1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Üstadlar Süpriz Misafirler İle Dolu Bir Av

'İshak BALLICA' forumunda ishak BALLICA tarafından 1 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. ishak BALLICA

ishak BALLICA ÜSTAD ÜSTAD

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili arkadaşlar, geçtiğimiz hafta sonu Dostum Çağatay bey ile yapmayı planladığımız tekne avı benim ailece Çeşme taraflarına yapacağımız bir aile ziyareti nedeni ile bu hafta sonuna kalmıştı...

Nitekim, bu hafta sonu bizim ekibe misafir olarak Türker bey'in de katılımı ile istediğimiz avı gerçekleştirme fırsatı bulduk.

Av maceramıza 30.Temmuz.2010 Cuma günü akşam üstü saat: 17.00 gibi buluşarak başladık..Yoldan yemek/yiyecek ve yem telaşı filan derken sanırım demir alıp kalkışımız akşam üstünü iyice bulmuştur...

Bu av esnasında yem olarak tercihimiz bir patlak mamun, 150 adet sülünez ve yaklaşık olarak ta yarım kilo civarı da hani o da bulunsun baabından sardalya olarak planladık.

Teknenin rotasını Çağatay Kaptanım gideceğimiz yola çevirdikten sonra hani belki seyir esnasında bir şey denk gelir diye sırtı çeke çeke gittiysekte bir şey denk gelmedi.Vakitlice hava kararmadan avlağa vardık ve çapayı attık..

İlk ziyaretimize gelen gecenin olmaz ise olmaz olanlarından kırma mercanlar oldu.Akşamın ilk saatlerinde gelen kırma mercanların boyu küçük olduğu için sürekli zarar vermeden suya iade edildi.Ama saatler ilerledikçe kırma mercanların boyu kabul edilebilir ölçüde olduğu için aynen kovaya alındı..Tek tük dahi olsa gece boyu boyu kallavi sayılacak tarzda istavritte denk geldi..

Esas gecenin en baba süprizi, ben bıkmadan usanmadan misafirimiz Türker Bey'e olta kursu verirken benim oltaya yapışan son zamanlarda bana denk gelen oldukça iri bir mırmır oldu...Dönüşte üşenmeyip bakkalda tartırtım, mubarek 0,750 gr üstü geldi...Yalnız sanırım şimdi mırmırın yumurtlama zamanı imiş galiba...İçini temizlerken bir fincanı dolduracak kadar içinden havyar çıktı..Keza istavritlerde yumurtalı imiş..

Av esnasında ben yem olarak sürekli olarak sülünez ve 496/03 no kısa pala çapraz mustad iğneden oluşan, klasik altta kurşunun yer aldığı 3 köstekli takım kullandım..Çağatay bey ise inatla sardalye ve ona uygun iğne 1251/c serisi uzun pala 2 no iğneli takım kullandı...Misafirimiz Türker bey ise benim tekne kamışım ile eh elinden geldiğince bizim takımları dolanmaya ve yine de bir şeyler yapmaya çalıştı.Ve toplamda ona da 2-3 gopez denk geldi...Pek balık ile alakası olmayan kişinin siz düşünün artık tavırlarını ve bitmek tükenmek bilmeyen sorularını....Ama kesinlikle mutlu olduğu da bir gerçek.Zaten bizlerde elimizden geldiğince de yardımcı olmaya çalıştık.

Sabaha doğru sanırım 04.00 gibi çapa alarak denizi adeta sarıp/sarmalayan kuşatan ağlardan sakına sakına başka bir mekana doğru hareket ederek ava orada devam ettik.Vardığımızda hiç kimseler yok iken, havanın aydınlanması ile birlikte yöreyi bizim gibi keyifçi diye tabir edilen tekneler ile balık avı turu yapan tekneler sardı. Herkez tabiki nasibinde ne var ise onu aldı..

Mesela, bizlere 3 adet kallavi uskumru/kolyoz, 3 adet kallavi istavrit, 2 adeta harika boyda antenli mercan, bir adet oldukça kallavi bir mırmır ve bol miktarda gopez ve kırma mercan denk geldi..Bu avın tek davetsiz misafiri ise gece Çağatay bey'e denk gelen mığrı oldu..Mubarek yaklaşık bir kilo üstü ve yaklaşık 1 metreya yakın boyu vardı..:eek:Al keratayı beline kemer yaphehe...O da tabi suya iade edildi...

Sözün özü, sabahın erken saatlerinde hiç bıkmadan usanmadan sardalye kullanan Sevgili Dostum çağatay bey sonunda bu sabrının mükafatını fazlası ile aldı..

Kendi dediği üzere yaklaşık 10 senden beri ne bu sularda görülen ve nede oltalara denk gelen derin suların harika balığı bu boylarına adına antenli mercan diye tabir ettiğimiz sanırım tarança palazı olabilecek olan 2 adet pembe/beyaz denk geldi..:p

Bunlar ne bildiğimiz mercana ne de alnı normal mercana göre kısmen daha tombak gibi olan Fangri mercana benziyordu...Sırtlarındaki birer karış uzunluğundaki ışın kılıcı gibi antenleri harika görünüyordu..Ayrıca ağızlarında tıbki pirinç kırığı gibi dişler de ona adeta ayrı bir görkem veriyordu...

Sözün özü bu avda yine dostlar arasında geçen tadı damağımızda kalacak tarzda harika bir av anısı oldu..Ava giderken ve dönüşte yaşadığımız deniz sefaları ise artık adeta ekmek kadayıfı üstüne kaymak koymak gibi bir şey oldu..

Çok daha bereketlisinin sizlere ve dostlarınıza denk gelmesi dileği ile rastgele...

NOT: Bu av anısı esnasında yaşanan güzellikleri aşağıdaki video paylaşımında toplamaya çalıştım..Bu defa kameramanlık işine azıcık ucundan/kıyısından Misafirimiz de bulaştığı için çekim kalitesi yüksek değil Bu defalık da böyle olsun demekten başka yapacak bir şey tabiki..İyi seyirler...

[DM]xmlg8z_ishak-ballica-balyk-avy-0032_sport[/DM]

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 8 Kasım 2016
  2. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Süpriz misafirler ile dolu bir av...

Alkış Sevgili İshak abicim senin raporlarını zevkle okuyorum. Ne güzel bir anlatım ne güzel kelimelere dökmüşsün yaşadıklarını. Tek kelime ile harikaAlkış

Sizi ve sevgili dostlarınızı tebrik eder kutlarım. Çok güzel hazırlanmış ve uygulanmış bir organizasyon.

Hele o MIRMIR ve Antenliler gecenize avınıza renk katmış :)

Tüm avlarınız bu güzellikte geçsin, dostluklarınız ve arkadaşlıklarınız avlarınızdan daha bereketli olsun. Rastgele...

3. ksk sedat

ksk sedat Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    0

İshak üstadım yine keyif verici bir rapor olmuş emeğine sağlık.
    Değerli dostlarınız ile beraber oldukça keyifli zaman geçirip güzelde bi av yapmışsınız sizleri kutlarım.
    Bu sıcak ve avsız geçen günlerde çok iyi geldi doğrusu güzel avlarınız daim olsun.
    SaygılarAlkış

4. Yusuf SAVAŞ

Yusuf SAVAŞ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    35
    Ödül Puanları:
    2

Sevgili üstadım ağzımızın suyu aktı eline emeğine sağlık güzel ve karışık bir menü yapmışsın afiyet olsun.

5. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Ferit kardeşim, bu güzel yorumun için teşekkkürler.Ben bu tür paylaşımlarımda elimden geldiğince sadece ve sadece avın başladığı andan av bitinceye kadar yaşananları güzellikleri aktarmaya çalışıyorum bir nev i...:)

Tabiki olta atmaktan fırsat bulabildiğim kadarı ile..:) Aha da yaptığım yada yapmaya çalıştığım sadece bu..:p.

Dolayısı ile ortaya siz değerli dostlarım tarafından ortaya çıkan rapordan / videodan seydelecek bir şey bulduysanız ne mutlu bana...:)

Hepimizinde bildiği gibi bu dünyada baki kalan sadece hoş bir seda imiş...Bir hoş seda bırakabilirsem ne mutlu bana...:)

6. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Sedat ağabey'im ve Yusuf kardeşim yorumunuz için teşekkürler....Bugünlerde gitmiş olduğum kıyı avlarında Muzaffer üstadım ve ekibi gibi istediğim verimi alamadığım için işi vurduk bir nev i Tekne keyfine...

7. troy

troy Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

paylaşım için teşekkürler üstat

8. Ferit ERTÖZ

Ferit ERTÖZ Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    0

AlkışAlkışAlkış

9. mustafa ayvaz

mustafa ayvaz Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    5
    Ödül Puanları:
    0

İshak abi elinize sağlık güzel av olmuş.AlkışAlkış

10. arıf29

arıf29 Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

İshak abi elinize sağlık güzel av olmuş.

11. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkrüler...Tez zamanda daha bereketlisinin sizlere ve dostlarınıza denk gelmesi dileği ile rastgele..:)

12. çimentepeli

çimentepeli Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    0

İshak böyle Tekne keyfine can kurban Arkadaşlık var Balık var Denizin o billur gibi sularında serinlemişsiniz daha ne olsun.Alkış
    Gittiğin her avda avın bereketli olsun Kardeşim.:)

13. aldem

aldem Tba Okuru

Çok güzel av olmuş,mırmırı ilk bakışta sinarit sandım.

14. Ayşe HARUPÇU

Ayşe HARUPÇU Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Tebrikler ishak bey,muhteşem rapor muhteşem av olmuş.Tüm ekibi kutlarım.

15. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Üstadım, Muzaffer abicim güzel sözlerin ve yorumun için teşekkürler...
    Çok daha bereketlisi her daim sizlere ve dostlarınıza denk gelsin...Sevgilerim ile Allaha emanet ol üstadım..:)

16. ishak BALLICA

Alınan Beğeniler:
    102
    Ödül Puanları:
    48

Sevgili Ali Rıza kardeşim yorumun için teşekkürler...Bazen bende de oluyor balık cinslerini karıştırma olayı...Mesela sanırım 08.01.2008 tarihinde almış olduğum oldukça kallavi bir sivriburunu tekneye laınca o anki heyacan ile mırmır...mırmır...mırmır...diye bağırdığımı hatırlıyorum..:p

Sevgili Ayşe ablacığım güzel sözleriniz için teşekkürler...Çok daha bereketlisinin her daim ''Karasu ailesi ve dostlarına'' denk gelmesi dile ile rastgele...Sağlıcak ile kalın...

17. Hasan Karataş

Hasan Karataş Gold Üye Gold Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    0

İshak Abi tebrikler yine size yakışır şahane bir rapor ve anlatım sanki sizler ile birlikte bende o geceyi o sabahı yaşadım.Paylaşım için teşekkürler.

18. Gürkan Yücel

Gürkan Yücel Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    0

İshak abi güzel bir av günü olmuş, sizleri kutlarım emeğinize sağlık...

19. kozmik

kozmik Üye Balıkçı

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    0

İshak abi, sayende bende sizlerle beraber turladım. Anlatım ve paylaşım için teşekkürler. Afiyet olsun.:)

20. İsmail ESENCAN

İsmail ESENCAN Admin Admin

Alınan Beğeniler:
    10,056
    Ödül Puanları:
    5,113
    Web Sitesi:
    Cevap: Süpriz Misafirler İle Dolu Bir Av...

Sevgili İshak hocam, yüzünden gülücükler hiç eksik olmasın.Maşallah senin tabirinle kallavi bir Mırmır ve harika Antenliler.

Ekibin tamamını yürekten kutlar, dostluk ve birlikteliğinizin ömür boyu sürmesini dilerim.

Paylaşım için teşekkürler.:)

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş