1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Kıyı Avları Türk Balık Avı Survivor II

'KIYI ORGANİZASYONLARI' forumunda İsmail ESENCAN tarafından 31 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu

1. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Selam Türk Balık Avı Ailemizin Sevgili Dostları

Geçen sene yine aynı başlık altında bir konu açmıştık ve yaşadığımız güzellikleri siz dostlarımızla paylaşmıştık. Bu sene gerek işlerin yoğunluğu, gerek havaların aşırı derecede mevsim normallerinin çok üstünde seyretmesi ve sıcak olmasından dolayı tatil yapamadık.

Hafta arası sitemizin değerli Üstadı Muzaffer KARASU Dayımız ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Hafta Sonu için Karareis' te geçen seneki gibi güzel bir birliktelik yaşamak için sözleştik. Yaşayacağımız bu güzelliği sevgili Haşim kardeşimle de paylaştım ve kendisi işlerinin hafiflemesi durumunda bize eşlik edebileceğini söyleyince olduk 3 aile, derken bir telefon görüşmesi neticesi Ayşe HARUPÇU ablam ve Cüneyt kardeşim de bizlere katılacağını söyleyince aile sayısı 4 oldu derken Ali Rıza ( Aldem ) de son dakika sürprizi yaparak 5 aile Survivor II konusunun oluşmasına vesile oldu.

Muzaffer KARASU abim ve Ayşe KARASU ablam Cumartesi günü Sabah:04.00 da yola çıktılar, amaçları sabah suyunu kaçırmamak ve akşam yemeği için nevaleleri çıkarmaktı ve öyle de yapmışlar, az sonra göreceğiniz resimlerde yakalanan güzel balıkları izleme fırsatı bulacaksınız.;)

ESENCAN ailesi olarak bizim yola çıkmamız biraz gecikti. Eşyamız çoktu, ilk önce aracımızın üstüne 3.70 Techno Marine Marka Botumuzu şişik vaziyette Kader Hanım ve oğlum Mehmet Ali ile yükledikten sonra, Hidea 15 HP 4 Stroke Motorumuzu araca yerleştirmemiz zamanımızı aldı, eşyalar falan derken evden hareket ettiğimizde Saat:10.30 u gösteriyordu.

Nihayet yoldaydık ve artık şen şakrak muhabbetin belini kıra kıra tüm ihtiyaçlarımızı yol güzergahında gidererek Karareis' e vardık. Hemen aracın üzerinde bulunan botumuzu indirip su ile buluşturduk ve motoru da bota monte ettikten sonra, Ben-Kader oğullarım Mehmet Ali ve Mert ile birlikte Teke Burnuna doğru hareket ettik. Sırtı takımlarımızı suya indirdik ancak tek bir vuruş dahi alamadık, önemli değildi zaten tatile gelmiştik.;)

Teke burnunun uç kısmında kalan bakir bir koya yanaştık ve hemen denize girip serinlemeye çalıştık, ancak su içerisinde bulunan deniz kestanelerinin çoğluğu biraz canımızı yaksa da keyif almasını bildik. Yaklaşık 1 Saat kadar orada da oyalandıktan sonra, açıklara çıkmaya karar verdik ancak hava epey bir yüksekti 4-6 Kuzey yönden esen rüzgarda avlanmak çok zordu, çapa atmamıza rağmen çapamız aşırı derecede taramaya başladı, bir anda kendimizi Kara Adanın önlerinde bulduk.:D Kader Hanımın çapacılığını yeni keşfettim, gerçekten iyi çapacı çıktı kendileri.hehe

Baktık hava daha da yükseliyor, bota aşırı su girmeye başladı, dedik denizin şakası olmaz ufak ufak kamp yerine dönelim, sonuçta bizi bekleyen KARASU ailesi var, hızlı bir şekilde yol aldık.Söylemeden geçemeyeceğim, Hidea Motorum 10 Saat Bakımından yeni çıktı ve performansını merak ediyordum, gerçekten mükemmel bir performans sergiledi, videoları izleme zahmetinde bulunursanız, performansı görebilirsiniz.;)

Neyse kıyıya geldik ve Sevgili Muzaffer abim ve Ayşe ablam ile başladık sohbete, ufaktan bir yemek yedik ve kıyıdan balık yakalamak için hazırlıklara başladık ancak nafile, canlı yok denizde.:eek:

Derken sevgili ÖZKAMALI ve HARUPÇU aileleri de bizlere katıldılar ve koyu bir muhabbet başladı, hatta Ayşe KARASU ablamın değimi ile Patladı gitti.!!! ;)

Gecenin ilerleyen saatlerine kadar süren muhabbetin ardından istirahat zamanı geldi çattı, artık sabah suyunda bir şeyler yapmak niyeti ile istirahate çekildik. Sabah suyu için kalktığımızda Saat:08.00 ı gösteriyordu.:eek: Sabah suyu kaçtı gitti, olsun sıkıntı yok, kahvaltılıklar hazırlandı ve 4 Aile hep birlikte kahvaltımızı yaptık. O saatte bile Güneşin kavurucu sıcaklığı baş gösterdi, serinlemek lazım haydi denize, bu böyle akşama kadar sürdü, muhabbet sonrası hep kendimizi denizde bulduk. İyi oldu hemde çok iyi oldu.;)

Gitmemize yakın sevgili Ali Rıza abim de ailesi ile birlikte katıldı bizlere, ancak biz bütün eşyalarımızı toplamış tam gitme hazırlıkları yaptığımızdan dolayı çok fazla onlarla birlikte olamadık ama illaki acısını çıkarırız.;)

Evet sevgili dostlar, dostlarımız ile birlikte harika bir hafta sonunu daha birlikte geçirmenin mutluluğunu yaşadık ve aynı güzellikleri tüm dostlarımızın yaşamasını diliyorum. Böylesi güzel bir birliktelik te emeği geçen tüm dostlarıma ESENCAN Ailesi olarak yürekten teşekkür ederiz, sağ olun var olun.Alkış

Hidea' nın Yüksek Performansı

0.jpg 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 20.jpg 21.jpg 22.jpg 23.jpg 24.jpg 25.jpg 26.jpg 27.jpg 28.jpg 29.jpg 30.jpg 31.jpg 32.jpg 33.jpg 34.jpg 35.jpg 36.jpg 37.jpg 38.jpg 39.jpg 40.jpg 41.jpg 42.jpg 43.jpg 44.jpg 45.jpg 46.jpg 47.jpg

Son düzenleme: 17 Kasım 2016
  2. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: Türk Balık Avı Survivor II

Sevgili İsmail kardeşim, sabah işe gelip de konu başlığını görünce doğal olarak hemen tıklayıp başladım okumaya.Hele hele arkadan gelen fotoğraflara da bakınca işte dostluk-işte muhabbet ortamı böyle olur dedim kendi kendime.AlkışAlkış

Konuyu okurken, hem demlenen çayın kokusunu hem de , hemde tavadaki sucukların mis gibi kokusunu hissettim.:p

Sözün özü, Allah içinize sindirsin güzel insanlar..Sağlık ve sıhhat içinde her daim devamının gelmesi dileği ile..:)

3. zuzu

zuzu Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Abilerim, ablalarım yine Maşallahınız var..
    Mevlam survivor 222 de nasip etsin İnşallah..
    Ortam yine müthiş yine harika..
    ama benım içim bu sefer balıklara değil de İsmail abının o buz gıbı sudaki görüntusune gıttı..
    şuan orda olmak vardı anasını satayım..
    Bizlerle o güzel ortamı paylaştıgınız için sonsuz teşekkürler..

4. Sargoz35

Sargoz35 Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ödül Puanları:
    2

Birbirinden değerli insanlar yine güzel bir amaç için biraraya gelmişler...
    İşte bizim,Türk Balık Avı Ailesinin farkı da burada...Biz birbirimizi pazara kadar değil,sonuna kadar seviyoruz...
    Gerçekleşen bu kamp eminim sizlere çok iyi gelmiştir...Sabah kahvaltısında inanın olmak isterdim...
    Muzaffer dayım işin ehli,yine balıksız bir zamanda nevaleyi çıkarmış...Ustam ellerinden öperim...
    Ayşe yengem de iyi sargozcu olma yolunda,Maşllah diyelim...
    Haşim abim yine şen şakrak fotoğraflarda,Allah neşesini bozmasın...
    Ayşe Harupçu ağır ablam benim ton ton ellerinden öperim...
    Ali Rıza abim geç kalmış ama yine de o havayı teneffüs etmiş kendini şanslı saymalı....
    İsmail abim,onun yeri her zaman ayrı.Taşlanan meyve ağacı ama DİMDİK AYAKTA...
    Hepinizi çok seviyorum,iyi ki varsınız....
    '' Balık Her Zaman Tutulur,Dost;Bir Defa '' diyerekten herkese Selam Olsun...

5. nadirsakoglu

nadirsakoglu Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    8

Ne gÜzel dostluk arkadaŞlik karelerİ allah daİm etsİn neŞe saĞlik ve bereket İÇerİsİnde(sargozlar,levrekler Çİpurlara)

6. AYTAÇ AKINCI

AYTAÇ AKINCI Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    121
    Ödül Puanları:
    48

Yaz sıcaklarından bunaldığımız şu günlerde denizin keyfini çıkarmanız çok isabetli bir karar olmuş.

Hidea motorun performansını çok beğendim. Gerçekten isabetli bir karar vermişsin.
    Yanlız botu değitirme zamanın geldi sanırım. ;)

Gelelim balık olmayan denizde , balık avınıza kiki

Ya kardeşim , çapacı dediğin kişi karadenizlidir. 4-6 kuvvetinde esen rüzgarda karadenizliler çapa atmaz. :) Bu işi bilmiyorsun sen kiki

Üstelik denizde canlı yok diyorsun aşağıdaki tutulanlar ördek mi ?

Şaka bir yana tüm ekibi kutlarım. Güzel bir hafta sonu geçirmişsiniz. Alkış

Karareis 'in en güzel yanı sessiz ve sakin oluşu. Kamp yapmak için ideal bir yer.

Her şeyin gönlünüzce olması dileğiyle ....Rasgele Alkış

7. Gürdeniz

Gürdeniz Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Geçen sene ki gibi yine harika bir tatil ortamı olmuş.Allah içinize sindirsin arkadaşlar.:)

8. captain

captain Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Allah her aileye böyle bir tatil nasip etsin :D darısı yapamayanların başına :D.süper geçmiş. :)

9. Celalettin Eren

Celalettin Eren Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    28
    Ödül Puanları:
    2

Bu sıcak Ramazan gününde bu yapılır mı bize. aggglama
    Allah içinize sindirsin,Ramazan dan sonra tekrarlayalım.Dostluğunuz daim olsun,rast gelsin.:)

10. ahmet1833

ahmet1833 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Yine bi Karareis klasiği,Allah muhabbetinizi arttırsın,neşeniz daim olsun..

11. Mustafa CUMBUL

Mustafa CUMBUL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    2

Dostlarla beraber güzel bir haftasonu tatili olmuş.
    Bu güzelliklerin her zaman gönlünüze göre olması temennisiyle,beraber olan tüm büyüklerimi kutlarımAlkışAlkışAlkış.
    İsmail Abi şey acaba senin bu hidea acaba Akdeniz'de de aynı performansı sergileyebilecek mikikihehekikihehekiki.
    Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin Abi;)

12. Ayşe HARUPÇU

Ayşe HARUPÇU Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Dostlarla harika geçen bir gün yaşadık,böyle dostlukları herkesin yaşaması dileğimle...
    ESENCAN ailesi,KARASU ailesi,ÖZKAMALI ailesi,DEMİREL ailesi,hepinizi çok SEVİYORUM...AlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkış
    Hepinizi ALLAH başımdan eksik etmesin...:)

13. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Sevgili İshak ağabeyim, dostluklarımızı en güzel şekilde yaşamaya çalışıyoruz, fani dünya bu gün varız yarın yokuz, geriye bir nebze olsun iyi şeyler bıraka bilip ardımızdan iyi sözler söyletebilir sek ne mutlu bizlere.

Değerli yorumun için yürekten teşekkür ederim, devamını hep birlikte yaşamak dileğiyle.:)

14. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Sevgili Fatih kardeşim, değerli yorumun için yürekten teşekkür ederim.:)

Gerçekten dediğin gibi su buz gibiydi, ama Nisan ayında bile denize girebilen benim için sıkıntı yok.! Haşim abini görmeni isterdim, denize girmesi ile çıkması bir oldu, bana sen sabahtan beri nasıl giriyorsun bu suya oğlum sen delimisin demesini duymanı isterdim.:p

Daha güzellerini dilerim hep birlikte yine yeniden yaşarız, sevgiyle kalasın.:)

15. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Sevgili kardeşim, o kadar güzel sözler yazmışsın ki tıkandım kaldım inan. Kardeşlerin güzeli, değerli yorumun yürekten teşekkür ederim.

Ayrıca ben dimdik ayakta durabiliyor sam eğer, sen ve senin gibi değerli insanların, abilerin, ablaların ve kardeşlerin desteği ile duruyorum, bunun içinde ayrıca hepinize can-ı gönülden teşekkürlerimi sunarım, sağ olun var olun.:)

16. kaan

kaan Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0

muhabet dostluk şahane balılar cabası e haşim abi olunca gülmekten katılmak konti garanti rastgeke :)

17. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Değerli yorumun için teşekkür ederim abi, seneye Antalya da tatil yapmak yok, Karareise 15 günlük Kamp Kuracağız, tüm dostları bekleriz.:cool:kiki

18. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Sevgili abim, her ne kadar son dakika golü atmış olsan da gelmen beni mutlu etti, yüreğine sağlık.

ALLAH izin verdiği müddetçe çok daha iyi günlerimiz de olacak inşallah güzel abim, değerli yorumun için yürekten teşekkür ederim, sağ olasın var olasın.:)

19. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

ALLAH razı olsun Gürdeniz abim, geçen sene ki biraz daha uzun süreçliydi ve çok güzel balıklar almıştık, bu sefer böyle oldu inşallah seneye daha güzel olur, değerli yorumun için teşekkür ederim, sağ olasın.:)

20. İsmail ESENCAN

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:

Değerli yorumun için yürekten teşekkür ederim Akın, dediğin gibi inşallah darısı siz güzel dostların başına.:)

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş