1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Yardım Tatlısuda Yapay, Rapala ,Kaşık vs.

'YARDIM ve DESTEK' forumunda mad_1 tarafından 31 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

1. mad_1

mad_1 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ttatlısuda Yapay, Rapala ,Kaşık vs.

selamlar herkeze gölete gitmeyi düşünüyorum yarın fakat gidip gitmeyeceğim belli değil o yüzden yem konusunda sıkıntı çekebilirim. kaşık rapala falan atsam olurmu ve kaşığa rapalaya ağırlık şamandıra falan bağlanırmı?

2. Mufi

Mufi Tba Okuru

Cevap: tatlısuda yapay,rapala,kaşık vs.

Ömer merhaba kaşık ve rapalaya esasen agırlık bağlanmaz at-çek kamışları ile kullanıldıgımda zaten gerek duyulmaz..ancak istisnai durumlarda delikli kurşun kullanılır..o da denizde tekneden seyir halinde iken.. senin hedef avın nedir? nereye gideceksin? av mahalindnin konumu , iç sular çok değişkendir, etrafı sazlık olur , dibi otllak olur su yun durumu nedir. vs.. yapacagın işte ne kadar çok deyat bilgin olursa bize verirsen , o kadar fazla yardım alırsın..
    kolay gelsin

3. mad_1

mad_1 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

sayın muvaffak abicim öncelikle teşekkür etmek istiyorum sana gece gündüz yaz kış demeden hızır gibi yetişiyorsun ne sorsam anında gecenin 4 ünde yazmışım 6sında cevap vermişsin maşallah: ))
    avlağın durumunu bilmiyorum bu forumdan gördüm beğendim esti gideyim dedim(linkini aşağıda verdim) yanıma benim gibi 2-3 çaylakta buldum gidelim dedim örgütledim hepsini gidicez yerini dahi bilmiyorum google earth 'tan koordinatını navigasyonuma girdim öyle bulacağım gittiğimde denemelerimle nasıl bir yer olduğunu gözlemlemelerimi paylaşırım. manyas gölüde çok yakın bana ama ilk buraya gideceğim.
    yer hakkında bir kaç fotoğraf ve daha önce forumda açılmış bir başlık:
    http://www.turkbalikavi.com/forum/showthread.php?t=1152

resimler:

4. Mufi

Mufi Tba Okuru

Gölet hakkında bilgim yok görünen o ki sazan yapıyor,, başka tür dersen bilemiyecem. ama muhtemelern tatlısu kefalı ve akrabaları olabilir , turna varmı bilmiyorum ,kapıdagı yarımadası üzerinde bir iç su bu..
    yasal zamanlarda yazasal türler avlanabilir.. yalancı derken yanında 1-2 numara mepss götür tatlısu kefali için ,..turna kaşıgı götür.. daha fazla bilgiyi linkteki arkadaş tan almayı dene.

5. Derya Şencan

Derya Şencan Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Bu Sayfayı Paylaş