1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Üstadlar Taze mi bunlar acaba....?

'İshak BALLICA' forumunda ishak BALLICA tarafından 10 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48
    Sevgili dostlar, balıksızlıktan dolayı tef gibi gerili bir vaziyette iken,bu haftaki organizasyon adeta benim için ilaç gibi olacaktı...:)İlle velakin, bu hafta sonu ile alakalı mazeretime binaen balığa gidemiyeceğimden ve mutlaka evde bulunmamda gerektiğinden , bende ne yapıp-yapıp hafta içinde kendime bir fırsat yarattım...:p
    Ve, 09.04.2009 perşembe gecesinden kıyıdan balığa çıktım...Perşembe gecesi başlıyan av maceramız hemen hemen gece saat:11,30 gibi buluşma-toplaşma ile başladı...

Yemek-yiyecek ve yem telaşı derken, uzun bir yolculuktan sonra oltaları su ile buluşturmamız belki saat gece yarısı 02.00 civarını bulmuştur...:rolleyes:
    Av boyunca her birimiz, mamun kullandık...;)Takım olarakta klasik 3 köstekli 496/01 mustad iğneli, 60 gr lık kurşunlu takım kullandık...-üm gece boyunca balık nazlı idi desem sanırım abartı olmaz...:rolleyes:İlle velakin, özellikle sabah suyu denilen saatlerde balık hareketleri oldukça hızlandı ve arzu edilen seviyeye bu saatlerde ulaşıldı...:)

Av macerasına adeta gecenin o soğuğuna inat, öğleye doğru bastıran oldukça sıcak bir havavın bizleri rahatsız etmesinden dolayı, saat:11,30 gibi son verdik....Eşyaları toplama, yolculuğa hazırlanma ve en önemlisi kendi çer çöpümüzü toplama filan der iken, av mahallinden ayrılmamız sanırım saat:12,00 yi bulmuştur..

Sözün özü, bu ava katılan her arkadaşımın mutlu bir son yaşadığı oldukça güzel bir anısı olarak hafızalarımızda kalacağı kanaatindeyim..

Günün 2 süprizi vardı....Biri bana sabah erken saatlerde aynı anda denk gelen 2 çupra oldu..Diğeri ise, kadim dostum, Mehmet Bey in oltasında hayatında ilk defa denk gelen mırımır oldu...

Bu av için sanırım tek sorun, kameramanlık yapacak kişi sorunuydu...:pÇünkü, balığın oynadığı o tatlı saatlerde herkez sanırım kendi telaşına düşmüş idi...

Velhasıl, çok daha bereketli avların tüm dostlara denk gelmesi dileğiyle cümleten rastgele diyorum....

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Kasım 2016
  2. Carti

Carti Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili İshak abim Öncelekle aramıza katılamayışına üzüldüm..
    Seninle tanışmak başka bir zamana kaldı..
    Neyse ama kendine zaman yaratıp gittiğin bu avda sanırım seni tatmin etmistir..
    Ellerine emeğine sağlık ..
    Paylaşım için teşekkürler...

3. discus

discus Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    canım abim gösterdiğin destek için sonsuz teşekkürler.gerçektende bu avın güzel geçeceğine inanıyorum abi.yapmış olduğun avda bunun göstergesi oldu.

4. Sargoz35

Sargoz35 Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ödül Puanları:
    2
    Sevgili İshak hocam paylaşım ve güzel kareler için teşekkürler,bu arada uyarınız dikkate alınacaktır:p inşallah daha iyi avlarınızla sizi izlemek dileğiyle,Selamlar.

5. AŞKIN

AŞKIN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    147
    Ödül Puanları:
    48
    Web Sitesi:
    İshak hocam,tebrikler,bu harika avınız ve güzel kareler için çok teşekkür ederim.Çupralar pırıl pırıl maşşallah.;)

6. İshak,

aramızda olamayacağına üzüldüm:eek:ama sağlık olsun inşallah bir daha ki sefere;)

Teşekkürler paylaşımın için,güzel bir av olmuş.

7. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48
    Değerli arkadaşlarım, çok daha bereketlisinin sizlere denk gelmesi dileğiyle, rastgele......

Not:Bu av ile alakalı video paylaşımını yükledim..Sanırım biraz sonra açılacaktır....

8. oltadasazan

oltadasazan Gold Üye Gold Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:
    İshak bey,güzel balık avı görüntülerinizi bizlerle paylaştığınız için teşekkürler.Ellerinize sağlık.

9. Sedo3535

Sedo3535 Tba Okuru

Elinize sağlık İshak abi, güzel av olmuş, paylaşım için teşekkürler.

10. Öner

Öner Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    İshak abicim gercekten harika bir av gercekleştirmişsiniz.
    İnşallah o kaçan balıkta seneye trofe olarak senin oltana nasip olur inşallah...;)

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 11 Nisan 2009
  11. paşalı

paşalı Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    İshak kardeşim hepinizi kutlarım.Çok güzel bir av günü geçirmişsiniz tebrikler.Afiyet olsun.

12. Murat VAROL

Murat VAROL Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Değrli İsahak abi;
    Öncelikle bu güzel paylaşımın için teşekkür ederim, emeklerine sağlık... Organizasyona katılamıyacağına çok üzüldüm abi... hem senin adına hem Türk Balık Avı Ailesi adına...:p Çekilen video görüntülerinde çok iyi bir reji olarak görev yapacağından emindim sağlık olsun abicim inşallah başka bir organizasyonda görevi ifa edersin diye düşünüyorum...;):)

13. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Sevgili İshak abim, yorum yazmak için videonu yüklemeni bekledim.Çünkü senin videolarından ayrı bir haz alıyorum.
    Paylaşım için teşekkürler, ekip iyi iş çıkarmış gerçekten emeğinize sağlık.
    Aynı güzellikte avı bugün organizasyonumuza katılan dostlarımızdan da bekliyoruz inşallah.:)

14. ibrahimsepetçi

ibrahimsepetçi Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sayın üstadım emeğine ve anlatımına teşekkür ederim.saygı ve selamlar.

15. M.DAĞ

M.DAĞ Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    13
    Ödül Puanları:
    2
    Üstadım teşekkürler paylaşıma, harika çupralar afiyet olsun

16. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Osman Hocam ve Serkan kardeşim, eminimki çok daha güzelleri sizlere denk gelecektir...Kalın sağlıcak ile...

17. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48
    Hasan Üstadım, ister balık olsun..İster olmasın fark etmez...Bu yaz beraber olta atmaz isek emin ol ölürsem gözüm açık gider...:pKal sağlıcak ile..

Sevgili Öner'im ve Turgay hocam güzel yorumlarınız için teşekkürler...Hepimize rastgele arkadaşlar....

18. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Murat'ım, ben bu video paylaşım işine yanılmıyor isem, 2006 yılında başladım...Ve, acizane ilk başladığım ana göre elimden geldiğince de ilerlemeye çalışyorum...Hatta ilk başladığım anlarda movie maker'i bile tam çözememiştim...:DBenim akıl hocam, sağolsun internet ortamında ''Aganta burina burinata'' nickli Doğan TAYFUR kardeşimdir...Ve, bende daha sonra öğrendiklerimi de geliştirerek başka kardeşlerime ve ağabeylerime de bilgi aktarmaya çalıştım...

Benim aşamadığım tek sorun şu oldu...Balık tutmaişi ile ''Kameramanlık işi'' aynı anda olmuyor malesef...:p Zira ya işi gücü bırakıp balık tutacaksın herkez gibi...:pYa da elinde kamera ile başka bir iş yapmadan oturup , balık çeken olur ise tüm dikkatin ile o anı yakalayıp görürüntelemeye çalışacaksın...Tabiki azıcık yaratıcı olmak şartıyla...Ve emek harcıyarak...Nitekim, benim can dostlarım ile yapılan bu haftaki av esnasında arka planda sesimin duyulduğu ve çekimlerini benim yaptığım ham görüntüler sanırım demek istediğimi daha iyi anlatıyor...:rolleyes:Çekim esnasında, önemli olan o anı daha sonra bu çalışmayı seyredecek insanllara aynen yansıtabilmek gereklir diye düşünüyorum..Yani balığın geliş anı...Avcının çaba ve gayreti ile balığın geldi tatlısu veya tuzlu su ortamı ön planda olmalı.....Eğer bu tam olarak başarılabilinir ise, sanırım seyreden de aynı tadı/hazzı bir nebze dahi olsa yaşayacaktır...

İsmail hocam, ekip bu defa hakikateden işi bir iş çıkardı...Totalde ben 7 çupra...(Keratanın biri livardan kaçmış sonra:eek:), Erdal bey 5 Çupra ve Sağoldan daha sonra adeta ''Arap atı'' gibi açılan Mehmet'im 4 çupra ve mırmır aldı...

Daha sonra havanın yağmur sıcağı tarzında ısınmasıyla, üstümüzdeki kıyafetler çok ağır geldi...Ve, ister itemez terki diyar ettik...:p

19. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Mehmet ve İbrahim kardeşim, çok daha bereketlisini siz dostlara denk gelmesi dileği ile rastgele....

20. kaptanz35

kaptanz35 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    İshak, hocam ellerine vede emeğine sağlık çok güzel bir av olmuş, sizi ve ekibinizi kutlarım.
    Video cekiminizde harika olmuş inşallah bizde bu video cekimlerinde amatör deyilde sizin gibi profosör oluruz.
    Saygılar.

Bu Sayfayı Paylaş