama Windguru 15:00 den sonra sağanak gösteriyordu; nitekim öyle de oldu. akşam üzeri saatlerinde hava biraz durulmuştu ki, bizim ekipten İbrahim'in telefonu geldi. Eee..! Pirelendi tabi, ne de olsa 36 saattir denizden uzakta adam. '' Hür abi gidiyor muyuz akşama ''. Benim pireleri sormayın, hani bir telefon gelse de atsam kendimi diye bir kıvılcım bekliyorum zaten. ''Gideriz İbo'' dedim. Ekibin diğer kankası Haldun' u aradım. O da hazır asker tabi. Yahu bu At-Çek işi nasıl bir virüs böyle..! Tamam dedik anlaştık.

Bir müddet sonra tam konsantrasyon ve hazırlık durumlarına geçiyordum ki, yağmur çiselemeye başladı yine. Yahu soğuk falan neyse de yağmur içine ediyor av keyfinin; bir de yağmurlu dolayısıyla muhtemelen şimşekli havalarda kamış kullanmanın sakıncalarını da biliyorsunuz. Tadım kaçtı yine tabi. Avlakta adam gibi sığınacak bir yer de yok, 'Köprüaltı Çocukları' nı oynayacağız yine... Açtım telefonu İbrahim'e ve ''İbrahim hava yağıyor ve 21:00 gibi Windguru kuvvetli sağanak gösteriyor, gel biz bu işi yarın akşama erteleyelim de gene sefilleri oynamayalım'' dedim. ''Tamam abi öyle yapalım'' dedi. Sonra bir telefon da Haldun' a açtım. Aynı şekilde yarın için mutabık kaldık. Anlayacağınız av iptal. Saat 23:45 gibi yatmaya hazırlanırken hala aklımda balık var. Yok olmayacak bari saati 06:00 ya kurayım da sabah suyuna giderim belki dedim. Laptop' uma bir film açtım ve uzandım. Saat 03:00 gibi göğsümde bir ağrıyal uyandım, sağa dön olmuyor , sola dön olmuyor. Hani şu iman tahtası dedikleri yer varya göğüs kafesinin tam ortasında , hah işte tam orası ve nefesimi de zorlaştırıyor. Kalktım bir balkona çıktım hava almaya. Aman Allahım hava süt liman, yaprak oynamıyor. Ben de ne ağrı kaldı ne birşey. Hatta uykudan da eser yok. Bir kahve içtim; saat oldu 04:00. 'Hadi Hür' dedim. ''Paşalar sever böyle yağmur sonrasını, hem bak ağrın da geçti''.

Hazırlandım ve tuttum avlağın yolunu. Ama giderken de diyorum ki, İster misin şimdi Haldun veya İbrahim ile avlakta pişti olalım. Bilirim onları, gerçek birer fanatiktirler. Sanki ben değilmişim gibi :) Derken avlağa bir geldim ki; Ahan da Haldun'la piştiyiz. Oooo.! Haldun kardeşim akşamdan oradaymış meğer. Birşey değil adamı ekmeye çalıştım zannedecek :) Avlak süper , sular yükselmiş rüzgar 1-3 güneyden, yağmur yok, tek olumsuzluk suyun debisi biraz fazla ama bu yağmurun bereketini o da bozamayacak diye düşündüm.

Zaten Haldun kardeşim malı götürmüş akşamdan beri; 4 tane paşayı zula etmiş kanaviçe çuvala salmış suya. 'Haydi Hür' dedim, 'davran sabah suyuna geldin zaman kısıtlı'. Açtım oyuncak çantamı, çıkardım JL-119F 005 Renk kodlu 7.5 cm 5.3 gr. lık oyuncağımı. Cormoran 1.95, 5-25 atarlı kamışıma da Okuma Trio 30 luk makinemi de iliştirdim. İşte hazırım.

Balık da bir oynuyor ki sormayın. Henüz ikinci atışımdı ki, bir kafa darbesi geldi geçti. güzel bu iyiye işaret, devam. Nerede combaklar var oraya sallıyorum... 1...2...3... ve bingoooo. Paşa oltamda. Dikkatli çekmek lazım, akıntının debisi çok yüksek. 500 gr balık 1.500 gr. gibi geliyor. Selametle aldım dışarı. Yahu hakikaten çok yakışıklı yaaa. :) Eee ben Haldun'dan aşağı kalır mıyım, ben de hazırladım benim zulayı, 35 cm. lik ilk yakışıklıyı attım içine. Devam... Solumda çok combak oluyor, başladım oraya, hatta güzel bir gölge sote var, biraz da saklanarak atıyorum. Çok geçmedi ki bir daha bastı kamışıma yakışıklı. Bu biraz daha iyice. yarabbim ne güzel oynuyor, debeleniyor çekerken. O an o suyun çıkardığı sesi bir çok şeye değişmem. Yakışıklı ellerimde, 37 cm. güzel bir parça. Neşem yerinde, zevkim yerinde, bakıyorum Haldun da asılıyor karşımda o da zulaya.

At-çek, at-çek devam 15 dakika geçti ki bir salto geldi oltama, tüh alamadı derken bir salto daha.. Ben kararlı ve azimliyim ama yakışıklının da benden hiç farkı yok hani. Aman Allahım o ne salto öyle, işte gerçek bir paşa oltamın ucunda, yüke bindi mi 3 kg ağırlık hissettiriyor akıntıyla. Yok olmayacak, başladık gene sahil turuna, akıntı yönünde sanki elele gidiyoruz. Yavaş yavaş yaklaşıyor kalamanın ucunda, çabaları nafile yakışıklının. Yaklaşık 8-10 metre ilerde buluşuyoruz. İşte ellerimde. tam 46 cm geliyor. Ortaokul talebesi gibi maşallah.

Ne güzel bir sabah bu böyle... Derken ezan sesi geliyor kulağımıza. Bu 10 dakika sonra ışıkların söneceğine işaret. Durma Hür diyorum, su ters akıntıda ve dönmeyecek gibi, sabah suyunda su üstü (WTD) yapma şansı yok, bari kalan 10 dakika da bir tane daha almalısın. Biraz sola doğru kayıyorum, orada combaklar daha hareketli. Güzel bir vuruş geliyor ama tasmalayamıyorum. Devam zaman dolmak üzere.. Ve Bummm. Bir kez daha geriliyor misinam, bu da fena bir parça değil. Usulca alıyorum kıyıya, doğru kanaviçenin içine. Derken bir anda heryer zindan gibi oluyor. Bu demek oluyor ki av bitti. Havanın aydınlanmasına 35 dakkika var, acaba döner mi su diye düşünüyorum ama; görünen o ki; çok zor. Çok kuvvetli akıyor. Biraz mola veriyoruz. İçimizde bir ümit , belki su döner ama olmuyor saat 07:00 yi geçti, hava aydınlandı. Kuşlara bakıyorum onlar da yakınımızda uçmuyor zaten. Bu da suyun kısa zamanda dönmeyeceğini teyid ediyor bize.
    Yine de takıyorum su üstü sahtemi Nasreddin Hoca'nın işi gibi 'Ya Tutarsa' diyorum, bir kaç atış yapıyorum ama faydasız. Bir küçük takip dışında bir hareket yok.

Şimdi sıra geldi diğer göreve. Haldun' a diyorum ki bugün değişik birşey yapalım arkadaşlara sürpriz olsun. Resimlerin yanında bir de video çekelim. Artık benim küçük makine ile ne kadar olursa. Zaten Flash entegresi bozulduğu için gece çekim yapamıyorum ve sabah çekiyorum fotoları. Evet sizler için videomuzu hazırlıyoruz ama sıkıntılı bir sürprizle karşılaşıyoruz ki ses kaydı yok :( Bu seferlik mazur görün, böyle olsun, Yakında iyi bir makine ile daha iyi görüntüler paylaşacağız inşallah. Eeeeee..... Merakla bekliyorsunuz biliyorum. İşte Yakışıklılar :) Daha iyileri sizlere nasip olsun İnşallah. Sağlıkla Kalın....

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 8 Kasım 2016
  2. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Yağmurla Gelen Paşalar... (Videolu)

Hür abi maaşallahın var ne hızına ne de balıklara yetişemiyoruz :)

Abi seni ve ekibini tebrik ederim alkışlarımAlkışAlkışAlkış

Böylesine güzel avlar yapabilen ender ustalardansın :) Bereketli ve güzel geçen avlarına yenilerini eklemen daha büyük Trofeler tutman dileğiyle :)

Rastgele...

3. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Hür abi, bu balık illeti adamda ne hastalık bırakır nede başka bir şey.

Göğsün ağrımasa balkona çıkmasan, bu levrekleri yakalayamayacaktın.:p

Maşallah abi, gerçekten harika levrekler almışsın yine, ekip olarak kutlarım ekip gerçekten güzel işler çıkarıyor.

Aynı güzellikteki av ve paylaşımlarının devamını dilerim abi, iyiki levrek sezonu açıldı, 3 günde 3 harika paylaşım.Alkış

4. Ayşe HARUPÇU

Ayşe HARUPÇU Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Hür bey,yine mahşallahınız var.harika rapor,harika av daha ne olsun.Avlarınız daim olsun ....

5. ksk sedat

ksk sedat Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Hür bey yine çok güzel bir av yapmışsınız levrekler çok güzeller tebrik ederim daim olsun.

6. Gürkan Yücel

Gürkan Yücel Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Maşallah ekibi kutlarım, avlarını bereketli olsun...

7. AŞKIN

AŞKIN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    147
    Ödül Puanları:
    48
    Web Sitesi:

AlkışAlkışAlkış
    Tebrikler abi,süpersin.;):eek:

8. mustafa ayvaz

mustafa ayvaz Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Abi elinize sağlık çok güzel av olmuş.AlkışAlkışAlkış

9. Necati AKKOÇ

Necati AKKOÇ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Ödül Puanları:
    0

levrekler çok güzeller tebrik ederim

10. Sedo3535

Sedo3535 Tba Okuru

Hür abi, harikasınız vallahi, çok güzel avlar yapıyorsunuz emeğinize sağlık, balığınız eksik olmasın.

11. Gürdeniz

Gürdeniz Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili Hür balık avı işte böyle bir hastalık,gece insanı uyutmaz,sabahın köründe kendini denizin kenarında bulu verirsin.
    Yine muhteşem Levrekler.Harika bir av olmuş.Raporda roman gibi emeğine sağlık kardeşim.Ayrıca Haldun kardeşimizede tebrikler.

12. kozmik

kozmik Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Avı güzel yapmışsınızda, raporu da çok güzel yazmışsınız. Okurken, sanki yer değiştirdik. Paylaşım ve anlatım için teşekkürler. Tebrikler, devamını bekliyoruz.:)

13. Turan AKBAŞ

Turan AKBAŞ Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

levrekler harika elinize sağlık afiyet olsun..

14. haciabi

haciabi Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

üstat tebrikler

15. Mustafa CUMBUL

Mustafa CUMBUL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    2

Bu ava ancakAlkışAlkışAlkış yapılır:D:D

16. Hür MOL

Hür MOL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlarım, hepinize çok çok teşekkür ediyorum, ayrı ayrı cevap yazmanın zorluğunu biliyorsunuz , ama elimden geldiğince soru soranlara cevap vermeye çalışıyorum,
    Sizlere de bereketli keyifli avlar dilerim, Sağlıkla Kalın,,,

17. Hasan Karataş

Hasan Karataş Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Tebrikler Hür abi ayrıca da bu güzellikleri bizler ile paylaştığın içinde teşekkür ederim.

18. Şeref OĞUZ

Şeref OĞUZ Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Helal olsun yanı Ferit Abi bana dicek söz bırakmadın :( .Ellerine saglık abi güzel bir av olmus :)

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş